CKEditor 4 LTS - WYSIWYG HTML editor (1.0.3) - en to nl translation catalogue (148 entries)

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Language
nl: Taal

en: None
nl: Geen

en: Image
nl: Afbeelding

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Save
nl: Opslaan

en: Format
nl: Opmaak

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Upload image
nl: Upload afbeelding

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Table
nl: Tabel

en: Align
nl: Uitlijning

en: Button
nl: Knop

en: Rows
nl: Rijen

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: Clear cache
nl: Cache legen

en: Add group
nl: Groep toevoegen

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Lists
nl: Lijsten

en: Caption
nl: Onderschrift

en: Buttons
nl: Knoppen

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Loading...
nl: Bezig met laden...

en: Apply
nl: Toepassen

en: Show blocks
nl: Blokken weergeven

en: Bold
nl: Vet

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Plugins
nl: Plug-ins

en: Redo
nl: Opnieuw

en: Italic
nl: Cursief

en: Source code
nl: Broncode

en: Indent
nl: Inspringen

en: Outdent
nl: Uitspringen

en: Unlink
nl: Link verwijderen

en: Bullet list
nl: Opsommingslijst

en: Blockquote
nl: Citaat

en: Underline
nl: Onderlijnen

en: Cut
nl: Knippen

en: Paste
nl: Plakken

en: About
nl: Over

en: Accessibility features
nl: Toegankelijkheidsfuncties

en: Insert Image
nl: Afbeelding invoegen

en: button
nl: knop

en: Add Link
nl: Link toevoegen

en: Edit Link
nl: Link bewerken

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Add link
nl: Link toevoegen

en: Numbered list
nl: Genummerde lijst

en: Strike-through
nl: Doorhalen

en: Align left
nl: Links uitlijnen

en: Align center
nl: Centreren

en: Align right
nl: Rechts uitlijnen

en: Justify
nl: Uitvullen

en: Horizontal rule
nl: Horizontale lijn

en: Paste Text
nl: Plakken als platte tekst

en: Paste from Word
nl: Plakken vanuit Word

en: Remove format
nl: Opmaak verwijderen

en: Character map
nl: Bijzondere tekens

en: HTML block format
nl: HTML-blok opmaak

en: Font style
nl: Lettertypevariant

en: Formatting
nl: Opmaak

en: Language list
nl: Taallijst

en: Styles
nl: Stijlen

en: New group
nl: Nieuwe groep

en: Alternative text
nl: Tekstalternatief

en: Toolbar buttons
nl: Werkbalkknoppen

en: Maximize
nl: Maximaliseren

en: Edit media
nl: Media bewerken

en: CKEditor settings
nl: CKEditor-instellingen

en: Toolbar configuration
nl: Werkbalk-instelling

en: Available buttons
nl: Beschikbare knoppen

en: Active toolbar
nl: Actieve werkbalk

en: No styles configured
nl: Geen stijlen ingesteld

en: @count styles configured
nl: @count stijlen ingesteld

en: Button separator
nl: Knopscheider

en: The provided list of styles is syntactically incorrect.
nl: De opgegeven lijst van stijlen is syntactisch onjuist.

en: CKEditor core
nl: CKEditor-kern

en: Styles dropdown
nl: Stijlen-dropdown

en: WYSIWYG editing for rich text fields using CKEditor.
nl: WYSIWYG-editor voor opgemaakte tekst met behulp van CKEditor.

en: Enabling CKEditor for individual text formats
nl: CKEditor inschakelen voor individuele tekstopmaak

en: Configuring the toolbar
nl: De werkbalk configureren

en: When CKEditor is chosen from the <em>Text editor</em> drop-down menu, its toolbar configuration is displayed. You can add and remove buttons from the <em>Active toolbar</em> by dragging and dropping them, and additional rows can be added to organize the buttons.
nl: Als CKEditor wordt geselecteerd in het <em>Teksteditor</em> drop-down menu dan worden de bijbehorende instellingen getoond. Knoppen kunnen worden toegevoegd en verwijderd door ze te slepen van de <em>Actieve werkbalk</em>. Extra rijen kunnen worden toegevoegd om de knoppen te groeperen.

en: Formatting content
nl: Inhoud opmaken

en: Toggling between formatted text and HTML source
nl: Tussen opgemaakte tekst en HTML-bron schakelen

en: If the <em>Source</em> button is available in the toolbar, users can click this button to disable the visual editor and edit the HTML source directly. After toggling back, the visual editor uses the allowed HTML tags to format the text — independent of whether buttons for these tags are available in the toolbar. If the text format is set to <em>limit the use of HTML tags</em>, then all excluded tags will be stripped out of the HTML source when the user toggles back to the text editor.
nl: Als de knop <em>Bron</em> beschikbaar is in de toolbar, dan kunnen gebruikers op deze knop klikken om de visuele editor uit te schakelen en de HTML-bron direct te bewerken. Als er wordt teruggeschakeld, dan gebruikt de visuele editor de toegestane HTML-tags om de tekst op te maken, ongeacht of deze tags beschikbaar zijn in de toolbar. Als de tekstopmaak is ingesteld om het <em>gebruik van HTML tags te beperken</em>, dan worden de uitgesloten tags verwijderd uit de HTML-bron bij terugschakelen naar de visuele editor.

en: Uploads disabled
nl: Uploads uitgeschakeld

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
nl: Uploads ingeschakeld, maximale grootte: @size @dimensions

en: Edit Image
nl: Afbeelding bewerken

en: Drupal link
nl: Drupal-link

en: CKEditor plugin settings
nl: Instellingen CKEditor-plugin

en: Enter caption here
nl: Bijschrift hier invoeren

en: Drupal image caption widget
nl: Drupal afbeeldingsbijschrift-widget

en: Move a button into the <em>Active toolbar</em> to enable it, or into the list of <em>Available buttons</em> to disable it. Buttons may be moved with the mouse or keyboard arrow keys. Toolbar group names are provided to support screen reader users. Empty toolbar groups will be removed upon save.
nl: Verplaats een knop naar de <em>Actieve werkbalk</em> om hem in te schakelen, of naar de lijst met <em>Beschikbare knoppen</em> om hem uit te schakelen. Knoppen kunnen met de muis verplaatst worden of met de pijltoetsen van het toetsenbord. Voor gebruikers die afhankelijk zijn van een schermlezer worden werkbalkgroepnamen toegevoegd. Lege werkbalkgroepen worden verwijderd tijdens het opslaan.

en: Button divider
nl: Knoppenscheiding

en: CKEditor toolbar and button configuration.
nl: CKEditor werkbalk- en knopinstellingen

en: Hide group names
nl: Groepsnamen verbergen

en: Show group names
nl: Groepsnamen weergeven

en: @groupName button group in position @position of @positionCount in row @row of @rowCount.
nl: Knopgroep @groupName in positie @position van @positionCount in rij @row van @rowCount.

en: Press the down arrow key to create a new row.
nl: Gebruik de 'pijl naar beneden'-toets voor het aanmaken van een nieuwe rij.

en: Press the down arrow key to activate.
nl: Druk op de toets 'pijl omlaag' om te activeren.

en: @name @type in position @position of @positionCount in @groupName button group in row @row of @rowCount.
nl: @type @name in positie @position van @positionCount in @groupName knopgroep in rij @row van @rowCount.

en: Press the down arrow key to create a new button group in a new row.
nl: Druk op de toets 'pijl omlaag' om een nieuwe knopgroep aan te maken in een nieuwe rij.

en: This is the last group. Move the button forward to create a new group.
nl: Dit is de laatste groep. Verplaats de knop vooruit om een nieuwe groep aan te maken.

en: The "@name" button is currently enabled.
nl: De knop '@name' is momenteel ingeschakeld.

en: Use the keyboard arrow keys to change the position of this button.
nl: Gebruik de pijltoetsen om de positie van deze knop te veranderen.

en: Press the up arrow key on the top row to disable the button.
nl: Gebruik de toets 'omhoog' in de bovenste regel om de knop uit te schakelen.

en: The "@name" button is currently disabled.
nl: De knop '@name' is momenteel uitgeschakeld.

en: Use the down arrow key to move this button into the active toolbar.
nl: Gebruik de toets 'omlaag' om de knop naar de actieve werkbalk te verplaatsen.

en: This @name is currently enabled.
nl: Deze @name is momenteel ingeschakeld.

en: Use the keyboard arrow keys to change the position of this separator.
nl: Gebruik de pijltoetsen van het toetsenbord om de knopscheider te verplaatsen.

en: Separators are used to visually split individual buttons.
nl: Knopscheiders worden gebruikt om knoppen visueel te scheiden.

en: This @name is currently disabled.
nl: Deze @name is momenteel uitgeschakeld.

en: Use the down arrow key to move this separator into the active toolbar.
nl: Gebruik de toets 'omlaag' om de knopscheider naar de actieve werkbalk te verplaatsen.

en: You may add multiple separators to each button group.
nl: Er kunnen meerdere knopscheiders in één knoppengroep worden gebruikt.

en: Please provide a name for the button group.
nl: Voer een naam voor de knoppengroep in.

en: Button group name
nl: Knopgroepnaam

en: Editing the name of the new button group in a dialog.
nl: De naam van een nieuwe knoppengroep in een dialoogvenster bewerken.

en: Editing the name of the "@groupName" button group in a dialog.
nl: De naam van de knoppengroep '@groupName' in een dialoogvenster bewerken.

en: Place a button to create a new button group.
nl: Plaats een knop om een nieuwe knopgroep aan te maken.

en: Add a CKEditor button group to the end of this row.
nl: Een CKEditor-knoppengroep aan het einde van deze regel toevoegen.

en: Button groups
nl: Knopgroepen

en: Button group
nl: Knopgroep

en: List of styles
nl: Overzicht van stijlen

en: Rich Text Editor, !label field
nl: Opgemaakte tekst-editor, veld !label

en: Alternative text is required.<br />(Only in rare cases should this be left empty. To create empty alternative text, enter <code>""</code> — two double quotes without any content).
nl: Een tekstalternatief is verplicht.<br>(Dit zou sporadisch leeg gelaten mogen worden. Om een lege alternatieve tekst te maken, type <code>""</code> — twee dubbele aanhalingstekens zonder inhoud).

en: Generating accessible content
nl: Toegankelijke inhoud maken

en: The CKEditor module provides a highly-accessible, highly-usable visual text editor and adds a toolbar to text fields. Users can use buttons to format content and to create semantically correct and valid HTML. The CKEditor module uses the framework provided by the <a href=":text_editor">Text Editor module</a>. It requires JavaScript to be enabled in the browser. For more information, see the <a href=":doc_url">online documentation for the CKEditor module</a> and the <a href=":cke_url">CKEditor website</a>.
nl: De CKEditor-module levert een zeer toegankelijke, gebruiksvriendelijke visuele teksteditor en voegt tevens een werkbalk toe aan tekstvelden. Gebruikers kunnen met behulp van knoppen teksten voorzien van opmaak en semantisch correcte, geldige HTML genereren. De CKEditor-module gebruikt het framework van de <a href=":text_editor">Text Editor-module</a>. Het vereist dat JavaScript is ingeschakeld in de browser. Bekijk voor meer informatie de <a href=":doc_url">online documentatie voor de CKEditor-module</a> en de <a href=":cke_url">CKEditor website</a>.

en: CKEditor has to be enabled and configured separately for individual text formats from the <a href=":formats">Text formats and editors page</a> because the filter settings for each text format can be different. For more information, see the <a href=":text_editor">Text Editor help page</a> and <a href=":filter">Filter help page</a>.
nl: CKEditor dient per Tekstopmaak ingeschakeld en geconfigureerd te worden op de <a href=":formats">Tekstopmaak en editors pagina</a> omdat de filterinstellingen voor elke Tekstopmaak kunnen verschillen. Lees voor meer informatie de <a href=":text_editor">Tekstopmaak helppagina</a> en <a href=":filter">Filter helppagina</a>.

en: CKEditor only allow users to format content in accordance with the filter configuration of the specific text format. If a text format excludes certain HTML tags, the corresponding toolbar buttons are not displayed to users when they edit a text field in this format. For more information see the <a href=":filter">Filter help page</a>.
nl: CKEditor laat gebruikers alleen die inhoud bewerken die overeenkomt met de filterinstelling van het specifieke tekst-format. Als een tekst-format specifieke HTML-tags uitsluit, zullen de corresponderende knoppen niet in de knoppenbalk getoond worden. Zie voor meer informatie de <a href=":filter">Filter hulppagina</a>.

en: The built in WYSIWYG editor (CKEditor) comes with a number of <a href=":features">accessibility features</a>. CKEditor comes with built in <a href=":shortcuts">keyboard shortcuts</a>, which can be beneficial for both power users and keyboard only users.
nl: De meegeleverde WYSIWYG editor (CKEditor) heeft een aantal <a href=":features">toegankelijkheidsfuncties</a>. CKEditor heeft standaard <a href=":shortcuts">toetsenbord-sneltoetsen</a>, die handig zijn voor geavanceerde gebruikers en gebruikers die enkel met toetsenbord (kunnen) werken.

en: A list of classes that will be provided in the "Styles" dropdown. Enter one or more classes on each line in the format: element.classA.classB|Label. Example: h1.title|Title. Advanced example: h1.fancy.title|Fancy title.<br />These styles should be available in your theme's CSS file.
nl: Een lijst met klassen die getoond worden in de "Stijlen"-keuzelijst. Geef een of meerdere klassen op op elke regel in het formaat: element.klasseA.klasseB|Label. Voorbeeld: h1.title|Titel. Uitgebreid voorbeeld: h1.fancy.title|Mooie titel.<br />Deze stijlen moeten beschikbaar zijn in het CSS-bestand van het thema.

en: Check my spelling as I type
nl: Controleer mijn spelling tijdens het typen.

en: By default, CKEditor is configured to leverage your browser's spell check capability. Make sure your browser's spell checker is enabled in your browser's settings. To access suggested corrections for misspelled words, it may be necessary to hold the <em>Control</em> or <em>command</em> (Mac) key while right-clicking the misspelling.
nl: CKEditor is standaard geconfigureerd om de spellingscontrole van de browser te gebruiken. Controleer of de spellingscontrole is ingeschakeld in de browser-instellingen. Om suggesties te tonen voor verkeerd gespelde woorden kan het nodig zijn om de <em>Control</em> of <em>command</em> (Mac) toets in te drukken terwijl u met rechts op de schrijffout klikt.

en: Language list ID
nl: Taallijst-ID

en: United Nations' official languages
nl: Officiële talen van Verenigde Naties

en: All @count languages
nl: Alle @count talen

en: The list of languages to show in the language dropdown. The basic list will only show the <a href=":url">six official languages of the UN</a>. The extended list will show all @count languages that are available in Drupal.
nl: De lijst van talen die in de taalselectielijst wordt getoond. De basislijst toont alleen de <a href=":url">zes officiële talen van de VN</a>. De uitgebreide lijst toont alle @count talen die binnen Drupal beschikbaar zijn.

en: Each style must have a unique label.
nl: Iedere stijl dient een uniek label te hebben.

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
nl: Korte beschrijving van de afbeelding voor schermlezers die getoond wordt als de afbeelding niet beschikbaar is. Dit is van belang voor toegankelijkheid.

en: Embedded media
nl: Ingesloten media

en: The %media-embed-filter-label filter must be enabled to use the %drupal-media-library-button button.
nl: Het filter %media-embed-filter-label moet ingeschakeld zijn om de knop %drupal-media-library-button te gebruiken.

en: Insert from Media Library
nl: Invoegen uit de Mediabibliotheek

en: Embed media from the Media Library
nl: Media uit de Mediabibliotheek invoegen

en: HTML tables can be created with table headers and caption/summary elements.
nl: Het is mogelijk HTML-tabellen te maken inclusief koppen en onderschrift/samenvatting-elementen.

en: Alt text is required by default on images added through CKEditor (note that this can be overridden).
nl: Alt-tekst is standaard verplicht bij afbeeldingen die via CKEditor toegevoegd worden (dit kan overschreven worden).

en: Semantic HTML5 figure/figcaption are available to add captions to images.
nl: Semantische HTML5 figure/figcaption zijn beschikbaar om onderschriften toe te voegen aan afbeeldingen.

en: To support multilingual page content, CKEditor can be configured to include a language button in the toolbar.
nl: Om meertalige paginainhoud mogelijk te maken kan een 'Taal'-knopje toegevoegd worden aan de werkbalk van CKEditor.
