Brainstorm profile (8.x-1.0-beta4) - en to oc translation catalogue (414 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Development
oc: Desvolopament

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: List
oc: Listar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Read more
oc: Legir la seguida

en: more
oc: mai

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: optional
oc: opcional

en: Enabled
oc: Activat

en: Administration
oc: Administracion

en: Comments
oc: Comentaris

en: More
oc: Mai

en: On
oc: Activat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Yes
oc: Òc

en: Content types
oc: Tipes de contengut

en: core
oc: còr

en: all
oc: tot

en: File
oc: Fichièr

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Size
oc: Talha

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Use count
oc: Nombre d'utilizacions

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Number
oc: Nombre

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: none
oc: pas cap

en: Settings
oc: Paramètres

en: Feed
oc: Flux

en: Name
oc: Nom

en: Import
oc: Importar

en: Book
oc: Libre

en: Export
oc: Exportar

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de taxonomia

en: General settings
oc: Paramètres generals

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Help
oc: Ajuda

en: Default
oc: Per defaut

en: Summary
oc: Resumit

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Core
oc: Còr

en: Views
oc: Vistas

en: Path
oc: Camin

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: Menu
oc: Menú

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Layout
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Statistics
oc: Estatisticas

en: Attachment
oc: Fichièr estacat

en: Picture
oc: Imatge

en: User
oc: Utilizaire

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Configure
oc: Configurar

en: Files
oc: Fichièrs

en: Options
oc: Opcions

en: Data type
oc: Tipe de donadas

en: Separator
oc: Separador

en: Exclude
oc: Exclure

en: The name of the menu.
oc: Lo nom del menú.

en: All
oc: Tot

en: Active
oc: Actiu

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Node types
oc: Tipes de nosèls

en: Off
oc: Desactivat

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Inline
oc: Sus la meteissa linha

en: Menu link
oc: Ligam del menú

en: Roles
oc: Ròtles

en: Comment
oc: Comentari

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: URL alias
oc: Aliàs d'URL

en: Term ID
oc: Identificant (ID) del tèrme

en: E-mail address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Last access
oc: Darrièr accès

en: Fields
oc: Camps

en: Count
oc: Descompte

en: Conditions
oc: Condicions

en: OK
oc: D'acòrdi

en: Last update
oc: Darrièra mesa a jorn

en: Width
oc: Largor

en: State
oc: Estat

en: Verbose
oc: Mòde verbós

en: Display alias changes (except during bulk updates).
oc: Afichar los cambiaments d'aliàs (levat pendent las mesas a jorn en lòt).

en: Replace by separator
oc: Remplaçar pel separador

en: Maximum alias length
oc: Longor maximala d'un aliàs

en: Maximum component length
oc: Longor maximala d'un component

en: Update action
oc: Accion de mesa a jorn

en: Strings to Remove
oc: Cadenas (de caractèrs) de levar

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
oc: Ofrís un mecanisme que permet als moduls de generar automaticament un aliàs ligat al contengut que gerisson.

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Other
oc: Autre

en: Role
oc: Ròtle

en: Select all
oc: Seleccionar tot

en: User login
oc: Connexion utilizaire

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
oc: @site es actualament en mantenença. Lo site tornarà foncionar lèu. Mercé per vòstra paciéncia.

en: Last
oc: Darrièr

en: Rows
oc: Rengadas

en: Filters
oc: Filtres

en: Order
oc: Òrdre

en: Recent comments
oc: Comentaris recents

en: Random
oc: A l'azard

en: Pattern
oc: Motiu

en: Profile
oc: Perfil

en: Save settings
oc: Enregistrar los paramètres

en: Sort by
oc: Triar per

en: Hidden
oc: Amagat

en: Root
oc: Raiç

en: in
oc: dins

en: Tokens
oc: Getons (tokens)

en: Token
oc: Geton (token)

en: Clear
oc: Escafar

en: Member for
oc: Membre dempuèi

en: Languages
oc: Lengas

en: Features
oc: Foncionalitats

en: Feature
oc: Foncionalitat

en: First
oc: Primièr

en: Period
oc: Periòde

en: Randomize
oc: Rendre aleatòri

en: author
oc: autor

en: Entity
oc: Entitat

en: Revert
oc: Restablir

en: Buttons
oc: Botons

en: profile
oc: perfils

en: People
oc: Personas

en: Blocked
oc: Blocat

en: Asterisk
oc: Asterisc

en: Team
oc: Equipa

en: Missing
oc: Mancant

en: Installed
oc: Installat

en: Reversed
oc: Inversat

en: Changed
oc: Modificat

en: Conflict
oc: Conflicte

en: Relationship
oc: Relacion

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Tabs
oc: Onglets

en: Apply
oc: Aplicar

en: Information
oc: Informacions

en: No caching
oc: Pas de mesa en cache

en: Block description
oc: Descripcion del blòt

en: Blocks
oc: Blòts

en: Menus
oc: Menús

en: Above
oc: En dessús

en: Used in
oc: Utilizat dans

en: Permission
oc: Dreit

en: Hide
oc: Amagar

en: Keys
oc: Clés

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
oc: L'alias %original_alias generat automaticament es en conflicte amb un aliàs existent. L'alias es estat cambiat en %alias.

en: Delete aliases
oc: Suprimir los aliasses

en: Automatic alias
oc: Aliàs automatique

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
oc: Caractèr utilizat per separar los mots dins los títols. Il remplaçara tot espaci o signe de ponctuation. Utilizar una espaci o lo signe + pòt engendrer des resultats inattendus.

en: Character case
oc: Casse des caractèrs

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
oc: Ne rien faire. Daissar l'ancian aliàs intact.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
oc: Crear un novèl aliàs e daissar l'ancian aliàs foncionnel.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
oc: Crear un novèl aliàs e suprimir l'ancian.

en: Transliterate prior to creating alias
oc: Translittérer abans de crear l'aliàs

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
oc: Filtre lo novèl aliàs per ne conserver que las letras e los nombres faisant partida de l'ASCII-96.

en: No action (do not replace)
oc: Aucune accion (ne pas remplaçar)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
oc: Suprimir totes los aliasses. Nombre d'alias que seràn suprimits : %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
oc: Suprimir los aliasses per totes los @label. Nombre d'alias que seràn suprimits : %count.

en: Delete aliases now!
oc: Suprimir los aliasses ara !

en: All of your path aliases have been deleted.
oc: Totes los aliasses d'URLs son estats suprimits.

en: Skin
oc: Abilhatge

en: No comments available.
oc: Cap de comentari pas disponible.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
oc: Durada pendent la quala se considèra qu'un utilizaire es en linha aprèp qu'aja vist una pagina pel darrièr còp.

en: Context
oc: Contèxte

en: Pager
oc: Paginacion

en: Add required context
oc: Apondre un contèxte obligatòri

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Pause on hover
oc: Pause al survol

en: Node count
oc: Comptage dels nosèls

en: Finish
oc: Finir

en: Company name
oc: Nom de la societat

en: About
oc: A prepaus

en: Unpublish comment
oc: Levar un comentari

en: Formatter
oc: Aisina de mesa en forma

en: Speed
oc: Velocitat

en: Patterns
oc: Motius

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: pixels
oc: pixèls

en: Custom format
oc: Format d'entrada personalizat

en: No content available.
oc: Pas cap de contengut disponible.

en: IP address
oc: Adreça IP

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: Variants
oc: Variantas

en: Bundle
oc: Paquet

en: Temporary
oc: Temporari

en: Hide submit button
oc: Amagar lo boton de somission

en: Root term
oc: Tèrme raiç

en: Comma
oc: Virgula

en: Semicolon
oc: Punt-virgula

en: Uses
oc: Usatges

en: Frontpage
oc: Pagina d'acuèlh

en: MIME type
oc: Tipe MIME

en: Upload date
oc: Data de transfert

en: The size of the file.
oc: La talha del fichièr.

en: Menu links
oc: Ligams de menú

en: Publish comment
oc: Publicar lo comentari

en: Background image
oc: Imatge de rèireplan

en: Not installed.
oc: Pas installat.

en: Alias: @alias
oc: Aliàs : @alias

en: No alias
oc: Aucun alias

en: Punctuation
oc: Ponctuation

en: Current date
oc: Data actuala

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Dependency
oc: Dépendance

en: Array
oc: tablèu (Array)

en: Who's new
oc: Membres novèls

en: Link ID
oc: Identificant del ligam

en: Personal contact form
oc: Formulari de contacte personal

en: Ampersand
oc: Et commercial

en: Who's online
oc: Utilizaires en linha

en: Sort descending
oc: Triar per òrdre descreissent

en: Sort ascending
oc: Triar per òrdre creissent

en: Allow settings
oc: Permetre los paramètres

en: Pager offset
oc: Decalatge de la paginacion

en: Status messages
oc: Messatges de statut

en: Example: Image gallery
oc: Exemple : Image gallery

en: Example: image_gallery
oc: Exemple : Image_gallery

en: Libraries
oc: Bibliotècas

en: Monthly archive
oc: Archive mensuelle

en: Edit URL
oc: Modificar URL

en: Main page content
oc: Contengut de la pagina principala

en: Full comment
oc: Comentari complet

en: Save comment
oc: Enregistrar lo comentari

en: Revision log message
oc: Messatge del jornal de revision

en: Recent content
oc: Contengut recent

en: No front page content has been created yet.
oc: Cap de contengut de pagina d'acuèlh es pas estat creat pel moment.

en: Find and manage content.
oc: Busqueu e gestioneu lo contengut.

en: No people available.
oc: Degun es pas disponible.

en: Find and manage people interacting with your site.
oc: Trobar e administrar las personas qu'interagisson amb vòstre site.

en: Basic page
oc: Pagina de basa

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
oc: Utilizatz <em>paginas basicas</em> per vòstre contengut estatic, coma una pagina 'Qual sèm'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
oc: Utilizatz las etiquetas per regropar en categorias los articles de tèmas similars.

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: Display all items
oc: Afichar totes los elements

en: Display a specified number of items
oc: Afichar un nombre definit d'elements

en: Machine Name
oc: Nom sistèma

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
oc: Que deu far Pathauto al moment de la mesa a jorn d'un element de contengut possédant ja un aliàs ?

en: Reduce strings to letters and numbers
oc: Réduire les cadenas a des letras e des chiffres

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not use this to remove punctuation.
oc: Mots a levar de l'aliàs d'URL, separats per una virgula. Ne pas utilizar aquò per levar de la ponctuation.

en: Choose aliases to delete
oc: Causissètz los aliasses a suprimir

en: All aliases
oc: Totes los aliasses.

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
oc: <strong>Note:</strong> i a pas de confirmation. Soyez certain de çò que fasètz abans de clicar sul boton "Suprimir los aliasses ara!".<br />Vous devriez benlèu far un salvament de la banca de donadas o de la taula url_alias abans d'utilizar aquesta foncionalitat.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
oc: Aliàs %alias ignoré perque identique al camin interne.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
oc: Novèl aliàs %alias creat per %font, remplaçant %old_alias.

en: Created new alias %alias for %source.
oc: Novèl aliàs %alias creat per %font.

en: Maximum alias and component length
oc: Longor maximum de l'aliàs e des components

en: Administer pathauto
oc: Administrar pathauto

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
oc: Permet a un utilizaire de configurar des modèls pels aliasses automatiques e de suprimir en masse d'aliasses d'URL.

en: Notify of Path Changes
oc: Notifier en cas de cambiament de camin

en: Determines whether or not users are notified.
oc: Détermine se los utilizaires son avertis o pas.

en: No tokens available.
oc: Pas de getons (<em>tokens</em>) disponibles.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
oc: Clicatz sus un geton (<em>token</em>) per l'inserir dins lo camp que avètz seleccionat darrièrament.

en: Translation source node
oc: Nosèl font de la traduccion

en: List of the currently available tokens on this site
oc: Lista des getons (<em>tokens</em>) actualament disponible sus aqueste site

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
oc: Provesís a l'utilizaire una interfàcia per l'API de Token e qualques getons (<em>tokens</em>) del còr mancants.

en: Insert this token into your form
oc: Inserir aqueste geton (<em>token</em>) dins vòstre formulari

en: First click a text field to insert your tokens into.
oc: Clicatz d'en primièr sus un camp de tèxte per inserir vòstres getons (<em>tokens</em>) dins celui -ci.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
oc: Utilizatz los <em>articles</em> per de contenguts qu'an una temporalitat tals coma d'actualitats, de comunicats de premsa o de bilhets de blog.

en: Current page
oc: Pagina actuala

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
oc: L'explication de la modificacion la mai recenta efectuada sul nosèl.

en: The title of the current page.
oc: Lo títol de la pagina actuala.

en: The URL of the current page.
oc: L'URL de la pagina actuala.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
oc: Lo numéro de pagina de la pagina correnta sus la visualizacion de listas paginadas.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
oc: Lo %element-title utiliza los getons (<em>tokens</em>) invalids seguents : @invalid-tokens.

en: The source node for this current node's translation set.
oc: Lo nosèl font del jòc de traduccions del nosèl corrent.

en: Account cancellation URL
oc: URL d'annulation de compte

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
oc: L'URL de la pagina de confirmation de supression d'aqueste compte utilizaire.

en: One-time login URL
oc: URL de connexion a usatge unique

en: The URL of the one-time login page for the user account.
oc: L'URL de connexion a usatge unique per aqueste compte utilizaire.

en: Tokens related to menu links.
oc: Getons ligats als ligams de menús.

en: The unique ID of the menu link.
oc: L'identificant unic del ligam de menú.

en: The title of the menu link.
oc: Lo títol del ligam de menú.

en: The URL of the menu link.
oc: L'URL del ligam de menú.

en: The menu link's parent.
oc: Lo parent del ligam de menú.

en: Tokens related to the current page request.
oc: Getons ligats a la requèsta de la pagina actuala.

en: Page number
oc: Numéro de pagina

en: The book page associated with the node.
oc: La pagina de libre associada al nosèl.

en: The menu link for this node.
oc: Lo ligam de menú per aqueste nosèl.

en: Select the types of un-aliased paths for which to generate URL aliases
oc: Seleccionatz los tipes de camins n'ayant pas d'alias per lesquels generar d'aliasses d'URL

en: Bulk updating URL aliases
oc: Mesa a jorn en masse des alias d'URL

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
oc: Una error s'es producha al moment del traitement de @operation amb per arguments : @args

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
oc[0]: 1 aliàs d'URL generat.
oc[1]: @count aliasses d'URL generats.

en: Update URL alias
oc: Metre a jorn l'aliàs d'URL

en: Bulk update
oc: Mesa a jorn en massa

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
oc: Gerir los comptes d'utilizaires, los ròtles, e los dreits d'accès.

en: The menu link's root.
oc: La raiç del ligam de menú.

en: Weight for @title
oc: Pes de @title

en: Hash
oc: Hachage

en: Footer menu
oc: Menú Pè de pagina

en: The extension of the file.
oc: L'extension d'aqueste fichièr.

en: Tokens related to the current date and time.
oc: Getons ligats a la data e l'ora correntas.

en: The URL of the @entity.
oc: L'URL du(de la) @entity

en: The content type of the node.
oc: Lo tipe de contengut del nosèl.

en: Tokens related to content types.
oc: Getons ligats als tipes de contenguts.

en: The name of the content type.
oc: Lo nom del tipe de contengut.

en: The unique machine-readable name of the content type.
oc: Lo nom sistèma unique del tipe de contengut.

en: The optional description of the content type.
oc: La descripcion opcionala del tipe de contengut

en: The number of nodes belonging to the content type.
oc: Lo nombre de nosèls appartenant a aqueste tipe de contengut.

en: The URL of the content type's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion d'aqueste tipe de contengut.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion d'aqueste tèrme de taxonomia.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
oc: Lo nom sistèma unique del vocabulari.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion d'aqueste vocabulari.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
oc: L'argument spécifique de la pagina correnta (ex. 'arg:1' sus la pagina 'node/1' tòrna '1').

en: Tokens related to URLs.
oc: Getons ligats a las URLs.

en: Relative URL
oc: URL relativa

en: The relative URL.
oc: L'URL relativa.

en: Absolute URL
oc: Url absolutda

en: The absolute URL.
oc: URL absolutda

en: Tokens related to menus.
oc: Getons ligats als menús.

en: The unique machine-readable name of the menu.
oc: Lo nom sistèma unique del nom del menú.

en: The optional description of the menu.
oc: La descripcion (opcionala) del menú.

en: Menu link count
oc: Nombre de ligams de menú.

en: The number of menu links belonging to the menu.
oc: Lo nombre de ligams de menús appartenant al menú.

en: The URL of the menu's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion del menú.

en: The menu of the menu link.
oc: Lo menú del ligam de menú.

en: The URL of the menu link's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion del ligam de menú.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
oc[0]: Lo %element-title deu contenir al mai @count geton.
oc[1]: Lo %element-title deu contenir al mai @count getons.

en: Underscore
oc: Tiret bas

en: Master
oc: Maître

en: The user roles associated with the user account.
oc: Los ròtles utilizaire associats al compte utilizaire.

en: Brief URL
oc: URL brève

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
oc: L'URL sens lo protocòl e lo slash (/) de fin.

en: Tokens related to arrays of strings.
oc: Getons ligats a des tablèus de cadenas.

en: The first element of the array.
oc: Lo primièr element del tablèu.

en: The last element of the array.
oc: Lo darrièr element del tablèu.

en: The number of elements in the array.
oc: Lo nombre d'elements dins lo tablèu.

en: The array reversed.
oc: Lo tablèu inversat.

en: The array of keys of the array.
oc: Lo tablèu de clés del tablèu.

en: Imploded
oc: Implosé

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
oc: Las valors del tablèu religadas ensemble per una cadena personalizada entre cada valor.

en: No new URL aliases to generate.
oc: I a pas cap de novèl aliàs d'URL a generar.

en: The <strong>maximum alias length</strong> and <strong>maximum component length</strong> values default to 100 and have a limit of @max from Pathauto. This length is limited by the length of the "alias" column of the url_alias database table. The default database schema for this column is @max. If you set a length that is equal to that of the one set in the "alias" column it will cause problems in situations where the system needs to append additional words to the aliased URL. You should enter a value that is the length of the "alias" column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.
oc: La <strong> talha maximala d'un aliàs </strong> e la <strong> talha maximala d'un component </strong> es per defaut de 100 e a una limite de @max definida per Pathauto. Aquesta talha es limitada per la talha de la colomna "alias" dins la taula "url_alias" de la banca de donadas. La limite d'aquesta colomna dins la basa de donada es per defaut de @max. Se utilizatz una talha qu'es egala a celle de la colomna "alias" aquò posera des problèmas dins los cases ont lo sistèma deu rapondre des mots a l'aliàs de l'URL. Vous devriez causir una valor qu'es la talha de la colomna "alias" mens la talha de n'importe quel mot que poiriá èsser apondut. La talha des mots que pourraient èsser aponduts a la fin de vòstras URL dépend des moduls que avètz activats dins los paramètres de Pathauto. La valor recomandada es 100.

en: Double quotation marks
oc: Double verguetas

en: Single quotation marks (apostrophe)
oc: Simple verguetas (apostrophe)

en: Back tick
oc: Accent grave

en: Hyphen
oc: Trait d'union

en: Vertical bar (pipe)
oc: Barra verticale (pipe)

en: Left curly bracket
oc: Acolada esquèrra

en: Left square bracket
oc: Crochet esquèrra

en: Right curly bracket
oc: Acolada drecha

en: Right square bracket
oc: Crochet drech

en: Plus sign
oc: Signe plus

en: Equal sign
oc: Signe egal

en: Percent sign
oc: Signe percentatge

en: Caret
oc: Accent circonflexe

en: Dollar sign
oc: Signe dollar

en: Number sign (pound sign, hash)
oc: Croisillon (signe dièse)

en: At sign
oc: Arobase

en: Exclamation mark
oc: Punt d'exclamation

en: Left parenthesis
oc: Parenthèse esquèrra

en: Right parenthesis
oc: Parenthèse drecha

en: Question mark
oc: Punt d'interrogation

en: Less-than sign
oc: Signe inferior a

en: Greater-than sign
oc: Signe superior a

en: Backslash
oc: Antislash

en: Autosubmit
oc: Sometre automaticament

en: Hide submit button if javascript is enabled.
oc: Amagar lo boton de somission se lo javascript es activat.

en: A date in '@type' format. (%date)
oc: Una data dins lo format '@type'. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
oc: Lo tèrme raiç del tèrme de taxonomia.

en: File byte size
oc: Talha del fichièr en octets

en: The size of the file, in bytes.
oc: La talha del fichièr, en octets.

en: Query string value
oc: Valor del paramètre d'URL

en: The value of a specific query string field of the current page.
oc: La valor d'un camp de paramètre d'URL spécifique de la pagina actuala.

en: A random number from 0 to @max.
oc: Un nombre aleatòri de 0 a @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
oc: Un hachage aleatòri. Los algoritmes de hachage possibles son : @hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
oc: Temptativa de remplaçament d'un geton pel tipe de geton %type sens las donadas requesidas

en: @type field.
oc: Camp @type.

en: No tokens available
oc: Aucun geton disponible

en: Token registry caches cleared.
oc: Caches del registre de Token vidés.

en: The path component of the URL.
oc: Lo component del camin de l'URL.

en: Unaliased URL
oc: URL sens alias

en: The unaliased URL.
oc: L'URL sens alias.

en: The specific value of the array.
oc: La valor spécifique de la lista.

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
oc: La lista des getons disponibles que pòdon èsser utilizats dins les corrièrs electronics es provesida çaijós.

en: Generate automatic URL alias
oc: Generar automaticament l'aliàs d'URL

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
oc: Una lista de totes los tèrmes parents, en començant amb la raiç.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
oc: Una lista de totes los parents del ligam de menú, en començant amb la raiç.
