Smart Digital – Iris D8 DevPortal (8.x-1.4) - en to az translation catalogue (318 entries)

en: Home
az: Baş səhifə

en: Title
az: Başlıq

en: Body
az: Tərkib

en: Status
az: Vəziyyət

en: Register
az: Qeydiyyatdan keçin

en: Operations
az: Əməliyyatlar

en: Content
az: Məzmun

en: Username
az: İstifadəçinin adı

en: Type
az: Növ

en: Author
az: Müəllif

en: List
az: Siyahı

en: Subject
az: Mövzu

en: Language
az: Dil

en: more
az: daha çox

en: Article
az: Məqalə

en: Administration
az: İdarəetmə

en: Comments
az: Şərhlər

en: More
az: Daha çox

en: Action
az: Fəaliyyət

en: On
az: Aktiv

en: Tags
az: Teqlər

en: File
az: Fayl

en: Date
az: Tarix

en: Size
az: Ölçü

en: Search
az: Axtarış

en: Reset
az: Sıfırlayın

en: None
az: Yoxdur

en: Use count
az: Hesabdan istifadə edin

en: Message
az: Mesaj

en: No log messages available.
az: Heç bir jurnal mesajı əlçatan deyil.

en: Password
az: Parol

en: Weight
az: Çəki

en: Image
az: Şəkil

en: Container
az: Konteyner

en: Feed
az: Nəticə

en: Name
az: Ad

en: Go to previous page
az: Əvvəlki səhifəyə keç

en: Go to parent page
az: Əsas səhifəyə keç

en: Go to next page
az: Növbəti səhifəyə keç

en: Taxonomy term
az: Taksanomiya termini

en: Preview
az: Önizləmə

en: Help
az: Dəstək

en: Default
az: Susmaya görə

en: Small
az: Balaca

en: Large
az: Böyük

en: Archive
az: Arxiv

en: Icon
az: İconka

en: Filename
az: Fayl adı

en: Menu
az: Menyu

en: Teaser
az: Tizer

en: Updated
az: Yeniləndi

en: Layout
az: Şablon

en: Components
az: Komponentlər

en: Attachment
az: Qoşma

en: n/a
az: yox

en: Picture
az: Şəkil

en: User
az: İstifadəçi

en: Content type
az: Kontent tipi

en: Files
az: Fayllar

en: Contact
az: Kontakt

en: Created
az: Yaradıldı

en: Question
az: Sual

en: Answer
az: Cavab

en: All
az: Hammısı

en: Active
az: Aktiv

en: Last post
az: Son post

en: Add content
az: Kontent əlavə et

en: Page title
az: Səhifə başlığı

en: Block
az: Blok

en: Page
az: Səhifə

en: Off
az: Söndürülüb

en: Footer
az: Aşağı hissə

en: Roles
az: Rollar

en: Comment
az: Şərh

en: Published
az: Nəşr edilmişdir

en: Promoted to front page
az: Əsas səhifəyə yüksəldi

en: Last access
az: Son icazə

en: Severity
az: Ciddilik

en: Fields
az: Sahələr

en: Watchdog
az: Gözətçi

en: Last update
az: Son yeniləmə

en: Up
az: Yuxarı

en: Medium
az: Orta

en: Plain text
az: Adi mətn

en: Desc
az: azaldın

en: Role
az: Rollar

en: User login
az: Loqin

en: Add new comment
az: Yeni şərh əlavə et

en: Users
az: İstifadəçilər

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
az: @site hazırda təmirdədir. Tezliklə qayıtmalıyıq. Səbr etdiyiniz üçün təşəkkürlər.

en: Anonymous
az: Anonim

en: Tools
az: Alətlər

en: Sort Criteria
az: Çeşidləmə meyarları

en: Recent comments
az: Son şərhlər

en: Sort by
az: Sırala

en: Full
az: Tam

en: ‹ previous
az: ‹ əvvəlki

en: next ›
az: növbəti ›

en: Member for
az: üçün üzv

en: Topics
az: Mövzular

en: Posts
az: Postlar

en: author
az: müəllif

en: Entity
az: Entiti

en: Left
az: Sol

en: Right
az: Sağ

en: Your message has been sent.
az: Mesajınız göndərildi.

en: White
az: Ağ

en: People
az: İnsan

en: Blocked
az: Blok edilib

en: Author Name
az: Müəllif Adı

en: Glossary
az: Lüğət

en: New
az: Yeni

en: ‹ Previous
az: ‹ Əvvəlki

en: Next ›
az: Sonrakı ›

en: Unpublished
az: Dərc olunmayıb

en: Published comments
az: Nəşr edilmiş şərhlər

en: Tabs
az: Tablar

en: Output format
az: Çıxış formatı

en: Next page
az: Növbəti səhifə

en: Anonymous user
az: Anonim istifadəçi

en: Apply
az: Yerinə yetir

en: Go to first page
az: Birinci səhifəyə keçin

en: Go to last page
az: Son səhifəyə keçin

en: Block description
az: Blok təsviri

en: Used in
az: -də istifadə olunub

en: Permission
az: İcazə

en: Authenticated user
az: Qeydiyyatdan keçmiş istifadəçi

en: « first
az: « ilk

en: last »
az: son »

en: No comments available.
az: Şərh yoxdur.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
az: İstifadəçi səhifəyə sonuncu dəfə baxdıqdan sonra bu müddət ərzində onlayn sayılır.

en: Offset
az: Ofset

en: Skip to main content
az: Əsas kontentə keçin

en: About
az: Haqqında

en: Publish content
az: Məzmunu dərc edin

en: Unpublish comment
az: Şərhi dərcdən çıxarın

en: Block type
az: Blok növü

en: Entity type
az: Varlıq növü

en: User account
az: İstifadəçi hesabı

en: Main navigation
az: Əsas naviqasiya

en: No content available.
az: Əlçatan məzmun yoxdur.

en: Primary tabs
az: Əsas tablar

en: Secondary tabs
az: İkinci dərəcəli nişanlar

en: Permanent
az: Daimi

en: Temporary
az: Müvəqqəti

en: No files available.
az: Əlçatan fayl yoxdur.

en: Frontpage
az: Ön səhifə

en: Delete comment
az: Şərhi silin

en: MIME type
az: MIME növü

en: Posted in
az: Daxil edilib

en: Upload date
az: Yükləmə tarixi

en: Search index
az: Axtarış indeksi

en: Video file
az: Video fayl

en: Publish comment
az: Şərhi dərc edin

en: Items per page
az: Səhifə başına maddələr

en: - All -
az: - Hamısı -

en: Compact
az: Kompakt

en: Who's new
az: Kim yenidir

en: Pagination
az: Səhifələmə

en: Personal contact form
az: Şəxsi əlaqə forması

en: Powered by Drupal
az: Drupal tərəfindən dəstəklənir

en: Who's online
az: Kim onlayndır

en: « First
az: « Birinci

en: Last »
az: Son »

en: Your virtual face or picture.
az: Virtual üzünüz və ya şəkliniz.

en: Slate
az: Şifer

en: Author name
az: Müəllif adı

en: Breadcrumbs
az: Çörək qırıntıları

en: Status messages
az: Vəziyyət mesajları

en: Delete content
az: Məzmunu silin

en: All content
az: Bütün kontent

en: Published status
az: Dərc statusu

en: Monthly archive
az: Aylıq arxiv

en: Operations links
az: Əməliyyat linkləri

en: Main page content
az: Əsas səhifə məzmunu

en: Full comment
az: Tam şərh

en: Save comment
az: Şərhi yadda saxla

en: Unapproved comments
az: Təsdiqlənməmiş şərhlər

en: Full content
az: Tam məzmun

en: Recent content
az: Son məzmun

en: Unpublish content
az: Məzmunu dərcdən çıxarın

en: Make content sticky
az: Məzmunu yapışqan edin

en: Make content unsticky
az: Məzmunu yapışqansız edin

en: Promote content to front page
az: Məzmunu ön səhifəyə təşviq edin

en: Remove content from front page
az: Məzmunu ön səhifədən silin

en: Save content
az: Məzmunu yadda saxlayın

en: Find and manage content.
az: Məzmunu tapın və idarə edin.

en: Taxonomy term page
az: Taksonomiya termini səhifəsi

en: No people available.
az: Əlçatan adam yoxdur.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
az: Administrator sizin üçün [site:name] ünvanında hesab yaratdı

en: Find and manage people interacting with your site.
az: Saytınızla əlaqə saxlayan insanları tapın və idarə edin.

en: Basic page
az: Əsas səhifə

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
az: Statik məzmununuz üçün <em>əsas səhifələrdən</em> istifadə edin, məsələn, "Haqqımızda" səhifəsi.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
az: Oxşar mövzularda məqalələri kateqoriyalara qruplaşdırmaq üçün etiketlərdən istifadə edin.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
az: Xəbərlər, press-relizlər və ya bloq yazıları kimi zamana həssas məzmun üçün <em>məqalələrdən</em> istifadə edin.

en: Previous page
az: Əvvəlki səhifə

en: Firehouse
az: Yanğın evi

en: Ice
az: Buz

en: Bulk update
az: Toplu yeniləmə

en: Recent log messages
az: Son log mesajları

en: Text Formats
az: Mətn Formatları

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
az: İstifadəçi hesablarını, rollarını və icazələrini idarə edin.

en: Changed date
az: Tarix dəyişdirildi

en: Wide
az: Geniş

en: Full HTML
az: Tam HTML

en: Node operations bulk form
az: Nod əməliyyatları toplu forması

en: Editorial
az: Redaksiya

en: Registering module
az: Qeydiyyat modulu

en: Lists (Views)
az: Siyahılar (Baxışlar)

en: Fallback date format
az: Geriyə tarix formatı

en: File usage
az: Fayl istifadəsi

en: Site branding
az: Saytın markalanması

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
az: Siz hələ heç bir məzmun növü yaratmamısınız. Yeni məzmun növü əlavə etmək üçün <a href="@create_content">məzmun növünün yaradılması səhifəsinə</a> keçin.

en: Book outline for @book.title
az: @book.title üçün kitab kontur

en: Book traversal links for
az: Kitab keçidləri üçün

en: Default comments
az: Defolt şərhlər

en: Allows commenting on content
az: Məzmunu şərh etməyə imkan verir

en: Search result highlighting input
az: Axtarış nəticəsini vurğulayan daxiletmə

en: Page @items.current
az: Səhifə @items.current

en: By @author @time ago
az: @author @time əvvəl

en: Submitted by @author_name on @date
az: @author_name tərəfindən @date tarixində təqdim edilmişdir

en: Primary admin actions
az: Əsas admin hərəkətləri

en: Large (480×480)
az: Böyük (480×480)

en: Medium (220×220)
az: Orta (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
az: Miniatür (100×100)

en: HTML Date
az: HTML Tarixi

en: HTML Datetime
az: HTML Tarix vaxtı

en: HTML Month
az: HTML ayı

en: HTML Time
az: HTML vaxtı

en: HTML Week
az: HTML Həftəsi

en: HTML Year
az: HTML ili

en: HTML Yearless date
az: HTML İlsiz tarix

en: Default long date
az: Defolt uzun tarix

en: Default medium date
az: Defolt orta tarix

en: Default short date
az: Defolt qısa tarix

en: User account menu
az: İstifadəçi hesabı menyusu

en: Block the selected user(s)
az: Seçilmiş istifadəçi(lər)i bloklayın

en: Cancel the selected user account(s)
az: Seçilmiş istifadəçi hesablarını ləğv edin

en: Unblock the selected user(s)
az: Seçilmiş istifadəçi(lər)i blokdan çıxarın

en: Basic block
az: Əsas blok

en: A basic block contains a title and a body.
az: Əsas blokda başlıq və gövdə var.

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
az: Vergüllə ayrılmış siyahı daxil edin. Məsələn: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
az: Əsas HTML

en: Restricted HTML
az: Məhdud HTML

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesabın ləğvi sorğusu

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün əvəzedici giriş məlumatı

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesab təfərrüatları

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesab təfərrüatları (admin təsdiqini gözləyir)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesab təfərrüatları (təsdiq edilmişdir)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesab təfərrüatları (bloklanıb)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
az: [user:display-name] üçün [site:name] ünvanında hesab təfərrüatları (ləğv edilib)

en: Links related to the active user account
az: Aktiv istifadəçi hesabı ilə əlaqəli bağlantılar

en: Administrative task links
az: İnzibati tapşırıq bağlantıları

en: Site information links
az: Sayt məlumat bağlantıları

en: Site section links
az: Sayt bölməsi bağlantıları

en: User tool links, often added by modules
az: Tez-tez modullar tərəfindən əlavə olunan istifadəçi aləti bağlantıları

en: Recent comments.
az: Son şərhlər.

en: Find and manage files.
az: Faylları tapın və idarə edin.

en: All content, by month.
az: Bütün məzmun, aya görə.

en: Recent content.
az: Son məzmun.

en: All content promoted to the front page.
az: Bütün məzmun ön səhifəyə yüksəldi.

en: All content, by letter.
az: Bütün məzmun, məktubla.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
az: Müəyyən bir taksonomiya termininə aid olan məzmun.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
az: Saytda ən yeni istifadəçi hesablarının siyahısını göstərir.

en: Who's online block
az: Kim onlayn blokdur

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
az: Ən son aktiv istifadəçilərin istifadəçi adlarını və aktiv istifadəçilərin ümumi sayını göstərir.

en: View edit page
az: Redaktə səhifəsinə baxın

en: Max 1300x1300
az: Maksimum 1300x1300

en: Max 2600x2600
az: Maksimum 2600x2600

en: Max 325x325
az: Maksimum 325x325

en: Max 650x650
az: Maksimum 650x650

en: Narrow
az: Dar

en: Files overview
az: Fayllara ümumi baxış

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
az: {{ arguments.fid }} üçün fayl istifadəsi məlumatı

en: {{ arguments.created_year_month }}
az: {{ arqumentlər.created_year_month }}

en: Find and manage content
az: Məzmunu tapın və idarə edin

en: Welcome to [site:name]
az: [site:name] saytına xoş gəlmisiniz

en: Name or email contains
az: Ad və ya e-poçt ehtiva edir

en: A list of new users
az: Yeni istifadəçilərin siyahısı

en: There are currently @total users online.
az: Hazırda onlayn olaraq @total istifadəçilər var.

en: There are currently 0 users online.
az: Hazırda 0 istifadəçi onlayndır.

en: A list of users that are currently logged in.
az: Hazırda daxil olan istifadəçilərin siyahısı.

en: Manage view settings
az: Görünüş parametrlərini idarə edin

en: View or edit the configuration.
az: Konfiqurasiyaya baxın və ya redaktə edin.

en: Displays in this view
az: Bu görünüşdə göstərilir

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
az: Ekran, məsələn, səhifə və ya blok kimi nəticələrin çıxarılması üsuludur. Görünüşdə burada sadalanan çoxsaylı displeylər ola bilər. Aktiv displey vurğulanır.

en: View administration
az: İdarəyə baxın

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
az: Təsvir əlavə etmək və klon yaratmaq da daxil olmaqla, inzibati tapşırıqları yerinə yetirin. Mövcud seçimlərə baxmaq üçün açılan düyməni basın.

en: Choose how to output results. E.g., choose <em>Content</em> to output each item completely, using your configured display settings. Or choose <em>Fields</em>, which allows you to output only specific fields for each result. Additional formats can be added by installing modules to <em>extend</em> Drupal's base functionality.
az: Nəticələrin necə çıxarılacağını seçin. Məsələn, konfiqurasiya edilmiş displey parametrlərinizdən istifadə edərək hər bir elementi tam çıxarmaq üçün <em>Məzmun</em> seçin. Və ya hər bir nəticə üçün yalnız xüsusi sahələri çıxarmağa imkan verən <em>Sahələr</em>-i seçin. Drupal-ın əsas funksionallığını <em>uzatmaq</em> üçün modullar quraşdırmaqla əlavə formatlar əlavə etmək olar.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
az: Bu görünüş sahələrdən istifadə edirsə, onlar burada qeyd olunur. Onu konfiqurasiya etmək üçün sahəyə klikləyə bilərsiniz.

en: Filter your view
az: Görünüşünüzü süzün

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
az: Çıxışdakı nəticələri məhdudlaşdırmaq üçün filtrlər əlavə edin. Məsələn, yalnız <em>dərc edilən</em> məzmunu göstərmək üçün siz <em>Dərc edilib</em> üçün filtr əlavə edib <em>Bəli</em> seçimini edərdiniz.

en: Filter actions
az: Filtr hərəkətləri

en: Add, rearrange or remove filters.
az: Filtrləri əlavə edin, yenidən təşkil edin və ya silin.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
az: Nəticələrin çıxarılma ardıcıllığına nəzarət edin. Aktiv çeşidləmə qaydasını konfiqurasiya etmək üçün üzərinə klikləyin.

en: Sort actions
az: Fəaliyyətləri çeşidləyin

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
az: Çeşidləmə qaydalarını əlavə edin, yenidən təşkil edin və ya silin.

en: Show a preview of the view output.
az: Görünüş çıxışının ön görünüşünü göstərin.

en: Use local files for reusable media.
az: Yenidən istifadə edilə bilən media üçün yerli fayllardan istifadə edin.

en: Use local images for reusable media.
az: Yenidən istifadə edilə bilən media üçün yerli şəkillərdən istifadə edin.

en: Find and manage comments.
az: Şərhləri tapın və idarə edin.

en: The approved comments listing.
az: Təsdiq edilmiş şərhlər siyahısı.

en: Comments published
az: Şərhlər dərc olunub

en: The unapproved comments listing.
az: Təsdiqlənməmiş şərhlər siyahısı.

en: Comments unapproved
az: Şərhlər təsdiqlənməyib

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
az: Hələ heç bir ön səhifə məzmunu yaradılmayıb.

en: A locally hosted audio file.
az: Yerli olaraq yerləşdirilən audio fayl.

en: A locally hosted video file.
az: Yerli olaraq yerləşdirilən video fayl.

en: Remote video
az: Uzaqdan video

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
az: YouTube və ya Vimeo-dan uzaqdan yerləşdirilən video.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
az: Arxivləşdirilib

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
az: Qaralama

[ctx: Workflow state label]
en: Published
az: Nəşr edilmişdir

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
az: Arxiv

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
az: Qaralamaya bərpa edin

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
az: Bərpa et

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
az: Yeni Qaralama Yaradın

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
az: Dərc et
