Brainstorm profile (8.x-1.0-beta2) - en to az translation catalogue (297 entries)

en: Home
az: Baş səhifə

en: Title
az: Başlıq

en: Body
az: Tərkib

en: Next
az: İrəli

en: Status
az: Vəziyyət

en: Delete
az: Sil

en: Submit
az: Təqdim

en: Operations
az: Əməliyyatlar

en: Content
az: Məzmun

en: Value
az: Qiymət

en: Username
az: İstifadəçinin adı

en: Development
az: Develop

en: Group
az: Qrup

en: Type
az: Növ

en: Author
az: Müəllif

en: List
az: Siyahı

en: Cancel
az: Ləğv et

en: Remove
az: Çıxart

en: Description
az: İzahat

en: Language
az: Dil

en: Read more
az: Ətraflı

en: more
az: daha çox

en: Enable
az: Qoşulub

en: Disable
az: Söndürülüb

en: Article
az: Məqalə

en: Enabled
az: Qoşulub

en: Administration
az: İdarəetmə

en: Comments
az: Şərhlər

en: More
az: Daha çox

en: On
az: Aktiv

en: Tags
az: Teqlər

en: Yes
az: Bəli

en: Content types
az: Məzmun tipi

en: Version
az: Versiya

en: File
az: Fayl

en: Edit
az: Dəyiş

en: Date
az: Tarix

en: Size
az: Ölçü

en: Search
az: Axtarış

en: Reset
az: Sıfırlayın

en: None
az: Yoxdur

en: Use count
az: Hesabdan istifadə edin

en: This action cannot be undone.
az: Bu əməliyyat geri qaytarıla bilməz.

en: Number
az: Rəqəm

en: - None -
az: - heç nə -

en: Weight
az: Çəki

en: Image
az: Şəkil

en: Parent
az: Valideyn

en: none
az: yoxdur

en: Settings
az: Quraşdırmalar

en: Feed
az: Nəticə

en: Name
az: Ad

en: Import
az: İmport

en: Book
az: kitab

en: Export
az: Eksport

en: Taxonomy term
az: Taksanomiya termini

en: Save
az: Saxla

en: Help
az: Dəstək

en: Default
az: Susmaya görə

en: Summary
az: Xülasə

en: Update
az: Yeniləmə

en: Core
az: Nüvə

en: Archive
az: Arxiv

en: Views
az: Görünüşlər

en: Path
az: Yol

en: Filename
az: Fayl adı

en: Menu
az: Menyu

en: Updated
az: Yeniləndi

en: Theme
az: Tema

en: Layout
az: Şablon

en: Components
az: Komponentlər

en: ID
az: İD

en: Statistics
az: Statistika

en: Attachment
az: Qoşma

en: Picture
az: Şəkil

en: User
az: İstifadəçi

en: Content type
az: Kontent tipi

en: Configure
az: Konfiqurasiya edin

en: Files
az: Fayllar

en: Options
az: Seçimlər

en: Data type
az: Məlumat növü

en: Separator
az: Ayırıcı

en: Exclude
az: Xaricdir

en: Vertical
az: Şaquli

en: All
az: Hammısı

en: Active
az: Aktiv

en: Page title
az: Səhifə başlığı

en: Block
az: Blok

en: Page
az: Səhifə

en: Node types
az: Material tipləri

en: Site
az: Sayt

en: Module
az: Modul

en: Off
az: Söndürülüb

en: Footer
az: Aşağı hissə

en: Inline
az: Xətdə

en: Menu link
az: Menyu linki

en: Roles
az: Rollar

en: Comment
az: Şərh

en: Published
az: Nəşr edilmişdir

en: Promoted to front page
az: Əsas səhifəyə yüksəldi

en: URL alias
az: URL ləqəbi

en: Term ID
az: Termin İD-si

en: E-mail address
az: E-mail adresi

en: Last access
az: Son icazə

en: Fields
az: Sahələr

en: Count
az: Say

en: Last update
az: Son yeniləmə

en: Width
az: Eni

en: Thumbnail
az: Miniatür

en: State
az: Dövlət

en: Desc
az: azaldın

en: Configuration
az: Konfiqurasiya

en: Other
az: Digər

en: Role
az: Rollar

en: Select all
az: Hamısını seç

en: User login
az: Loqin

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
az: @site hazırda təmirdədir. Tezliklə qayıtmalıyıq. Səbr etdiyiniz üçün təşəkkürlər.

en: Button
az: Düymə

en: Last
az: Son

en: Rows
az: Sıralar

en: Cache
az: Keş

en: Tools
az: Alətlər

en: Arguments
az: Arqumentlər

en: Filters
az: Filtrlər

en: Recent comments
az: Son şərhlər

en: Random
az: Təsadüfi

en: Pattern
az: Nümunə

en: Save settings
az: Parametrləri yadda saxlayın

en: Sort by
az: Sırala

en: Hidden
az: Gizli

en: in
az: daxildir

en: Member for
az: üçün üzv

en: Languages
az: Dillər

en: Map
az: Xəritə

en: Randomize
az: Random

en: author
az: müəllif

en: Entity
az: Entiti

en: Revert
az: Qaytarma

en: Caption
az: Başlıq

en: People
az: İnsan

en: Blocked
az: Blok edilib

en: Glossary
az: Lüğət

en: Installed
az: Quraşdırılıb

en: Duplicate
az: Dublikat

en: Reversed
az: Tərs

en: Changed
az: Dəyişdi

en: Relationship
az: Əlaqə

en: ‹ Previous
az: ‹ Əvvəlki

en: Next ›
az: Sonrakı ›

en: Unpublished
az: Dərc olunmayıb

en: Tabs
az: Tablar

en: Apply
az: Yerinə yetir

en: No caching
az: Keşləmə yoxdur

en: Block description
az: Blok təsviri

en: Blocks
az: Bloklar

en: Menus
az: Menyular

en: Above
az: Yuxarıda

en: Used in
az: -də istifadə olunub

en: Permission
az: İcazə

en: Hide
az: Gizlət

en: Copyright
az: Müəllif hüququ

en: Autoplay
az: Avtoişəsalma

en: Extension
az: Əlavə

en: Provided by
az: Tərəfindən təmin

en: Sizes
az: Ölçülər

en: No comments available.
az: Şərh yoxdur.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
az: İstifadəçi səhifəyə sonuncu dəfə baxdıqdan sonra bu müddət ərzində onlayn sayılır.

en: Context
az: Kontekst

en: Pager
az: Peycer

en: Offset
az: Ofset

en: Machine name
az: Maşın adı

en: Node count
az: Nod sayı

en: About
az: Haqqında

en: Unpublish comment
az: Şərhi dərcdən çıxarın

en: Formatter
az: Formatlayıcı

en: Block type
az: Blok növü

en: Entity type
az: Varlıq növü

en: Main navigation
az: Əsas naviqasiya

en: pixels
az: piksellər

en: Custom format
az: Fərdi format

en: No content available.
az: Əlçatan məzmun yoxdur.

en: IP address
az: IP ünvanı

en: Primary tabs
az: Əsas tablar

en: Secondary tabs
az: İkinci dərəcəli nişanlar

en: Bundle
az: Paket

en: Permanent
az: Daimi

en: Temporary
az: Müvəqqəti

en: No files available.
az: Əlçatan fayl yoxdur.

en: Comma
az: Vergül

en: Uses
az: İstifadə edir

en: Frontpage
az: Ön səhifə

en: MIME type
az: MIME növü

en: Upload date
az: Yükləmə tarixi

en: The size of the file.
az: Faylın ölçüsü.

en: Publish comment
az: Şərhi dərc edin

en: Alias: @alias
az: Ləqəb: @alias

en: No alias
az: Ləqəb yoxdur

en: Current date
az: Hal-hazırki Tarix

en: Items per page
az: Səhifə başına maddələr

en: - All -
az: - Hamısı -

en: Machine-readable name
az: Maşınla oxuna bilən ad

en: Who's new
az: Kim yenidir

en: Personal contact form
az: Şəxsi əlaqə forması

en: Ampersand
az: Və işarəsi

en: Who's online
az: Kim onlayndır

en: « First
az: « Birinci

en: Last »
az: Son »

en: Sort descending
az: Azalan üzrə çeşidləyin

en: Sort ascending
az: Artan sıralama

en: Your virtual face or picture.
az: Virtual üzünüz və ya şəkliniz.

en: Allow settings
az: Parametrlərə icazə verin

en: Field formatter
az: Sahə formatlayıcısı

en: Breadcrumbs
az: Çörək qırıntıları

en: Status messages
az: Vəziyyət mesajları

en: Published status
az: Dərc statusu

en: Pager type
az: Çağrı cihazı növü

en: Monthly archive
az: Aylıq arxiv

en: Dependencies
az: Asılılıqlar

en: Edit URL
az: URL-i redaktə edin

en: Main page content
az: Əsas səhifə məzmunu

en: Full comment
az: Tam şərh

en: Save comment
az: Şərhi yadda saxla

en: Revision log message
az: Revizyon jurnalı mesajı

en: Recent content
az: Son məzmun

en: No front page content has been created yet.
az: Hələ heç bir ön səhifə məzmunu yaradılmayıb.

en: Find and manage content.
az: Məzmunu tapın və idarə edin.

en: No people available.
az: Əlçatan adam yoxdur.

en: Find and manage people interacting with your site.
az: Saytınızla əlaqə saxlayan insanları tapın və idarə edin.

en: Basic page
az: Əsas səhifə

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
az: Statik məzmununuz üçün <em>əsas səhifələrdən</em> istifadə edin, məsələn, "Haqqımızda" səhifəsi.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
az: Oxşar mövzularda məqalələri kateqoriyalara qruplaşdırmaq üçün etiketlərdən istifadə edin.

en: Image style
az: Şəkil üslubu

en: Display all items
az: Bütün elementləri göstərin

en: Display a specified number of items
az: Müəyyən sayda elementi göstərin

en: Machine Name
az: Maşın Adı

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
az: Xəbərlər, press-relizlər və ya bloq yazıları kimi zamana həssas məzmun üçün <em>məqalələrdən</em> istifadə edin.

en: Current page
az: Cari səhifə

en: Bulk update
az: Toplu yeniləmə

en: View mode
az: Baxış rejimi

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
az: İstifadəçi hesablarını, rollarını və icazələrini idarə edin.

en: Changed date
az: Tarix dəyişdirildi

en: Weight for @title
az: @title üçün çəki

en: The extension of the file.
az: Faylın uzadılması.

en: Responsive image
az: Uyğunlaşan şəkil

en: Entity Reference
az: Entity müraciəti

en: Responsive
az: Uyğunlaşan

en: Full HTML
az: Tam HTML

en: Third party settings
az: 3-cü tərəf tənzimləmələri

en: This field supports tokens.
az: Bu sahə tokenləri dəstəkləyir.

en: Breakpoint
az: Kəsmə nöqtəsi

en: For example, set this to 3 and the first 3 items will not be displayed.
az: Məsələn, bunu 3-ə təyin edin və ilk 3 element göstərilməyəcək.

en: Registering module
az: Qeydiyyat modulu

en: Lists (Views)
az: Siyahılar (Baxışlar)

en: Simple configuration
az: Sadə konfiqurasiya

en: Configuration type
az: Konfiqurasiya növü

en: File usage
az: Fayl istifadəsi

en: Site branding
az: Saytın markalanması

en: Context assignments
az: Kontekst tapşırıqları

en: Format type machine name
az: Format tipli maşın adı

en: Visually Hidden
az: Vizual olaraq Gizli

en: Default comments
az: Defolt şərhlər

en: Allows commenting on content
az: Məzmunu şərh etməyə imkan verir

en: Primary admin actions
az: Əsas admin hərəkətləri

en: User account menu
az: İstifadəçi hesabı menyusu

en: Basic block
az: Əsas blok

en: A basic block contains a title and a body.
az: Əsas blokda başlıq və gövdə var.

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
az: Vergüllə ayrılmış siyahı daxil edin. Məsələn: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
az: Əsas HTML

en: Restricted HTML
az: Məhdud HTML

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
az: Mövcud dəyişənlər bunlardır: [site:name], [sayt:url], [istifadəçi:display-name], [istifadəçi:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url -qısa], [istifadəçi:edit-url], [istifadəçi:birdəfəlik-giriş-url], [istifadəçi:cancel-url].

en: Links related to the active user account
az: Aktiv istifadəçi hesabı ilə əlaqəli bağlantılar

en: Administrative task links
az: İnzibati tapşırıq bağlantıları

en: Site information links
az: Sayt məlumat bağlantıları

en: Site section links
az: Sayt bölməsi bağlantıları

en: User tool links, often added by modules
az: Tez-tez modullar tərəfindən əlavə olunan istifadəçi aləti bağlantıları

en: Recent comments.
az: Son şərhlər.

en: Find and manage files.
az: Faylları tapın və idarə edin.

en: All content, by month.
az: Bütün məzmun, aya görə.

en: Recent content.
az: Son məzmun.

en: All content promoted to the front page.
az: Bütün məzmun ön səhifəyə yüksəldi.

en: All content, by letter.
az: Bütün məzmun, məktubla.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
az: Müəyyən bir taksonomiya termininə aid olan məzmun.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
az: Saytda ən yeni istifadəçi hesablarının siyahısını göstərir.

en: Who's online block
az: Kim onlayn blokdur

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
az: Ən son aktiv istifadəçilərin istifadəçi adlarını və aktiv istifadəçilərin ümumi sayını göstərir.

en: Files overview
az: Fayllara ümumi baxış

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
az: {{ arguments.fid }} üçün fayl istifadəsi məlumatı

en: {{ arguments.created_year_month }}
az: {{ arqumentlər.created_year_month }}

en: Find and manage content
az: Məzmunu tapın və idarə edin

en: Welcome to [site:name]
az: [site:name] saytına xoş gəlmisiniz

en: Name or email contains
az: Ad və ya e-poçt ehtiva edir

en: A list of new users
az: Yeni istifadəçilərin siyahısı

en: There are currently @total users online.
az: Hazırda onlayn olaraq @total istifadəçilər var.

en: There are currently 0 users online.
az: Hazırda 0 istifadəçi onlayndır.

en: A list of users that are currently logged in.
az: Hazırda daxil olan istifadəçilərin siyahısı.

en: @bundle_type is @bundles or @last
az: @bundle_type - @bundles və ya @last

en: @bundle_type is @bundle
az: @bundle_type @bundle -da
