CKEditor 4 LTS - WYSIWYG HTML editor (1.0.0) - en to pl translation catalogue (133 entries)

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Language
pl: Język

en: Links
pl: Odnośniki

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Table
pl: Tabela

en: Button
pl: Przycisk

en: Rows
pl: Wiersze

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Clear cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną

en: Add group
pl: Dodaj grupę

en: Undo
pl: Cofnij

en: Lists
pl: Listy

en: Caption
pl: Podpis

en: Buttons
pl: Przyciski

en: Superscript
pl: Superskrypt

en: Loading...
pl: Wczytuję...

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Show blocks
pl: Pokaż bloki

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Redo
pl: Popraw

en: Italic
pl: Kursywa

en: Source code
pl: Kod źródłowy

en: Subscript
pl: Subskrypt

en: Indent
pl: Wcięcie

en: Outdent
pl: Wysunięcie

en: Unlink
pl: Usuń odnośnik

en: Bullet list
pl: Wypunktowana lista

en: Blockquote
pl: Cytowanie

en: Underline
pl: Podkreślony

en: Cut
pl: Wytnij

en: Paste
pl: Wklej

en: About
pl: O stronie

en: Accessibility features
pl: Funkcje ułatwień dostępu

en: Insert Image
pl: Wstaw obraz

en: Cache cleared.
pl: Pamięć podręczna została wyczyszczona.

en: button
pl: przycisk

en: Add Link
pl: Dodaj odnośnik

en: Edit Link
pl: Link edycji

en: Uses
pl: Używa

en: Numbered list
pl: Lista numerowana

en: Strike-through
pl: Przekreślony

en: Align left
pl: Wyrównaj do lewej

en: Align center
pl: Wyrównaj do środka

en: Align right
pl: Wyrównaj do prawej

en: Justify
pl: Wyjustuj

en: Horizontal rule
pl: Linia pozioma

en: Paste Text
pl: Wklej tekst

en: Paste from Word
pl: Wklej z Worda

en: Remove format
pl: Usuń format

en: Character map
pl: Mapa znaków

en: HTML block format
pl: Format bloku HTML

en: Font style
pl: Styl czcionki

en: Formatting
pl: Formatowanie

en: Language list
pl: Lista języków

en: Styles
pl: Style

en: New group
pl: Nowa grupa

en: Toolbar buttons
pl: Przyciski paska narzędzi

en: Maximize
pl: Maksymalizuj

en: Edit media
pl: Edytuj media

en: CKEditor settings
pl: Ustawienia CKEditor

en: Toolbar configuration
pl: Konfiguracja paska narzędziowego

en: Available buttons
pl: Dostępne przyciski

en: Active toolbar
pl: Aktywny pasek narzędzi

en: No styles configured
pl: Nie skonfigurowano stylów

en: @count styles configured
pl: Skonfigurowana liczba stylów: @count

en: Button separator
pl: Separator przycisków

en: The provided list of styles is syntactically incorrect.
pl: Podana lista stylów jest składniowo niepoprawna.

en: CKEditor core
pl: Rdzeń CKEditor

en: Styles dropdown
pl: Lista rozwijana stylów

en: WYSIWYG editing for rich text fields using CKEditor.
pl: Edycja typu WYSIWYG dla pól tekstowych przy użyciu CKEditor.

en: Enabling CKEditor for individual text formats
pl: Włączanie CKEditor dla poszczególnych formatów tekstu

en: Configuring the toolbar
pl: Konfigurowanie paska narzędziowego

en: When CKEditor is chosen from the <em>Text editor</em> drop-down menu, its toolbar configuration is displayed. You can add and remove buttons from the <em>Active toolbar</em> by dragging and dropping them, and additional rows can be added to organize the buttons.
pl: Gdy z rozwijanego menu <em>Edytor tekstowy</em> zostanie wybrany CKEditor to pojawi się konfiguracja jego paska narzędziowego. Metodą przeciągnij i upuść można dodawać i usuwać przyciski z <em>Aktywnego paska narzędziowego</em> a także dodawać wiersze w celu uporządkowania przycisków.

en: Formatting content
pl: Formatowanie zawartości

en: Toggling between formatted text and HTML source
pl: Przełączanie między sformatowanym tekstem a źródłem HTML

en: If the <em>Source</em> button is available in the toolbar, users can click this button to disable the visual editor and edit the HTML source directly. After toggling back, the visual editor uses the allowed HTML tags to format the text — independent of whether buttons for these tags are available in the toolbar. If the text format is set to <em>limit the use of HTML tags</em>, then all excluded tags will be stripped out of the HTML source when the user toggles back to the text editor.
pl: Jeśli na pasku narzędziowym jest dostępny przycisk <em>Źródło</em>, użytkownicy mogą kliknąć ten przycisk aby wyłączyć edytor wizualny i bezpośrednio edytować źródło HTML. Po ponownym przełączeniu, edytor wizualny będzie używał dozwolonych znaczników HTML do formatowania tekstu, niezależnie od tego czy przyciski dla tych znaczników są dostępne na pasku narzędziowym. Jeśli format tekstu ma włączoną opcję <em>ogranicz użycie znaczników HTML</em> to w momencie gdy użytkownik przełączy się z powrotem do edytora tekstowego wszystkie wykluczone znaczniki zostaną usunięte ze źródła HTML.

en: Uploads disabled
pl: Wyłączono wysyłanie plików

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
pl: Włączono wysyłanie plików, maksymalny rozmiar: @size @dimensions

en: Edit Image
pl: Edytuj obraz

en: Drupal link
pl: Odnośnik Drupala

en: CKEditor plugin settings
pl: Ustawienia wtyczki CKEditor

en: Enter caption here
pl: Wprowadź treść podpisu

en: Drupal image caption widget
pl: Kontrolka podpisu pod obrazem

en: Move a button into the <em>Active toolbar</em> to enable it, or into the list of <em>Available buttons</em> to disable it. Buttons may be moved with the mouse or keyboard arrow keys. Toolbar group names are provided to support screen reader users. Empty toolbar groups will be removed upon save.
pl: Przesuń przycisk do <em>Aktywnego paska narzędziowego</em> aby go włączyć lub na listę <em>Dostępne przyciski</em> aby go wyłączyć. Przyciski mogą być przesuwane przy użyciu myszki lub klawiszy strzałek na klawiaturze. Nazwy grup paska narzędziowego są po to, aby móc obsłużyć użytkowników czytników ekranu. Puste grupy paska narzędziowego zostaną usunięte przy zapisie.

en: Button divider
pl: Separator przycisków

en: CKEditor toolbar and button configuration.
pl: Konfiguracja pasków i przycisków CKEditor.

en: Hide group names
pl: Ukryj nazwy grup

en: Show group names
pl: Pokaż nazwy grup

en: @groupName button group in position @position of @positionCount in row @row of @rowCount.
pl: Grupa przycisków @groupName na pozycji numer @position z @positionCount w wierszu numer @row z @rowCount.

en: Press the down arrow key to create a new row.
pl: Naciśnij klawisz strzałki w dół aby utworzyć nowy wiersz.

en: @name @type.
pl: Przycisk @name typu @type.

en: Press the down arrow key to activate.
pl: Naciśnij klawisz strzałki w dół aby uaktywnić.

en: @name @type in position @position of @positionCount in @groupName button group in row @row of @rowCount.
pl: Przycisk @name typu @type w pozycji numer @position z @positionCount w grupie przycisków @groupName w wierszu @row z @rowCount.

en: Press the down arrow key to create a new button group in a new row.
pl: Naciśnij klawisz strzałki w dół aby w nowym wierszu utworzyć nową grupę przycisków.

en: This is the last group. Move the button forward to create a new group.
pl: To ostatnia grupa. Przesuń przycisk do przodu aby utworzyć nową grupę.

en: The "@name" button is currently enabled.
pl: Przycisk "@name" jest aktualnie włączony.

en: Use the keyboard arrow keys to change the position of this button.
pl: Użyj klawiszy strzałek aby zmienić pozycję przycisku.

en: Press the up arrow key on the top row to disable the button.
pl: Naciśnij klawisz strzałki w górę w górnym wierszu aby wyłączyć ten przycisk.

en: The "@name" button is currently disabled.
pl: Przycisk "@name" jest aktualnie wyłączony.

en: Use the down arrow key to move this button into the active toolbar.
pl: Użyj przycisku strzałki w dół aby przesunąć ten przycisk do aktywnego paska narzędziowego.

en: This @name is currently enabled.
pl: Ten @name jest aktualnie włączony.

en: Use the keyboard arrow keys to change the position of this separator.
pl: Użyj klawiszy strzałek aby zmienić pozycję separatora.

en: Separators are used to visually split individual buttons.
pl: Separatory są używane do wizualnego oddzielenia pojedynczych przycisków.

en: This @name is currently disabled.
pl: Ten @name jest aktualnie wyłączony.

en: Use the down arrow key to move this separator into the active toolbar.
pl: Użyj przycisku strzałki w dół aby przenieść ten separator do aktywnego paska narzędziowego.

en: You may add multiple separators to each button group.
pl: Można dodać wiele separatorów do każdej grupy przycisków.

en: Please provide a name for the button group.
pl: Należy podać nazwę grupy przycisków.

en: Button group name
pl: Nazwa grupy przycisków

en: Editing the name of the new button group in a dialog.
pl: Edycja nazwy nowej grupy przycisków w oknie dialogowym.

en: Editing the name of the "@groupName" button group in a dialog.
pl: Edycja nazwy grupy przycisków w "@groupName" w oknie dialogowym.

en: Place a button to create a new button group.
pl: Umieść przycisk aby utworzyć nową grupę przycisków.

en: Add a CKEditor button group to the end of this row.
pl: Dodaj grupę przycisków edytora CKEditor na końcu tego wiersza.

en: Button groups
pl: Grupy przycisków

en: Button group
pl: Grupa przycisków

en: List of styles
pl: Lista stylów

en: Rich Text Editor, !label field
pl: Edytor tekstowy, pole !label

en: Generating accessible content
pl: Tworzenie łatwo dostępnej zawartości

en: The CKEditor module provides a highly-accessible, highly-usable visual text editor and adds a toolbar to text fields. Users can use buttons to format content and to create semantically correct and valid HTML. The CKEditor module uses the framework provided by the <a href=":text_editor">Text Editor module</a>. It requires JavaScript to be enabled in the browser. For more information, see the <a href=":doc_url">online documentation for the CKEditor module</a> and the <a href=":cke_url">CKEditor website</a>.
pl: Moduł CKEditor udostępnia bardzo przyjazny i użyteczny wizualny edytor tekstowy a także dodaje pasek narzędziowy do pól tekstowych. Użytkownicy za pomocą przycisków mogą formatować zawartość oraz tworzyć poprawny semantycznie i prawidłowy kod HTML. Moduł CKEditor wykorzystuje infrastrukturę dostarczoną przez <a href=":text_editor">moduł Text Editor</a>. Wymaga włączonej obsługi JavaScript w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w <a href=":doc_url">internetowej dokumentacji modułu CKEditor</a> i w <a href=":cke_url">witrynie CKEditor</a>.

en: CKEditor has to be enabled and configured separately for individual text formats from the <a href=":formats">Text formats and editors page</a> because the filter settings for each text format can be different. For more information, see the <a href=":text_editor">Text Editor help page</a> and <a href=":filter">Filter help page</a>.
pl: CKEditor musi być włączony i skonfigurowany oddzielnie dla poszczególnych formatów tekstu wymienionych na stronie <a href=":formats">Formaty tekstu i edytory</a> ponieważ ustawienia filtrów dla każdego formatu tekstu mogą być odmienne. Więcej informacji znajduje się na stronie <a href=":text_editor">pomocy modułu Text Editor</a> i <a href=":filter">pomocy modułu Filter</a>.

en: CKEditor only allow users to format content in accordance with the filter configuration of the specific text format. If a text format excludes certain HTML tags, the corresponding toolbar buttons are not displayed to users when they edit a text field in this format. For more information see the <a href=":filter">Filter help page</a>.
pl: CKEditor umożliwia użytkownikom formatowanie zawartości zgodnie z konfiguracją filtra określonego formatu tekstowego. Jeśli format tekstu wyklucza pewne znaczniki HTML, określone przyciski paska narzędziowego nie są wyświetlane użytkownikom gdy edytują pole tekstowe w tym formacie. Więcej informacji znajduje się na stronie <a href=":filter">pomocy modułu Filtr</a>.

en: The built in WYSIWYG editor (CKEditor) comes with a number of <a href=":features">accessibility features</a>. CKEditor comes with built in <a href=":shortcuts">keyboard shortcuts</a>, which can be beneficial for both power users and keyboard only users.
pl: Wbudowany edytor WYSIWYG (CKEditor) zawiera wiele <a href=":features">ułatwień dostępu</a>. Wśród nich są <a href=":shortcuts">skróty klawiaturowe</a>, które mogą być przydatne zarówno dla użytkowników zaawansowanych jak i tych, którzy używają wyłącznie klawiatury.

en: A list of classes that will be provided in the "Styles" dropdown. Enter one or more classes on each line in the format: element.classA.classB|Label. Example: h1.title|Title. Advanced example: h1.fancy.title|Fancy title.<br />These styles should be available in your theme's CSS file.
pl: Lista klas, które zostaną umieszczone na liście rozwijanej "Style". Wprowadź jedną lub wiele klas w oddzielnych liniach w następującym formacie: element.klasaA.klasaB|Etykieta. Przykład: h1.tytul|Tytuł.  Zaawansowany przykład: h1.ozdobny.tytul|Ozdobny tytuł. Te style powinny być dostępne w pliku CSS skórki.

en: Check my spelling as I type
pl: Sprawdzaj pisownię w trakcie pisania

en: By default, CKEditor is configured to leverage your browser's spell check capability. Make sure your browser's spell checker is enabled in your browser's settings. To access suggested corrections for misspelled words, it may be necessary to hold the <em>Control</em> or <em>command</em> (Mac) key while right-clicking the misspelling.
pl: Domyślnie, CKEditor jest skonfigurowany do obsługi sprawdzania poprawności pisowni. Należy upewnić się, że sprawdzanie poprawności pisowni w przeglądarce jest włączone. Aby mieć dostęp do sugerowanych poprawek może być konieczne wciśnięcie klawisza <em>Control</em> lub <em>command</em> (Mac) w trakcie kliknięcia prawym klawiszem myszy na błędnym słowie.

en: Language list ID
pl: ID listy języków

en: United Nations' official languages
pl: Języki urzędowe Organizacji Narodów Zjednoczonych

en: All @count languages
pl: Wszystkie @count języki

en: The list of languages to show in the language dropdown. The basic list will only show the <a href=":url">six official languages of the UN</a>. The extended list will show all @count languages that are available in Drupal.
pl: Lista języków, które mają być wyświetlane w liście rozwijanej. Na podstawowej liście znajdzie się tylko <a href=":url">sześć języków urzędowych ONZ</a>. Rozszerzona lista wyświetli wszystkie języki (@count) dostępne w Drupalu.

en: Each style must have a unique label.
pl: Każdy styl musi mieć unikalną etykietę.
