Brainstorm profile (8.x-1.0-beta4) - en to pl translation catalogue (566 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Value
pl: Wartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Development
pl: Dla deweloperów

en: Group
pl: Grupa

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: List
pl: Lista

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Read more
pl: Czytaj dalej

en: more
pl: więcej

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: optional
pl: opcjonalne

en: Article
pl: Artykuł

en: Enabled
pl: Włączone

en: Administration
pl: Administracja

en: Comments
pl: Komentarze

en: More
pl: Więcej

en: On
pl: Włączony

en: Tags
pl: Tagi

en: Yes
pl: Tak

en: Content types
pl: Rodzaje zawartości

en: Version
pl: Wersja

en: all
pl: wszystkie

en: File
pl: Plik

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Size
pl: Rozmiar

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: None
pl: Brak

en: Use count
pl: Ilość wystąpień

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Number
pl: Liczba

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Parents
pl: Nadrzędne

en: none
pl: brak

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Feed
pl: Zasób

en: Name
pl: Nazwa

en: Import
pl: Importuj

en: Book
pl: Książka

en: Export
pl: Eksportuj

en: Taxonomy term
pl: Termin taksonomii

en: General settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Help
pl: Pomoc

en: Default
pl: Domyślny

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Core
pl: Rdzeń

en: Archive
pl: Archiwizuj

en: Views
pl: Widoki

en: Main
pl: Główne

en: Path
pl: Ścieżka

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Layout
pl: Układ

en: Components
pl: Komponenty

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Attachment
pl: Załącznik

en: Picture
pl: Obraz

en: User
pl: Użytkownik

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Files
pl: Pliki

en: Options
pl: Opcje

en: Data type
pl: Typ danych

en: Exclude
pl: Wyklucz

en: Vertical
pl: Pionowo

en: The name of the menu.
pl: Nazwa menu.

en: All
pl: Wszystko

en: Active
pl: Aktywne

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Node types
pl: Rodzaje zawartości

en: Added
pl: Dodano

en: Site
pl: Witryna

en: Off
pl: Wyłączony

en: Footer
pl: Stopka

en: Inline
pl: Przed polem

en: Menu link
pl: Pozycja w menu

en: Roles
pl: Role

en: Comment
pl: Komentarz

en: Published
pl: Opublikowane

en: Filter
pl: Filtr

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: URL alias
pl: Alias URL

en: Term ID
pl: Identyfikator terminu

en: E-mail address
pl: Adres e-mail

en: Last access
pl: Ostatni dostęp

en: Fields
pl: Pola

en: Count
pl: Liczba

en: Conditions
pl: Warunki

en: Normal
pl: Zwykły

en: Last update
pl: Ostatnia aktualizacja

en: Node Types
pl: Typy węzłów

en: Width
pl: Szerokość

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: State
pl: Stan

en: Desc
pl: Malejąco

en: Colors
pl: Kolory

en: Verbose
pl: Szczegółowość informowania

en: Display alias changes (except during bulk updates).
pl: Informuj o zmianach w aliasach adresów (poza przypadkami hurtowego uaktualniania).

en: Replace by separator
pl: Zamień na separator

en: Maximum alias length
pl: Maksymalna długość aliasu

en: Maximum component length
pl: Maksymalna długość składnika aliasu

en: Update action
pl: Uaktualnianie elementu

en: Strings to Remove
pl: Łańcuchy znaków do usunięcia

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
pl: Dostarcza modułom mechanizm służący do automatycznego generowania aliasów dla treści, którymi zarządzają.

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Other
pl: Inne

en: Role
pl: Rola

en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

en: Deselect all
pl: Odznacz wszystko

en: User login
pl: Nazwa użytkownika

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
pl: Na @site mamy w tej chwili przerwę techniczną. Powinna się ona wkrótce skończyć. Dziękujemy za cierpliwość.

en: Button
pl: Przycisk

en: Last
pl: Ostatni

en: Rows
pl: Wiersze

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: Provider
pl: Usługodawca

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Arguments
pl: Argumenty

en: Filters
pl: Filtry

en: Order
pl: Kolejność

en: Recent comments
pl: Ostatnie komentarze

en: Random
pl: Losowo

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: Additional options
pl: Dodatkowe opcje

en: Profile name
pl: Nazwa profilu

en: Profile
pl: Profil

en: Save settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Root
pl: Korzeń

en: in
pl: wśród

en: Tokens
pl: Wzorce

en: Token
pl: Wzorzec

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Member for
pl: Posiada konto przez

en: site
pl: witryna

en: Languages
pl: Języki

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: Feature
pl: Funkcjonalność

en: Available tokens
pl: Dostępne żetony

en: First
pl: Pierwszy

en: Lists
pl: Listy

en: Period
pl: Okres

en: Map
pl: Mapa

en: Randomize
pl: Wylosuj

en: author
pl: autor

en: Entity
pl: Encja

en: Revert
pl: Przywróć

en: Caption
pl: Podpis

en: Buttons
pl: Przyciski

en: profile
pl: profil

en: Fade
pl: Zanikanie

en: People
pl: Ludzie

en: Blocked
pl: Zablokowany

en: Glossary
pl: Słownik

en: Asterisk
pl: Gwiazdka

en: Team
pl: Zespół

en: Missing
pl: Brakujące

en: Installed
pl: Zainstalowane

en: Duplicate
pl: Zduplikowany

en: Reversed
pl: Odwrotnie

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Conflict
pl: Konflikt

en: Assets
pl: Zasoby

en: Relationship
pl: Powiązanie

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: Client
pl: Klient

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Information
pl: Informacja

en: No caching
pl: Bez pamięci podręcznej

en: Block description
pl: Opis bloku

en: Blocks
pl: Bloki

en: Menus
pl: Menu

en: Above
pl: Ponad polem

en: Used in
pl: Użyte w

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: Hide
pl: Ukryj

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Autoplay
pl: Autoodtwarzanie

en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: Keys
pl: Klucze

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
pl: Automatycznie utworzony alias %original_alias pozostaje w konflikcie z istniejącym aliasem. Alias zmieniono na %alias.

en: Delete aliases
pl: Usuń aliasy

en: Automatic alias
pl: Alias automatyczny

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
pl: Znak użyty do oddzielenia słów w tytule. Znak zastąpi każdą spację i znak interpunkcyjny. Użycie spacji lub znaku + może spowodować nieoczekiwane rezultaty.

en: Character case
pl: Wielkość liter

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
pl: Nic nie robi. Pozostawia stary alias nietknięty.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
pl: Tworzy nowy alias. Istniejący alias będzie nadal funkcjonował.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
pl: Tworzy nowy alias. Kasuje stary alias.

en: Transliterate prior to creating alias
pl: Transliteruj przed stworzeniem aliasu

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
pl: Przetwarza nowy alias, tak aby jego litery i cyfry należały wyłącznie do alfabetu ASCII-96.

en: No action (do not replace)
pl: Brak działania (nie zamieniaj)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
pl: Skasuj wszystkie aliasy. Liczba aliasów, które zostaną usunięte: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
pl: Skasuj wszystkie aliasy dla @label. Liczba aliasów, które zostaną usunięte: %count

en: Delete aliases now!
pl: Skasuj aliasy!

en: All of your path aliases have been deleted.
pl: Wszystkie aliasy twoich adresów zostały skasowane.

en: Provided by
pl: Dostarczone przez

en: Sizes
pl: Rozmiary

en: Skin
pl: Skórka

en: Overlay
pl: Nakładka

en: No comments available.
pl: Brak dostępnych komentarzy.

en: Package
pl: Paczka

en: Everything
pl: Wszystko

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
pl: Tak długo od ostatniego odświeżenia strony użytkownik jest uważany za będącego online.

en: Context
pl: Kontekst

en: Pager
pl: Stronicowanie

en: Add required context
pl: Dodaj wymagany kontekst

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Pause on hover
pl: Pouza po najechaniu myszką

en: Node count
pl: Liczba węzłów

en: Finish
pl: Zakończ

en: Accessibility
pl: Dostępność

en: Company name
pl: Nazwa firmy

en: About
pl: O stronie

en: Unpublish comment
pl: Wstrzymaj publikację komentarzy

en: Icon size
pl: Rozmiar ikony

en: Formatter
pl: Formater

en: Namespace
pl: Przestrzeń nazw

en: Block type
pl: Rodzaj bloku

en: Speed
pl: Prędkość

en: Patterns
pl: Wzory

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Context type
pl: Typ kontekstu

en: Do you really want to continue?
pl: Czy chcesz kontynuować?

en: Draggable
pl: Przeciągalne

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: pixels
pl: piksele

en: Custom format
pl: Własny format

en: No content available.
pl: Brak zawartości.

en: Colon
pl: Dwukropek

en: Infinite
pl: Nieskończone

en: IP address
pl: Adres IP

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Variants
pl: Warianty

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Permanent
pl: Stały

en: Temporary
pl: Tymczasowy

en: No files available.
pl: Brak dostępnych plików.

en: Hide submit button
pl: Ukryj przycisk wysyłania

en: Additional settings
pl: Dodatkowe ustawienia

en: Root term
pl: Termin główny

en: Comma
pl: Przecinek

en: Semicolon
pl: Średnik

en: Uses
pl: Używa

en: Frontpage
pl: Strona główna

en: MIME type
pl: typ MIME

en: exclude
pl: ignoruj

en: Upload date
pl: Data wysłania

en: The size of the file.
pl: Wielkość pliku.

en: Menu links
pl: Odnośniki menu

en: Publish comment
pl: Opublikuj komentarz

en: Slash
pl: Ukośnik (prawy)

en: Placement
pl: Umiejscowienie

en: Legend
pl: Legenda

en: Not installed.
pl: Nie zainstalowano.

en: No alias
pl: Brak aliasu

en: Chaos tool suite
pl: Narzędzia Chaos tools

en: Punctuation
pl: Interpunkcja

en: Current date
pl: Dzisiejsza data

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Aspect ratio
pl: Proporcje

en: Machine-readable name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Dependency
pl: Zależność

en: Array
pl: Tablica

en: Who's new
pl: Nowi użytkownicy

en: Link ID
pl: Identyfikator odnośnika

en: Personal contact form
pl: Osobisty formularz kontaktowy

en: Ampersand
pl: Znak ampersand

en: Who's online
pl: Kto przegląda

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Base name
pl: Nazwa podstawowa

en: Sort descending
pl: Sortuj malejąco

en: Sort ascending
pl: Sortuj rosnąco

en: Your virtual face or picture.
pl: Twoje zdjęcie lub obraz.

en: Add a relationship
pl: Dodaj połączenie

en: Allow settings
pl: Zezwól na ustawienia

en: Pager offset
pl: Przesunięcie stronicowania

en: Show more
pl: Pokaż więcej

en: Field formatter
pl: Formater pola

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Example: Image gallery
pl: Przykład: Galeria obrazów

en: Example: image_gallery
pl: Przykład: image_gallery

en: Published status
pl: Status publikacji

en: Pager type
pl: Typ stronicowania

en: Libraries
pl: Biblioteki

en: Monthly archive
pl: Archiwum miesięczne

en: Dependencies
pl: Zależności

en: Edit URL
pl: Edytuj adres

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Full comment
pl: Pełen komentarz

en: Save comment
pl: Zapisz komentarz

en: Revision log message
pl: Informacja o nowej wersji

en: Recent content
pl: Ostatnio dodana zawartość

en: No front page content has been created yet.
pl: Nie opublikowano jeszcze żadnej treści na stronie głównej.

en: Find and manage content.
pl: Wyszukiwanie i zarządzanie zawartością.

en: No people available.
pl: Brak dostępnych osób.

en: Find and manage people interacting with your site.
pl: Wyszukiwanie i zarządzanie ludźmi korzystającymi z serwisu.

en: Basic page
pl: Prosta strona

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pl: Użyj <em>prostych stron</em> dla Twoich statycznych treści, takich jak strona 'O nas'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
pl: Używaj tagów do grupowania artykułów podobnych tematycznie w kategorie.

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: Display all items
pl: Wyświetl wszystkie elementy

en: Display a specified number of items
pl: Wyświetl podaną liczbę elementów

en: Machine Name
pl: Identyfikator systemowy

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
pl: Co powinien wykonać Pathauto podczas uaktualniania istniejącego elementu, który posiada już zdefiniowany alias?

en: Reduce strings to letters and numbers
pl: Zredukuj do liter i cyfr.

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not use this to remove punctuation.
pl: Słowa do usunięcia z aliasów URL, oddzielone przecinkami. Nie należy używać tego do usuwania znaków interpunkcyjnych.

en: Choose aliases to delete
pl: Wybierz aliasy do usunięcia

en: All aliases
pl: Wszystkie aliasy

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
pl: <strong>Uwaga:</strong> nie ma prośby o potwierdzenie. Upewnij sie przed kliknięciem guzika "Skasuj aliasy!", że wiesz co robisz.<br />Przed użyciem tej opcji możesz chcieć wykonać kopię zapasową bazy danych i/lub tablicy url_alias table.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
pl: Ignoruję alias %alias ze względu na to, że jest taki sam jak ścieżka wewnętrzna.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
pl: Utworzono nowy alias %alias dla %source, zamieniając %old_alias.

en: Created new alias %alias for %source.
pl: Utworzono nowy alias %alias dla %source.

en: Maximum alias and component length
pl: Maksymalna długość aliasa i komponentu

en: Administer pathauto
pl: Administrowanie pathauto

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
pl: Umożliwia użytkownikom konfigurację wzorów automatycznego generowania aliasów i ich masowego usuwania.

en: Notify of Path Changes
pl: Informuj o zmianach ścieżek

en: Determines whether or not users are notified.
pl: Określa czy użytkownicy są informowani czy nie.

en: Classic
pl: Klasyczne

en: No tokens available.
pl: Brak dostępnych wzorców.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
pl: Kliknij na wzorzec w celu dodania go do pola, które było aktywne jako ostatnie.

en: Translation source node
pl: Węzeł źródłowy tłumaczenia

en: List of the currently available tokens on this site
pl: Wykaz aktualnie dostępnych wzorców na tej witrynie.

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
pl: Dostarcza interfejs użytkownika wykorzystujący Token API oraz kilka brakujących wzorców dla rdzenia systemu.

en: Insert this token into your form
pl: Wstaw ten wzorzec do formularza

en: First click a text field to insert your tokens into.
pl: Najpierw kliknij w pole tekstowe, do którego będą wstawione wzorce.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
pl: Użyj <em>artykułów</em> dla dynamicznych treści, takich jak newsy, przegląd prasy lub wpisy na blogu.

en: Current page
pl: Bieżąca strona

en:  Comments
pl:  Komentarze

en: Dots
pl: Kropki

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
pl: Wyjaśnienie ostatnich zmian dokonanych na segmencie.

en: The title of the current page.
pl: Tytuł bieżącej strony

en: The URL of the current page.
pl: URL bieżącej strony

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
pl: Numer strony w trakcie przeglądanie stronicowanej listy.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
pl: Element %element-title używa niedozwolonych wzorców: @invalid-tokens.

en: The source node for this current node's translation set.
pl: Węzeł źródłowy zestawu tłumaczeń bieżącego węzła.

en: Account cancellation URL
pl: URL strony służącej do anulowania konta

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
pl: URL strony służącej do potwierdzenia usunięcia konta

en: One-time login URL
pl: URL strony służącej do jednokrotnego logowania

en: The URL of the one-time login page for the user account.
pl: URL strony służącej do jednorazowego logowania do konta użytkownika.

en: Tokens related to menu links.
pl: Wzorce związane z odnośnikami menu.

en: The unique ID of the menu link.
pl: Unikalny identyfikator odnośnika

en: The title of the menu link.
pl: Tytuł odnośnika

en: The URL of the menu link.
pl: URL odnośnika

en: The menu link's parent.
pl: Rodzic odnośnika

en: Tokens related to the current page request.
pl: Wzorce związane z bieżącym żądaniem wyświetlenia strony

en: Page number
pl: Numer strony

en: The book page associated with the node.
pl: Strona książki powiązana z węzłem.

en: The menu link for this node.
pl: Odnośnik menu prowadzący do tego węzła.

en: Select the types of un-aliased paths for which to generate URL aliases
pl: Wybierz typy ścieżek nie posiadających aliasów URL, dla których należy wygenerować aliasy.

en: Bulk updating URL aliases
pl: Masowa aktualizacja aliasów URL

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
pl: Wystąpił błąd w trakcie wykonywania @operation z argumentami : @args

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
pl[0]: Wygenerowano 1 alias URL.
pl[1]: Wygenerowano @count aliasy URL.
pl[2]: Wygenerowano @count aliasów URL.

en: Update URL alias
pl: Zaktualizuj alias URL

en: Bulk update
pl: Aktualizacja masowa

en: General Information
pl: Ogólne informacje

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
pl: Zarządzanie kontami użytkowników, rolami i uprawnieniami.

en: The menu link's root.
pl: Najwyższy poziom menu, do którego należy odnośnik.

en: Changed date
pl: Data modyfikacji

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: Hash
pl: Hasz

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Asc
pl: Rosnąco

en: The extension of the file.
pl: Rozszerzenie pliku.

en: Tokens related to the current date and time.
pl: Wzorce powiązane z aktualną datą i czasem.

en: The URL of the @entity.
pl: Adres URL obiektu @entity.

en: The content type of the node.
pl: Typ zawartości węzła.

en: Tokens related to content types.
pl: Wzorce powiązane z typami zawartości.

en: The name of the content type.
pl: Nazwa typu zawartości.

en: The unique machine-readable name of the content type.
pl: Unikalny identyfikator systemowy typu zawartości.

en: The optional description of the content type.
pl: Opcjonalny opis typu zawartości.

en: The number of nodes belonging to the content type.
pl: Liczba węzłów należących do typu zawartości.

en: The URL of the content type's edit page.
pl: Adres URL strony edycji typu zawartości.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
pl: Adres URL strony edycji terminu.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
pl: Unikalny identyfikator systemowy słownika.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
pl: Adres URL strony edycji słownika.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
pl: Argument przekazany w trakcie żądania bieżącej strony (pierwszy argument ma indeks 0, n.p. 'arg:1' na stronie 'node/5' będzie miał wartość '5').

en: Tokens related to URLs.
pl: Wzorce związane z URL

en: Relative URL
pl: Względny URL

en: The relative URL.
pl: URL względny.

en: Absolute URL
pl: Bezwzględny URL

en: The absolute URL.
pl: URL Bezwzględny.

en: Tokens related to menus.
pl: Wzorce związane z menu.

en: The unique machine-readable name of the menu.
pl: Unikalny identyfikator systemowy nazwy menu.

en: The optional description of the menu.
pl: Opcjonalny opis menu.

en: Menu link count
pl: Ilość odnośników

en: The number of menu links belonging to the menu.
pl: Ilość odnośników z jakich składa się menu.

en: The URL of the menu's edit page.
pl: URL strony służącej do modyfikacji menu.

en: The menu of the menu link.
pl: Menu, do którego należy odnośnik.

en: The URL of the menu link's edit page.
pl: URL strony służącej do modyfikacji odnośników danego menu.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
pl[0]: Element %element-title może zawierać co najwyżej jeden wzorzec.
pl[1]: Element %element-title może zawierać maksymalnie @count wzorce.
pl[2]: Element %element-title może zawierać maksymalnie @count wzorców.

en: Uninstalled
pl: Odinstalowano

en: Underscore
pl: Podkreślenie

en: Master
pl: Główny

en: The user roles associated with the user account.
pl: Role użytkowników powiązane z kontem użytkownika.

en: Brief URL
pl: Krótki URL

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
pl: URL bez protokołu i końcowego ukośnika odwrotnego.

en: Tokens related to arrays of strings.
pl: Wzorce powiązane z tablicami napisów.

en: The first element of the array.
pl: Pierwszy element tablicy.

en: The last element of the array.
pl: Ostatni element tablicy.

en: The number of elements in the array.
pl: Liczba elementów w tablicy.

en: The array reversed.
pl: Odwrócona tablica.

en: The array of keys of the array.
pl: Tablica kluczy tablicy.

en: Imploded
pl: Implodowane

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
pl: Wartości tablicy połączone razem, z wybranym łącznikiem pomiędzy wszystkimi wartościami.

en: No new URL aliases to generate.
pl: Brak nowych aliasów URL do wygenerowania.

en: The <strong>maximum alias length</strong> and <strong>maximum component length</strong> values default to 100 and have a limit of @max from Pathauto. This length is limited by the length of the "alias" column of the url_alias database table. The default database schema for this column is @max. If you set a length that is equal to that of the one set in the "alias" column it will cause problems in situations where the system needs to append additional words to the aliased URL. You should enter a value that is the length of the "alias" column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.
pl: <strong>Maksymalna długość aliasu</strong> oraz <strong>maksymalna długość składnika</strong> domyślnie mają wartość 100 oraz ograniczone są limitem @max znaków. Ta wartość jest uzależniona od rozmiaru kolumny "alias" tabeli url_alias w bazie danych. Domyślny schemat w bazie danych zakłada rozmiar kolumny równy @max. Jeśli wartość długości aliasu będzie równa rozmiarowi kolumny "alias" może to spowodować problemy podczas tworzenia aliasów z dodatkowymi składnikami. Powinna zostać użyta wartość będąca rozmiarem kolumny "alias" pomniejszona o ilość znaków, jakie mogą być w ten sposób dodane do adresu. Długość dodatkowych części adresu zależy od ustawień Pathauto oraz uruchomionych modułów. Rekomendowana i zalecana wartość tej opcji to 100.

en: Double quotation marks
pl: Cudzysłów apostrofowy

en: Single quotation marks (apostrophe)
pl: Cudzysłów pojedynczy (apostrof)

en: Back tick
pl: Odwrócony apostrof

en: Hyphen
pl: Łącznik

en: Vertical bar (pipe)
pl: Kreska pionowa (rura)

en: Left curly bracket
pl: Lewy nawias klamrowy

en: Left square bracket
pl: Lewy nawias kwadratowy

en: Right curly bracket
pl: Prawy nawias klamrowy

en: Right square bracket
pl: Prawy nawias kwadratowy

en: Plus sign
pl: Znak plus

en: Equal sign
pl: Znak równości

en: Percent sign
pl: Znak procent

en: Caret
pl: Kareta (daszek)

en: Dollar sign
pl: Znak dolar

en: Number sign (pound sign, hash)
pl: Kratka (hasz)

en: At sign
pl: Małpa (at)

en: Exclamation mark
pl: Wykrzyknik

en: Tilde
pl: Tylda

en: Left parenthesis
pl: Lewy nawias okrągły

en: Right parenthesis
pl: Prawy nawias okrągły

en: Question mark
pl: Znak zapytania

en: Less-than sign
pl: Znak mniejszości

en: Greater-than sign
pl: Znak większości

en: Backslash
pl: Ukośnik wsteczny (lewy)

en: Autosubmit
pl: Automatyczne wysyłanie

en: Hide submit button if javascript is enabled.
pl: Ukryj przycisk wysyłania jeżeli javascript jest włączone.

en: Existing
pl: Istniejące

en: Main image
pl: Główny obraz

en: Responsive image
pl: Responsywny obraz

en: A date in '@type' format. (%date)
pl: Data w formacie '@type'. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
pl: Termin główny kategorii.

en: File byte size
pl: Rozmiar pliku w bajtach

en: The size of the file, in bytes.
pl: Rozmiar pliku podany w bajtach.

en: Query string value
pl: Treść zapytania

en: The value of a specific query string field of the current page.
pl: Wartość specyficznego dla danej strony pola zapytania.

en: A random number from 0 to @max.
pl: Losowa liczba od 0 do @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
pl: Losowy hash. Dostępne algorytmy haszowania: @hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
pl: Próba podmiany wzorca dla typu %type bez wymaganych danych

en: Entity Reference
pl: Referencja do encji

en: @type field.
pl: Pole @type.

en: No tokens available
pl: Brak dostępnych wzorców

en: Token registry caches cleared.
pl: Pamięć podręczna rejestru wzorców wyczyszczona.

en: The path component of the URL.
pl: Ścieżka - komponent adresu URL.

en: Unaliased URL
pl: URL bez aliasu

en: The unaliased URL.
pl: URL nieposiadający aliasu.

en: The specific value of the array.
pl: Określona wartość tablicy.

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
pl: Lista dostępnych wzorców, które mogą być użyte we wiadomościach e-mail.

en: Button placement
pl: Położenie przycisku

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
pl: Biblioteka %dependency, od której zależy biblioteka %library, nie jest zainstalowana.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
pl: Wersja %dependency_version biblioteki %dependency nie jest kompatybilna z biblioteką %library.

en: The %library library could not be found.
pl: Bibloteka %library nie została znaleziona.

en: The version of the %library library could not be detected.
pl: Wersja biblioteki %library nie została wykryta.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
pl: Zainstalowana wersja %version biblioteki %library nie jest wspierana.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
pl: Wariant %variant biblioteki %library nie został znaleziony.

en: Generate automatic URL alias
pl: Generuj automatyczny alias URL

en: Responsive
pl: Responsywny

en: Full HTML
pl: Pełny HTML

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
pl: Tablica wszystkich elementów nadrzędnych terminu, poczynając od poziomu podstawowego.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
pl: Tablica wszystkich elementów nadrzędnych odnośnika menu, poczynając od poziomu podstawowego.

en: Third party settings
pl: Ustawienia obce

en: Do not begin name with numbers.
pl: Nie rozpoczynaj nazwy od cyfr.

en: Use CSS
pl: Używaj CSS

en: Original @entity
pl: Oryginał @entity

en: The original @entity data if the @entity is being updated or saved.
pl: Oryginalny dane @entity w przypadku, gdy zaktualizowano lub zapisano @entity.

en: The base name of the file.
pl: Podstawowa nazwa pliku.

en: This field supports tokens.
pl: To pole wykorzystuje wzorce.

en: Joined path
pl: Złączona ścieżka

en: About us
pl: O nas

en: Browse available tokens.
pl: Przeglądaj dostępne wzorce.

en: Allows version-dependent and shared usage of external libraries.
pl: Umożliwia zależne od wersji i wspólne korzystanie z zewnętrznych bibliotek.

en: Installation profile
pl: Profil instalacyjny

en: For example, set this to 3 and the first 3 items will not be displayed.
pl: Na przykład, ustaw wartość 3, aby pierwsze 3 elementy nie były wyświetlane.

en: Custom block library
pl: Biblioteka własnych bloków

en: 1 place | @count places
pl[0]: 1 miejsce
pl[1]: @count miejsca
pl[2]: @count miejsc

en: Registering module
pl: Rejestracja modułów

en: Lists (Views)
pl: Listy (Widoki)

en: Simple configuration
pl: Prosta konfiguracja

en: File usage
pl: Wykorzystanie plików

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: Context assignments
pl: Przypisanie kontekstu

en: Site header
pl: Nagłówek strony

en: Format type machine name
pl: Identyfikator systemowy typu formatu

en: Visually Hidden
pl: Niewidoczny

en: Default comments
pl: Domyśle komentarze

en: Allows commenting on content
pl: Pozwala komentować zawartość

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika

en: Basic block
pl: Prosty blok

en: A basic block contains a title and a body.
pl: Prosty blok zawiera tytuł i treść

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
pl: Wprowadź listę oddzielonych przecinkami słów. Przykładowo: Wrocław, Mexico City, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
pl: Podstawowy HTML

en: Restricted HTML
pl: Ograniczony HTML

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
pl: Dostępne zmienne to: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Configure Required Context
pl: Skonfiguruj wymagany kontekst

en: Links related to the active user account
pl: Odnośniki związane z aktywnym kontem użytkownika

en: Administrative task links
pl: Odnośniki administracyjne

en: Site information links
pl: Odnośniki dotyczące informacji o stronie

en: Site section links
pl: Odnośniki sekcji strony

en: User tool links, often added by modules
pl: Odnośniki do narzędzi użytkownika, często dodanych przez moduły

en: Find and manage custom blocks.
pl: Znajdź i zarządzaj własnymi blokami.

en: Recent comments.
pl: Ostatnie komentarze.

en: Find and manage files.
pl: Wyszukiwanie i zarządzanie plikami

en: All content, by month.
pl: Cała zawartość wg miesiąca.

en: Recent content.
pl: Ostatnio dodana zawartość.

en: All content promoted to the front page.
pl: Wszystkie treści promowane na stronie głównej.

en: All content, by letter.
pl: Cała zawartość, alfabetycznie

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
pl: Zawartość należąca do konkretnego terminu taksonomii

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
pl: Prezentuje listę najnowszych użytkowników na stronie.

en: Who's online block
pl: Blok <em>Kto jest online</em>

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
pl: Prezentuje nazwy użytkowników którzy byli ostatnio aktywni, jak również liczbę wszystkich aktywnych użytkowników.

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length.
pl: Maksymalna długość dowolnej składowej aliasu (np. [title]). Zalecana długość to 100. @max to maksymalna możliwa długość.

en: The <a href=":url">Redirect module settings</a> affect whether a redirect is created when an alias is deleted.
pl: <a href=":url">Ustawienia modułu Redirect settings</a> określają, czy po usunięciu aliasu zostanie utworzone przekierowanie.

en: There are no custom blocks available.
pl: Brak dostępnych własnych bloków.

en: Files overview
pl: Przegląd plików

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
pl: Informacje o wykorzystaniu pliku dla {{ arguments.fid }}

en: Find and manage content
pl: Znajdź i zarządzaj treścią

en: Welcome to [site:name]
pl: Witaj na [site:name]

en: Name or email contains
pl: Nazwa lub email zawiera

en: A list of new users
pl: Lista nowych użytkowników

en: There are currently @total users online.
pl: @total użytkowników jest aktywnych w tej chwili.

en: There are currently 0 users online.
pl: Żaden z użytkowników nie jest w tym momencie zalogowany.

en: A list of users that are currently logged in.
pl: Lista użytkowników, którzy są aktualnie zalogowani.

en: Whether an automated alias should be created or not.
pl: Czy utworzyć alias automatycznie, czy nie.

en: Updated alias for %label @id.
pl: Zaktualizowano alias URL dla %label @id.

en: Update URL alias of an entity
pl: Zaktualizuj alias URL wybranego obiektu
