Argue (2.0.0-beta1) - en to pl translation catalogue (308 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Register
pl: Rejestracja

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: List
pl: Lista

en: Subject
pl: Tytuł

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: more
pl: więcej

en: Administration
pl: Administracja

en: Comments
pl: Komentarze

en: More
pl: Więcej

en: Action
pl: Akcja

en: On
pl: Włączony

en: new
pl: nowy

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Version
pl: Wersja

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Size
pl: Rozmiar

en: Reset
pl: Resetuj

en: Use count
pl: Ilość wystąpień

en: Message
pl: Wiadomość

en: No log messages available.
pl: Brak wiadomości w dzienniku.

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Feed
pl: Zasób

en: Name
pl: Nazwa

en: Taxonomy term
pl: Termin taksonomii

en: Preview
pl: Podgląd

en: Help
pl: Pomoc

en: Default
pl: Domyślny

en: Archive
pl: Archiwizuj

en: Icon
pl: Ikona

en: View
pl: Widok

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Teaser
pl: Skrót

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Total
pl: Razem

en: Versions
pl: Wersje

en: Attachment
pl: Załącznik

en: User
pl: Użytkownik

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: Files
pl: Pliki

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Active
pl: Aktywne

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Voting
pl: Ocena

en: Off
pl: Wyłączony

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Roles
pl: Role

en: Comment
pl: Komentarz

en: Published
pl: Opublikowane

en: Filter
pl: Filtr

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Revisions
pl: Wersje

en: Term ID
pl: Identyfikator terminu

en: Last access
pl: Ostatni dostęp

en: Severity
pl: Priorytet

en: Fields
pl: Pola

en: Last update
pl: Ostatnia aktualizacja

en: Nodes
pl: Węzły

en: Authored by
pl: Autor

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: Details
pl: Szczegóły

en: Introduction
pl: Wprowadzenie

en: Desc
pl: Malejąco

en: Role
pl: Rola

en: User login
pl: Nazwa użytkownika

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
pl: Na @site mamy w tej chwili przerwę techniczną. Powinna się ona wkrótce skończyć. Dziękujemy za cierpliwość.

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Add Argument
pl: Dodaj argument

en: Arguments
pl: Argumenty

en: Sort Criteria
pl: Kryteria sortowania

en: Recent comments
pl: Ostatnie komentarze

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Rules
pl: Reguły

en: Avatar
pl: Awatar

en: English
pl: Angielski

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Token
pl: Wzorzec

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Result
pl: Wynik

en: Member for
pl: Posiada konto przez

en: Languages
pl: Języki

en: author
pl: autor

en: Entity
pl: Encja

en: Revert
pl: Przywróć

en: People
pl: Ludzie

en: Blocked
pl: Zablokowany

en: Author Name
pl: Nazwa Autora

en: Glossary
pl: Słownik

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: Published comments
pl: Opublikowane komentarze

en: Output format
pl: Format wyjściowy

en: Anonymous user
pl: Użytkownik anonimowy

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Used in
pl: Użyte w

en: Publish
pl: Publikuj

en: Unpublish
pl: Wstrzymaj publikację

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: Language code
pl: Kod języka

en: Authenticated user
pl: Użytkownik uwierzytelniony

en: Sections
pl: Sekcje

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: No comments available.
pl: Brak dostępnych komentarzy.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
pl: Tak długo od ostatniego odświeżenia strony użytkownik jest uważany za będącego online.

en: Argument type
pl: Typ argumentu

en: Add argument
pl: Dodaj argument

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: About
pl: O stronie

en: Publish content
pl: Publikuj zawartość

en: Unpublish comment
pl: Wstrzymaj publikację komentarzy

en: Add new rule
pl: Dodaj nową regułę

en: Embed
pl: Osadzony

en: Entity type
pl: Typ encji

en: User account
pl: Konto użytkownika

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Rule
pl: Reguła

en: Not applicable
pl: Nie dotyczy

en: No content available.
pl: Brak zawartości.

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: First sidebar
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Permanent
pl: Stały

en: Temporary
pl: Tymczasowy

en: No files available.
pl: Brak dostępnych plików.

en: Frontpage
pl: Strona główna

en: Delete comment
pl: Usuń komentarz

en: MIME type
pl: typ MIME

en: Posted in
pl: Odpowiedź do

en: Upload date
pl: Data wysłania

en: Delete all revisions
pl: Usuń wszystkie wersje

en: Dashboard
pl: Kokpit

en: Search index
pl: Indeks wyszukiwania

en: Publish comment
pl: Opublikuj komentarz

en: @interval ago
pl: @interval temu

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Compact
pl: Kompaktowy

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Who's new
pl: Nowi użytkownicy

en: Language name
pl: Nazwa języka

en: Select language
pl: Wybór języka

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: Who's online
pl: Kto przegląda

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Author name
pl: Nazwa autora

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Delete content
pl: Usuń zawartość

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Published status
pl: Status publikacji

en: Monthly archive
pl: Archiwum miesięczne

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Full comment
pl: Pełen komentarz

en: Save comment
pl: Zapisz komentarz

en: Unapproved comments
pl: Niezatwierdzone komentarze

en: Manage display
pl: Zarządzaj wyświetlaniem

en: Full content
pl: Pełna wersja wpisu

en: Recent content
pl: Ostatnio dodana zawartość

en: Unpublish content
pl: Zakończ publikację wpisów

en: Make content sticky
pl: Przyklej wpis

en: Make content unsticky
pl: Odklej wpis

en: Promote content to front page
pl: Opublikuj zawartości na stronie głównej

en: Remove content from front page
pl: Usuń zawartość ze strony głównej

en: Save content
pl: Zapisz zawartość

en: Find and manage content.
pl: Wyszukiwanie i zarządzanie zawartością.

en: Taxonomy term page
pl: Strona terminów kategorii

en: No people available.
pl: Brak dostępnych osób.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
pl: Administrator utworzył dla ciebie konto na stronie [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
pl: Wyszukiwanie i zarządzanie ludźmi korzystającymi z serwisu.

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Latest version
pl: Ostatnia wersja

en: Update URL alias
pl: Zaktualizuj alias URL

en: Bulk update
pl: Aktualizacja masowa

en: Recent log messages
pl: Ostatnie wpisy dziennika

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
pl: Zarządzanie kontami użytkowników, rolami i uprawnieniami.

en: Changed date
pl: Data modyfikacji

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Not specified
pl: Nieokreślone

en: Master
pl: Główny

en: List item
pl: Element listy

en: Language direction
pl: Kierunek pisowni języka

en: Manage form display
pl: Zarządzaj wyświetlaniem formularza

en: First and last name
pl: Imię i nazwisko

en: Text value
pl: Wartość tekstowa

en: Revision comparison
pl: Porównanie rewizji

en: Access denied. You must log in to view this page.
pl: Dostęp zabroniony. Musisz się zalogować aby zobaczyć tą stronę.

en: Registering module
pl: Rejestracja modułów

en: Reset your password
pl: Ustaw nowe hasło

en: Lists (Views)
pl: Listy (Widoki)

en: File usage
pl: Wykorzystanie plików

en: %name: may not be longer than @max characters.
pl: %name: nie może być dłuższe niż @max znaków.

en: Adding languages
pl: Dodawanie języków

en: Search result highlighting input
pl: Podświetl frazę wyszukiwania

en: Revision translation affected
pl: Tłumaczenie wersji

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pl: Informuje czy ostatnia edycja tłumaczenia należy do bieżącej wersji.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: Large (480×480)
pl: Duży (480×480)

en: Medium (220×220)
pl: Średni (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
pl: Mały (100×100)

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika

en: Block the selected user(s)
pl: Zablokuj wybrane konto użytkownika(ów)

en: Cancel the selected user account(s)
pl: Anuluj wybrane konto użytkownika(ów)

en: Unblock the selected user(s)
pl: Odblokuj wybrane konto użytkownika(ów)

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
pl: Zgłoszenie anulowania konta [user:display-name] na [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
pl: Zastępcze dane do logowania dla [user:display-name] na [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
pl: Szczegóły konta użytkownika [user:display-name] na [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
pl: Szczegóły konta dla [user:display-name] na [site:name] (w trakcie weryfikacji)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
pl: Informacje dotyczące konta  [user:display-name] na [site:name] (konto zatwierdzone)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
pl: Informacje dotyczące konta [user:display-name] na [site:name] (zablokowane)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
pl: Szczegóły konta użytkownika [user:display-name] na [site:name] (anulowane)

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję tłumaczenia na język @language z dnia %revision-date?

en: Revert content shared among translations
pl: Przywróć zawartość dzieloną między tłumaczeniami

en: Links related to the active user account
pl: Odnośniki związane z aktywnym kontem użytkownika

en: Administrative task links
pl: Odnośniki administracyjne

en: Site information links
pl: Odnośniki dotyczące informacji o stronie

en: Site section links
pl: Odnośniki sekcji strony

en: User tool links, often added by modules
pl: Odnośniki do narzędzi użytkownika, często dodanych przez moduły

en: Recent comments.
pl: Ostatnie komentarze.

en: Find and manage files.
pl: Wyszukiwanie i zarządzanie plikami

en: Editing languages
pl: Edycja języków

en: All content, by month.
pl: Cała zawartość wg miesiąca.

en: Recent content.
pl: Ostatnio dodana zawartość.

en: All content promoted to the front page.
pl: Wszystkie treści promowane na stronie głównej.

en: All content, by letter.
pl: Cała zawartość, alfabetycznie

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
pl: Zawartość należąca do konkretnego terminu taksonomii

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
pl: Prezentuje listę najnowszych użytkowników na stronie.

en: Who's online block
pl: Blok <em>Kto jest online</em>

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
pl: Prezentuje nazwy użytkowników którzy byli ostatnio aktywni, jak również liczbę wszystkich aktywnych użytkowników.

en: View edit page
pl: Strona edycji widoku.

en: Files overview
pl: Przegląd plików

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
pl: Informacje o wykorzystaniu pliku dla {{ arguments.fid }}

en: <p>This page provides the ability to add common languages to your site.</p><p>If the desired language is not available, you can add a custom language.</p>
pl: <p>Ta strona stwarza możliwość dodania powszechnych języków do twojej strony.</p><p>Jeśli pożądany język nie jest dostępny, dodaj własny język.</p>

en: <p>Choose a language from the list, or choose "Custom language..." at the end of the list.</p><p>Click the "Add language" button when you are done choosing your language.</p><p>When adding a custom language, you will get an additional form where you can provide the name, code, and direction of the language.</p>
pl: <p>Wybierz język z listy lub dodaj "Własny język..." na końcu listy.</p><p>Kliknij przycisk "Dodaj język" by potwierdzić wybór.</p><p>Dodając własny język będziesz mieć możliwość wprowadzenia nazwy, kodu i kierunku w kolejnym formularzu.</p>

en: Continuing on
pl: Kontynuując

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
pl: <p>Ta strona umożliwia edycję języka witryny, włączając w to języki własne.</p>

en: <p>You cannot change the code of a language on the site, since it is used by the system to keep track of the language.</p>
pl: <p>Zmiana kodu języka nie jest możliwa, jako że system korzysta z niego aby kontrolować użycie języka.</p>

en: <p>The language name is used throughout the site for all users and is written in English. Names of built-in languages can be translated using the Interface Translation module, and names of both built-in and custom languages can be translated using the Configuration Translation module.</p>
pl: <p>Nazwa języka używana jest na całej stronie, dla wszystkich użytkowników, i zapisana jest w języku Angielskim. Nazwy wbudowanych języków mogą zostać przetłumaczone korzystając z modułu Interface Translation, a nazwy zarówno wbudowanych jak i własnych języków mogą zostać przetłumaczone z pomocą modułu Configuration Translation.</p>

en: <p>Choose if the language is a "Left to right" or "Right to left" language.</p><p>Note that not all themes support "Right to left" layouts, so test your theme if you are using "Right to left".</p>
pl: <p>Wybierz czy kierunek języka to "Z lewej do prawej" czy "Z prawej do lewej".</p><p>Pamiętaj, że nie wszystkie skórki wspierają "Z prawej do lewej" więc sprawdź czy twoja skórka wspiera ten kierunek.</p>

en: <p>The "Languages" page allows you to add, edit, delete, and reorder languages for the site.</p>
pl: <p>Strona "Języki" umożliwia dodawanie, edycję, usuwanie i uporządkowanie języków witryny.</p>

en: <p>To add more languages to your site, click the "Add language" button.</p><p>Added languages will be displayed in the language list and can then be edited or deleted.</p>
pl: <p>Aby dodać więcej języków, skorzystaj z przycisku "Dodaj język".</p><p>Dodane języki zostaną wyświetlone na liście także będzie możliwość ich późniejszej zmiany lub usunięcia.</p>

en: Reordering languages
pl: Uporządkowanie języków.

en: <p>To reorder the languages on your site, use the drag icons next to each language.</p><p>The order shown here is the display order for language lists on the site such as in the language switcher blocks provided by the Interface Translation and Content Translation modules.</p><p>When you are done with reordering the languages, click the "Save configuration" button for the changes to take effect.</p>
pl: <p>Aby zmienić kolejność języków na stronie, użyj ikony przeciągania obok każdego z języków.</p><p>Poniższa kolejność będzie tą, w jakiej języki zostaną zaprezentowane w bloku zmiany języki dostarczonego przez moduły Interface Translation oraz Content Translation.</p><p>Kiedy skończysz zmieniać kolejność języków, kliknij przycisk "Zapisz konfigurację" aby zmiany zostały zapisane.</p>

en: Set a language as default
pl: Ustaw jako język domyślny

en: <p>You can change the default language of the site by choosing one of your configured languages as default. The site will use the default language in situations where no choice is made but a language should be set, for example as the language of the displayed interface.</p>
pl: <p>Możesz zmienić domyślny język strony na jeden z zainstalowanych języków. Strona skorzysta z domyślnego języka gdy nie dokonano innego wyboru a język musi zostać wybrany, np. dla wyświetlonego języka interfejsu.</p>

en: Modifying languages
pl: Modyfikacja języków

en: <p>Operations are provided for editing and deleting your languages.</p><p>You can edit the name and the direction of the language.</p><p>Deleted languages can be added back at a later time. Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and content in this language will be set to be language neutral. Note that you cannot delete the default language of the site.</p>
pl: <p>Operacje umożliwiają modyfikacje i usunięcie języków.</p><p>Możesz zmodyfikować nazwę i kierunek języka.</p><p>Usunięte języki mogą zostać dodane ponownie w późniejszym czasie. Usunięcie języka spowoduje usunięcie wszystkich tłumaczeń dla tego języka, a treść utworzona w danym języku zostanie przyporządkowana do języka neutralnego. Pamiętaj że nie możesz usunąć domyślnego języka strony.</p>

en: Find and manage content
pl: Znajdź i zarządzaj treścią

en: Welcome to [site:name]
pl: Witaj na [site:name]

en: Name or email contains
pl: Nazwa lub email zawiera

en: A list of new users
pl: Lista nowych użytkowników

en: There are currently @total users online.
pl: @total użytkowników jest aktywnych w tej chwili.

en: There are currently 0 users online.
pl: Żaden z użytkowników nie jest w tym momencie zalogowany.

en: A list of users that are currently logged in.
pl: Lista użytkowników, którzy są aktualnie zalogowani.

en: Manage view settings
pl: Zarządzaj ustawieniami widoku.

en: View or edit the configuration.
pl: Pokaż lub edytuj konfigurację.

en: Displays in this view
pl: Formaty wyświetlania dla tego widoku.

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
pl: Format wyświetlania znaczy tyle co sposób w jaki wyświetlone będą wyniki, np. jako strona lub blok. Widok może posiadać więcej niż jeden format wyświetlania, które zostaną wyświetlone w tym miejscu. Aktywny format wyświetlania został wyróżniony.

en: View administration
pl: Administracja widoku

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
pl: Wykonaj czynności administracyjne, wliczając w sklonowanie tudzież dodanie opisu. Kliknij w przycisk rozwijania listy by zobaczyć wszystkie dostępne opcje.

en: Choose how to output results. E.g., choose <em>Content</em> to output each item completely, using your configured display settings. Or choose <em>Fields</em>, which allows you to output only specific fields for each result. Additional formats can be added by installing modules to <em>extend</em> Drupal's base functionality.
pl: Wybierz w jaki sposób mają zostać zaprezentowane wyniki. Np. wybierz <em>Zawartość</em> by wyświetlić każdą pozycję w całości, korzystając z własnych ustawień konfiguracji wyświetlania. Możesz również wybrać <em>Pola</em> które pozwolą Ci zaprezentować jedynie wybrane przez Ciebie pola. Poprzez zainstalowanie modułów można <em>rozszerzyć</em> podstawową funkcjonalność Drupala o dodatkowe formaty.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
pl: Jeśli widok korzysta z pól, zostaną one zaprezentowane w tym miejscu. Możesz kliknąć w pole aby je skonfigurować.

en: Filter your view
pl: Przefiltruj swój widok

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
pl: Dodaj filtry aby ograniczyć wyniki, np. by pokazać jedynie zawartość która jest <em>opublikowana</em> należy dodać filtr <em>Opublikowane</em> i wybrać <em>Tak</em>.

en: Filter actions
pl: Przefiltruj akcje

en: Add, rearrange or remove filters.
pl: Dodaj, uporządkuj lub usuń filtry.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
pl: Zarządzaj kolejnością w jakiej wyświetlane są wyniki. Kliknij w aktywną regułę by ją skonfigurować.

en: Sort actions
pl: Akcje sortowania

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
pl: Dodaj, uporządkuj lub usuń regułę sortowania.

en: Show a preview of the view output.
pl: Pokaż podgląd widoku.

en: <p>Now that you have an overview of the "Add languages" feature, you can continue by:<ul><li>Adding a language</li><li>Adding a custom language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
pl: <p>Teraz gdy masz już ogólną wiedzę na temat funkcji "Dodaj języki" możesz:<ul><li>Dodać język</li><li>Dodać własny język</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Wyświetlić skonfigurowane języki</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Edit language" feature, you can continue by:<ul><li>Editing a language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
pl: <p>Teraz, gdy masz podgląd na funkcję "Edycja języka", możesz kontynuować:<ul><li>Edycję języka</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Przegląd listy skonfigurowanych języków</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Languages" page, you can continue by:<ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Adding a language</a></li><li>Reordering languages</li><li>Editing a language</li><li>Deleting a language</li></ul></p>
pl: <p>Teraz, gdy masz ogląd na stronę "Języki", możesz:<ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Dodać język</a></li><li>Zmienić kolejność języków</li><li>Zmodyfikować język</li><li>Usunąć język</li></ul></p>

en: A boolean indicating the published state.
pl: Wartość binarna wskazująca status publikacji.

en: Find and manage comments.
pl: Znajdź komentarze i zarządzaj nimi.

en: The approved comments listing.
pl: Lista zatwierdzonych komentarzy.

en: Comments published
pl: Komentarze, które zostały opublikowane

en: The unapproved comments listing.
pl: Lista niezatwierdzonych komentarzy.

en: Comments unapproved
pl: Komentarze, które nie zostały zatwierdzone

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
pl: Nie utworzono jeszcze zawartości strony głównej. <br />Postępuj zgodnie z <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">Podręcznikiem Użytkownika</a> aby rozpocząć budowę swojej witryny.

en: @interval hence
pl: odtąd co @interval
