aGov (8.x-1.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (200 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Previous
hr: Prethodna

en: Next
hr: Sljedeći

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Content
hr: Sadržaj

en: Type
hr: Vrsta

en: yes
hr: da

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Enable
hr: Omogući

en: Disable
hr: Onemogući

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Download
hr: Preuzimanje

en: File
hr: Datoteka

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: Display settings
hr: Postavke prikaza

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Weight
hr: Težina

en: Link
hr: Poveznica

en: Image
hr: Slika

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Help
hr: Pomoć

en: Default
hr: Zadano

en: Update
hr: Osvježi

en: Archive
hr: Arhiva

en: View
hr: Pregled

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Advanced search
hr: Napredna pretraga

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Upload
hr: Otpremi

en: type
hr: vrsta

en: User
hr: Korisnik

en: Files
hr: Datoteke

en: file
hr: datoteka

en: no
hr: ne

en: Separator
hr: Razdjelnica

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Footer
hr: Podnožje

en: Filter
hr: Pročisti

en: URL alias
hr: URL nadimak

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Media
hr: Mediji

en: Load
hr: Učitaj

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
hr: Zadani obrazac putanje (primjenjuje se na sve rječnike s praznim obrascima ispod)

en: Pattern for forums and forum containers
hr: Obrazac za forume i spremnike foruma

en: Pattern for user account page paths
hr: Obrazac za putanje korisničkog računa

en: Verbose
hr: Skupno

en: Display alias changes (except during bulk updates).
hr: Prikaži promjene nadimaka (osim tijekom skupne nadogradnje).

en: Replace by separator
hr: Zamijeni s razdjelnicom

en: Maximum alias length
hr: Maksimalna dužina nadimka

en: Maximum component length
hr: Maksimalna duljina komponente

en: Update action
hr: Obnovi akciju

en: Strings to Remove
hr: Strune za uklanjanje

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
hr: Omogućava modulima mehanizam automatskog stvaranja nadimaka za sadržaj kojim upravljaju.

en: Link text
hr: Tekst poveznice

en: Destination
hr: Odredište

en: Pattern
hr: Uzorak

en: Undefined
hr: Neodređeno

en: Tokens
hr: Tokeni

en: Refine
hr: Pročisti

en: Undo
hr: Poništi

en: Add file
hr: Dodaj datoteku

en: Period
hr: Točka

en: any
hr: bilo koji

en: Asterisk
hr: Zvjezdica

en: Your settings have been saved.
hr: Vaše su postavke spremljene

en: File settings
hr: Postavke datoteke

en: Apply
hr: Primjeni

en: URL path settings
hr: Postavke URL putanje

en: Maximum upload size
hr: Maksimalna veličina otpreme

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
hr: Automatski stvoren nadimak %original_alias je u sukobu s postojećim nadimkom. Nadimak promijenjen u %alias.

en: Delete aliases
hr: Ukloni nadimke

en: Automatic alias
hr: Automatski nadimak

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
hr: Znak korišten za razdvajanje riječi u nazivima. Ovo će zamijeniti sve razmake ili interpunkciju. Korištenje razmaka ili znaka + može polučiti neželjene rezultate.

en: Character case
hr: Veličina slova

en: Leave case the same as source token values.
hr: Ostavi veličinu slova istu kao u izvornoj vrijednost žetona.

en: Change to lower case
hr: Promjeni u mala slova

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
hr: Ne čini ništa, Ostavi stari nadimak netaknutim.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
hr: Napravi novi nadimak. Ostavi postojeći u funkciji.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
hr: Napravi novi nadimak. Ukloni stari.

en: Transliterate prior to creating alias
hr: Pročisti prije stvaranja nadimka

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
hr: Pročišćava nove nadimke na brojke i slova nađene unutar ASCII-96 skupa.

en: No action (do not replace)
hr: Nema akcije (ne mijenjaj)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
hr: Ukloni sve nadimke. Broj nadimaka koji će biti uklonjeni: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
hr: Ukloni sve nadimke za @label. Broj nadimaka koji će biti uklonjeni: %count.

en: Delete aliases now!
hr: Ukloni nadimke sada!

en: All of your path aliases have been deleted.
hr: Svi vaši nadimci putanja su uklonjeni.

en: Show only items where
hr: Pokaži samo stavke gdje

en: Enter your keywords
hr: Unesite vaše ključne riječi

en: Link to file
hr: Poveznica do datoteke

en: Skip to main content
hr: Skoči na glavni sadržaj

en: Containing any of the words
hr: Sadrži bilo koju od riječi

en: Containing the phrase
hr: Sadrži frazu

en: Containing none of the words
hr: Ne sadrži nijednu od riječi

en: Only of the type(s)
hr: Samo ove vrste

en: Keyword relevance
hr: Značaj ključne riječi

en: Recently posted
hr: Posljednje dodano

en: Factor
hr: Čimbenik

en: About
hr: Opis

en: Text to display
hr: Tekst koji će se prikazati

en: @type %title has been deleted.
hr: @type %title je uklonjen.

en: Patterns
hr: Obrasci

en: pixels
hr: piksela

en: Colon
hr: Dvotočka

en: Save and continue
hr: Spremi i nastavi

en: Comma
hr: Zarez

en: Semicolon
hr: Točka zarez

en: MIME type
hr: MIME vrsta

en: @type %title has been updated.
hr: @type %title je osvježen.

en: The post could not be saved.
hr: Unos ne može biti spremljen.

en: Delete link
hr: Ukloni poveznicu

en: Slash
hr: Kosa crta

en: Alias: @alias
hr: Nadimak: @alias

en: No alias
hr: Nema nadimka

en: Edit link
hr: Uredi poveznicu

en: Punctuation
hr: Interpunkcija

en: The name of the file.
hr: Naziv datoteke.

en: Machine-readable name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Page top
hr: Vrh stranice

en: Page bottom
hr: Dno stranice

en: Secondary menu
hr: Sekundarni izbornik

en: Edit URL
hr: Uredi URL

en: (active tab)
hr: (aktivna oznaka)

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
hr: Nevaljan stroju čitljiv naziv. Unesite naziv drugačiji od %invalid.

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
hr: Nije bilo moguće raspakirati %file, nije valjana arhiva.

en: Image style
hr: Stil slike

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
hr: Što Pathauto treba činiti kada osvježava postojeći sadržaj koji već ima nadimak?

en: Reduce strings to letters and numbers
hr: Pročisti strune na slova i brojeve

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not use this to remove punctuation.
hr: Riječi koje će se izbaciti iz URL nadimka, razdvojene zarezom. Ne koristite ovo kako bi uklonili interpunkciju.

en: Choose aliases to delete
hr: Odaberite nadimke za uklanjanje

en: All aliases
hr: Svi nadimci

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
hr: <strong>Napomena:</strong> nema potvrde. Budite svjesni što radite prije no što kliknete "Ukloni nadimke sada!" gumb.<br />Možda biste željeli spremiti pričuvnu kopiju baze podataka i/ili url_alias tablice prije no što iskoristite ovu mogućnost.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
hr: Zanemaren nadimak %alias budući da je isti kao i interna putanja.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
hr: Stvoren novi nadimak %alias za %source, zamijenjen %old_alias.

en: Created new alias %alias for %source.
hr: Stvoren novi nadimak %alias za %source.

en: Maximum alias and component length
hr: Maksimalna dužina nadimka i komponente

en: Administer pathauto
hr: Upravlja s pathauto

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
hr: Dopušta korisnicima prilagoditi obrasce za automatske nadimke i skupno uklanjanje URL nadimaka.

en: Notify of Path Changes
hr: Obavijesti o promjenama putanja

en: Determines whether or not users are notified.
hr: Određuje jesu li ili nisu korisnici obavješteni.

en: Highlighted
hr: Istaknuto

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
hr: Razdvojite nastavke razmakom ili zarezom i ne unosite početnu točku.

en: None (original image)
hr: Ništa (izvorna slika)

en: %title has been created.
hr: %title je stvoren.

en: %title has been updated.
hr: %title je ažuriran.

en: Select the types of un-aliased paths for which to generate URL aliases
hr: Odaberite vrste putanja bez nadimaka za koje treba stvoriti URL nadimke

en: Bulk updating URL aliases
hr: Skupno osvježenje URL nadimaka

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hr: Došlo je do greške tijekom @operation s argumentima: @args

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
hr[0]: Stvoren 1 URL nadimak.
hr[1]: Stvorena @count URL nadimka.
hr[2]: Stvoreno @count URL nadimaka.

en: Updated alias for node @nid.
hr: Osvježen nadimak za @nid.

en: Taxonomy term paths
hr: Putanje pojmova taksonomije

en: Updated alias for term @tid.
hr: Osvježen nadimak @tid.

en: Updated alias for forum @tid.
hr: Osvježen nadimak za forum @tid.

en: Updated alias for user @uid.
hr: Osvježen nadimak za korisnika @uid.

en: Update URL alias
hr: Osvježi URL nadimak

en: Updated URL alias for 1 node. | Updated URL aliases for @count nodes.
hr[0]: Osvježen URL nadimak za 1 unos.
hr[1]: Osvježeni URL nadimci za @count unosa.
hr[2]: Osvježeni URL nadimci za @count unosa.

en: Updated URL alias for 1 term. | Updated URL aliases for @count terms.
hr[0]: Osvježen URL nadimak za 1 pojmam.
hr[1]: Osvježeni URL nadimci za @count pojma.
hr[2]: Osvježeni URL nadimci za @count pojmova.

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
hr[0]: Osvježen URL nadimak za 1 korisnički račun.
hr[1]: Osvježeni URL nadimci za @count korisničkih računa.
hr[2]: Osvježeni URL nadimci za @count korisničkih računa.

en: and where %property is %value
hr: i gdje %property je %value

en: where %property is %value
hr: gdje %property je %value

en: and where
hr: i gdje

en: Weight for @title
hr: Težina za @title

en: Default path pattern (applies to all content types with blank patterns below)
hr: Zadani obrazac putanje (primjenjuje se na sve vrste sadržaja s praznim obrascima ispod)

en: Underscore
hr: Donja crtica

en: No new URL aliases to generate.
hr: Nema novih URL nadimaka za stvoriti.

en: The <strong>maximum alias length</strong> and <strong>maximum component length</strong> values default to 100 and have a limit of @max from Pathauto. This length is limited by the length of the "alias" column of the url_alias database table. The default database schema for this column is @max. If you set a length that is equal to that of the one set in the "alias" column it will cause problems in situations where the system needs to append additional words to the aliased URL. You should enter a value that is the length of the "alias" column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.
hr: <strong>Maksimalna dužina nadimka</strong> i <strong>maksimalna dužina komponente</strong> vrijednostu su zadano 100 i imaju ograničenje od @max što ovisi o Pathauto. Ova dužina je ograničena dužinom "alias" stupca unutar url_alias tablice baze podataka. Zadana shema baze podataka za ovaj stupac je @max. Ukoliko postavite dužinu koja je jednaka onoj koja je postavljena unutar "alias" stupca će prouzročiti probleme u situacijama kada sustav treba dodati riječi URL nadimku. Trebali bi unijeti vrijednost koja je dužina "alias" stupca umanjenu za dužinu bilo kojih struna koje mogu biti dodane na kraj URL nadimka. Dužina strune koja bi mogla biti dodana na kraj vašeg nadimka ovisi o tome koje ste module omogućili, i o vašim Pathauto postavkama. Preporučena i zadana vriejdnost je 100.

en: Double quotation marks
hr: Dvostruki navodnici

en: Single quotation marks (apostrophe)
hr: Jednostruki navodnici (apostrof)

en: Vertical bar (pipe)
hr: Verikalna cijev

en: Left curly bracket
hr: Lijeva vitičasta zagrada

en: Left square bracket
hr: Lijeva kutna zagrada

en: Right curly bracket
hr: Desna vitičasta zagrada

en: Right square bracket
hr: Desna kutna zagrada

en: Plus sign
hr: Znak plus

en: Equal sign
hr: Znak jednako

en: Percent sign
hr: Znak postotka

en: Dollar sign
hr: Znak za dolar

en: Number sign (pound sign, hash)
hr: Znak broja (funta, hash)

en: At sign
hr: @ znak

en: Exclamation mark
hr: Uskličnik

en: Tilde
hr: Tilda

en: Left parenthesis
hr: Lijeva okrugla zagrada

en: Right parenthesis
hr: Desna okrugla zagrada

en: Question mark
hr: Upitnik

en: Less-than sign
hr: Znak manje od <

en: Greater-than sign
hr: Znak veće od >

en: Backslash
hr: Kosa crta

en: Generate automatic URL alias
hr: Stvori automatske URL nadimke

en: Joined path
hr: Združena putanja

en: The array values each cleaned by Pathauto and then joined with the slash into a string that resembles an URL.
hr: Vrijednosti nizova pročišćenih putem Pathauto i onda združene s kosom crtom (/slash) u strunu koja odgovara URL-u.
