Brainstorm profile (8.x-1.0-beta2) - en to ca translation catalogue (502 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Value
ca: Valor

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Group
ca: Grup

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: List
ca: Llistat

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Elimina

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: Read more
ca: Llegeix més

en: more
ca: més

en: Enable
ca: Habilita

en: Disable
ca: Inhabilita

en: optional
ca: opcional

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Administration
ca: Administració

en: Comments
ca: Comentaris

en: More
ca: Més

en: On
ca: Actiu

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Yes
ca: Sí

en: Content types
ca: Tipus de contingut

en: Version
ca: Versió

en: all
ca: tot

en: File
ca: Fitxer

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: None
ca: Cap

en: Use count
ca: Comptador d'ús

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Number
ca: Número

en: - None -
ca: - Cap -

en: Weight
ca: Pes

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: Parent
ca: Pare

en: Parents
ca: Pares

en: none
ca: cap

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Feed
ca: Canal

en: Name
ca: Nom

en: Import
ca: Importa

en: Book
ca: Llibre

en: Export
ca: Exporta

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: General settings
ca: Paràmetres generals

en: Label
ca: Etiqueta

en: Save
ca: Desa

en: Help
ca: Ajuda

en: Default
ca: Per defecte

en: Summary
ca: Resum

en: Update
ca: Actualitza

en: Core
ca: Nucli

en: Archive
ca: Arxiva

en: Main
ca: Principal

en: Path
ca: Camí

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Region
ca: Regió

en: Menu
ca: Menú

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Theme
ca: Tema

en: Layout
ca: Disposició

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Attachment
ca: Adjunt

en: Picture
ca: Imatge

en: User
ca: Usuari

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: Configure
ca: Configura

en: Files
ca: Fitxers

en: Options
ca: Opcions

en: Data type
ca: Tipus de dada

en: Separator
ca: Separador

en: Exclude
ca: Exclou

en: The name of the menu.
ca: El nom del menú.

en: All
ca: Tot

en: Active
ca: Actiu

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Page
ca: Pàgina

en: Node types
ca: Tipus de node

en: Site
ca: Lloc

en: Module
ca: Mòdul

en: Off
ca: Inactiu

en: Footer
ca: Peu

en: Inline
ca: En línia

en: Menu link
ca: Enllaç del menú

en: Roles
ca: Rols

en: Comment
ca: Comentari

en: Published
ca: Publicat

en: Filter
ca: Filtra

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: URL alias
ca: Àlies URL

en: Term ID
ca: ID del terme

en: E-mail address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Last access
ca: Darrer accés

en: Fields
ca: Camps

en: Count
ca: Quantitat

en: Conditions
ca: Condicions

en: Last update
ca: Última actualització

en: Node Types
ca: Tipus de node

en: Width
ca: Amplada

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: State
ca: Estat

en: Verbose
ca: Detallat

en: Display alias changes (except during bulk updates).
ca: Mostra els canvis dels àlies (excepte en les actualitzacions massives)

en: Replace by separator
ca: Substitueix pel separador

en: Maximum alias length
ca: Longitud màxima de l'àlies

en: Maximum component length
ca: Longitud màxima del component

en: Update action
ca: Actualitza l'acció

en: Strings to Remove
ca: Cadenes a eliminar

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
ca: Proporciona un mecanisme per a que cada mòdul generi àlies de forma automàtica per al continguts que gestiona.

en: Forum
ca: Fòrum

en: Configuration
ca: Configuració

en: Other
ca: Altres

en: Role
ca: Rol

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: User login
ca: Inici de sessió d'usuari

en: Blog
ca: Bloc

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ca: @site està actualment en manteniment. El lloc tornarà a funcionar aviat. Gràcies per la vostra paciència.

en: Button
ca: Botó

en: Last
ca: Darrer

en: Rows
ca: Files

en: Cache
ca: Memòria cau

en: Tools
ca: Eines

en: Arguments
ca: Paràmetres

en: Filters
ca: Filtres

en: Order
ca: Ordre

en: Recent comments
ca: Comentaris recents

en: Random
ca: Aleatori

en: Pattern
ca: Patró

en: Profile name
ca: Nom de perfil

en: Profile
ca: Perfil

en: Save settings
ca: Desa la configuració

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Hidden
ca: Ocult

en: Root
ca: Arrel

en: in
ca: a

en: Tokens
ca: Comodins

en: Clear
ca: Neteja

en: Member for
ca: Membre des de fa

en: Languages
ca: Llengües

en: Features
ca: Funcionalitats

en: Feature
ca: Funcionalitat

en: Available tokens
ca: Comodins disponibles

en: First
ca: Primer

en: Lists
ca: Llistes

en: Period
ca: Punt

en: Map
ca: Mapa

en: Randomize
ca: Fes-ho aleatori

en: author
ca: autor

en: Entity
ca: Entitat

en: Revert
ca: Reverteix

en: Caption
ca: Subtítol

en: Buttons
ca: Botons

en: profile
ca: perfil

en: People
ca: Gent

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: Glossary
ca: Glossari

en: Asterisk
ca: Asterisc

en: Team
ca: Equip

en: Missing
ca: Perdut

en: Installed
ca: Instal·lat

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Reversed
ca: Inverteix

en: Changed
ca: Canviat

en: Assets
ca: Equips

en: Relationship
ca: Relació

en: ‹ Previous
ca: ‹ Anterior

en: Next ›
ca: Següent ›

en: Unpublished
ca: Sense publicar

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Photo
ca: Foto

en: Apply
ca: Aplica

en: Information
ca: Informació

en: Authors
ca: Autors

en: No caching
ca: No emmagatzemar en memòria cau

en: RTL
ca: RTL (de dreta a esquerra)

en: Block description
ca: Descripció del bloc

en: Blocks
ca: Blocs

en: Menus
ca: Menús

en: Above
ca: A sobre

en: Used in
ca: Usat a

en: Permission
ca: Permís

en: Hide
ca: Oculta

en: Illustration
ca: Il·lustració

en: Copyright
ca: Drets de còpia

en: Autoplay
ca: Reproducció automàtica

en: Extension
ca: Extensió

en: Keys
ca: Claus

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
ca: L'àlies %original_alias generat automàticament creava un conflicte amb un àlies existent. S'ha canviat l'àlies per %alias.

en: Delete aliases
ca: Suprimeix àlies

en: Automatic alias
ca: Àlies automàtic

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
ca: Caràcter utilitzat per a separar paraules als títols. Això substituirà qualsevol espai i caràcter de puntuació. L'ús d'espais o del caràcter + pot provocar comportaments inesperats.

en: Character case
ca: Caixa del caràcter

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
ca: No facis res. Mantingues intacte l'àlies antic.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
ca: Crea un nou àlies. Mantingues l'àlies existent funcional.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
ca: Crea un nou àlies. Elimina l'àlies antic.

en: Transliterate prior to creating alias
ca: Translitera abans de crear els àlies

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
ca: Limita els nous àlies només a lletres i números del conjunt ASCII-96.

en: No action (do not replace)
ca: Cap acció (no reemplacis)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
ca: Eliminar tots els àlies. S'eliminaràn un total de %count àlies.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
ca: Eliminar els àlies de tots els @label. S'eliminaràn un total de %count àlies.

en: Delete aliases now!
ca: Elimina els àlies ara!

en: All of your path aliases have been deleted.
ca: S'han suprimit tots els teus àlies de camins.

en: Administrator
ca: Administrador

en: Provided by
ca: Proporcionat per

en: Sizes
ca: Mides

en: Skin
ca: Aparença

en: No comments available.
ca: No hi ha comentaris disponibles.

en: All types
ca: Tots els tipus

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ca: Un usuari es considera connectat per aquest temps des de que va veure per darrer cop una pàgina.

en: Pager
ca: Paginador

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Node count
ca: Comptador de nodes

en: Finish
ca: Acaba

en: About
ca: Detalls

en: Unpublish comment
ca: Retira el comentari

en: Formatter
ca: Formatador

en: Block type
ca: Tipus de bloc

en: Patterns
ca: Patrons

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: Draggable
ca: Arrossegable

en: Main navigation
ca: Navegació principal

en: pixels
ca: píxels

en: Custom format
ca: Format personalitzat

en: No content available.
ca: No hi ha contingut disponible.

en: Colon
ca: Dos punts

en: IP address
ca: Adreça IP

en: Primary tabs
ca: Pestanyes primàries

en: Secondary tabs
ca: Pestanyes secundàries

en: Bundle
ca: Embolcall

en: Temporary
ca: Temporal

en: No files available.
ca: No hi ha fitxers disponibles.

en: Hide submit button
ca: Amaga botó d'enviament de dades

en: Root term
ca: Terme pare

en: Comma
ca: Coma

en: Semicolon
ca: Punt i coma

en: Uses
ca: Usos

en: Frontpage
ca: Portada

en: MIME type
ca: Tipus MIME

en: Upload date
ca: Data de càrrega

en: The size of the file.
ca: La mida del fitxer.

en: Menu links
ca: Enllaços de menú

en: Publish comment
ca: Publica el comentari

en: Slash
ca: Barra

en: Legend
ca: Llegenda

en: Not installed.
ca: No instal·lat.

en: Alias: @alias
ca: Àlies: @alias

en: No alias
ca: No hi ha àlies

en: Punctuation
ca: Puntuació

en: Current date
ca: Data actual

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: Machine-readable name
ca: Nom llegible per la màquina

en: Dependency
ca: Dependència

en: Array
ca: Matriu

en: Who's new
ca: Qui és nou

en: Link ID
ca: ID de l'enllaç

en: Personal contact form
ca: Formulari de contacte personal

en: Who's online
ca: Qui està connectat

en: « First
ca: « Primer

en: Last »
ca: Últim »

en: Base name
ca: Nom base

en: Sort descending
ca: Ordena de forma descendent

en: Sort ascending
ca: Ordena de forma ascendent

en: Your virtual face or picture.
ca: La vostra imatge virtual o fotografia.

en: Add a relationship
ca: Afegeix una relació

en: Allow settings
ca: Permet la parametrització

en: Field formatter
ca: Formatador de camp

en: Breadcrumbs
ca: Fil d'ariadna

en: Status messages
ca: Missatges d'estat

en: Example: Image gallery
ca: Exemple: Galeria d'imatges

en: Example: image_gallery
ca: Exemple: galeria_imatges

en: Published status
ca: Estat de publicació

en: Pager type
ca: Tipus de paginador

en: Monthly archive
ca: Arxiu mensual

en: Dependencies
ca: Dependències

en: Edit URL
ca: URL d'edició

en: Main page content
ca: Contingut principal de la pàgina

en: Full comment
ca: Comentari complet

en: Save comment
ca: Desa el comentari

en: Image linked to content
ca: Imatge enllaçada al contingut

en: Revision log message
ca: Missatge de registre de la revisió

en: Recent content
ca: Contingut recent

en: No front page content has been created yet.
ca: Encara no s'ha creat cap contingut per a la portada.

en: Find and manage content.
ca: Busqueu i gestioneu el contingut.

en: No people available.
ca: No hi ha gent disponible.

en: Find and manage people interacting with your site.
ca: Trobeu i gestioneu la gent que interacciona amb el vostre lloc.

en: Basic page
ca: Pàgina bàsica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ca: Utilitzeu les <em>pàgines bàsiques</em> per al vostre contingut estàtic, com una pàgina de 'Qui som'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ca: Utilitzeu les etiquetes per a agrupar en categories els articles de temes similars.

en: Image style
ca: Estil de la imatge

en: Display all items
ca: Mostra tots els elements

en: Display a specified number of items
ca: Mostra un nombre específic d'elements

en: Machine Name
ca: Nom màquina

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
ca: Què ha de fer el Pathauto al actualitzar un element de contingut existent que ja té un àlies?

en: Reduce strings to letters and numbers
ca: Limita les cadenes a nombres i lletres.

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not use this to remove punctuation.
ca: Paraules a eliminar de l'àlies d'URL, separades per comes. No feu servir això per eliminar símbols de puntuació.

en: Choose aliases to delete
ca: Trieu els àlies que voleu eliminar

en: All aliases
ca: Tots els àlies

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
ca: <strong>Nota:</strong> no es demanarà cap confirmació. Estigueu segurs de la vostra decisió abans de fer clic al botó "Eliminar els àlies".<br /> Pot ser recomanable fer una còpia de seguretat de la base de dades o de la taula url_alias abans de fer servir aquesta funcionalitat.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
ca: S'ha ignorat l'àlies %alias degut a que és el mateix que el camí intern.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
ca: S'ha creat un nou àlies %alias per a %source que substitueix %old_alias.

en: Created new alias %alias for %source.
ca: S'ha creat el nou àlies %alias de %source.

en: Maximum alias and component length
ca: Longitud màxima de l'àlies i el component

en: Administer pathauto
ca: Administra Pathauto

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
ca: Permet a l'usuari configurar els patrons per als àlies automàtics i suprimir massivament els àlies d'URL.

en: Notify of Path Changes
ca: Notifica els canvis del camí

en: Determines whether or not users are notified.
ca: Determina si els usuaris són o no notificats.

en: No tokens available.
ca: No hi ha tokens disponibles

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
ca: Feu clic en un token per inserir-lo a l'últim camp al que heu fet clic.

en: Translation source node
ca: Origen de la traducció del node

en: List of the currently available tokens on this site
ca: Llista dels tokens disponibles en aquest lloc

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
ca: Proporciona una interfície d'usuari per al Token API i alguns tokens del nucli que falten.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ca: Utilitzeu els <em>articles</em> per a contingut sensible en el temps com notícies, comunicats de premsa o entrades de blog.

en: Current page
ca: Pàgina actual

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
ca: L'explicació dels canvis més recents fets al node.

en: The title of the current page.
ca: El títol de la pàgina actual.

en: The URL of the current page.
ca: La URL de la pàgina actual.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
ca: El número de pàgina de la pàgina actual en mostrar-se llistes paginades.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
ca: El %element-title està utilitzant els següents tokens invàlids: @invalid-tokens.

en: The source node for this current node's translation set.
ca: El node origen pel conjunt de traduccions del node actual.

en: Account cancellation URL
ca: URL de cancel·lació del compte

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
ca: La URL de la pàgina de confirmació de supressió pel compte d'usuari.

en: One-time login URL
ca: URL de l'inici de sessió per un sol cop

en: The URL of the one-time login page for the user account.
ca: La URL de la pàgina de l'inici de sessió per un sol cop pel compte d'usuari.

en: Tokens related to menu links.
ca: Comodins relacionats amb els enllaços de menú.

en: The unique ID of the menu link.
ca: L'ID únic de l'enllaç de menú.

en: The title of the menu link.
ca: El títol de l'enllaç de menú

en: The URL of the menu link.
ca: La URL de l'enllaç de menú.

en: The menu link's parent.
ca: L'enllaç pare del menú.

en: Tokens related to the current page request.
ca: Comodins relacionats amb la petició de la pàgina actual.

en: Page number
ca: Número de pàgina

en: The book page associated with the node.
ca: La pàgina de llibre associada amb el node.

en: The menu link for this node.
ca: L'enllaç de menú per aquest node.

en: Select the types of un-aliased paths for which to generate URL aliases
ca: Seleccioneu els tipus de camins sense àlies per als què voleu generar àlies d'URL

en: Bulk updating URL aliases
ca: Actualització massiva dels àlies d'URL.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
ca: Hi ha hagut un error mentre es processava @operation amb paràmetres : @args

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
ca[0]: S'ha generat 1 àlies d'URL.
ca[1]: S'han generat @count àlies d'URL.

en: Update URL alias
ca: Actualitza l'àlies URL

en: Bulk update
ca: Actualització massiva

en: View mode
ca: Mode de visualització

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ca: Gestiona comptes d'usuari, rols i permisos.

en: The menu link's root.
ca: L'enllaç arrel del menú.

en: Changed date
ca: Data de modificació

en: Weight for @title
ca: Pes de @title

en: The extension of the file.
ca: L'extensió del fitxer.

en: Tokens related to the current date and time.
ca: Comodins relacionats amb la data i l'hora actuals.

en: The URL of the @entity.
ca: La URL del @entity.

en: The content type of the node.
ca: El tipus de contingut del node

en: Tokens related to content types.
ca: Comodins relacionats amb els tipus de contingut.

en: The unique machine-readable name of the content type.
ca: El nom llegible per la màquina únic del tipus de contingut.

en: The optional description of the content type.
ca: La descripció opcional del tipus de contingut.

en: The URL of the content type's edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició dels tipus de contingut.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
ca: El nom únic llegible-per-la-màquina del vocabulari.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
ca: L'argument específic de la pàgina actual (p. ex. 'arg:1' de la pàgina 'node/1' torna '1 ').

en: Tokens related to URLs.
ca: Comodins relacionats amb les URLs.

en: Relative URL
ca: URL relativa

en: The relative URL.
ca: La ruta URL relativa.

en: Absolute URL
ca: URL absoluta

en: The absolute URL.
ca: La URL absoluta.

en: Tokens related to menus.
ca: Tokens relacionats amb els menus

en: The unique machine-readable name of the menu.
ca: El nom únic llegible-per-la-màquina del menú.

en: The optional description of the menu.
ca: La descripció opcional del menú.

en: Menu link count
ca: Contador d'enllaços del menú

en: The number of menu links belonging to the menu.
ca: El nombre d'enllaços de menú pertanyents al menú.

en: The URL of the menu's edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició del menú.

en: The menu of the menu link.
ca: El menú de l'enllaç de menú.

en: The URL of the menu link's edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició dels enllaços de menú.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
ca[0]: El %element-title ha de contenir com a màxim un token.
ca[1]: El %element-title ha de contenir com a màxim @count tokens.

en: Underscore
ca: Guió baix

en: Master
ca: Mestre

en: Brief URL
ca: URL abreujada

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
ca: La URL sense el protocol ni la barra diagonal inversa.

en: Tokens related to arrays of strings.
ca: Comodins relacionats amb les matrius de cadenes de text.

en: The first element of the array.
ca: El primer element de la matriu.

en: The last element of the array.
ca: L'últim element de la matriu.

en: The number of elements in the array.
ca: El nombre d'elements a la matriu.

en: The array reversed.
ca: La matriu invertida.

en: The array of keys of the array.
ca: La matriu de claus de la matriu.

en: Imploded
ca: Implosionat

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
ca: Els valors de la matriu units per una cadena de text personalitzada enmig de cada valor.

en: Double quotation marks
ca: Cometes dobles

en: Single quotation marks (apostrophe)
ca: Cometes simples (apòstrof)

en: Back tick
ca: Accent obert

en: Hyphen
ca: Guió

en: Vertical bar (pipe)
ca: Barra vertical

en: Left curly bracket
ca: Clau esquerra

en: Left square bracket
ca: Claudàtor esquerre

en: Right curly bracket
ca: Clau dreta

en: Right square bracket
ca: Claudàtor dret

en: Plus sign
ca: Signe més

en: Equal sign
ca: Signe igual

en: Percent sign
ca: Percentatge

en: Caret
ca: Accent circumflex

en: Dollar sign
ca: Signe del dòlar

en: At sign
ca: Arrova

en: Exclamation mark
ca: Signe d'admiració

en: Left parenthesis
ca: Parèntesi esquerre

en: Right parenthesis
ca: Parèntesi dret

en: Question mark
ca: Signe d'interrogació

en: Less-than sign
ca: Signe menor que

en: Greater-than sign
ca: Signe major que

en: Backslash
ca: Contrabarra

en: Autosubmit
ca: Autoenviament

en: Hide submit button if javascript is enabled.
ca: Amaga botó d'enviament de dades si el javascript està activat.

en: Responsive image
ca: Imatge responsiva

en: A date in '@type' format. (%date)
ca: Una data en el format '@type'.  (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
ca: El terme arrel del terme de taxonomia.

en: File byte size
ca: Mida en bytes del fitxer

en: The size of the file, in bytes.
ca: La mida del fitxer, en bytes.

en: Query string value
ca: Valor de la cadena de consulta.

en: A random number from 0 to @max.
ca: Un número aleatori de 0 a @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
ca: Hash aleatòri. Els possibles algorismes de la funció hash són:@hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
ca: Intentant realitzar la substitució del token pel tipus de token %type sense les dades requerides

en: Entity Reference
ca: Referència d'entitat

en: @type field.
ca: Camp @type.

en: No tokens available
ca: No hi ha tokens disponibles

en: The path component of the URL.
ca: El component del camí de la URL.

en: Unaliased URL
ca: URL sense àlies

en: The unaliased URL.
ca: La URL sense àlies.

en: The specific value of the array.
ca: El valor específic de la matriu.

en: Generate automatic URL alias
ca: Genera els àlies d'URL automàticament

en: Responsive
ca: Responsiu

en: Full HTML
ca: HTML complet

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
ca: Una matriu de tots els termes pares, començant per l'arrel.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
ca: Una matriu de tots els enllaços pare de menú, començant per l'arrel.

en: Third party settings
ca: Paràmetres de tercers

en: Original @entity
ca: Original de la @entity

en: The base name of the file.
ca: Nom base del fitxer.

en: This field supports tokens.
ca: Aquest camp té suport per tokens.

en: Joined path
ca: Camí fusionat

en: Breakpoint
ca: Punt de ruptura

en: Browse available tokens.
ca: Cerca els tokens disponibles.

en: Installation profile
ca: Perfil d'instal·lació

en: For example, set this to 3 and the first 3 items will not be displayed.
ca: Per exemple, establiu-lo a 3 i els 3 primers elements no es mostraran.

en: Custom block library
ca: Biblioteca de blocs personalitzats

en: 1 place | @count places
ca[0]: 1 lloc
ca[1]: @count llocs

en: Registering module
ca: Mòdul de registre

en: Lists (Views)
ca: Llistes (Views)

en: Simple configuration
ca: Configuració simplificada

en: Configuration type
ca: Tipus de configuració

en: File usage
ca: Utilització de fitxer

en: Site branding
ca: Marca del lloc

en: Context assignments
ca: Assignacions de context

en: Site header
ca: Capçalera del lloc

en: Format type machine name
ca: Nom màquina del tipus de format

en: Visually Hidden
ca: Visualment amagada

en: Default comments
ca: Comentaris predeterminats

en: Allows commenting on content
ca: Permet comentar al contingut

en: Primary admin actions
ca: Accions principals d'administració

en: User account menu
ca: Menú del compte d'usuari

en: Basic block
ca: Bloc bàsic

en: A basic block contains a title and a body.
ca: Un bloc bàsic conté un títol i un cos.

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
ca: Introduïu una llista separada per comes. Per exemple: Amsterdam, Ciutat de Mèxic, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
ca: HTML bàsic

en: Restricted HTML
ca: HTML restringit

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
ca: Les variables disponibles són: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Links related to the active user account
ca: Enllaços relacionats amb el compte d'usuari actiu

en: Administrative task links
ca: Enllaços de tasques administratives

en: Site information links
ca: Enllaços a la informació del lloc

en: Site section links
ca: Enllaços a les seccions del lloc

en: User tool links, often added by modules
ca: Enllaços a eines d'usuari, normalment afegits pels mòduls

en: Find and manage custom blocks.
ca: Cerca i gestiona blocs personalitzats.

en: Recent comments.
ca: Comentaris recents.

en: Find and manage files.
ca: Localitza i gestiona arxius.

en: All content, by month.
ca: Tot el contingut, per mes.

en: Recent content.
ca: Contingut recent.

en: All content promoted to the front page.
ca: Tot el contingut promocionat a la portada.

en: All content, by letter.
ca: Tot el contingut, per lletra.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
ca: Contingut que pertany a cert terme de taxonomia.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
ca: Mostra una llista dels usuaris més nous del lloc web.

en: Who's online block
ca: Bloc de qui està en línia

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
ca: Mostra els noms d'usuari dels usuaris actius més recentment i el nombre total d'usuaris actius.

en: Uncheck this to create a custom alias below. <a href="@admin_link">Configure URL alias patterns.</a>
ca: Desmarca-ho per crear un àlies personalitzat a continuació. <a href="@admin_link">Configureu patrons d'àlies d'URL.</a>

en: There are no custom blocks available.
ca: No hi ha disponibles blocs personalitzats.

en: Files overview
ca: Visió generalt dels fitxers

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ca: Informació d'ús del fitxer per {{ arguments.fid }}

en: Find and manage content
ca: Troba i gestiona el contingut

en: Welcome to [site:name]
ca: Benvingut/da a [site:name]

en: Name or email contains
ca: Nom o correu electrònic conté

en: A list of new users
ca: Una llista dels usuaris nous

en: There are currently @total users online.
ca: Actualment hi ha @total usuaris en línia.

en: There are currently 0 users online.
ca: Actualment no hi ha cap usuari connectat.

en: A list of users that are currently logged in.
ca: Una llista d'usuaris que tenen actualment una sessió oberta.

en: Update URL alias of an entity
ca: Actualitza l'àlies de l'URL d'una entitat
