Brainstorm profile (8.x-1.0-beta2) - en to hu translation catalogue (799 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Read more
hu: Tovább

en: more
hu: tovább

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: optional
hu: nem kötelező

en: Article
hu: Cikk

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: More
hu: Több

en: On
hu: Be

en: Tags
hu: Címkék

en: Yes
hu: Igen

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Version
hu: Verzió

en: core
hu: alaprendszer

en: all
hu: mind

en: File
hu: Fájl

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Use count
hu: Használatok száma

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Number
hu: Szám

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Weight
hu: Súly

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Parent
hu: Szülő

en: Parents
hu: Szülők

en: none
hu: nincs

en: Settings
hu: Beállítások

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Name
hu: Név

en: Book
hu: Könyv

en: Taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Summary
hu: Összegzés

en: Update
hu: Frissítés

en: Core
hu: Alaprendszer

en: Archive
hu: Archiválás

en: Views
hu: Nézetek

en: Main
hu: Fő

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Region
hu: Régió

en: Menu
hu: Menü

en: Updated
hu: Frissítve

en: Theme
hu: Smink

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Components
hu: Összetevők

en: ID
hu: Azonosító

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: Picture
hu: Kép

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Configure
hu: Beállít

en: Files
hu: Fájlok

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Data type
hu: Adattípus

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Exclude
hu: Kizárás

en: Vertical
hu: Függőleges

en: The name of the menu.
hu: A menü képernyőn látható neve.

en: All
hu: Mind

en: Active
hu: Aktív

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Node types
hu: Tartalomtípusok

en: Added
hu: Hozzáadva

en: Site
hu: Webhely

en: Module
hu: Modul

en: Off
hu: Ki

en: Footer
hu: Lábléc

en: Inline
hu: Egy sorban

en: Menu link
hu: Menühivatkozás

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: URL alias
hu: Webcímálnév

en: Term ID
hu: Kifejezésazonosító

en: E-mail address
hu: E-mail cím

en: Last access
hu: Utolsó tevékenység

en: Fields
hu: Mezők

en: Count
hu: Mennyiség

en: Conditions
hu: Feltételek

en: Normal
hu: Általános

en: Last update
hu: Legutóbbi frissítés

en: Node Types
hu: Tartalomtípusok

en: Width
hu: Szélesség

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Data Type
hu: Adattípus

en: State
hu: Állapot

en: Desc
hu: Csökk

en: Colors
hu: Színek

en: Verbose
hu: Részletes

en: Display alias changes (except during bulk updates).
hu: Álnévváltoztatások megjelenítése (kivéve a tömeges módosítást)

en: Replace by separator
hu: Helyettesítés az elválasztóval

en: Maximum alias length
hu: Az álnév legnagyobb hossza

en: Maximum component length
hu: Legnagyobb összetevő hossz

en: Update action
hu: Frissítési művelet

en: Strings to Remove
hu: Eltávolítandó karaktersorozatok

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
hu: Lehetőséget biztosít a moduloknak, hogy automatikusan állítsanak elő webcímálneveket az általuk kezelt tartalmakhoz.

en: Forum
hu: Fórum

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Other
hu: Egyéb

en: Role
hu: Szerepkör

en: Select all
hu: Mindent kijelöl

en: Deselect all
hu: Minden kiválasztás megszüntetése

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
hu: @site jelenleg karbantartás alatt áll, tartalma hamarosan újra elérhető lesz. Addig is köszönjük a türelmet.

en: Button
hu: Nyomógomb

en: Last
hu: Utolsó

en: Rows
hu: Sorok

en: Cache
hu: Gyorsítótár

en: Tools
hu: Eszközök

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Filters
hu: Szűrők

en: Order
hu: Rendelés

en: Recent comments
hu: Friss hozzászólások

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Pattern
hu: Minta

en: Additional options
hu: További beállítások

en: Profile name
hu: Profilnév

en: Profile
hu: Profil

en: @name module
hu: @name modul

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Root
hu: Gyökér

en: in
hu: ebben

en: Tokens
hu: Vezérjelek

en: Token
hu: Vezérjel

en: Clear
hu: Törlés

en: Allows administrators to define custom pagers for navigation in lists of nodes.
hu: Lehetővé teszi az adminisztrátorok számára egyedi lapozó készítését tartalomlistákban történő navigáláshoz.

en: The configuration was deleted.
hu: A beállítás törölve

en: Member for
hu: Ennyi ideje tag

en: site
hu: webhely

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Features
hu: Jellemzők

en: Feature
hu: Jellemző

en: Available tokens
hu: Elérhető vezérjelek

en: First
hu: Első

en: Lists
hu: Listák

en: Period
hu: Pont

en: Map
hu: Térkép

en: Randomize
hu: Véletlenszerű

en: author
hu: szerző

en: Entity
hu: Entitás

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Caption
hu: Képaláírás

en: Buttons
hu: Gombok

en: profile
hu: profil

en: Fade
hu: Áttünés

en: People
hu: Emberek

en: Blocked
hu: Zárolt

en: Glossary
hu: Szójegyzék

en: Asterisk
hu: Szorzásjel

en: Team
hu: Csapat

en: Missing
hu: Hiányzik

en: Installed
hu: Telepített

en: Duplicate
hu: Megkettőzés

en: Reversed
hu: Fordított

en: Changed
hu: Módosítva

en: Conflict
hu: Ütközés

en: Assets
hu: Eszközök

en: Your full name
hu: Teljes név

en: Relationship
hu: Kapcsolat

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Tabs
hu: Fülek

en: Photo
hu: Fénykép

en: Client
hu: Ügyfél

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Information
hu: Információ

en: Authors
hu: Szerzők

en: No caching
hu: Nincs gyorsítótárazás

en: Block description
hu: Blokk leírása

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Menus
hu: Menük

en: Above
hu: Felette

en: Used in
hu: Ez használja

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Copyright
hu: Szerzői jog

en: Autoplay
hu: Automatikus lejátszás

en: Extension
hu: Kiterjesztés

en: Keys
hu: Kulcsok

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
hu: Az automatikusan létrehozott %original_alias álnév megegyezik egy már létezővel. Az új álnév: %alias.

en: Delete aliases
hu: Álnevek törlése

en: Automatic alias
hu: Automatikus álnév

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
hu: A címekben a szavak elválasztásához használt karakter. Ez fogja helyettesíteni az összes szóköz és írásjel karaktert. Szóköz, vagy pluszjel használata nem várt eredményeket okozhat.

en: Character case
hu: Betűérzékenység

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
hu: Nem csinál semmit, hagyja a régi álnevet érintetlenül.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
hu: Új álnevet hoz létre, de meghagyja a létező álnevet is működni.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
hu: Új álnevet hoz létre, a létező álnevet törli.

en: Transliterate prior to creating alias
hu: Latinbetűs átirat az álnév létrehozása előtt

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
hu: Az új álnevek szűrése, hogy azok csak az ASCII-96 készletben megtalálható betűket és számokat tartalmazzanak.

en: No action (do not replace)
hu: Nincs művelet (nincs helyettesítés)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
hu: Minden álnév törlése. A törlésre kerülő álnevek száma: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
hu: @label valamennyi, összesen %count útvonalálnevét törli.

en: Delete aliases now!
hu: Álnevek törlése most!

en: All of your path aliases have been deleted.
hu: Minden útvonalálnév törlése megtörtént.

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: Provided by
hu: Biztosítja:

en: Sizes
hu: Méretek

en: Skin
hu: Smink

en: Overlay
hu: Átfedés

en: No comments available.
hu: Nincs megjeleníthető hozzászólás.

en: Packages
hu: Csomagok

en: Package
hu: Csomag

en: All types
hu: Minden típus

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
hu: Meghatározza, hogy mennyi ideig kell egy felhasználót a webhelyen lévőnek tekinteni, miután egy oldalt megtekintett.

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: Pager
hu: Lapozó

en: Add required context
hu: Szükséges környezet hozzáadása

en: Offset
hu: Eltolás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Pause on hover
hu: Szüneteltetés a kurzor rávitelekor

en: Node count
hu: Tartalomszámláló

en: Finish
hu: Befejezés

en: Accessibility
hu: Akadálymentesség

en: Company name
hu: Cég neve

en: About
hu: Leírás

en: Unpublish comment
hu: A hozzászólás elrejtése

en: Icon size
hu: Ikon méret

en: Formatter
hu: Formázó

en: Namespace
hu: Névtér

en: Block type
hu: Blokktípus

en: Add Relationship
hu: Kapcsolat hozzáadása

en: Speed
hu: Sebesség

en: Patterns
hu: Minták

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Context type
hu: Környezet típusa

en: Draggable
hu: Húzható

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: pixels
hu: képpont

en: Custom format
hu: Egyéni formátum

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Colon
hu: Kettőspont

en: Assignment
hu: Hozzárendelés

en: Infinite
hu: Végtelen

en: IP address
hu: IP-cím

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Variants
hu: Variánsok

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Permanent
hu: Állandó

en: Temporary
hu: Ideiglenes

en: No files available.
hu: Nincsenek elérhető fájlok.

en: Hide submit button
hu: Elküldés gomb elrejtése

en: Additional settings
hu: További beállítások

en: Root term
hu: Gyökérkifejezés

en: Context definitions
hu: Szövegkörnyezet definíciók

en: Comma
hu: Vessző

en: Semicolon
hu: Pontosvessző

en: Uses
hu: Használat

en: Clients
hu: Ügyfelek

en: Frontpage
hu: Címlap

en: MIME type
hu: MIME típus

en: exclude
hu: kizárva

en: Upload date
hu: Feltöltés dátuma

en: The size of the file.
hu: A fájl mérete.

en: Menu links
hu: Menühivatkozások

en: Publish comment
hu: Hozzászólás közzététele

en: Slash
hu: Perjel

en: Legend
hu: Jelmagyarázat

en: Not installed.
hu: Nincs telepítve.

en: Alias: @alias
hu: Álnév: @alias

en: No alias
hu: Nincs álnév

en: Punctuation
hu: Írásjel

en: Current date
hu: Aktuális dátum

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: Dependency
hu: Függőség

en: Array
hu: Tömb

en: Who's new
hu: Új felhasználók

en: Link ID
hu: Hivatkozás azonosító

en: Personal contact form
hu: Személyes kapcsolatfelvételi űrlap

en: Ampersand
hu: & jel

en: Who's online
hu: Jelenlévő felhasználók

en:  hours
hu:  óra

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Base name
hu: Alapnév

en: Sort descending
hu: Csökkenő rendezés

en: Sort ascending
hu: Növekvő rendezés

en: Your virtual face or picture.
hu: A webhelyen megjelenő virtuális arc.

en: Add a relationship
hu: Egy kapcsolat hozzáadása

en: Chaos tools
hu: Chaos eszközök

en: Allow settings
hu: Beállítások engedélyezése

en: Pager offset
hu: Lapozó eltolása

en: Show more
hu: Több mutatása

en: Field formatter
hu: Mező formázó

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Example: Image gallery
hu: Például: Image gallery

en: Example: image_gallery
hu: Például: image_gallery

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Pager type
hu: Lapozótípus

en: Libraries
hu: Könyvtárak

en: Monthly archive
hu: Havi archívum

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: Edit URL
hu: Webcím szerkesztése

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Full comment
hu: Teljes hozzászólás

en: Save comment
hu: Hozzászólás mentése

en: Image linked to content
hu: Tartalomhoz rendelt kép

en: Revision log message
hu: Változatnapló-üzenet

en: Recent content
hu: Friss tartalom

en: No front page content has been created yet.
hu: Még nem lett létrehozva címlapra kerülő tartalom.

en: Find and manage content.
hu: Tartalmakat keres és kezel.

en: No people available.
hu: Nincsenek a webhellyel kapcsolatban álló emberek.

en: Find and manage people interacting with your site.
hu: A webhellyel kapcsolatban álló emberek keresése és adminisztrációja.

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hu: Címkék használata a hasonló témájú tartalmak csoportosításához.

en: Image style
hu: Képstílus

en: Display all items
hu: Minden elem megjelenítése

en: Display a specified number of items
hu: Megadott számú elem megjelenítése

en: Machine Name
hu: Programok által olvasható név

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
hu: Mit csináljon a <em>Pathauto</em> modul, ha frissítenek egy meglévő tartalmat, amely már rendelkezik álnévvel?

en: Reduce strings to letters and numbers
hu: A karaktersorozatok betűkre és számokra csökkentése

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not use this to remove punctuation.
hu: Vesszővel elválasztva azon szavak, melyeket el kell távolítani a webcímálnévből. Nem ezt kell használni az írásjelek eltávolításához.

en: Choose aliases to delete
hu: Törlendő álnevek kiválasztása

en: All aliases
hu: Minden álnév

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
hu: <p><strong>Figyelem!</strong> Nincs megerősítés. Fokozott óvatosság szükséges az „Álnevek törlése most!” gomb használatához.<br />Célszerű az adatbázis és/vagy az url_alias tábla mentése a művelet használata előtt.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
hu: %alias álnév mellőzve lett, mivel megegyezik egy belső útvonallal.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
hu: %source számára új %alias álnév készült, kicserélve a régi %old_alias álnevet.

en: Created new alias %alias for %source.
hu: %source számára új %alias álnév készült.

en: Maximum alias and component length
hu: Az álnév és az összetevők legnagyobb hossza

en: Administer pathauto
hu: <em>Pathauto</em> adminisztrációja

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
hu: Útvonalelőállítási minták kezelésének és webcímálnevek tömeges törlésének engedélyezése a felhasználó számára.

en: Notify of Path Changes
hu: Értesítés az útvonal változásairól

en: Determines whether or not users are notified.
hu: Meghatározza, hogy legyenek-e a felhasználók értesítve vagy sem.

en: Classic
hu: Klasszikus

en: No tokens available.
hu: Nincs elérhető vezérjel.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
hu: A vezérjelre kattintva az beszúródik a legutoljára rákattintott mezőbe.

en: Translation source node
hu: Fordításhoz használt tartalmi forrás

en: List of the currently available tokens on this site
hu: A webhelyen jelenleg elérhető vezérjelek listája

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
hu: Egy felhasználói felületet biztosít a <em>Token API</em> modulhoz és néhány hiányzó alap vezérjelhez.

en: Insert this token into your form
hu: A vezérjel beszúrása az űrlapba

en: First click a text field to insert your tokens into.
hu: Először rá kell kattintani egy szöveges mezőre, ahová a vezérjelet be kell szúrni.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
hu: A <em>cikk</em> típust az időhöz kötött tartalmakhoz érdemes használni. Például hírek, sajtóközlemények vagy blogbejegyzések.

en: Current page
hu: Jelenlegi oldal

en: Dots
hu: Pontok

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
hu: A tartalom legfrissebb változtatásainak magyarázata.

en: The title of the current page.
hu: Az aktuális oldal címe.

en: The URL of the current page.
hu: Az aktuális oldal webcíme.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
hu: Az aktuális lap száma a lapozóval ellátott listák megtekintésekor.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
hu: %element-title a következő érvénytelen vezérjeleket használja: @invalid-tokens.

en: The source node for this current node's translation set.
hu: A jelenlegi tartalom fordításkészletében az eredeti tartalom.

en: Account cancellation URL
hu: Fiók megszüntetésének webcíme

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
hu: A felhasználói fiók törléséhez szükséges megerősítő oldal webcíme.

en: One-time login URL
hu: Egyszeri belépés webcíme

en: The URL of the one-time login page for the user account.
hu: A felhasználói fiókhoz az egyszeri belépési oldal webcíme.

en: Tokens related to menu links.
hu: A menühivatkozásokkal kapcsolatos vezérjelek.

en: The unique ID of the menu link.
hu: A menühivatkozás egyedi azonosítója.

en: The title of the menu link.
hu: A menühivatkozás címe.

en: The URL of the menu link.
hu: A menühivatkozás webcíme.

en: The menu link's parent.
hu: A menühivatkozás szülője.

en: Tokens related to the current page request.
hu: A jelenlegi laplekéréssel kapcsolatos vezérjelek.

en: Page number
hu: Oldalszám

en: The book page associated with the node.
hu: A tartalomhoz rendelt könyvlap.

en: The menu link for this node.
hu: Ennek a tartalomnak a menühivatkozása.

en: Select the types of un-aliased paths for which to generate URL aliases
hu: Meg kell adni azokat a nem álnevesített típusokat, melyekhez webcímálneveket kell létrehozni

en: Bulk updating URL aliases
hu: Webcímálnevek tömeges frissítése

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hu: @operation feldolgozása közben hiba történt az argumentumokkal: @args

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
hu[0]: 1 útvonalálnév létre lett hozva.
hu[1]: @count útvonalálnév létre lett hozva.

en: Update URL alias
hu: Webcímálnév frissítése

en: Bulk update
hu: Tömeges frissítés

en: Branding
hu: Márkázás

en: General Information
hu: Általános információ

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
hu: Felhasználói fiókok kezelése, szerepkörök és jogosultságok.

en: The menu link's root.
hu: A menühivatkozás gyökéreleme.

en: Changed date
hu: Módosítás dátuma

en: Administer addtoany
hu: Addtoany adminisztrációja

en: Weight for @title
hu: @title súlya

en: Social
hu: Közösségi

en: Create new feature
hu: Új jellemző létrehozása

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Asc
hu: Növ

en: Full screen
hu: Teljes képernyő

en: The extension of the file.
hu: A fájl kiterjesztése.

en: Tokens related to the current date and time.
hu: A jelenlegi dátummal és idővel kapcsolatos vezérjelek.

en: The URL of the @entity.
hu: @entity webcíme.

en: The content type of the node.
hu: A tartalom típusa.

en: Tokens related to content types.
hu: A tartalomtípusokkal kapcsolatos vezérjelek.

en: The name of the content type.
hu: A tartalomtípus neve.

en: The unique machine-readable name of the content type.
hu: A tartalomtípus egyedi, gépek által olvasható neve.

en: The optional description of the content type.
hu: A tartalomtípus lehetséges leírása.

en: The number of nodes belonging to the content type.
hu: A tartalomtípushoz kapcsolódó tartalmak száma.

en: The URL of the content type's edit page.
hu: A tartalomtípus szerkesztési oldalának webcíme.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
hu: A taxonómiakifejezés szerkesztési oldalának webcíme.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
hu: A szótár egyedi, gépek által olvasható neve.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
hu: A szótár szerkesztési oldalának webcíme.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
hu: Az aktuális oldal tényleges argumentuma (például: „arg:1” értéke a „node/1” oldalon „1”).

en: Tokens related to URLs.
hu: A webcímekkel kapcsolatos vezérjelek.

en: Relative URL
hu: Relatív webcím

en: The relative URL.
hu: A relatív webcím.

en: Absolute URL
hu: Abszolút webcím

en: The absolute URL.
hu: Az abszolút webcím.

en: Tokens related to menus.
hu: A menükkel kapcsolatos vezérjelek.

en: The unique machine-readable name of the menu.
hu: A menü egyedi, gépek által olvasható neve.

en: The optional description of the menu.
hu: A menü lehetséges leírása.

en: Menu link count
hu: Menühivatkozás száma

en: The number of menu links belonging to the menu.
hu: A menühöz tartozó menüpontok száma.

en: The URL of the menu's edit page.
hu: A menü szerkesztési oldalának webcíme.

en: The menu of the menu link.
hu: A menühivatkozás menüje.

en: The URL of the menu link's edit page.
hu: A menühivatkozás szerkesztési oldalának webcíme.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
hu[0]: %element-title: legalább egy vezérjelet tartalmaznia kell.
hu[1]: %element-title: legalább @count vezérjelet tartalmaznia kell.

en: Uninstalled
hu: Eltávolítva

en: Differences
hu: Különbségek

en: Underscore
hu: Aláhúzás

en: Master
hu: Mester

en: The user roles associated with the user account.
hu: A felhasználói fiókhoz rendelt szerepkörök.

en: Brief URL
hu: Rövid webcím

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
hu: A webcím a protokoll és a záró perjel nélkül.

en: Tokens related to arrays of strings.
hu: Karaktersorozatok tömbjével kapcsolatos vezérjelek.

en: The first element of the array.
hu: A tömb első eleme.

en: The last element of the array.
hu: A tömb utolsó eleme.

en: The number of elements in the array.
hu: A tömbben lévő elemek száma.

en: The array reversed.
hu: A tömb fordítva.

en: The array of keys of the array.
hu: A tömb kulcsainak tömbje.

en: Imploded
hu: Összefűzött

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
hu: A tömb értékei összefűzve az elemek között egy egyedi karaktersorozattal.

en: No new URL aliases to generate.
hu: Nincsenek létrehozandó új webcímálnevek

en: The <strong>maximum alias length</strong> and <strong>maximum component length</strong> values default to 100 and have a limit of @max from Pathauto. This length is limited by the length of the "alias" column of the url_alias database table. The default database schema for this column is @max. If you set a length that is equal to that of the one set in the "alias" column it will cause problems in situations where the system needs to append additional words to the aliased URL. You should enter a value that is the length of the "alias" column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.
hu: <strong>Az álnév legnagyobb hossza</strong> és a <strong>Legnagyobb összetevő hossz</strong> alapértelmezés szerinti értéke 100 és ennek legnagyobb értéke @max a <em>Pathauto</em> modulban. Ezt ez értéket behatárolja az url_alias tábla „alias” oszlopának szélessége az adatbázisban, melynek alapértelmezés szerinti értéke @max. Ha a <em>Pathauto</em> beállítása megegyezik ezzel, akkor problémákat okozhat, amikor a rendszernek hozzá kell adni egyéb szavakat az álnevesített webcímhez. Tehát olyan értéket kell megadni, amelyhez a leghosszabb toldalékot hozzáadva is be fog férni a kapott webcímálnév az url_alias táblájának „alias” oszlopába. A webcímekhez hozzáadható karaktersorozatok hossza függ a bekapcsolt moduloktól, és a <em>Pathauto</em> modul beállításaitól. Az ajánlott és alapértelmezés szerinti értéke 100.

en: Double quotation marks
hu: Kettős (hagyományos) idézőjel

en: Single quotation marks (apostrophe)
hu: Egyszeres idézőjel (aposztróf)

en: Back tick
hu: Fordított idézőjel (backtick)

en: Hyphen
hu: Kötőjel

en: Vertical bar (pipe)
hu: Függőleges vonal (pipe)

en: Left curly bracket
hu: Nyitó kapcsos zárójel

en: Left square bracket
hu: Nyitó szögletes zárójel

en: Right curly bracket
hu: Bezáró kapcsos zárójel

en: Right square bracket
hu: Bezáró szögletes zárójel

en: Plus sign
hu: Pluszjel

en: Equal sign
hu: Egyenlőségjel

en: Percent sign
hu: Százalékjel

en: Caret
hu: „Kalap” szimbólum

en: Dollar sign
hu: Dollárjel

en: Number sign (pound sign, hash)
hu: Kettőskereszt

en: At sign
hu: Kukac jel

en: Exclamation mark
hu: Felkiáltójel

en: Tilde
hu: Tilde („hullám” szimbólum)

en: Left parenthesis
hu: nyitó zárójel

en: Right parenthesis
hu: Bezáró zárójel

en: Question mark
hu: Kérdőjel

en: Less-than sign
hu: „Kisebb mint” jel

en: Greater-than sign
hu: „Nagyobb mint” jel

en: Backslash
hu: Visszaper

en: Autosubmit
hu: Automatikus elküldés

en: Hide submit button if javascript is enabled.
hu: Elküldés gomb elrejtése, ha a Javascript engedélyezve van.

en: Existing
hu: Meglévő

en: Responsive image
hu: Alkalmazkodó kép

en: A date in '@type' format. (%date)
hu: Egy dátum „@type” formátumban. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezés gyökérkifejezése.

en: File byte size
hu: Fájlméret bájtban

en: The size of the file, in bytes.
hu: A fájl mérete bájtokban.

en: Query string value
hu: A kérés karaktersorozatának értéke

en: The value of a specific query string field of the current page.
hu: Az aktuális oldal kéréséből egy megadott mező karaktersorozatának az értéke.

en: A random number from 0 to @max.
hu: Véletlen szám 0-tól @max-ig.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
hu: Egy véletlenszerű hasítókulcs (hash). A lehetséges algoritmusok: @hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
hu: %type vezérjel típusban egy vezérjel helyettesítési kísérlet történt a szükséges adatok nélkül.

en: Entity Reference
hu: Entitáshivatkozás

en: @type field.
hu: @type mező.

en: No tokens available
hu: Nincs elérhető vezérjel

en: Token registry caches cleared.
hu: A vezérjel gyorsítótár törlése megtörtént.

en: The path component of the URL.
hu: A webcím útvonalösszetevője.

en: Unaliased URL
hu: Álnévmentes webcím

en: The unaliased URL.
hu: Az álnév nélküli webcím.

en: The specific value of the array.
hu: A tömb megadott értéke.

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
hu: Az elérhető, e-mailekben használható vezérjelek listája megtalálható lentebb.

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
hu: %library könyvtár által igényelt %dependency könyvtár nincs telepítve.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
hu: %dependency könyvtár %dependency_version verziója nem kompatibilis %library könyvtárral.

en: The %library library could not be found.
hu: %library függvénykönyvtár nem található.

en: The version of the %library library could not be detected.
hu: %library könyvtár %version verziója nem található.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
hu: %library könyvtár telepített %version verziója nem támogatott.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
hu: %library könyvtár %variant változata nem található.

en: Generate automatic URL alias
hu: Automatikusan hoz létre webcímálneveket

en: Responsive
hu: Alkalmazkodó

en: Full HTML
hu: Teljes HTML

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
hu: A kifejezés összes szülőjének tömbje a gyökértől kezdődően.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
hu: A menühivatkozás összes szülőjének tömbje a gyökértől kezdődően.

en: Third party settings
hu: Külső modulok beállításai

en: Do not begin name with numbers.
hu: Név nem kezdődhet számmal.

en: Bundle name
hu: Mezőcsoport név

en: Original @entity
hu: Eredeti @entity

en: The original @entity data if the @entity is being updated or saved.
hu: Az eredeti @entity tulajdonsága, ha az adott @entity frissített vagy mentett.

en: The base name of the file.
hu: A fájl alapneve.

en: This field supports tokens.
hu: Ez a mező támogatja a vezérjeleket.

en: Joined path
hu: Egyesített útvonal

en: The array values each cleaned by Pathauto and then joined with the slash into a string that resembles an URL.
hu: A tömbértékek mindegyikét megtisztítja a <em>Pathauto</em> majd a perjellel egy olyan karaktersorozatban egyesíti ami egy URL-re hasonlít.

en: Selection criteria
hu: Kiválasztási szempont

en: About us
hu: Rólunk

en: Breakpoint
hu: Töréspont

en: Breakpoints
hu: Töréspontok

en: Browse available tokens.
hu: Rendelkezésre álló vezérjelek böngészése.

en: Allows version-dependent and shared usage of external libraries.
hu: Lehetővé teszi a külső függvénykönyvtárak verziófüggő és megosztott használatát.

en: Installation profile
hu: Telepítési profil

en: For example, set this to 3 and the first 3 items will not be displayed.
hu: Például 3-ra állítva az első 3 elem nem lesz megjelenítve.

en: Bulk generation will only generate URL aliases for items that currently have no aliases. This is typically used when installing Pathauto on a site that has existing un-aliased content that needs to be aliased in bulk.
hu: A tömeges generálás csak azokhoz a tételekhez hoz létre URL álneveket, amelyeknek még nincs álnevük. A tömeges generálást általában akkor használják, ha a Pathauto-t egy olyan webhelyen installálják, amelyen álnevekkel nem rendelkező tartalom van, amelyet tömegesen kell álnevesíteni.

en: Bulk generate
hu: Tömeges előállítás

en: Hide fields
hu: Mezők elrejtése

en: Download Archive
hu: Archívum letöltése

en: Custom block library
hu: Egyéni blokkok könyvtára

en: 1 place | @count places
hu[0]: 1 hely
hu[1]: @count hely

en: Registering module
hu: Használó modul

en: Write
hu: Írás

en: Lists (Views)
hu: Listák (Nézetek)

en: Simple configuration
hu: Egyszerű beállítás

en: Configuration type
hu: Beállítás típusa

en: File usage
hu: Fájl használata

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: Context assignments
hu: Kontextus összerendelések

en: Site header
hu: Webhely fejléce

en: Format type machine name
hu: Formátumtípus programok által használt neve

en: Visually Hidden
hu: Vizuálisan rejtett

en: Default comments
hu: Alapértelmezett hozzászólások

en: Allows commenting on content
hu: Lehetővé teszi a hozzászólást a tartalmakhoz

en: Context value
hu: Környezet értéke

en: Block display variant
hu: Blokk megjelenítés változata

en: Selection logic
hu: Kiválasztási logika

en: Entity view (@label)
hu: Entitás nézet (@label)

en: Pattern type
hu: Minta típus

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
hu: @entity_type típusú @entity_id entitás megjelenítése megszakítva, mert az önmagára visszaható (rekurzív).

en: Assignment method
hu: Hozzárendelés módja

en: Enables administrators to package configuration into modules.
hu: Lehetővé teszi adminisztrátorok számára a beállítások modulba történő csomagolását.

en: Configure base package assignment
hu: Alap csomag hozzárendelésének beállítása

en: Configure core package assignment
hu: Alaprendszer csomag hozzárendelésének beállítása

en: Configure package exclusion
hu: Csomag kizárásának beállítása

en: base
hu: alap

en: Package assignment configuration saved.
hu: A csomaghozzárendelés beállítása el lett mentve.

en: Exclude designated site-specific configuration
hu: Kijelölt webhelyhez kapcsolódó beállítás kizárása

en: Select this option to exclude from packaging items on a curated list of site-specific configuration.
hu: Ezt a lehetőséget kell kiválasztani a konfiguráció kizárólag erre a webhelyre vonatkozóan összeválogatott listáján szereplő elemek csomagolásból való kizárásához.

en: Don't exclude install profile's configuration
hu: Ne kerüljön kizárásra a telepítési profil beállítása

en: Select this option to not exclude from packaging any configuration that is provided by this site's install profile, %profile.
hu: Ezt a lehetőséget kell kiválasztani, hogy a csomagolásból ne kerüljön kizárásra egyetlen olyan konfigurációs elem sem, amit a webhely %profile telepítési profilja biztosított.

en: Include install profile
hu: Telepítési profillal

en: Distribution description
hu: Disztribúció leírása

en: Failed to archive file @filename.
hu: @filename fájl archiválása nem sikerült.

en: Failed to create directory @directory.
hu: Nem sikerült létrehozni a könyvtárat: @directory.

en: Failed to write file @filename.
hu: @filename fájl írása nem sikerült.

en: Write packages and optional profile to the file system.
hu: Csomagok és nem kötelező profil írása a fájlrendszerbe.

en: Page 2
hu: 2. oldal

en: Show differences
hu: Különbségek mutatása

en: Slick carousel
hu: Slick Carousel

en: (not exported)
hu: (nem exportált)

en: No Features packages available.
hu: Nincsenek elérhető <em>Features</em> csomagok.

en: Provides the user interface for Features.
hu: Felhasználói felületet biztosít a <em>Features</em> modul számára.

en: Configure Bundles
hu: Mezőcsoportok beállítása

en: Bundle assignment
hu: Mezőcsoport-hozzárendelés

en: --New--
hu: --Új--

en: Remove bundle
hu: Mezőcsoport eltávolítása

en: A unique human-readable name of this bundle.
hu: Ennek a mezőcsoportnak emberek által olvasható egyedi neve.

en: A unique machine-readable name of this bundle.  Used to prefix exported packages. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: Ennek a mezőcsoportnak programok által használt egyedi neve. Exportált csomagok előtag-jelölésére használják. Csak kisbetűket, számokat és aláhúzás jelet tartalmazhat.

en: A description of the bundle.
hu: A mezőcsoport leírása.

en: The machine name (directory name) of your profile.
hu: A profil programok által használt neve (könyvtárneve).

en: No configuration was selected to be exported.
hu: Egy beállítás se lett kiválasztva exportálás céljából.

en: Report type
hu: Jelentéstípus

en: Add new context
hu: Új környezet hozzáadása

en: (missing from active)
hu: (hiányzik az aktívak közül)

en: Export packages of configuration into modules.
hu: Beállításcsomagok modulokba történő exportálása.

en: Select this option to have your features packaged into an install profile.
hu: Ahhoz, hogy a jellemzők egy telepítési profilba kerüljenek, ezt a lehetőséget kell kiválasztani.

en: Examples: 8.x-1.0, 8.x-1.0-beta1
hu: Példák: 8.x-1.0, 8.x-1.0-beta1

en: Select entity
hu: Entitás kiválasztása

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje

en: Basic block
hu: Egyszerű blokk

en: A basic block contains a title and a body.
hu: Egy egyszerű, címet és törzset tartalmazó blokk.

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
hu: Egy vesszővel elválasztott felsorolás, mint például Esztergom, Tapolca, "Székesfehérvár, Fejér megye".

en: Basic HTML
hu: Alap HTML

en: Restricted HTML
hu: Korlátozott HTML

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
hu: Rendelkezésre álló változók: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Plugin Id
hu: Bővítmény azonosító

en: Configure Required Context
hu: A szükséges szövegkörnyezet beállítása

en: Links related to the active user account
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó fiókjával kapcsolatos műveletek

en: Administrative task links
hu: Műveletek adminisztrátoroknak

en: Site information links
hu: Információk a webhelyről

en: Site section links
hu: Webhely alegységeire mutató hivatkozások

en: User tool links, often added by modules
hu: Műveletek felhasználóknak, gyakran más modulok révén

en: Provides a number of utility and helper APIs for Drupal developers and site builders.
hu: Számos fejlesztő eszközt és segítő API-t biztosít Drupal fejlesztőknek és sminkkészítőknek.

en: Are you sure you want to delete the @label condition?
hu: @label feltétel biztosan törölhető?

en: That machine name is in use by another context definition.
hu: Ez a programok által használt név már használatban van egy másik környezeti definícióban.

en: No required conditions have been configured.
hu: A szükséges feltételek közül még egy sem lett beállítva.

en: No required contexts have been configured.
hu: Nem szükséges környezett lett beállítva.

en: <strong>Label:</strong> @label<br /> <strong>Type:</strong> @type
hu: <strong>Címke:</strong> @label<br /> <strong>Típus:</strong> @type

en: Are you sure you want to delete the @label context?
hu: @label környezet biztosan törölhető?

en: The Features module provides a user interface for exporting bundles of configuration into modules. For more information, see the online documentation for <a href=":url">Features module</a>
hu: A  <em>Features</em> modul felhasználói felületet biztosít a mezőcsoport-beállítások modulba történő exportálásához. További tudnivaló a modul<a href=":url">kézikönyv oldalán</a> olvasható.

en: Configure optional package assignment
hu: A nem kötelező csomagok hozzárendelésének beállítása

en: Configure profile package assignment
hu: Profil csomag hozzárendelésének beállítása

en: Configure site package assignment
hu: Webhelyszintű csomag hozzárendelésének beállítása

en: Weight for @title package assignment method
hu: @title csomag hozzárendelés módjának súlya

en: Enable @title package assignment method
hu: @title csomag hozzárendelés mód bekapcsolása

en: To create a profile, please enter a profile name.
hu: Profil létrehozásához profilnevet kell megadni.

en: Configuration types
hu: Beállítás-típusok

en: Content entity types
hu: Tartalom entitástípusok

en: Select content entity types that should be considered @type types.
hu: Olyan tartalom entitástípusok kiválasztása, amelyeket @type típusként kellene kezelni.

en: Optional type
hu: Nem kötelező típus

en: Site type
hu: Webhely típus

en: Find and manage custom blocks.
hu: Egyéni blokkok keresése és kezelése.

en: Recent comments.
hu: Legújabb hozzászólások.

en: Find and manage files.
hu: Fájlok keresése és kezelése.

en: All content, by month.
hu: Minden tartalom, hónaponként csoportosítva.

en: Recent content.
hu: Friss tartalom.

en: All content promoted to the front page.
hu: A kezdőlapon közzétett összes tartalom.

en: All content, by letter.
hu: Minden tartalom, kezdőbetűk szerint csoportosítva.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
hu: Egy bizonyos taxonómiakifejezéshez tartozó tartalom.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
hu: Egy listát jelenít meg a webhely legfrissebb felhasználói fiókjairól.

en: Who's online block
hu: Jelenlévő felhasználók blokk

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
hu: Megmutatja a legutóbb aktív felhasználókat és az aktív felhasználók számát.

en: All of your %label path aliases have been deleted.
hu: Mindegyik %label útvonalálnév törlése megtörtént.

en: See <a href=":pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
hu: További információ a <a href=":pathauto-help"><em>Pathauto</em> súgójában</a> található.

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length.
hu: Az előállítandó álnevek maximális hossza. 100 az ajánlott, @max a megengedett legnagyobb hossz.

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length.
hu: Az álnév tetszőleges összetevőjének (például [title]) maximális szöveghossza. 100 az ajánlott, @max a megengedett legnagyobb hossz.

en: The <a href=":url">Redirect module settings</a> affect whether a redirect is created when an alias is deleted.
hu: A <em>Redirect</em> modul <a href=":url">beállításainál</a> megadható, hogy létrejöjjön-e átirányítás az álnév törlésekor.

en: Considering installing the <a href=":url">Redirect module</a> to get redirects when your aliases change.
hu: A <a href=":url">Redirect</a> modult telepítve az álnevek megváltozásakor átirányításokat hoz létre hozzájuk.

en: Uncheck this to create a custom alias below. <a href="@admin_link">Configure URL alias patterns.</a>
hu: Kikapcsolva egy egyedi álnév hozható létre. <a href="@admin_link">A webcímálnevek mintáinak beállítása.</a>

en: There are no custom blocks available.
hu: Nem érhetőek el egyéni blokkok.

en: Files overview
hu: Fájlok áttekintése

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
hu: {{ arguments.fid }} fájlhasználati információi

en: Find and manage content
hu: Tartalom keresése és kezelése

en: Welcome to [site:name]
hu: [site:name] – üdvözlet a webhelyen!

en: Name or email contains
hu: Név vagy e-mail tartalmazza

en: A list of new users
hu: Új felhasználók egy listája

en: There are currently @total users online.
hu: Jelenleg @total felhasználó van online.

en: There are currently 0 users online.
hu: Jelenleg 0 felhasználó van bejelentkezve.

en: A list of users that are currently logged in.
hu: Egy lista a jelenleg bejelentkezett felhasználókról.

en: Selection condition
hu: Kiválasztási feltétel

en: Saved the %label @entity_type.
hu: %label címke @entity_type entitástípusa elmentve.

en: The %label @entity_type was not saved.
hu: %label címke @entity_type entitástípusa nem lett mentve.

en: A unique machine-readable name for this @entity_type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: @entity_type entitástípus egyedi programok által használt neve. Csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: The Configuration Update Base module provides functionality that other modules can use, related to updating and computing differences between configuration versions. This module does not provide any end-user functionality itself.
hu: A <em>Configuration Update Base</em> modul más modulok által használható funkciókat biztosít. Ezek a különböző verziójú konfigurációk frissítéséhez és különbségeik számításához használhatóak. Ez a modul önmagában nem biztosít a végfelhasználók számára funkciókat.

en: Provides basic revert and update functionality for other modules
hu: Alapvető visszaállítási és frissítési funkciókat biztosít más modulok számára

en: The Configuration Update Reports module provides a report that allows you to see the differences between the default configuration provided by the current versions of your installed modules, themes, and install profile, and the active configuration of your site. From this report, you can also import new configuration provided by updates, and revert your active configuration to the provided default values.
hu: A <em>Configuration Update Reports</em> modul egy jelentést biztosít, amelyben megtalálhatóak a telepített modulok, sminkek és a használt telepítési profil jelenlegi verzióinak, valamint a webhely aktív beállításainak különbözőségei. Ebből a riportból indulva a frissítések által elérhető új beállítások is importálhatóak és az aktív beállítások módosításainak alapértelmezettre állítására is van lehetőség.

en: Checking for configuration differences
hu: Konfiguráció különbségeinek ellenőrzése

en: This report shows which default configuration items provided by the current versions of your installed modules, themes, and install profile differ from the active configuration of your site. You can generate the report for all configuration of a certain type, or for a particular installed module, theme, or your install profile.
hu: Ebben a jelentésben megtalálhatóak a telepített modulok, sminkek és a használt telepítési profil jelenlegi verzióinak, valamint a webhely aktív beállításainak különbözőségei. A jelentés elkészíthető egy bizonyos beállítástípus összes elemére, valamint egy bizonyos modulra, sminkre vagy a telepítési profilra is.

en: Some configuration provided by modules has dependencies, and is only added to your system when all the dependencies are satisfied. This is known as <em>optional</em> configuration.
hu: Néhány modulok által biztosított konfigurációnak függőségei vannak, és csak akkor lesznek hozzáadva a rendszerhez, ha ezek a függőségek mind teljesülnek. Ezek a <em>választható</em> konfigurációk.

en: Differences, including missing and added configuration, can be due to either an updated module or theme providing different configuration from when you installed it, or to changes made by site administrators. This report does not differentiate between these two sources for differences, and note that an install profile can also silently override module/theme configuration. Overrides (such as those in your settings.php file) and translations are not considered when looking at differences.
hu: Az eltéréseket, úgymint hiányzó vagy korábban nem létező beállítás, okozhatja frissített modul vagy smink, vagy egy adminisztrátor felhasználó általi változtatás. Ez a jelentés nem tesz különbséget e kétfajta ok között. Azt is figyelembe kell venni, hogy egy telepítési profil észrevétlenül is megváltoztathat modul- vagy sminkbeállításokat. Az alapértelmezett beállítások felülbírálása (például a <code>settings.php</code> fájlban) és a tartalomfordítások változásai nem jelentkeznek különbözőségként.

en: Most configuration is organized into a hierarchy of settings; at a minimum, it is a one-level hierarchy where each setting has a name and a value, and the hierarchy comes in when some of the settings have multiple components.
hu: A legtöbb beállítás alá-fölé rendelt szerkezetű: még ha csak egyetlen szinten is, ekkor minden beállításnak van egy értéke. Más esetben a hierarchia az egyes beállítások egynél több összetevőjének formájában jelenik meg.

en: Configuration items are normalized and formatted before computing differences. The normalization step alphabetizes the components at each level of the hierarchy, and removes a few components whose differences should be ignored, such as the UUID. The formatting step shows the full hierarchy of each configuration value with :: separators for the hierarchy levels, and a : separator between the lowest-level setting name and the value, so that in a line-by-line diff you can always see which values are actually different. Green lines with + signs have been added, and yellow lines with - signs have been removed.
hu: A beállítások normalizálásra kerülnek és közös formára vannak hozva az eltérések számítása előtt. A normalizálás betűrendbe helyezi az összetevőket a hierarchia minden szintjén és eltávolítja az azon néhány összetevőt, amelyek különbözőségeit figyelmen kívül kell hagyni, mint például az UUID-t. A közös formára hozás „::” elválasztó használatával megjeleníti minden beállítás teljes hierarchiáját és az egyes hierarchia szinteket. A legalsó szintű beállítás neve és értéke a „:” elválasztóval jelenik meg. Így soronkénti összehasonlításnál mindig látható, hogy mely értékek különbözőek. A „+” jelet tartalmazó zöld sorok a hozzáadott, a „-” jellel megkülönböztetett sárga sorok az eltávolított beállításokat jelölik.

en: Note that differences are considering the base configuration, without overrides from your settings.php file, or translations.
hu: Meg kell jegyezni, hogy a különbségek az alapkonfigurációt veszik figyelembe, a settings.php fájlban vagy a fordításokban található felülírások nélkül.

en: Adds an updates report and revert functionality to configuration management
hu: Jelentést készít a webhely konfigurációjának pillanatnyi állapotáról és visszaállítási lehetőséget biztosít hozzá.

en: Updates report
hu: Konfiguráció-frissítések

en: The configuration was imported.
hu: Konfiguráció importálva.

en: Config difference for @type @name
hu: @type @name konfigurációs különbségek

en: Source config
hu: Forráskonfiguráció

en: Site config
hu: Webhely konfiguráció

en: Back to 'Updates report' page.
hu: Vissza a „Konfiguráció-frissítések” oldalra.

en: Generate new report
hu: Új jelentés létrehozása

en: Report on
hu: Jelentés tárgya

en: All configuration
hu: Minden konfiguráció

en: @name configuration
hu: @name konfiguráció

en: @name theme
hu: @name smink

en: @name profile
hu: @name profil

en: Configuration updates report for @label
hu: @label konfiguráció-frissítési jelentése

en: Missing configuration items
hu: Hiányzó konfigurációs elemek

en: None: all provided configuration items are in your active configuration.
hu: Nincs: minden biztosított konfigurációs elem az aktív konfigurációban van.

en: Inactive optional items
hu: Inaktív választható elemek

en: None: all optional configuration items are in your active configuration.
hu: Nincs: minden választható konfigurációelem szerepel az aktív konfigurációban.

en: Added configuration items
hu: Hozzáadott konfigurációs elemek

en: None: all active configuration items of this type were provided by modules, themes, or install profile.
hu: Nincs: ennek a típusnak minden aktív konfigurációs elemét egy modul, smink vagy telepítési profil biztosítja.

en: Changed configuration items
hu: Módosított konfigurációs elemek

en: None: no active configuration items differ from their current provided versions.
hu: Nincs: nincs az aktuálisan biztosított verziótól eltérő aktív konfigurációs elem.

en: Label (if any)
hu: Címke (bármely esetén)

en: Import from source
hu: Importálás forrásból

en: Revert to source
hu: Visszaállítás a forrásban található állapotra

en: Are you sure you want to revert the %type config %item to its source configuration?
hu: %type konfiguráció %item eleme biztosan visszaállítható a forrásban található állapotra?

en: Customizations will be lost. This action cannot be undone.
hu: A személyre szabott beállítások el fognak veszni. A művelet nem vonható vissza.

en: There is no configuration @type named @name to import
hu: Nincs importálható @name nevű @type konfiguráció.

en: The configuration was reverted to its source.
hu: A konfiguráció visszaállítva a forrásban található állapotra.

en: Features bundle
hu: Features mezőcsoportok

en: Is install profile
hu: Telepítési profil-e?

en: Context ID
hu: Környezeti azonosító

en: No contexts or relationships have been added.
hu: Nem lett környezet vagy kapcsolat hozzáadva.

en: Configure Relationship
hu: Kapcsolat beállítása

en: Context label
hu: Környezeti címke

en: Are you sure you want to delete the @label relationship?
hu: @label kapcsolat biztosan törölhető?

en: @bundle_type is @bundles or @last
hu: @bundle_type egy @bundles vagy @last

en: @bundle_type is @bundle
hu: @bundle_type egy @bundle

en: @type field. Also known as %labels.
hu: @type mező. %labels néven is ismert.

en: Tokens or token types not defined as arrays
hu: A vezérjelek vagy a vezérjel típusok nincsenek meghatározva tömbként

en: Tokens or token types missing name property
hu: A vezérjeleknek vagy vezérjel típusoknak hiányzik a név tulajdonsága

en: Token types do not have any tokens defined
hu: Vezérjel típusoknak nincs vezérjele megadva

en: Token types are not defined but have tokens
hu: Vezérjel típusok nincsenek meghatározva, de vannak vezérjeleik

en: Token or token types are defined by multiple modules
hu: Több modul által meghatározott vezérjelek vagy vezérjeltípusok vannak

en: Add Condition
hu: Feltétel hozzáadása

en: The %element-title must contain at least one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
hu[0]: %element-title című elemnek tartalmaznia kell legalább egy vezérjelet.
hu[1]: %element-title című elemnek tartalmaznia kell legalább @count vezérjelet.

en: Entity of type @type was not processed. It defines the following patterns: @patterns
hu: @type típusú entitás nem lett feldolgozva. Ez a következő mintákat definiálja: @patterns

en: Unrecognized entity bundle @entity:@bundle was not processed. It defines the following patterns: @patterns
hu: @entity:@bundle ismeretlen mezőköteg nem lett feldolgozva. Ez a következő mintákat definiálja: @patterns

en: Add Pathauto pattern
hu: Útvonalálnév minta hozzáadása

en: Pathauto pattern config
hu: Útvonalálnév minta beállítása

en: Pathauto state
hu: Útvonalálnév állapota

en: Whether an automated alias should be created or not.
hu: Kell-e automatikusan álnevet létrehozni.

en: Pathauto pattern
hu: Útvonalálnév minta

en: Check to which types this pattern should be applied. Leave empty to allow any.
hu: Bejelölhető, hogy a minta milyen típusokra legyen alkalmazva. Üresen hagyva mindegyikre engedélyezhető.

en: Check to which languages this pattern should be applied. Leave empty to allow any.
hu: Bejelölhető, hogy melyik nyelvekre kell a mintát alkalmazni. Bármely engedélyezésére a mezőt üresen kell hagyni.

en: Pattern @label saved.
hu: <em>@label</em> minta el lett mentve.

en: @label being aliased
hu: @label álneve előállítva

en: Updated alias for %label @id.
hu: @id %label útvonalálneve frissült.

en: Updated 1 %label URL alias. | Updated @count %label URL aliases.
hu[0]: Egy %label útvonalálnév frissült.
hu[1]: @count %label útvonalálnév frissült.

en: Bundles are used to collect together groups of features. A bundle provides a shared <a href=":namespace">namespace</a> for all features included in it, which prevents conflicts and helps distinguish your features from those produced for other purposes. Common uses of bundles include:
hu: A mezőcsomagok csoportok vagy jellemzők összegyűjtésére szolgálnak. A mezőcsoport megosztott <a href=":namespace">névteret</a> biztosít minden jellemzőnek, amit tartalmaz, amelyek megelőzik az ütközéseket, és lehetővé teszik a jellemzők megkülönböztetését más célokra létrehozott jellemzőktől. Leggyakrabban a mezőcsoportok ezeket tartalmazzák:

en: Custom features for use on a particular site.
hu: Egy adott webhelyen használható egyedi jellemzők.

en: The features of a given <a href=":distributions">distribution</a>.
hu: Egy adott <a href=":distributions">disztribúció</a> jellemzői.

en: Use the form below to manage bundles. Each bundle comes with a set of assignment methods. By configuring and ordering the assignment methods, you can set the defaults for what does and doesn't get packaged into features for your bundle. Use the <em>Bundle</em> select to choose which bundle to edit, or chose <em>--New--</em> to create a new bundle. The <em>Default</em> bundle does not include a namespace and cannot be deleted.
hu: Az alábbi űrlap használható mezőcsoportok kezelésére. Minden mezőcsoporthoz többféle hozzárendelési mód tartozik. A hozzárendelési mód beállításával és rendezésével alapértelmezett értékeket lehet megadni annak meghatározására, hogy a mezőcsoportnál mi legyen és mi ne legyen jellemzőkbe csomagolva. A <em>Mezőcsoport</em> használatával kiválaszható, melyik mezőcsoportot szeretnénk szerkeszteni, vagy az <em>--Új--</em> segítségével új mezőcsoportot hozhatunk létre. Az <em>Alapértelmezett</em> mezőcsoport nem tartalmaz névteret, és nem törölhető.

en: Package your configuration into feature modules.
hu: Beállítások jellemző modulba történő csomagolása.

en: Select this option to exclude from packaging any configuration that is provided by already installed modules.
hu: Ezen lehetőség választásával kizárható bármilyen beállítás csomagolása, amit korábban telepített modulok biztosítottak.

en: A set of improvements to the core Views code that allows for greater control over Blocks.
hu: Az alap <em>Views</em> kódban történő fejlesztések sora, ami jobban szabályozhatóbbá teszi a <em>Blocks</em>-t.

en: Reorder fields
hu: Mezők újrarendezése

en: Disable filters
hu: Szűrők letiltása

en: Configure sorts
hu: Rendezések beállítása

en: Inherit from view
hu: Öröklés nézetből

en: @label bundle
hu: @label mezőköteg

en: Chaos tools blocks
hu: Chaos eszköz blokkok

en: Provides improvements to blocks that will one day be added to Drupal core.
hu: Olyan blokkok fejlesztését teszi lehetővé, amik a Drupal alaprendszerhez lesznek hozzáadva valamikor a jövőben.

en: Chaos tool suite (Experimental)
hu: Chaos tool suite (Kísérleti)

en: Entity field block
hu: Entitás mező blokk

en: When a pattern includes certain characters (such as those with accents) should Pathauto attempt to transliterate them into the US-ASCII alphabet?
hu: Ha a minta bizonyos karaktereket tartalmaz (például ékezet nélkülieket), megpróbálja-e a <em>Pathauto</em> átírni ezeket US-ASCII ábécére?

en: The <a href=":report">Updates report</a> shows you configuration that differs between your site's active configuration and the installed modules, themes, and install profile. Choose a particular configuration type (or All), or run the report for a particular module, theme, or your install profile.
hu: A <a href=":report">Konfiguráció-frissítési jelentés</a> azokat az aktuális webhely beállításokat jeleníti meg, amik különböznek a modulok, sminkek és telepítési profilok által tartalmazottaktól. Kiválasztható egy bizonyos beállítástípus (vagy a <em>Minden típus</em> lehetőséggel az összes), valamint futtatható a jelentéskészítés egy bizonyos modulra, sminkre vagy telepítési profilra is.

en: View configuration updates report
hu: Jelentés megtekintése a konfiguráció frissítéseiről

en: Revert any configuration
hu: Bármely beállítás módosításainak visszavonása

en: Delete any configuration
hu: Bármely beállítás törlése

en: Are you sure you want to delete the %type config %item?
hu: %type típusú %item beállítás biztosan törölhető?

en: This action cannot be undone. Manually deleting configuration from this page can cause problems on your site due to missing dependencies, and should only be done if there is no other way to delete a problematic piece of configuration.
hu: Csak végső esetben szabad kézzel törölni beállítást erről az oldalról, mert ez a hiányzó függőségek miatt hibákat okozhat a webhelyen. A művelet nem vonható vissza.

en: There is no configuration @type named @name to delete
hu: Nem létezik a törlendő @type beállítás @name névvel

en: Description of the context
hu: Környezet leírása

en: Set a context value
hu: Környezet érték beállítása

en: No relationships have been added.
hu: Semmilyen kapcsolat nem került hozzáadásra.

en: Exclude installed module-provided entity configuration
hu: Telepített modul által biztosított entitás beállítás kizárása

en: Don't exclude non-installed configuration by namespace
hu: Ne legyen kizárva nem telepített beállítás névtér által

en: Don't exclude ANY configuration by namespace
hu: Ne legyen kizárva <em>semmilyen</em> beállítás névtér által

en: Forward dependency
hu: Függőség továbbítása

en: AddToAny Settings
hu: AddToAny beállítások

en: Configure the module at admin/config/search/path/patterns.
hu: A modul a következő útvonalon beállítható: admin/config/search/path/patterns

en: When you save new content from now on, it should automatically be assigned an alternative URL.
hu: A jövőben új tartalom elmentése esetén automatikusan hozzárendelődik az alternatív webcím.

en: This page provides a list of all patterns on the site and allows you to edit and reorder them.
hu: A webhely összes mintájának szerkeszthető és átrendezhető listája.

en: You need to select a pattern type, then a pattern and filter, and a label.
hu: Ki kell választani egy mintatípust, majd egy mintát és szűrőt, végül pedig egy címkét.

en: The %element-title is using the following invalid characters: @invalid-characters.
hu: %element-title a következő érvénytelen karaktereket használja: @invalid-characters.

en: Convert token values to lowercase.
hu: Vezérjel értékek kisbetűsre alakítása

en: Are you sure you want to disable the pattern %label?
hu: %label minta biztosan letiltható?

en: Disabled patterns are ignored when generating aliases.
hu: A letiltott minták figyelmen kívül lesznek hagyva az álnevek előállításakor.

en: Disabled pattern %label.
hu: Letiltott %label minta.

en: Are you sure you want to enable the pattern %label?
hu: %label minta biztosan engedélyezhető?

en: Enabled pattern %label.
hu: Engedélyezett %label minta.

en: Update URL alias of an entity
hu: Egy entitás webcím álnevének frissítése

en: Available sources
hu: Elérhető források

en: Directory @path was created
hu: @path könyvtár létrehozva

en: Missing dependency: unzip. Install it before using this command.
hu: Hiányzó függőség: unzip. A parancs használata előtt telepíteni kell.

en: No added config
hu: Nem lett konfiguráció hozzáadva

en: No missing config
hu: Nincs hiányzó konfiguráció

en: No inactive config
hu: Nincs inaktív konfiguráció

en: No different config
hu: Nincs eltérő konfiguráció

en: Config is missing, cannot diff
hu: Hiányzó konfiguráció, nem lehet különbséget számítani

en: Lists registered library information.
hu: Kilistázza a regisztrált könyvtárinformációkat.

en: Downloads a registered library into the libraries directory for the active site.
    
    See libraries-list for a list of registered libraries.
hu: Letölt egy regisztrált könyvtárat az aktív webhely libraries könyvtárába.
    A libraries-list kilistázza a regisztrált könyvtárakat.

en: A existing Colorbox plugin was overwritten at @path
hu: Egy létező Colorbox beépülő felül lett írva @path útvonalon

en: Colorbox plugin has been downloaded to @path
hu: Colorbox beépülő letöltése megtörtént @path útvonalra

en: Drush was unable to download the Colorbox plugin to @path
hu: A Drush nem tudja letölteni a Colorbox beépülőt a @path útvonalra

en: Provides access to asset library files.
hu: Hozzáférést biztosít az eszköz könyvtár fájlokhoz.

en: Library definitions
hu: Könyvtárdefiníciók

en: Provides access to library definition files.
hu: Hozzáférést biztosít a könyvtárdefiníció fájlokhoz.

en: PHP library files
hu: PHP könyvtárfájlok

en: Provides access to PHP library files.
hu: Hozzáférést biztosít a PHP könyvtár fájlokhoz.
