Aggregator (2.0.0) - en to bo translation catalogue (114 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Author
bo: རྩོམ་མཁན

en: List
bo: མིང་ཐོ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: Link
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Image
bo: པར་རིས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Feed
bo: བསྡུས་བརྗོད

en: Import
bo: ནང་འདྲེན

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Summary
bo: མདོར་བསྡུས

en: Core
bo: ནང་སྙིང

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: never
bo: ནམ་ཡང་མིན

en: aggregator
bo: མཉམ་རུག་ལག་ཆ

en: Update interval
bo: གསར་སྒྱུར་གྱི་བར་མཚམས

en: The fully-qualified URL of the feed.
bo: ཚད་ལྡན་གྱི་བསྡུས་བརྗོད་དྲ་གནས།

en: Configure
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Page
bo: དྲ་ངོས

en: Never
bo: ནམ་ཡང་མི་བྱེད

en: Aggregator feed
bo: མཉམ་རུག་གི་གནད་བསྡུས

en: Aggregator item
bo: མཉམ་རུག་གི་ནང་ཚན

en: OPML feed
bo: OPMLཡི་བསྡུས་བརྗོད

en: Number of news items in block
bo: ལྷུ་ལག་ནང་དུ་གསར་འགྱུར་གྱི་གྲངས

en: View this feed's recent news.
bo: བསྡུས་བརྗོད་འདིའི་ཉེ་ཆར་གྱི་གསར་འགྱུར།

en: Feed overview
bo: བསྡུས་བརྗོད་མདོར་བསྡུས

en: Items
bo: དོན་ཚན

en: Last update
bo: གསར་སྒྱུར་སྔོན་མ

en: Next update
bo: གསར་སྒྱུར་རྗེས་མ

en: %time left
bo: %time་ལྷག་ཡོད།

en: The feed %feed has been updated.
bo: བསྡུས་བརྗོད་%feed་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན།

en: Feed %feed added.
bo: བསྡུས་བརྗོད་%feed་ཁ་སྣོན་བྱས་ཟིན།

en: The feed %feed has been added.
bo: བསྡུས་བརྗོད་%feed་ཁ་སྣོན་བྱས་ཟིན།

en: Processors
bo: སྒྲིག་བཟོ་ལག་ཆ

en: Unlimited
bo: ཚོད་འཛིན་བྱས་མེད

en: Desc
bo: ཇེ་དམའ

en: Updated URL for feed %title to %url.
bo: བསྡུས་བརྗོད་%title་ཡི་དྲ་གནས%url་ལ་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན།

en: Sort by
bo: གོ་རིམ་གཞི་འཛིན་ས།

en: Import OPML
bo: OPML ནང་འདྲེན་བྱེད་པ

en: OPML File
bo: OPML ཡིག་ཆ།

en: Allowed HTML tags
bo: སྤྱོད་ཆོག་པའི་HTML ཡི་མཚན་བྱང

en: Sources
bo: ཁུངས

en: 1 item | @count items
bo[0]: ནང་ཚན་@count

en: Source
bo: ཁུངས

en: @time ago
bo: @time་སྔོན་ལ

en: Apply
bo: རེ་ཞུ།

en: Basic configuration
bo: སྤྱི་སྟངས་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད

en: Language code
bo: སྐད་རིགས་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: Parser
bo: དབྱེ་ཞིབ་ལག་ཆ

en: Discard items older than
bo: དུས་འདི་ལས་ཡོལ་བའི་ནང་ཚན་འདོར་བ།

en: Aggregator
bo: མཉམ་རུག་ལག་ཆ

en: There is no new syndicated content from %site.
bo: %site་ནས་མཉམ་སྤྱོད་བྱས་པའི་ནང་དོན་གསར་བ་མི་འདུག

en: There is new syndicated content from %site.
bo: %site་ནས་མཉམ་སྤྱོད་བྱས་པའི་ནང་དོན་གསར་བ་ཞིག་འདུག

en: Offset
bo: ཁ་གསབ

en: More link
bo: དེ་ལས་མང་བའི་སྦྲེལ་ཐག

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Display type
bo: མངོན་འཆར་གྱི་རིགས

en: Uses
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Add feed
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཁ་སྣོན

en: 1 character | @count characters
bo[0]: ཡིག་འབྲུ་@count

en: Display as link
bo: སྦྲེལ་ཐག་བཞིན་མངོན་པ

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
bo: མཉམ་རུག་གི་ནང་ཚན་ནི་ཕྱི་རོལ་གྱི་RSS དང་Atom གསར་འགྱུར་གནད་བསྡུས་ནས་ནང་འདྲེན་བྱས་པ་རེད།

en: The title of the aggregator item.
bo: མཉམ་རུག་ལག་ཆའི་ནང་ཚན་གྱི་ཁ་བྱང་།

en: The link to the original source URL of the item.
bo: ནང་ཚན་གྱི་ཐོག་མའི་URL ཁུངས་ཀྱི་སྦྲེལ་ཐག

en: The author of the original imported item.
bo: ཐོག་མའི་ནང་འདྲེན་བྱས་པའི་ནང་ཚན་གྱི་རྩོམ་མཁན།

en: The actual content of the imported item.
bo: ནང་འདྲེན་བྱས་པའི་ནང་ཚན་གྱི་ནང་དོན་དངོས།

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
bo: ཐོག་མའི་བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་ནང་ཚན་སྤེལ་བའི་ཚེས་གྲངས།༼བསྡུས་བརྗོད་འགའ་ཞིག་ལ། འདི་ནི་བསྡུས་བརྗོད་ནང་འདྲེན་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས་ཡིན༽

en: Feed ID
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: The unique ID of the aggregator feed.
bo: མཉམ་རུག་ལག་ཆའི་བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་ཨང་རྟགས།

en: The title of the aggregator feed.
bo: མཉམ་རུག་ལག་ཆའི་བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་ཁ་བྱང་།

en: The link to the source URL of the feed.
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་URL ཁུངས་ཀྱི་སྦྲེལ་ཐག

en: The date the feed was last checked for new content.
bo: ནང་དོན་གསར་བ་ལ་འབྱོར་བའི་ཆེས་གསར་བའི་བསྡུས་བརྗོད་ཚེས་གྲངས།

en: The description of the aggregator feed.
bo: མཉམ་རུག་ལག་ཆའི་བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་ཞིབ་བརྗོད།

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
bo: ཐོག་མའི་ཁུངས་ནས་གཞི་གྲངས་སྤྱད་ནས་མཉམ་རུག་ལག་ཆའི་ནང་ཚན་སྟོན་པ།

en: Items per page
bo: ངོས་རེ་རེིའི་ནང་ཚན་གྱི་གྲངས

en: - All -
bo: - ཡོངས-

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་མིང༼ཡང་ན་བསྡུས་བརྗོད་མཁོ་སྤྲོད་བྱེད་མཁན་གྱི་དྲ་ཚིགས་མིང༽།

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
bo: RSS་དང་RDF། Atom ཡི་རྣམ་བཞག་ཡིན་པའི་བསྡུས་བརྗོད་ཁ་སྣོན་བྱེད་དགོས། བསྡུས་བརྗོད་ཞིག་ལ་འཇུག་སྒོ་གཅིག་ཁོ་ན་ཡོད་སྲིད།

en: Update items
bo: ནང་ཚན་གསར་སྒྱུར་བྱེད་པ

en: Item ID
bo: ནང་ཚན་གྱི་ཨང་རྟགས

en: Fetcher
bo: ཚུར་ལེན་བྱེད

en: Upload an OPML file containing a list of feeds to be imported.
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་མིང་ཐོ་འདུས་པའི་OPMLཡིག་ཆ་ཞིག་ཡར་སྤྲོད་བྱེད་པ།

en: OPML Remote URL
bo: OPML རྒྱང་རིང་གི་སྦྲེལ་གནས

en: Enter the URL of an OPML file. This file will be downloaded and processed only once on submission of the form.
bo: OPMLཡིག་ཆ་ཞིག་གི་དྲ་གནས་ནང་འཇུག་བྱེད་དགོས། རེའུ་མིག་ཡར་སྤྲོད་བྱེད་དུས་ཡིག་ཆ་འདི་ཚུར་ལེན་བྱས་ནས་ལག་བསྟར་ཐེངས་གཅིག་རང་བྱ་རྒྱུ་ཡིན།

en: No new feed has been added.
bo: གསར་དུ་ཁ་སྣོན་བྱས་པའི་བསྡུས་བརྗོད་མེད།

en: The URL %url is invalid.
bo: དྲ་གནས་%url་ལ་ཕན་ནུས་མེད།

en: A feed named %title already exists.
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་མིང་ལ་%title་ཞེས་པ་སྔར་ནས་ཡོད།

en: A feed with the URL %url already exists.
bo: དྲ་གནས%url་ཡིན་པའི་བསྡུས་བརྗོད་སྔར་ནས་ཡོད།

en: Fetchers download data from an external source. Choose a fetcher suitable for the external source you would like to download from.
bo: ཚུར་ལེན་བྱེད་ཀྱིས་དྲ་ཚིགས་ཕྱི་ཁུལ་གྱི་ནས་གཞི་གྲངས་ཚུར་ལེན་པ། ཁྱེད་ཀྱིས་ཚུར་ལེན་སའི་འབྱུང་ཁུངས་དང་འོས་འཚམས་ཀྱི་ལེན་ཆས་ཤིག་འདེམས་དགོས།

en: Parsers transform downloaded data into standard structures. Choose a parser suitable for the type of feeds you would like to aggregate.
bo: དབྱེ་ཞིབ་ལག་ཆས་ཚུར་བླངས་པའི་གཞི་གྲངས་དག་ཚད་ལྡན་གྱི་སྒྲིག་གཞིར་སྒྱུར། ཁྱེད་ཀྱིས་མཉམ་རུག་བྱེད་དགོས་པའི་བསྡུས་བརྗོད་ལ་འོས་འཚམས་ཀྱི་དབྱེ་ཞིབ་ལག་ཆ་ཞིག་འདེམས་དགོས།

en: Processors act on parsed feed data, for example they store feed items. Choose the processors suitable for your task.
bo: དབྱེ་ཞིབ་བྱས་ཚར་བའི་བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་གཞི་གྲངས་ལ་སྒྲིག་བཟོ་ལག་ཆ་སྤྱད་ཆོག་སྟེ། དཔེར་ན་ལག་ཆ་དེ་དག་གིས་བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་ནང་ཚན་གསོག་འཇོག་བྱེད་པ། ཁྱེད་རང་གི་ལས་འགན་ལ་འོས་འཚམས་ཀྱི་སྒྲིག་བཟོའི་ལག་ཆ་ཞིག་འདེམས་དགོས།

en: For most aggregation tasks, the default settings are fine.
bo: མཉམ་རུག་གི་ལས་བྱ་མང་ཆེ་ཤོས་ལ་སྔར་ཡོད་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད་དེ་རང་སྤྱད་ན་འགྲིག

en: Default fetcher
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་ཚུར་ལེན་བྱེད

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
bo: Drupal ཡི་HTTP་རེ་ཞུ་ལག་སྟར་བ་སྤྱད་ནས་སྦྲེལ་གནས་ནས་གཞི་གྲངས་ཚུར་ལེན་པ།

en: Default parser
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་དབྱེ་ཞིབ་ལག་ཆ

en: Default processor
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་སྒྲིག་བཟོ་ལག་ཆ

en: Creates lightweight records from feed items.
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་ནང་ཚན་ནས་སྤྱོད་བདེའི་ཟིན་ཐོ་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Default processor settings
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད་ལག་ཆའི་སྒྲིག་འགོད

en: Number of items shown in listing pages
bo: མིང་ཐོའི་དྲ་ངོས་སུ་འཆར་བའི་ནང་ཚན་གྱི་གྲངས་ཚད

en: Length of trimmed description
bo: བཅད་མཚམས་བཞག་པའི་གསར་འགྲེལ་གྱི་རིང་ཚད

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of content.
bo: བཅད་མཚམས་བཞག་པའི་པར་གཞིའི་ནང་དོན་ནང་དུ་ཡི་འབྲུའི་གྲངས་ཀ་མང་ཤོས།

en: Viewing feeds
bo: བསྡུས་བརྗོད་ལ་ལྟ་བ

en: Adding, editing, and deleting feeds
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཁ་སྣོན་དང་རྩོམ་སྒྲིག བསུབ་པ།

en: Configuring cron
bo: དུས་བཀག་སྒྲིག་རིམ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

en: Administer news feeds
bo: གསར་འགྱུར་གྱི་བསྡུས་བརྗོད་ལ་དོ་དམ་བྱེད་པ

en: View news feeds
bo: གསར་འགྱུར་གྱི་བསྡུས་བརྗོད་ཞིབ་ལྟ་བྱེད་པ

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
bo: སྟོང་མཐེབ་ཀྱིས་མཚམས་དབྱེ་བའི་བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་ནང་ཚན་དུ་སྤྱོད་ཆོག་པའི་HTML་རྟགས་མཆན་གྱི་མིང་ཐོ། སྤྱོད་མི་ཆོག་པའི་རྟགས་མཆན་དག་ནང་དོན་ནས་བསུབ་རྒྱུ་ཡིན།

en: Asc
bo: ཇེ་མཐོ

en: The guid of the original imported item.
bo: ནང་འདྲེན་བྱས་ཟིན་པའི་ཐོག་མའི་ནང་ཚན་གྱི་guid།
