CKEditor 4 LTS - WYSIWYG HTML editor (1.0.5) - en to hu translation catalogue (173 entries)

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Language
hu: Nyelv

en: Links
hu: Hivatkozások

en: None
hu: Nincs

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Center
hu: Középen

en: Save
hu: Mentés

en: Format
hu: Formátum

en: URL
hu: Webcím

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Upload image
hu: Kép feltöltése

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Media
hu: Média

en: Table
hu: Táblázat

en: Align
hu: Igazítás

en: Button
hu: Nyomógomb

en: Rows
hu: Sorok

en: Tools
hu: Eszközök

en: Clear cache
hu: Gyorsítótár törlése

en: Add group
hu: Csoport hozzáadása

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Lists
hu: Listák

en: Caption
hu: Képaláírás

en: Buttons
hu: Gombok

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Superscript
hu: Felső index

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Show blocks
hu: Blokkok megjelenítése

en: Bold
hu: Vastag

en: Copy
hu: Másolás

en: Plugins
hu: Beépülők

en: Redo
hu: Ismét

en: Italic
hu: Dőlt

en: Source code
hu: Forráskód

en: Subscript
hu: Alsó index

en: Indent
hu: Behúzás

en: Outdent
hu: Kihúzás

en: Unlink
hu: Hivatkozás eltávolítása

en: Bullet list
hu: Felsorolás

en: Blockquote
hu: Idézet

en: Underline
hu: Aláhúzás

en: Cut
hu: Kivágás

en: Paste
hu: Beillesztés

en: About
hu: Leírás

en: Accessibility features
hu: Akadálymentességi funkciók

en: Insert Image
hu: Kép beszúrása

en: Cache cleared.
hu: A gyorsítótár ki lett ürítve.

en: button
hu: gomb

en: Add Link
hu: Hivatkozás hozzáadása

en: Edit Link
hu: Hivatkozás szerkesztése

en: Uses
hu: Használat

en: XSS Filter
hu: XSS szűrő

en: XSS Filter.
hu: XSS szűrő.

en: Rich text editor settings
hu: Formázottszöveg-szerkesztő beállításai

en: Configure the rich text editor.
hu: Szövegszerkesztő beállítása.

en: Add link
hu: Hivatkozás hozzáadása

en: Numbered list
hu: Számozott lista

en: Strike-through
hu: Áthúzott

en: Align left
hu: Balra zárt

en: Align center
hu: Középre zárt

en: Align right
hu: Jobbra zárt

en: Justify
hu: Sorkizárt

en: Horizontal rule
hu: Vízszintes vonal

en: Paste Text
hu: Szöveg beillesztés

en: Paste from Word
hu: Beillesztés Wordből

en: Remove format
hu: Formázás eltávolítása

en: Character map
hu: Karaktertábla

en: HTML block format
hu: HTML blokk formázása

en: Font style
hu: Betű stílus

en: Formatting
hu: Formázás

en: Language list
hu: Nyelvek listája

en: Styles
hu: Stílusok

en: New group
hu: Új csoport

en: License key
hu: Licenckulcs

en: Alternative text
hu: Alternatív szöveg

en: Toolbar buttons
hu: Eszköztár gombjai

en: Maximize
hu: Legnagyobbra

en: Edit media
hu: Média szerkesztése

en: Administer CKEditor access
hu: CKEditor elérésének kezelése

en: Customize CKEditor appearance
hu: A CKEditor megjelenésének testreszabása

en: CKFinder access
hu: CKFinder hozzáférés

en: CKEditor profiles
hu: <em>CKEditor</em> profilok

en: Disable WYSIWYG module.
hu: <em>WYSIWYG</em> modul letiltása.

en: CKEditor settings
hu: CKEditor beállításai

en: Allow users to change CKEditor settings.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára a <em>CKEditor</em> beállításainak módosítását.

en: Allow users to customize CKEditor appearance.
hu: A CKEditor-smink testreszabhatóságának engedélyezése a felhasználók számára.

en: Allow users to use CKFinder.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára a CKFinder használatát.

en: Disable the WYSIWYG module
hu: A <em>WYSIWYG</em> modul letiltása

en: Add a new CKEditor profile
hu: Egy új <em>CKEditor</em> profil hozzáadása

en: Clone the CKEditor profile
hu: A CKEditor profil klónozása

en: Edit the CKEditor profile
hu: A CKEditor profil szerkesztése

en: Delete the CKEditor profile
hu: A CKEditor profil törlése

en: Add the CKEditor Global profile
hu: A <em>CKEditor</em> Globális profil hozzáadása

en: Edit the CKEditor Global profile
hu: A CKEditor globális profil szerkesztése

en: Change skin of CKEditor
hu: A <em>CKEditor</em> megjelenésének módosítása

en: Configure skin for CKEditor.
hu: A <em>CKEditor</em> megjelenésének beállítása.

en: Toolbar configuration
hu: Eszköztár beállítása

en: Available buttons
hu: Rendelkezésre álló gombok

en: Active toolbar
hu: Aktív eszköztár

en: No styles configured
hu: Nincsenek beállított stílusok

en: @count styles configured
hu: @count beállított stílus

en: Button separator
hu: Nyomógomb elválasztó

en: The provided list of styles is syntactically incorrect.
hu: A megadott stíluslista szintaktikailag hibás.

en: CKEditor core
hu: CKEditor alaprendszer

en: Styles dropdown
hu: Stílusok legördülő lista

en: WYSIWYG editing for rich text fields using CKEditor.
hu: WYSIWYG szerkesztő (CKEditor) összetett tartalmak mezőihez.

en: Enabling CKEditor for individual text formats
hu: A CKEditor engedélyezése az egyéni szövegformátumok számára

en: Configuring the toolbar
hu: Az eszköztár beállítása

en: When CKEditor is chosen from the <em>Text editor</em> drop-down menu, its toolbar configuration is displayed. You can add and remove buttons from the <em>Active toolbar</em> by dragging and dropping them, and additional rows can be added to organize the buttons.
hu: Ha a <em>Szövegszerkesztő</em> legördülő listából a <em>CKEditor</em> van kiválasztva, akkor megjelennek eszközsorának testreszabási lehetőségei: a gombok rendelkezésre álló kínálatából az <em>Aktív eszköztár</em> területre húzhatóak az ikonok, valamint új csoportok és sorok is felvehetők.

en: Formatting content
hu: A tartalom formázása

en: Toggling between formatted text and HTML source
hu: Váltás a formázott szöveg és a HTML forráskód között

en: If the <em>Source</em> button is available in the toolbar, users can click this button to disable the visual editor and edit the HTML source directly. After toggling back, the visual editor uses the allowed HTML tags to format the text — independent of whether buttons for these tags are available in the toolbar. If the text format is set to <em>limit the use of HTML tags</em>, then all excluded tags will be stripped out of the HTML source when the user toggles back to the text editor.
hu: Ha a <em>Forráskód</em> gomb látható az eszközsoron, akkor a felhasználók letilthatják a vizuális szövegszerkesztőt és közvetlenül beleírhatnak a HTML-kódba. Ha az adott mező „Korlátozott HTML” beviteli formát használ, akkor a Forráskód gomb visszakapcsolása után a szerkesztő automatikusan kiszűri a nem engedélyezett HTML-elemeket, és csak az engedélyezettekkel formázott szöveget mutatja. Nem minden engedélyezett HTML-elemnek van azonban gombja az eszközsoron, így kézzel is beírhatóak nem-tiltott formázások.

en: Uploads disabled
hu: Feltöltések letiltva

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
hu: Feltöltések engedélyezve, max méret: @size @dimensions

en: Edit Image
hu: Kép szerkesztése

en: Drupal link
hu: Drupal hivatkozás

en: CKEditor plugin settings
hu: CKEditor bővítmény beállításai

en: Enter caption here
hu: Képaláírás megadása

en: Drupal image caption widget
hu: Drupal képaláírás felületi elem

en: Move a button into the <em>Active toolbar</em> to enable it, or into the list of <em>Available buttons</em> to disable it. Buttons may be moved with the mouse or keyboard arrow keys. Toolbar group names are provided to support screen reader users. Empty toolbar groups will be removed upon save.
hu: A gombok az <em>Aktív eszköztár</em> területére húzva engedélyezhetők és az <em>Elérhető gombok</em> területre húzva tilthatók le. Ez a művelet egérrel és a billentyűzet gombjaival is elvégezhető. Az eszköztárcsoportok nevei azért vannak feltüntetve, hogy segítsék a képernyőolvasót használókat. Az üres eszköztár csoportok mentés után törlődni fognak.

en: Button divider
hu: Elválasztó

en: CKEditor toolbar and button configuration.
hu: CKEditor eszköztár és gomb beállítások.

en: Hide group names
hu: Csoportnevek elrejtése

en: Show group names
hu: Csoportnevek mutatása

en: @groupName button group in position @position of @positionCount in row @row of @rowCount.
hu: @groupName gombcsoport @position / @positionCount helyen @row / @rowCount sorban.

en: Press the down arrow key to create a new row.
hu: Új sor a lefelé nyíl billentyű megnyomásával hozható létre.

en: Press the down arrow key to activate.
hu: A lefelé nyíl billentyű megnyomásával aktiválható.

en: @name @type in position @position of @positionCount in @groupName button group in row @row of @rowCount.
hu: @name @type @position/@positionCount helyen @groupName gombcsoportban @row / @rowCount sorban.

en: Press the down arrow key to create a new button group in a new row.
hu: Új gombcsoport egy új sorban a lefelé nyíl billentyű megnyomásával hozható létre.

en: This is the last group. Move the button forward to create a new group.
hu: Ez az utolsó csoport. A gombot előrébb mozgatva új csoport hozható létre.

en: The "@name" button is currently enabled.
hu: „@name” gomb jelenleg engedélyezett.

en: Use the keyboard arrow keys to change the position of this button.
hu: A gomb helye a lefelé nyíl billentyű megnyomásával változtatható.

en: Press the up arrow key on the top row to disable the button.
hu: A gomb a felső soron megnyomva a felfelé nyíl billentyűt tiltható le.

en: The "@name" button is currently disabled.
hu: „@name” gomb jelenleg le van tiltva.

en: Use the down arrow key to move this button into the active toolbar.
hu: A lefelé nyíl billentyű megnyomása ezt a gombot az aktív eszköztárra helyezi.

en: This @name is currently enabled.
hu: @name jelenleg engedélyezett.

en: Use the keyboard arrow keys to change the position of this separator.
hu: Az elválasztó pozíciója a billentyűzet nyíl gombjaival módosítható.

en: Separators are used to visually split individual buttons.
hu: Az elválasztóvonalak egyes gombok vizuális elválasztására valók.

en: This @name is currently disabled.
hu: „@name” jelenleg le van tiltva.

en: Use the down arrow key to move this separator into the active toolbar.
hu: A lefelé nyíl billentyű megnyomása ezt az elválasztót az aktív eszköztárra helyezi.

en: You may add multiple separators to each button group.
hu: A gombcsoportokhoz több elválasztót is hozzá lehet adni.

en: Please provide a name for the button group.
hu: Név megadása szükséges a gomb csoporthoz.

en: Button group name
hu: Gombcsoport neve

en: Editing the name of the new button group in a dialog.
hu: Az új gombcsoport nevének szerkesztése egy párbeszédablakban.

en: Editing the name of the "@groupName" button group in a dialog.
hu: „@groupName” gombcsoport nevének szerkesztése egy párbeszédablakban.

en: Place a button to create a new button group.
hu: Egy gomb elhelyezése új gombcsoport létrehozásához.

en: Add a CKEditor button group to the end of this row.
hu: Egy <em>CKEditor</em> gombcsoport hozzáadása e sor végéhez.

en: Button groups
hu: Gombcsoportok

en: Button group
hu: Gombcsoport

en: List of styles
hu: Stílusok felsorolása

en: Rich Text Editor, !label field
hu: Szövegszerkesztő, !label mező

en: Alternative text is required.<br />(Only in rare cases should this be left empty. To create empty alternative text, enter <code>""</code> — two double quotes without any content).
hu: A kisegítő szöveget meg kell adni.<br />(Csak ritka esetekben maradhat üresen. Ha nincs szükség kiegészítő szövegre akkor két idézőjelet kell megadni tartalom nélkül: <code>""</code>).

en: Generating accessible content
hu: Akadálymentes tartalom létrehozása

en: The CKEditor module provides a highly-accessible, highly-usable visual text editor and adds a toolbar to text fields. Users can use buttons to format content and to create semantically correct and valid HTML. The CKEditor module uses the framework provided by the <a href=":text_editor">Text Editor module</a>. It requires JavaScript to be enabled in the browser. For more information, see the <a href=":doc_url">online documentation for the CKEditor module</a> and the <a href=":cke_url">CKEditor website</a>.
hu: A <em>CKEditor</em> modul egy felhasználóbarát, könnyen használható vizuális szövegszerkesztőt nyújt, ami egy, a szövegbeviteli mezők fölötti eszközsorként jelenik meg. A szerzők a gombokkal formázhatják tartalmaikat, ami szabványos, szemantikailag helyes HTML-kódot eredményez. A <em>CKEditor</em> modul is a <a href=":text_editor">Text Editor</a> modul által biztosított keretrendszeren alapszik, valamint működéséhez szüksége van a JavaScript engedélyezésére a böngészőben. További tudnivaló a modul <a href=":doc_url">online dokumentációjában</a>, illetve a <a href=":cke_url">CKEditor weboldalán</a> található.

en: CKEditor has to be enabled and configured separately for individual text formats from the <a href=":formats">Text formats and editors page</a> because the filter settings for each text format can be different. For more information, see the <a href=":text_editor">Text Editor help page</a> and <a href=":filter">Filter help page</a>.
hu: A <em>CKEditort</em> külön kell beállítani minden egyes szövegbeviteli formához a <a href=":formats">Szövegformátumok és szerkesztők</a> oldalon, mivel HTML-szűrési feltételeik eltérőek lehetnek. További tudnivaló a <a href=":text_editor">Text Editor</a> és <a href=":filter">Filter</a> modulok súgóoldalain található..

en: CKEditor only allow users to format content in accordance with the filter configuration of the specific text format. If a text format excludes certain HTML tags, the corresponding toolbar buttons are not displayed to users when they edit a text field in this format. For more information see the <a href=":filter">Filter help page</a>.
hu: A <em>CKEditor</em> csak az adott beviteli forma szűrési beállításaival összhangban engedi a szerzőknek tartalmaik formázását. Így ha egy beviteli formában nem engedélyezett egy HTML-elem, akkor annak meg sem jelenik a gombja az eszközsoron. További tudnivaló a <em>Filter</em> modul <a href=":filter">súgóoldalán</a> található.

en: The built in WYSIWYG editor (CKEditor) comes with a number of <a href=":features">accessibility features</a>. CKEditor comes with built in <a href=":shortcuts">keyboard shortcuts</a>, which can be beneficial for both power users and keyboard only users.
hu: A beépített vizuális (WYSIWYG) szövegszerkesztő (ami a <em>CKEditor</em>) egy sor <a href=":features">akadálymentességi funkciót</a> kínál, mint például a <a href=":shortcuts">gyorsbillentyűk</a>, ami egyaránt hasznos a gyakorlott és a csak billentyűzettel rendelkező felhasználók számára.

en: A list of classes that will be provided in the "Styles" dropdown. Enter one or more classes on each line in the format: element.classA.classB|Label. Example: h1.title|Title. Advanced example: h1.fancy.title|Fancy title.<br />These styles should be available in your theme's CSS file.
hu: A „Stílusok” legördülőben elérhető osztályok listája. Soronként egy vagy több osztályt kell megadni a következő formában: <code>element.classA.classB|Címke</code>. Példa: <code>h1.title|Cím</code>. Haladó példa: <code>h1.fancy.title|Különleges cím</code>. Ezeknek az osztályoknak szerepelniük kell a smink CSS fájljában.

en: Check my spelling as I type
hu: Helyesírás ellenőrzése gépelés közben

en: By default, CKEditor is configured to leverage your browser's spell check capability. Make sure your browser's spell checker is enabled in your browser's settings. To access suggested corrections for misspelled words, it may be necessary to hold the <em>Control</em> or <em>command</em> (Mac) key while right-clicking the misspelling.
hu: Alapértelmezés szerint a <em>CKEditor</em> úgy van beállítva, hogy kihasználja a böngésző beépített helyesírás-ellenőrzőjét. Ezért javasolt ellenőrizni a böngésző beállításai között, hogy biztosan engedélyezve van-e. Továbbá a rosszul írt szón a <em>Control</em> vagy <em>command</em> billentyűt nyomva tartva és jobb egérrel kattintva helyesbítési javaslatot is adhat.

en: Language list ID
hu: Nyelvlista azonosító

en: United Nations' official languages
hu: Az ENSZ hivatalos nyelvei

en: All @count languages
hu: Az összes @count nyelv

en: The list of languages to show in the language dropdown. The basic list will only show the <a href=":url">six official languages of the UN</a>. The extended list will show all @count languages that are available in Drupal.
hu: A nyelvválasztó legördülőben felsorolt nyelvek. Az egyszerű lista az ENSZ <a href=":url">hat hivatalos nyelvét</a>, míg a bővített lista a Drupalhoz elérhető valamennyi, @count nyelvet jeleníti meg.

en: Media Embed
hu: Média beágyazása

en: Each style must have a unique label.
hu: Minden stílusnak kell lennie egy egyedi címkéjének.

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
hu: A kép rövid leírása. Mindaddig ez a szöveg látszik a kép helyén, amíg az nem töltődik be. A képernyőolvasók számára akadálymentesség, a keresőrobotok számára pedig keresőoptimalizálás miatt fontos.

en: Embedded media
hu: Beágyazott média

en: Insert from Media Library
hu: Beszúrás a médiakönyvtárból

en: Embed media from the Media Library
hu: Média beágyazása a médiakönyvtárból
