Connect profile (8.x-1.0-beta2) - en to th translation catalogue (78 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Action
th: แอคชั่น

en: On
th: เปิด

en: Advanced options
th: ตัวเลือกเพิ่มเติม

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: Message
th: ข้อความ

en: No log messages available.
th: ไม่มี Log

en: edit
th: แก้ไข

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Picture
th: รูปภาพ

en: Before
th: ก่อน

en: After
th: หลัง

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Contact
th: ติดต่อ

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Add content
th: เพิ่มเนื้อหา

en: Off
th: ปิด

en: Severity
th: ระดับความรุนแรง

en: Media
th: สื่อ

en: Widget
th: วิดเจ็ต

en: node
th: โหนด

en: General
th: ทั่วไป

en: Save changes
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลง

en: Provider
th: ผู้ให้บริการ

en: Tools
th: เครื่องมือ

en: Front page
th: หน้าแรก

en: Map
th: แผนที่

en: author
th: ผู้เขียน

en: profile
th: โปรไฟล์

en: Your message has been sent.
th: ข้อความของคุณถูกส่งเรียบร้อยแล้ว

en: People
th: บุคคล

en: Completed
th: เรียบร้อยแล้ว

en: Relationship
th: ความสัมพันธ์

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Published comments
th: ความคิดเห็นที่ตีพิมพ์

en: Sticky
th: ปักหมุด

en: Complete
th: เสร็จ

en: Global
th: ส่วนกลาง

en: Administrator
th: ผู้ดูแลระบบ

en: Path to custom logo
th: ตำแหน่งของไฟล์โลโก้ที่กำหนดเอง

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Locked
th: ถูกล็อค

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: Newest first
th: ใหม่ล่าสุดก่อน

en: IP address
th: ที่อยู IP

en: Permanent
th: ถาวร

en: Temporary
th: ชั่วคราว

en: No files available.
th: ไม่พบไฟล์ใดๆ

en: Delete comment
th: ลบความคิดเห็น

en: Posted in
th: เป็นความเห็นใน

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: Edit field
th: แก้ไขฟิลด์

en: Date and time
th: วันที่และเวลา

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Your virtual face or picture.
th: เลือกรูปภาพจากคอมพิวเตอร์ของคุณ

en: Author name
th: ชื่อผู้เขียน

en: All content
th: เนื้อหาทั้งหมด

en: Unapproved comments
th: ความคิดเห็นที่ยังไม่ได้รับอนุมัติ

en: Time zones
th: โซนเวลา

en: Recent log messages
th: บันทึกข้อความล่าสุด

en: Footer Second
th: ท้ายส่วนที่สอง

en: Get the actual content from a content revision.
th: เนื้อหาที่เกิดขึ้นจริงจากเนื้อหาที่แก้ไข

en: Displaying @start - @end of @total
th: แสดง @start - @end of @total

en: Links related to the active user account
th: Links related to the user account.

en: Administrative task links
th: Contains links to administrative tasks.

en: Site information links
th: Use this for linking to site information.

en: Site section links
th: Use this for linking to the main site sections.

en: User tool links, often added by modules
th: Contains links for site visitors. Some modules add their links here.

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
th: [user:display-name], การตั้งค่ารหัสผ่าน สำหรับบัญชีของคุณ สามารถแก้ไขได้ที่ [site:name].ตอนนี้คุณสามารถเข้าสู่ระบบ โดยการคลิกที่ลิงค์นี้ หรือ คัดลอกและวางที่เบราว์เซอร์อินเตอร์เน็ตเพื่อไปยังเบราว์เซอร์ของคุณ [user:one-time-login-url] การเชื่อมโยงนี้ สามารถกระทำได้ครั้งเดียวเพื่อเข้าสู่ระบบ คุณสามารถตั้งค่ารหัสผ่านของคุณ ก่อนที่จะหมดอายุภายในหนึ่งวันหลังจากนี้  --  [site:name] ทีม
