Aggregator (2.0.0) - en to ca translation catalogue (185 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Author
ca: Autor

en: List
ca: Llistat

en: Description
ca: Descripció

en: Edit
ca: Edita

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Feed
ca: Canal

en: Import
ca: Importa

en: Default
ca: Per defecte

en: Summary
ca: Resum

en: Core
ca: Nucli

en: View
ca: Mostra

en: never
ca: mai

en: aggregator
ca: agregador

en: Update interval
ca: Interval d'actualització

en: The fully-qualified URL of the feed.
ca: L'URL complet del canal.

en: Configure
ca: Configura

en: Page
ca: Pàgina

en: Never
ca: Mai

en: Aggregator feed
ca: Canal de l'agregador

en: Aggregator feed ID
ca: ID de l'agregador del canal

en: Aggregator item
ca: Element d'agregador

en: Aggregator item ID
ca: ID de l'element de l'agregador

en: Link to URL
ca: Enllaç a la URL

en: OPML feed
ca: Canal OPML

en: Number of news items in block
ca: Nombre d'elements de notícies en un bloc

en: View this feed's recent news.
ca: Visualitza les notícies recents d'aquest canal.

en: Feed overview
ca: Resum dels canals

en: Items
ca: Elements

en: Last update
ca: Última actualització

en: Next update
ca: Següent actualització

en: %time left
ca: en queden %time

en: Processor
ca: Processador

en: The feed %feed has been updated.
ca: El canal %feed s'ha actualitzat.

en: Feed %feed added.
ca: Canal %feed afegit.

en: The feed %feed has been added.
ca: El canal %feed s'ha afegit.

en: Processors
ca: Processadors

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Goal
ca: Objectiu

en: Updated URL for feed %title to %url.
ca: Actualitzat l'URL pel canal %title a %url.

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Modified
ca: Modificat

en: Queued
ca: En cua

en: Import OPML
ca: Importa un OPML

en: OPML File
ca: Fitxer OPML

en: Allowed HTML tags
ca: Etiquetes HTML permeses

en: Sources
ca: Fonts

en: 1 item | @count items
ca[0]: 1 element
ca[1]: @count elements

en: Source
ca: Font

en: @time ago
ca: fa @time

en: ‹ Previous
ca: ‹ Anterior

en: Next ›
ca: Següent ›

en: Apply
ca: Aplica

en: Basic configuration
ca: Configuració bàsica

en: Language code
ca: Codi de llengua

en: Parser
ca: Analitzador

en: Discard items older than
ca: Descartar elements més antics de

en: Aggregator
ca: Agregador

en: There is no new syndicated content from %site.
ca: No hi ha contingut sindicat nou de %site.

en: There is new syndicated content from %site.
ca: Hi ha contingut sindicat nou de %site.

en: URL to the feed.
ca: URL al canal.

en: An image representing the feed.
ca: Una imatge que representa el canal.

en: Primary Key: Unique ID for feed item.
ca: Clau primària: ID únic per element de canal.

en: Title of the feed item.
ca: Títol de l'element del canal.

en: Link to the feed item.
ca: Enllaç a l'element del canal.

en: Author of the feed item.
ca: Autor de l'element del canal.

en: Body of the feed item.
ca: Cos de l'element del canal.

en: Unique identifier for the feed item.
ca: Identificador únic per a l'element del canal.

en: Offset
ca: Desplaçament

en: More link
ca: Enllaç "més"

en: About
ca: Detalls

en: Steps
ca: Passos

en: Display type
ca: Tipus de visualització

en: Uses
ca: Usos

en: Add feed
ca: Afegeix un canal

en: 1 character | @count characters
ca[0]: 1 caràcter
ca[1]: @count caràcters

en: Display as link
ca: Mostra com un enllaç

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
ca: Els elements de l'agregador s'importen des de canals de notícies externs RSS i Atom.

en: The title of the aggregator item.
ca: El títol de l'element d'agregador.

en: The link to the original source URL of the item.
ca: L'enllaç a la URL de la font original de l'element.

en: The author of the original imported item.
ca: L'autor de l'element original importat.

en: The actual content of the imported item.
ca: El contingut actual de l'element importat.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
ca: La data en la qual es va enviar l'element de canal original. (Amb alguns canals, aquesta serà la data en la que es va importar.)

en: Feed ID
ca: ID del canal

en: The unique ID of the aggregator feed.
ca: L'ID únic del canal de l'agregador.

en: The title of the aggregator feed.
ca: El títol del canal de l'agregador.

en: The link to the source URL of the feed.
ca: L'enllaç a l'URL origen del canal.

en: The date the feed was last checked for new content.
ca: La data en que es va comprovar per darrer cop si hi havia nou contingut al canal.

en: The description of the aggregator feed.
ca: La descripció del canal de l'agregador.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
ca: Mostra l'element agregador utilitzant les dades de l'origen.

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
ca: El nom del canal (o el nom del lloc web que proveeix el canal).

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
ca: Afegiu un canal en format RSS, RDF o Atom. Un canal pot contenir sols una entrada.

en: Update items
ca: Actualitza els elements

en: Item ID
ca: ID d'element

en: Posted on
ca: Publicat a

en: « First
ca: « Primer

en: Last »
ca: Últim »

en: Delete items
ca: Elimina els elements

en: Fetcher
ca: Recollidor

en: Title of the feed.
ca: Títol del canal.

en: Upload an OPML file containing a list of feeds to be imported.
ca: Carregueu un fitxer OPML que contingui tota la llista de canals a importar.

en: OPML Remote URL
ca: URL remota de l'OPML

en: Enter the URL of an OPML file. This file will be downloaded and processed only once on submission of the form.
ca: Introduïu la URL del fitxer OPML. aquest fitxer es descarregarà i es processarà un sol cop al enviar el formulari.

en: No new feed has been added.
ca: No s'ha afegit cap nou canal.

en: The URL %url is invalid.
ca: La URL %url és invàlida.

en: A feed named %title already exists.
ca: Ja existeix un canal anomenat %title.

en: A feed with the URL %url already exists.
ca: Ja existeix un canal amb la URL %url.

en: Fetchers download data from an external source. Choose a fetcher suitable for the external source you would like to download from.
ca: Els recollidors descarreguen dades d'una font externa. Escolliu un recollidor adequat a la font externa des de la que voleu descarregar.

en: Parsers transform downloaded data into standard structures. Choose a parser suitable for the type of feeds you would like to aggregate.
ca: Els analitzadors transformen les dades descarregades en estructures estàndards. Escolliu un analitzador adequat al tipus de canals que voleu agregar.

en: Processors act on parsed feed data, for example they store feed items. Choose the processors suitable for your task.
ca: Els processadors actuen sobre les dades de canal analitzades, per exemple emmagatzemen els elements de canal. Escolliu els processadors adequats a la vostra tasca.

en: For most aggregation tasks, the default settings are fine.
ca: Per la majoria de tasques d'agregació, els paràmetres predeterminats van bé.

en: Default fetcher
ca: Recollidor predeterminat

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
ca: Descarrega les dades d'una URL utilitzant el controlador de peticions HTTP del Drupal.

en: Default parser
ca: Analitzador predeterminat

en: Default processor
ca: Processador predeterminat

en: Creates lightweight records from feed items.
ca: Crea registres lleugers a partir d'elements del canal.

en: Default processor settings
ca: Paràmetres del processador predeterminat

en: Number of items shown in listing pages
ca: Nombre d'elements que es mostren a les pàgines de llistat

en: Length of trimmed description
ca: Llargada de la descripció retallada

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of content.
ca: El nombre màxim de caràcters utilitzats en la versió retallada del contingut.

en: Viewing feeds
ca: Consulta de canals

en: Adding, editing, and deleting feeds
ca: Afegir, editar i esborrar canals

en: Configuring cron
ca: Configuració del cron

en: Administer news feeds
ca: Administra els canals de notícies

en: View news feeds
ca: Accedeix als canals de notícies

en: Feed icon
ca: Icona del canal

en: Title link
ca: Enllaç del títol

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
ca: Una llista separada per espais d'etiquetes HTML permeses en el contingut dels elements del canal. Les etiquetes no permeses se separen del contingut.

en: The unique ID of the aggregator item.
ca: L'ID únic de l'element de l'agregador.

en: The guid of the original imported item.
ca: El guid de l'element importat original.

en: The date of the most recent new content on the feed.
ca: La data del contingut nou més recent al canal.

en: Block count
ca: Recompte de blocs

en: The feed from %site seems to be broken because of error "%error".
ca: El canal de %site sembla estar trencat a causa de l'error "%error".

en: The feed language code.
ca: El codi de llengua del canal.

en: The link of the feed.
ca: L'enllaç del canal.

en: The ID of the aggregator feed.
ca: Identificador (ID) de l'agregador del canal d'informació.

en: The title of the feed item.
ca: Títol de l'element del canal.

en: The feed item language code.
ca: El codi de llengua de l'element del canal.

en: The link of the feed item.
ca: L'enllaç de l'element del canal.

en: The author of the feed item.
ca: L'autor de l'element del canal.

en: The body of the feed item.
ca: El cos de l'element del canal.

en: Aggregator feed item
ca: Element de l'agregador del canal

en: Lists (Views)
ca: Llistes (Views)

en: The ID of the feed item.
ca: L'identificador de l'element del canal.

en: <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr> integration
ca: Integració <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr>

en: The news items from %site have been deleted.
ca: S'han suprimit les notícies de %site.

en: The feed ID.
ca: L'identificador del canal.

en: Refresh frequency in seconds.
ca: Freqüència de refresc en segons.

en: Aggregator settings
ca: Paràmetres de l'agregador

en: Aggregator feed block
ca: Bloc de l'agregador de canals

en: Items associated with this feed
ca: Elements associats amb aquest canal

en: The feed image
ca: La imatge del canal

en: The description of this feed
ca: La descripció d'aquest canal

en: A more link to the feed detail page
ca: Un enllaç de veure més a la pàgina detall del canal

en: The description of this feed item
ca: La descripció d'aquest element del canal

en: More<span class="visually-hidden"> posts about @title</span>
ca: Més<span class="visually-hidden"> entrades sobre @title</span>

en: The length of time between feed updates. Requires a correctly configured cron maintenance task.
ca: El període de temps entre les actualitzacions del feed. Requereix una tasca de manteniment cron configurada correctament.

en: Source feed
ca: Canal d'origen

en: Many sites publish their headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. The aggregator supports <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Rss">RSS</a>, <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Resource_Description_Framework">RDF</a>, and <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Atom_%28standard%29">Atom</a>.
ca: Molts llocs publiquen els titulars i publicacions als feeds, utilitzant una sèrie de formats basats en XML estàndard. L'agregador admet <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Rss">RSS</a> , <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Resource_Description_Framework">RDF</a> i <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Atom_%28standard%29">Atom</a> .

[ctx: Validation]
en: Feed title
ca: Títol del canal

en: A feed named %value already exists. Enter a unique title.
ca: Ja existeix un canal anomenat %value. Introduïu un títol únic.

[ctx: Validation]
en: Feed URL
ca: URL del canal

en: A feed with this URL %value already exists. Enter a unique URL.
ca: Ja existeix un canal amb aquest URL %value. Introduïu un URL únic.

en: The feed %label has been deleted.
ca: S'ha suprimit el canal %label.

en: imminently
ca: imminent

en: @title feed
ca: Canal @title

en: No feeds available. <a href=":link">Add feed</a>.
ca: No hi ha cap canal disponible. <a href=":link">Afegeix-ne un</a>.

en: Requires a correctly configured <a href=":cron">cron maintenance task</a>.
ca: Requereix una <a href=":cron">tasca de manteniment cron</a> configurada correctament.

en: Add feeds or import OPMLs to gather external content and configure how often they are updated.
ca: Afegiu fonts o importeu OPML per reunir contingut extern i configurar la freqüència amb què s'actualitzen.

en: Aggregator sources
ca: Orígens de l'agregador

en: An icon that links to the feed URL
ca: Una icona que enllaça a la URL del canal

en: Aggregator feed items
ca: Elements de l'agregador del canal

en: aggregator feed item
ca: element de l'agregador del canal

en: aggregator feed items
ca: elements de l'agregador del canal

[ctx: Examined]
en: Checked
ca: Comprovacions

en: Gathers and displays syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds) from external sources.
ca: Reuneix i visualitza contingut sindicat (RSS, RDF i fonts Atom) de fonts externes.

en: In the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <em>Configuration</em> &gt; <em>Web services</em> &gt; <a href="@aggregator_overview_url"><em>Aggregator</em></a>.
ca: Al menú d'administració <em>Gestiona</em>, navegueu a <em>Configuració</em> &gt; <em>Serveis web</em> &gt; <a href="@aggregator_overview_url"><em>Agregador</em></a>.

en: In the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <em>Configuration</em> &gt; <em>Web services</em>&gt; <a href="@aggregator_overview_url"><em>Aggregator</em></a>.
ca: Al menú d'administració <em>Gestiona</em>, navegueu a <em>Configuració</em> &gt; <em>Serveis web</em> &gt; <a href="@aggregator_overview_url"><em>Agregador</em></a>.
