aGov (8.x-1.0-alpha2) - en to ca translation catalogue (221 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Save configuration
ca: Desa la configuració

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Content
ca: Contingut

en: Type
ca: Tipus

en: yes
ca: sí

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Elimina

en: Description
ca: Descripció

en: Enable
ca: Habilita

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Download
ca: Baixa

en: File
ca: Fitxer

en: Edit
ca: Edita

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: None
ca: Cap

en: Display settings
ca: Paràmetres de visualització

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Weight
ca: Pes

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: Label
ca: Etiqueta

en: Save
ca: Desa

en: Default
ca: Per defecte

en: Update
ca: Actualitza

en: Archive
ca: Arxiva

en: View
ca: Mostra

en: Audio
ca: Àudio

en: File Size
ca: Mida del fitxer

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Advanced search
ca: Cerca avançada

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Upload
ca: Puja

en: type
ca: tipus

en: User
ca: Usuari

en: Files
ca: Fitxers

en: file
ca: fitxer

en: Separator
ca: Separador

en: Display links
ca: Mostra els enllaços

en: Breadcrumb
ca: Fil d'ariadna

en: Filter
ca: Filtra

en: URL alias
ca: Àlies URL

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Media
ca: Multimèdia

en: Load
ca: Càrrega

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
ca: Patró predeterminat per a tots els camins (s'aplica a tots els vocabularis que no tinguin un patró definit)

en: Pattern for forums and forum containers
ca: Patró pels fòrums i els contenidors de fòrum

en: Pattern for user account page paths
ca: Patró per als camins de pàgina de compte d'usuari

en: Verbose
ca: Detallat

en: Display alias changes (except during bulk updates).
ca: Mostra els canvis dels àlies (excepte en les actualitzacions massives)

en: Replace by separator
ca: Substitueix pel separador

en: Maximum alias length
ca: Longitud màxima de l'àlies

en: Maximum component length
ca: Longitud màxima del component

en: Update action
ca: Actualitza l'acció

en: Strings to Remove
ca: Cadenes a eliminar

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
ca: Proporciona un mecanisme per a que cada mòdul generi àlies de forma automàtica per al continguts que gestiona.

en: Forum
ca: Fòrum

en: Loop
ca: Bucle

en: File type
ca: Tipus de fitxer

en: Link text
ca: Text de l'enllaç

en: Destination
ca: Destí

en: Pattern
ca: Patró

en: Undefined
ca: Sense definir

en: Tokens
ca: Comodins

en: Refine
ca: Refina

en: Undo
ca: Desfés

en: Add file
ca: Afegeix un fitxer

en: Period
ca: Punt

en: any
ca: qualsevol

en: Video
ca: Vídeo

en: Asterisk
ca: Asterisc

en: Your settings have been saved.
ca: Les vostres preferències han estat desades.

en: File settings
ca: Paràmetres de fitxer

en: Download link
ca: Enllaç de descàrrega

en: File types
ca: Tipus d'arxiu

en: Autoplay
ca: Reproducció automàtica

en: URL path settings
ca: Paràmetres del camí URL

en: Maximum upload size
ca: Mida màxima de les càrregues

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
ca: L'àlies %original_alias generat automàticament creava un conflicte amb un àlies existent. S'ha canviat l'àlies per %alias.

en: Delete aliases
ca: Suprimeix àlies

en: Automatic alias
ca: Àlies automàtic

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
ca: Caràcter utilitzat per a separar paraules als títols. Això substituirà qualsevol espai i caràcter de puntuació. L'ús d'espais o del caràcter + pot provocar comportaments inesperats.

en: Character case
ca: Caixa del caràcter

en: Leave case the same as source token values.
ca: Deixa la mateixa caixa que al valor original del token.

en: Change to lower case
ca: Canvia a minúscules

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
ca: No facis res. Mantingues intacte l'àlies antic.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
ca: Crea un nou àlies. Mantingues l'àlies existent funcional.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
ca: Crea un nou àlies. Elimina l'àlies antic.

en: Transliterate prior to creating alias
ca: Translitera abans de crear els àlies

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
ca: Limita els nous àlies només a lletres i números del conjunt ASCII-96.

en: No action (do not replace)
ca: Cap acció (no reemplacis)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
ca: Eliminar tots els àlies. S'eliminaràn un total de %count àlies.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
ca: Eliminar els àlies de tots els @label. S'eliminaràn un total de %count àlies.

en: Delete aliases now!
ca: Elimina els àlies ara!

en: All of your path aliases have been deleted.
ca: S'han suprimit tots els teus àlies de camins.

en: Show only items where
ca: Veure només els elements on

en: Enter your keywords
ca: Introduïu les vostres paraules clau

en: Link to file
ca: Enllaça al fitxer

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut

en: Containing any of the words
ca: Que contingui qualsevol de les paraules

en: Containing the phrase
ca: Que contingui la frase

en: Containing none of the words
ca: Que no contingui les paraules

en: Only of the type(s)
ca: Només del/dels tipus

en: Keyword relevance
ca: Rellevància de la paraula clau

en: Recently posted
ca: Articles recents

en: About
ca: Detalls

en: Text to display
ca: Text a mostrar

en: @type %title has been deleted.
ca: @type %title ha estat eliminat.

en: Patterns
ca: Patrons

en: Title only
ca: Només el títol

en: pixels
ca: píxels

en: Display type
ca: Tipus de visualització

en: Colon
ca: Dos punts

en: Save and continue
ca: Desa-ho i continua

en: Comma
ca: Coma

en: Semicolon
ca: Punt i coma

en: MIME type
ca: Tipus MIME

en: MIME types
ca: Tipus MIME

en: The post could not be saved.
ca: No s'ha pogut desar l'enviament.

en: Delete link
ca: Enllaç d'esborrat

en: Delete file
ca: Suprimeix el fitxer

en: Slash
ca: Barra

en: Download URL
ca: URL de descàrrega

en: Alias: @alias
ca: Àlies: @alias

en: No alias
ca: No hi ha àlies

en: Edit link
ca: Enllaç d'edició

en: Punctuation
ca: Puntuació

en: The name of the file.
ca: El nom del fitxer.

en: Machine-readable name
ca: Nom llegible per la màquina

en: Render
ca: Renderitza

en: Edit URL
ca: URL d'edició

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ca: Nom llegible-per-la-màquina no vàlid. Introduïu un nom diferent de %invalid.

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
ca: No es pot extreure %file, no és un fitxer comprimit vàlid.

en: Image style
ca: Estil de la imatge

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
ca: Què ha de fer el Pathauto al actualitzar un element de contingut existent que ja té un àlies?

en: Reduce strings to letters and numbers
ca: Limita les cadenes a nombres i lletres.

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not use this to remove punctuation.
ca: Paraules a eliminar de l'àlies d'URL, separades per comes. No feu servir això per eliminar símbols de puntuació.

en: Choose aliases to delete
ca: Trieu els àlies que voleu eliminar

en: All aliases
ca: Tots els àlies

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
ca: <strong>Nota:</strong> no es demanarà cap confirmació. Estigueu segurs de la vostra decisió abans de fer clic al botó "Eliminar els àlies".<br /> Pot ser recomanable fer una còpia de seguretat de la base de dades o de la taula url_alias abans de fer servir aquesta funcionalitat.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
ca: S'ha ignorat l'àlies %alias degut a que és el mateix que el camí intern.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
ca: S'ha creat un nou àlies %alias per a %source que substitueix %old_alias.

en: Created new alias %alias for %source.
ca: S'ha creat el nou àlies %alias de %source.

en: Maximum alias and component length
ca: Longitud màxima de l'àlies i el component

en: Administer pathauto
ca: Administra Pathauto

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
ca: Permet a l'usuari configurar els patrons per als àlies automàtics i suprimir massivament els àlies d'URL.

en: Notify of Path Changes
ca: Notifica els canvis del camí

en: Determines whether or not users are notified.
ca: Determina si els usuaris són o no notificats.

en: Upload a new file
ca: Carrega un nou fitxer

en: Output machine name
ca: Ensenya el nom màquina

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ca: Separeu les extensions amb un espai o una coma i no inclogueu el punt inicial.

en: None (original image)
ca: Cap (imatge original)

en: %title has been created.
ca: S'ha creat %title.

en: %title has been updated.
ca: S'ha actualitzat %title.

en: Select the types of un-aliased paths for which to generate URL aliases
ca: Seleccioneu els tipus de camins sense àlies per als què voleu generar àlies d'URL

en: Bulk updating URL aliases
ca: Actualització massiva dels àlies d'URL.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
ca: Hi ha hagut un error mentre es processava @operation amb paràmetres : @args

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
ca[0]: S'ha generat 1 àlies d'URL.
ca[1]: S'han generat @count àlies d'URL.

en: Updated alias for node @nid.
ca: S'ha actualitzar l'àlies del node @nid.

en: Taxonomy term paths
ca: Camins de terme de taxonomia

en: Updated alias for term @tid.
ca: S'ha actualitzat l'àlies del terme @tid.

en: Updated alias for forum @tid.
ca: S'ha actualitzat l'àlies del fòrum @tid.

en: Updated alias for user @uid.
ca: S'ha actualitzat l'àlies de l'usuari @uid.

en: Update URL alias
ca: Actualitza l'àlies URL

en: Updated URL alias for 1 node. | Updated URL aliases for @count nodes.
ca[0]: S'ha actualitzat l'àlies d'URL d'un node.
ca[1]: S'han actualitzat els àlies d'URL de @count nodes.

en: Updated URL alias for 1 term. | Updated URL aliases for @count terms.
ca[0]: S'ha actualitzat l'àlies d'URL d'un terme.
ca[1]: S'han actualitzat els alies d'URL de @count termes.

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
ca[0]: S'ha actualitzat l'àlies d'URL d'un compte d'usuari.
ca[1]: S'han actualitzat els àlies d'URL de @count comptes d'usuari.

en: View mode
ca: Mode de visualització

en: and where %property is %value
ca: i on %property és %value

en: where %property is %value
ca: on %property és %value

en: and where
ca: i on

en: Weight for @title
ca: Pes de @title

en: Default path pattern (applies to all content types with blank patterns below)
ca: Patró predeterminat per als camins (s'aplica a tots els tipus de contingut que no tinguin un patró definit)

en: Underscore
ca: Guió baix

en: Enable to override this field's links.
ca: Permet sobreescriure l'enllaç d'aquest camp.

en: Double quotation marks
ca: Cometes dobles

en: Single quotation marks (apostrophe)
ca: Cometes simples (apòstrof)

en: Back tick
ca: Accent obert

en: Hyphen
ca: Guió

en: Vertical bar (pipe)
ca: Barra vertical

en: Left curly bracket
ca: Clau esquerra

en: Left square bracket
ca: Claudàtor esquerre

en: Right curly bracket
ca: Clau dreta

en: Right square bracket
ca: Claudàtor dret

en: Plus sign
ca: Signe més

en: Equal sign
ca: Signe igual

en: Percent sign
ca: Percentatge

en: Caret
ca: Accent circumflex

en: Dollar sign
ca: Signe del dòlar

en: At sign
ca: Arrova

en: Exclamation mark
ca: Signe d'admiració

en: Left parenthesis
ca: Parèntesi esquerre

en: Right parenthesis
ca: Parèntesi dret

en: Question mark
ca: Signe d'interrogació

en: Less-than sign
ca: Signe menor que

en: Greater-than sign
ca: Signe major que

en: Backslash
ca: Contrabarra

en: The name of the file type.
ca: El nom del tipus de fitxer.

en: The URL of the file type's edit page.
ca: L'URL de la pàgina d'edició del tipus de fitxer.

en: The file type of the file.
ca: El tipus de fitxer del fitxer.

en: Generate automatic URL alias
ca: Genera els àlies d'URL automàticament

en: Use site default RSS settings
ca: Utilitzar la configuració RSS per defecte del site

en: The type of the file.
ca: El tipus del fitxer.

en: This field supports tokens.
ca: Aquest camp té suport per tokens.

en: Joined path
ca: Camí fusionat

en: The text to use as value for the <em>img</em> tag <em>alt</em> attribute.
ca: El text que s'utilitzarà com a valor de l'atribut <em>alt</em> de l'etiqueta <em>img</em>.

en: The text to use as value for the <em>img</em> tag <em>title</em> attribute.
ca: El text que s'utilitzarà com a valor de l'atribut <em>title</em> de l'etiqueta <em>img</em>.

en: Add file type
ca: Afegeix un tipus de fitxer

en: Schema type
ca: Tipus d'esquema

en: Set file status to permanent
ca: Estableix l'estat del fitxer a permanent

en: Set file status to temporary
ca: Estableix l'estat del fitxer a temporal

en: Uncheck this to create a custom alias below. <a href="@admin_link">Configure URL alias patterns.</a>
ca: Desmarca-ho per crear un àlies personalitzat a continuació. <a href="@admin_link">Configureu patrons d'àlies d'URL.</a>
