aGov (8.x-1.0-alpha1) - en to bo translation catalogue (175 entries)

en: Home
bo: གཙོ་ངོས

en: Previous
bo: གོང་གི

en: Next
bo: འོག་མ

en: Save configuration
bo: སྒྲིག་འགོད་ཉར་ཚགས

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Submit
bo: ཡར་སྤྲོད

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Type
bo: རིགས

en: yes
bo: ཡིན

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Remove
bo: བསུབ་པ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Enable
bo: ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Disable
bo: ནུས་མེད་དུ་སྒྱུར

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Download
bo: ཚུར་ལེན

en: File
bo: ཡིག་ཆ

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: None
bo: མེད།

en: Display settings
bo: འཆར་སྟངས་སྒྲིག་འགོད

en: This action cannot be undone.
bo: བྱ་འགུལ་འདི་སླར་གསོ་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Link
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Image
bo: པར་རིས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Help
bo: རོགས་རམ

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Update
bo: གསར་སྒྱུར

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Audio
bo: སྒྲ་འབེབས།

en: Filename
bo: ཡིག་ཆའི་མིང

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Advanced search
bo: མཐོ་རིམ་གྱི་འཚོལ་བཤེར

en: Unknown
bo: རྒྱུས་མེད་པ

en: Upload
bo: ཡར་སྤྲོད

en: type
bo: རིགས

en: User
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Files
bo: ཡིག་ཆ

en: file
bo: ཡིག་ཆ

en: no
bo: མིན

en: Separator
bo: མཚམས་དབྱེ་བྱེད

en: Display links
bo: སྦྲེལ་ཐག་མངོན་པ

en: Breadcrumb
bo: ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག

en: Header
bo: འགོ་བརྗོད

en: Footer
bo: ཤོག་མཇུག

en: Filter
bo: ཚགས་རྒྱག

en: URL alias
bo: དྲ་གནས་ཀྱི་མིང་གཞན

en: Width
bo: ཞེང་ཚད

en: Height
bo: མཐོ་ཚད

en: Media
bo: འཕྲིན་ལམ

en: Load
bo: ནང་ཕེབ།

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་སྦྲེལ་་ལམ་གྱི་དཔེ་རྣམ། (གཤམ་གྱི་སྟོང་ཆ་འདུས་པའི་ཐ་སྙད་ཡོངས་ལ་སྤྱོད་པ།)

en: Pattern for forums and forum containers
bo: གྲོས་གླེང་དང་གྲོས་གླེང་འཇུག་སྣོད་ཀྱི་དཔེ་ཡིག

en: Pattern for user account page paths
bo: སྤྱོད་མཁན་ཐོ་ཁོངས་དྲ་ངོས་སྦྲེལ་ལམ་གྱི་དཔེ་ཡིག

en: Verbose
bo: རྒྱས་བཤད

en: Display alias changes (except during bulk updates).
bo: བཟོ་བཅོས་བྱས་པའི་མིང་གཞན་དེ་མངོན་པ།（གསར་སྒྱུར་བྱས་པ་ལས་གཞན།）

en: Replace by separator
bo: མཚམས་དབྱེ་བྱེད་ཀྱིས་ཚབ་བྱེད་པ

en: Maximum alias length
bo: མིང་གཞན་གྱི་ཚད་རིང་ཤོས

en: Maximum component length
bo: གྲུབ་ཆའི་རིང་ཚད་ཆེ་ཤོས

en: Update action
bo: གསར་སྒྱུར་གྱི་བྱ་འགུལ

en: Strings to Remove
bo: འདོར་དགོས་པའི་ཡིག་ཕྲེང

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
bo: མ་དཔེ་ལ་མ་ལག་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱས་ནས་མ་དཔེ་དེ་དག་གིས་དོ་དམ་བྱས་པའི་ནང་དོན་ལ་རང་འགུལ་གྱིས་མིང་གཞན་གསར་འདོན་བྱེད་པ།

en: Forum
bo: གྲོས་ར

en: Link text
bo: ཡི་གེ་སྦྲེལ་བ

en: Tokens
bo: མཚོན་གྲངས

en: Refine
bo: ལེགས་སྒྲིག

en: Undo
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Add file
bo: ཡིག་ཆ་ཁ་སྣོན།

en: any
bo: གང་རུང

en: Video
bo: བརྙན་ཟློས།

en: Asterisk
bo: སྐར་རྟགས

en: Your settings have been saved.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་སྒྲིག་འགོད་བྱས་པ་ཉར་ཚགས་བྱས་ཚར།

en: File types
bo: ཡིག་ཆའི་རིགས།

en: Apply
bo: རེ་ཞུ།

en: URL path settings
bo: དྲ་གནས་སྒྲིག་འགོད

en: Maximum upload size
bo: ཆེས་ཆེ་བའི་ཡར་སྤྲོད་ཚད

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
bo: རང་འགུལ་ངང་གསར་འདོན་བྱས་པའི་མིང་གཞན་%original_alias་དང་སྔར་ཡོད་ཀྱི་མིང་གཞན་ལ་རྙོག་འཛིང་འདུག་པས། མིང་གཞན་དེ་%alias་ལ་བསྒྱུར་ཟིན།

en: Delete aliases
bo: མིང་གཞན་གསུབ་པ

en: Automatic alias
bo: རང་འགུལ་གྱི་མིང་གཞན

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
bo: ཁ་བྱང་ནང་གི་ཚིག་འབྲུ་མཚམས་དབྱེ་བྱེད་ཀྱི་ཡིག་འབྲུ་སྟེ། འདིས་སྟོང་ཆ་དང་མཚམས་རྟགས་གང་རུང་བརྗེ་ངེས། སྟོང་ཆ་དང་+ རྟགས་སྤྱད་ན་སྔོན་དཔག་བྱེད་མི་ཐུབ་པའི་མཇུག་འབྲས་འབྱུང་སྲིད།

en: Character case
bo: ཡིག་འབྲུའི་ཆེ་ཆུང

en: Leave case the same as source token values.
bo: ཡིག་འབྲུའི་རྣམ་པ་དེ་ཡོང་ཁུངས་ཀྱི་མཚོན་གྲངས་ལྟར་སྐྱུར་བ།

en: Change to lower case
bo: གསལ་བྱེད་ཆུང་བར་བསྒྱུར་བ

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
bo: ཅི་ཡང་མི་བྱེད་པ། སྔར་གྱི་མིང་གཞན་ལ་བཟོ་བཅོས་མི་བྱེད་པ།

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
bo: མིང་གཞན་གསར་བ་ཞིག་བཟོ་བ་དང་། སྔོན་དུ་སྤྱོད་བཞིན་པའི་མིང་གཞན་དག་བཞག་པ།

en: Create a new alias. Delete the old alias.
bo: མིང་གཞན་གསར་བ་ཞིག་བཟོ་བ་དང་རྙིང་བ་དེ་གསུབ་པ།

en: Transliterate prior to creating alias
bo: མིང་གཞན་མ་བཏགས་སྔོན་དུ་སྒྲ་སྒྱུར་བྱེད་པ

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
bo: ASCII-96་སྡེ་ཚན་ནང་དུ་ཡོད་པའི་ཡི་གེ་དང་ཨང་ཀི་ཁོ་ན་སྤྱད་ནས་མིང་གཞན་གསར་བ་ལ་ཚགས་རྒྱག་པ།

en: No action (do not replace)
bo: ལས་འགུལ་མི་སྤེལ་བ། (བརྗེ་མི་རུང་།)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
bo: མིང་གཞན་ཡོངས་གསུབ་པ། གསུབ་དགོས་པའི་མིང་གཞན་གྱི་གྲངས། %count།

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
bo: @label་ཡོད་ཚད་ཀྱི་མིང་གཞན་གསུབ་པ། གསུབ་དགོས་པའི་མིང་གཞན་གྱི་གྲངས། %count།

en: Delete aliases now!
bo: མྱུར་དུ་མིང་གཞན་གསུབ་པ།

en: All of your path aliases have been deleted.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ་གྱི་མིང་གཞན་ཡོད་ཚད་བསུབ་ཚར།

en: File display
bo: ཡིག་ཆ་མངོན་པ།

en: Show only items where
bo: གཤམ་གྱི་ཆ་རྐྱེན་དང་མཐུན་པའི་དོན་ཚན་ཁོ་ན་མངོན་པ།

en: Devel
bo: གསར་འདོན།

en: Enter your keywords
bo: ཁྱེད་ཀྱི་གནད་ཚིག་འཇུག་རོགས

en: Skip to main content
bo: ནང་དོན་གཙོ་བོའི་སྟེང་དུ་སྐྱོད་པ

en: Containing any of the words
bo: ཡི་གེ་འདི་དག་ནས་གང་རུང་ཞིག་ཡོད་པ

en: Containing the phrase
bo: ཚིག་འདི་ཡོད་པ

en: Containing none of the words
bo: ཡི་གེ་འདི་དག་ནས་གང་ཡང་མེད་པ

en: Only of the type(s)
bo: རིགས་འདི་དག་ཁོ་ན་ཡིན་པ

en: Keyword relevance
bo: གནད་ཚིག་གི་འབྲེལ་བ

en: Recently posted
bo: ཉེར་ཆར་སྤེལ་ཟིན་པ

en: Factor
bo: རྒྱུ་རྐྱེན

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Text to display
bo: མངོན་དགོས་པའི་ཡི་གེ

en: @type %title has been deleted.
bo: རིགས་@type་ཡིན་པའི་%title་སུབ་ཟིན།

en: Patterns
bo: དཔེ་ཡིག

en: Title only
bo: ཁ་བྱང་ཁོ་ན

en: pixels
bo: བརྙན་རྒྱུ

en: Display type
bo: མངོན་འཆར་གྱི་རིགས

en: Comma
bo: ཚེག་འབྲིང༼,༽

en: Semicolon
bo: འབྱེད་རྟགས།(;)

en: MIME type
bo: MIMEརིགས

en: @type %title has been updated.
bo: ནང་དོན་རིགས་@type་ཡིན་པའི་ཁ་བྱང་%title་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཚར།

en: The post could not be saved.
bo: གསར་སྤེལ་གྱི་ནང་དོན་ཉར་ཚགས་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Delete link
bo: སྦྲེལ་ཐག་བསུབ་ཁ

en: Alias: @alias
bo: མིང་གཞན་ལ་@alias

en: No alias
bo: མིང་གཞན་མི་འདུག

en: Edit link
bo: སྦྲེལ་ཐག་བཟོ་བཅོས

en: Punctuation
bo: མཚམས་རྟགས

en: The name of the file.
bo: ཡིག་ཆའི་མིང།

en: Machine-readable name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་མིང

en: Ampersand
bo: དང་གི་མཚན་བྱང༼&༽

en: Page top
bo: ཤོག་ངོས་ཀྱི་གོང

en: Page bottom
bo: ཤོག་ངོས་ཀྱི་ཞབས

en: Secondary menu
bo: འདེམས་བྱང་ཕལ་བ

en: Edit URL
bo: དྲ་གནས་རྩོམ་སྒྲིག

en: (active tab)
bo: ༼སྤྱོད་བཞིན་པའི་ཤོག་བྱང༽

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་མིང་ལ་ཕན་ནུས་མེད། %invalid་མིན་པ་ཞིག་འཇུག་རོགས།

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
bo: %file་ཕྱིར་དཀྲོལ་མ་ཐུབ། ནུས་ཡོད་ཀྱི་ཡིག་ཚགས་ཞིག་མ་རེད།

en: Image style
bo: པར་རིས་ཀྱི་བཟོ་ལྟ

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
bo: མིང་གཞན་ཡོད་པའི་སྔར་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་ནང་ཚན་ཞིག་ལ་གསར་སྒྱུར་བྱེད་སྐབས། Pathauto ཡིས་ཅི་ལྟར་བྱེད་དགོས་སམ།

en: Reduce strings to letters and numbers
bo: ཡིག་ཕྲེང་དག་གསལ་བྱེད་དང་ཨང་གྲངས་ལ་ཉུང་དུ་བཟོ་བ

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not use this to remove punctuation.
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་མིང་གཞན་ནས་ཕྱིར་ཕུད་དགོས་པའི་ཚིག་འབྲུ་སྟེ། ཚེག་འབྲིང་. ཡིས་མཚམས་དབྱེ་དགོས། ཐབས་ཤེས་འདི་ལ་བརྟེན་ནས་མཚམས་རྟགས་གསུབ་མི་ཉན།

en: Choose aliases to delete
bo: གསུབ་དགོས་པའི་མིང་གཞན་འདེམས་རོགས

en: All aliases
bo: མིང་གཞན་ཡོངས

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
bo: <strong>དྲན་སྐུལ།</strong> འདིར་ཁག་ཐེག་བརྡ་ལན་མེད་པས། མྱུར་དུ་མིང་གཞན་གསུབ་པ་ཞེས་པའི་མཐེབ་མ་མནན་གོང་ལས་འགུལ་འདི་སྒྲུབ་དགོས་པར་ཐག་གཅོད་བྱོས།<br />ཁྱེད་ཀྱིས་བྱེད་ནུས་འདི་མ་སྤྱད་སྔོན་དུ་གྲངས་མཛོད་དམ་url_alias་རེའུ་མིག་གི་རྒྱབ་བརྟེན་ཞིག་བཟོས་ན་ལེགས།

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
bo: མིང་གཞན་%alias་ཞེས་པ་སྣང་མེད་བྱེད་རྒྱུ་ཡིན་པ་དང་། རྒྱུ་མཚན་ནི་དེ་ནི་ནང་ཁུལ་གྱི་སྦྲེལ་ལམ་དང་ཡོངས་སུ་མཚུངས་པས་སོ།

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
bo: %source་ལ་མིང་གཞན་%alias་གསར་འཛུགས་བྱས་པ་དང་། %old_alias་བརྗེས་ཚར།

en: Created new alias %alias for %source.
bo: %source་ལ་མིང་གཞན་གསར་བ་%alias་གསར་འཛུགས་བྱས་པ།

en: Maximum alias and component length
bo: མིང་གཞན་དང་གྲུབ་ཆའི་རིང་ཚད་ཆེ་ཤོས

en: Administer pathauto
bo: Pathauto ལ་དོ་དམ་བྱེད་པ

en: Upload a new file
bo: ཡིག་ཆ་གསར་བ་ཡར་སྤྲོད།

en: Output machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང་ཕྱིར་འདོན་པ

en: Highlighted
bo: མངོན་གསལ་ཅན

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
bo: མཐུད་སྣེ་རེ་རེའི་མཚམས་སུ་སྟོང་མཐེབ་དང་ཚེག་འབྲིང་,སྤྱད་ནས་དབྱེ་མཚམས་བཞག་པ་དང་དེའི་འགོ་ལ་.་ཡོད་མི་ཉན།

en: None (original image)
bo: མེད་པ༼ཐོག་མའི་པར་རིས༽

en: %title has been created.
bo: %title་གསར་བཟོ་བྱས་ཚར།

en: %title has been updated.
bo: %title་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཚར།

en: Bulk updating URL aliases
bo: དྲ་གནས་ཀྱི་མིང་གཞན་སྡེབ་བྱས་ནས་གསར་སྒྱུར་བྱེད་པ

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
bo: @operation་དང་འཇུག་གྲངས་@args་མཉམ་དུ་སྒྲིག་བཟོ་བྱེད་དུས་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་བྱུང་འདུག

en: Updated alias for node @nid.
bo: སྦྲེལ་གནས་@nid་ལ་མིང་གཞན་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན།

en: Taxonomy term paths
bo: རིགས་དབྱེའི་ཐ་སྙད་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ

en: Updated alias for term @tid.
bo: ཐ་སྙད་@tid་ལ་མིང་གཞན་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན།

en: Updated alias for forum @tid.
bo: གྲོས་གླེང་@tid་ལ་མིང་གཞན་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན།

en: Updated alias for user @uid.
bo: སྤྱོད་མཁན་@uid་ལ་མིང་གཞན་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན།

en: Update URL alias
bo: དྲ་གནས་ཀྱི་མིང་གཞན་གསར་སྒྱུར་བྱེད་པ

en: View mode
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་རྣམ་པ

en: and where %property is %value
bo: མ་ཚད་%property་ནི་%value་ཡིན་པ

en: where %property is %value
bo: %property ་ནི་%value་ཡིན་པ

en: and where
bo: ད་དུང་

en: Weight for @title
bo: @title་ལ་ལྗིད་ཚད

en: Enable to override this field's links.
bo: གནས་ཁོངས་འདིའི་སྦྲེལ་ཐག་བརྗེ་རུང་བ་ནུས་ཡོད་བཟོ་བ།

en: Enabled displays
bo: མངོན་པ་སྤྱད་པ།

en: Manage file types
bo: ཡིག་ཆའི་རིགས་དོ་དམ།

en: Manage file display
bo: དོ་དམ་ཡིག་ཆ་མངོན་པ།

en: File view mode
bo: ཡིག་ཆའི་མཐོང་རིས་བཟོ་ལྟ།
