Argue (2.0.0-beta4) - en to th translation catalogue (79 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Action
th: แอคชั่น

en: On
th: เปิด

en: new
th: ใหม่

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Version
th: รุ่น

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: Message
th: ข้อความ

en: No log messages available.
th: ไม่มี Log

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: View
th: ดู

en: Total
th: ทั้งหมด

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Off
th: ปิด

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Revisions
th: รุ่น

en: Severity
th: ระดับความรุนแรง

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Details
th: รายละเอียด

en: Tools
th: เครื่องมือ

en: Arguments
th: ข้อโต้แย้ง

en: Messages
th: ข้อความ

en: Result
th: ผล

en: author
th: ผู้เขียน

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: People
th: บุคคล

en: Revisions for %title
th: การปรับปรุงรุ่นของ %title

en: Revision
th: รุ่น

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Revision of %title from %date
th: ปรับรุ่น %title จาก %date

en: Published comments
th: ความคิดเห็นที่ตีพิมพ์

en: Publish
th: เผยแพร่

en: Unpublish
th: ระงับการเผยแพร่

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการคืนรุ่นกลับไปเป็นรุ่น %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการลบรุ่นจาก %revision-date?

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Member
th: สมาชิก

en: First sidebar
th: แถบด้านข้างแถบแรก

en: Permanent
th: ถาวร

en: Temporary
th: ชั่วคราว

en: No files available.
th: ไม่พบไฟล์ใดๆ

en: Delete comment
th: ลบความคิดเห็น

en: Posted in
th: เป็นความเห็นใน

en: Delete all revisions
th: ลบการแก้ไขทั้งหมด

en: Dashboard
th: หน้าหลัก

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: Copy of the revision from %date.
th: ชุดคัดลอกของรุ่นปรับปรุงจาก %date.

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Author name
th: ชื่อผู้เขียน

en: Page top
th: บนสุดของหน้า

en: Page bottom
th: ด้านล่างของหน้า

en: Unapproved comments
th: ความคิดเห็นที่ยังไม่ได้รับอนุมัติ

en: Manage display
th: จัดการการแสดงผล

en: Highlighted
th: ไฮไลต์

en: Recent log messages
th: บันทึกข้อความล่าสุด

en: Manage form display
th: จัดการการแสดงผลของฟอร์มรับค่า

en: Text value
th: ค่าข้อความ

en: Reset your password
th: รีเซ็ตรหัสผ่านของคุณ

en: %name: may not be longer than @max characters.
th: %name: อาจไม่เกิน @max characters.

en: Links related to the active user account
th: Links related to the user account.

en: Administrative task links
th: Contains links to administrative tasks.

en: Site information links
th: Use this for linking to site information.

en: Site section links
th: Use this for linking to the main site sections.

en: User tool links, often added by modules
th: Contains links for site visitors. Some modules add their links here.
