Contact (1.0.0) - en to az translation catalogue (134 entries)

en: Delete
az: Sil

en: Email address
az: Epoçt ünvanı

en: Subject
az: Mövzu

en: Yes
az: Bəli

en: No
az: Xeyir

en: Edit
az: Dəyiş

en: Message
az: Mesaj

en: Weight
az: Çəki

en: Preview
az: Önizləmə

en: Core
az: Nüvə

en: View
az: Görünüş

en: Form ID
az: Forma İD-si

en: Text
az: Mətn

en: ID
az: İD

en: User
az: İstifadəçi

en: Contact
az: Kontakt

en: Recipients
az: Qəbul edənlər

en: Selected
az: Seçildi

en: Your name
az: Adınız

en: To
az: Kimə

en: Goal
az: Məqsəd

en: Option
az: Seçim

en: contact form
az: Əlaqə forması

en: Link label
az: Link etiketi

en: Your message has been sent.
az: Mesajınız göndərildi.

en: Permissions
az: İcazələr

en: Contact settings
az: Əlaqə parametrləri

en: Copy
az: Köçür

en: Form
az: Forma

en: Contact link
az: Əlaqə linki

en: Account settings
az: Hesab tənzimləmələri

en: Send message
az: Mesaj göndər

en: About
az: Haqqında

en: Auto-reply
az: Avtomatik cavab

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
az: Könüllü avtomatik cavab. İstifadəçiyə avtomatik cavab mesajı göndərmək istəmirsinizsə, boş buraxın.

en: Steps
az: Addımlar

en: Uses
az: İstifadə edir

en: Your email address
az: Sizin e-poçt ünvanınız

en: Provide a simple link to the user contact page.
az: İstifadəçinin əlaqə səhifəsinə sadə bir keçid təqdim edin.

en: contact
az: əlaqə

en: Contact %user
az: %user ilə əlaqə

en: Contact form
az: Əlaqə Forması

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
az: Misal: 'veb-sayt rəyi' və ya 'məhsul haqqında məlumat'.

en: Personal contact form
az: Şəxsi əlaqə forması

en: Sender name
az: Göndərən adı

en: Sender email
az: Göndərən e-poçt

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
az: @intervalda %limit -dən çox mesaj göndərə bilməzsiniz. Biraz sonra yenidən cəhd edin.

en: Contact @username
az: @username ilə əlaqə saxlayın

en: Administer contact forms and contact form settings
az: Əlaqə formalarını və əlaqə forması parametrlərini idarə edin

en: Use the site-wide contact form
az: Sayt miqyasında əlaqə formasından istifadə edin

en: Use users' personal contact forms
az: İstifadəçilərin şəxsi əlaqə formalarından istifadə edin

en: Changing this setting will not affect existing users.
az: Bu ayarın dəyişdirilməsi mövcud istifadəçilərə təsir etməyəcək.

en: Contact forms
az: Əlaqə formaları

en: Flood control
az: Daşqına nəzarət

en: Redirect path
az: Yenidən yönləndirmə yolu

en: Recipient ID
az: Alıcı ID

en: Send copy to sender
az: Surəti göndərənə göndərin

en: Contact module form element.
az: Əlaqə modulu forma elementi.

en: Selected user
az: Seçilmiş istifadəçi

en: The sender's name
az: Göndərənin adı

en: The name of the person that is sending the contact message.
az: Əlaqə mesajını göndərən şəxsin adı.

en: Whether to send a copy of the message to the sender.
az: Mesajın surətinin göndərənə göndərilib-göndərilməyəcəyi.

en: The ID of the recipient user for personal contact messages.
az: Şəxsi əlaqə mesajları üçün alıcı istifadəçinin ID-si.

en: Contact message
az: Əlaqə mesajı

en: The sender's email
az: Göndərənin e-poçtu

en: The email of the person that is sending the contact message.
az: Əlaqə mesajını göndərən şəxsin e-poçtu.

en: Contact messages
az: Əlaqə mesajları

en: Primary Key: Unique category ID.
az: Əsas Açar: Unikal kateqoriya ID-si.

en: Category name.
az: Kateqoriya adı.

en: The category's weight.
az: Kateqoriya çəkisi.

en: Flag to indicate whether or not category is selected by default. (1 = Yes, 0 = No)
az: Kateqoriyanın standart olaraq seçilib-seçilmədiyini göstərmək üçün işarələyin. (1 = Bəli, 0 = Xeyr)

en: Personal contact form enabled by default
az: Şəxsi əlaqə forması defolt olaraq aktivdir

en: Link to user contact page
az: İstifadəçinin əlaqə səhifəsinə keçid

en: Allow other users to contact you via a personal contact form which keeps your email address hidden. Note that some privileged users such as site administrators are still able to contact you even if you choose to disable this feature.
az: Digər istifadəçilərə gizli e-poçt ünvanınızla əlaqə saxlamağa icazə verin. Nəzərə alın ki, sayt administratorları kimi bəzi imtiyazlı istifadəçilər bu funksiyanı deaktiv etməyi seçsəniz belə sizinlə əlaqə saxlaya bilər.

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com' . To specify multiple recipients, separate each email address with a comma.
az: Nümunə: 'webmaster@example.com' və ya 'sales@example.com,support@example.com' . Çoxsaylı alıcıları müəyyən etmək üçün hər bir e-poçt ünvanını vergüllə ayırın.

en: %recipient is an invalid email address.
az: %recipien etibarsız e-poçt ünvanıdır.

en: %sender-name (@sender-from) sent %recipient-name an email.
az: %sender-name (@sender-from) %recipient-name e-məktub göndərdi.

en: Comma-separated list of recipient email addresses.
az: Alıcının e-poçt ünvanlarının vergüllə ayrılmış siyahısı.

en: The message UUID.
az: UUID mesajı.

en: Enable the personal contact form by default for new users
az: Yeni istifadəçilər üçün defolt olaraq şəxsi əlaqə formasını aktivləşdirin

en: Add contact form
az: Əlaqə forması əlavə edin

en: Create and manage contact forms.
az: Əlaqə formalarını yaradın və idarə edin.

en: Edit contact form
az: Əlaqə formasını redaktə edin

en: Default form identifier
az: Defolt forma identifikatoru

en: When listing forms, those with lighter (smaller) weights get listed before forms with heavier (larger) weights. Forms with equal weights are sorted alphabetically.
az: Formaları siyahıya salarkən, çəkisi daha yüngül (kiçik) olanlar daha ağır (böyük) çəkisi olan formalardan əvvəl siyahıya alınır. Bərabər çəkiyə malik formalar əlifba sırası ilə sıralanır.

en: Make this the default form
az: Bunu standart forma edin

en: Contact form %label has been updated.
az: Əlaqə forması %label yeniləndi.

en: Contact form %label has been added.
az: Əlaqə forması %label əlavə edildi.

en: Send yourself a copy
az: Özünüzə bir nüsxə göndərin

en: %sender-name (@sender-from) sent an email regarding %contact_form.
az: %sender-name (@sender-from) %contact_form ilə bağlı e-məktub göndərdi.

en: The ID of the associated form.
az: Əlaqədar formanın ID-si

en: Recipient username
az: Alıcı istifadəçi adı

en: The message language code.
az: Mesaj dili kodu.

en: Using the personal contact form
az: Şəxsi əlaqə formasından istifadə etməklə

en: Site visitors can email registered users on your site by using the personal contact form, without knowing or learning the email address of the recipient. When a site visitor is viewing a user profile, the viewer will see a <em>Contact</em> tab or link, which leads to the personal contact form. The personal contact link is not shown when you are viewing your own profile, and users must have both <em>View user information</em> (to see user profiles) and <em>Use users' personal contact forms</em> permission to see the link. The user whose profile is being viewed must also have their personal contact form enabled (this is a user account setting); viewers with <em>Administer users</em> permission can bypass this setting.
az: Sayt ziyarətçiləri, alıcının e-poçt ünvanını bilmədən və ya öyrənmədən şəxsi əlaqə formasından istifadə edərək saytınızda qeydiyyatdan keçmiş istifadəçilərə e-poçt göndərə bilərlər. Sayt ziyarətçisi istifadəçi profilinə baxarkən, izləyici şəxsi əlaqə formasına aparan <em>Əlaqə</em> nişanı və ya keçidini görəcək. Siz öz profilinizə baxarkən şəxsi əlaqə linki göstərilmir və istifadəçilər həm <em>İstifadəçi məlumatlarına baxmaq</em> (istifadəçi profillərinə baxmaq üçün) və həm də <em>İstifadəçilərin şəxsi əlaqə formalarından istifadə etmə</em>-yə malik olmalıdırlar. linki görmək icazəsi. Profilinə baxılan istifadəçinin şəxsi əlaqə forması da aktiv olmalıdır (bu, istifadəçi hesabı parametridir); <em>İstifadəçiləri idarə et</em> icazəsi olan izləyicilər bu ayardan yan keçə bilər.

en: Configuring contact forms
az: Əlaqə formalarının konfiqurasiyası

en: Linking to contact forms
az: Əlaqə formalarına keçid

en: Adding content to contact forms
az: Əlaqə formalarına məzmunun əlavə edilməsi

en: The Contact module allows visitors to contact registered users on your site, using the personal contact form, and also allows you to set up site-wide contact forms. For more information, see the <a href=":contact">online documentation for the Contact module</a>.
az: Əlaqə modulu ziyarətçilərə şəxsi əlaqə formasından istifadə edərək saytınızda qeydiyyatdan keçmiş istifadəçilərlə əlaqə saxlamağa imkan verir və həmçinin sayt boyu əlaqə formalarını qurmağa imkan verir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":contact">Əlaqə modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: On the <a href=":contact_admin">Contact forms page</a>, you can configure the fields and display of the personal contact form, and you can set up one or more site-wide contact forms. Each site-wide contact form has a machine name, a label, and one or more defined recipients; when a site visitor submits the form, the field values are sent to those recipients.
az: <a href=":contact_admin">Əlaqə formaları səhifəsində</a> siz şəxsi əlaqə formasının sahələrini və ekranını konfiqurasiya edə və bir və ya bir neçə sayt miqyasında əlaqə formasını quraşdıra bilərsiniz. Hər bir saytın əlaqə formasının maşın adı, etiketi və bir və ya daha çox müəyyən edilmiş alıcısı var; sayt ziyarətçisi formanı təqdim etdikdə, sahə dəyərləri həmin alıcılara göndərilir.

en: One site-wide contact form can be designated as the default contact form. If you choose to designate a default form, the <em>Contact</em> menu link in the <em>Footer</em> menu will link to it. You can modify this link from the <a href=":menu-settings">Menus page</a> if you have the Menu UI module installed. You can also create links to other contact forms; the URL for each form you have set up has format <em>contact/machine_name_of_form</em>.
az: Bir sayt boyu əlaqə forması standart əlaqə forması kimi təyin edilə bilər. Defolt formanı təyin etməyi seçsəniz, <em>Alt-bilgi</em> menyusundakı <em>Əlaqə</em> menyu linki onunla əlaqələndiriləcək. Menyu UI modulu quraşdırılıbsa, bu linki <a href=":menu-settings">Menyular səhifəsindən</a> dəyişə bilərsiniz. Siz həmçinin digər əlaqə formalarına keçidlər yarada bilərsiniz; qurduğunuz hər forma üçün URL <em>contact/machine_name_of_form</em> formatına malikdir.

en: From the <a href=":contact_admin">Contact forms page</a>, you can configure the fields to be shown on contact forms, including their labels and help text. If you would like other content (such as text or images) to appear on a contact form, use a block. You can create and edit blocks on the <a href=":blocks">Block layout page</a>, if the Block module is installed.
az: <a href=":contact_admin">Əlaqə formaları səhifəsindən</a> siz etiketləri və yardım mətni daxil olmaqla əlaqə formalarında göstəriləcək sahələri konfiqurasiya edə bilərsiniz. Əlaqə formasında başqa məzmunun (mətn və ya şəkillər kimi) görünməsini istəyirsinizsə, blokdan istifadə edin. Blok modulu quraşdırılıbsa, siz <a href=":blocks">Blok düzümü səhifəsində</a> bloklar yarada və redaktə edə bilərsiniz.

en: @sender-name (@sender-url) sent a message using the contact form at @form-url.
az: @sender-name (@sender-url) @form-url ünvanındakı əlaqə formasından istifadə edərək mesaj göndərdi.

en: Hello @recipient-name,
az: Salam @recipient-name,

en: @sender-name (@sender-url) has sent you a message via your contact form at @site-name.
az: @sender-name (@sender-url) @site-name ünvanındakı əlaqə formanız vasitəsilə sizə mesaj göndərdi.

en: @name (not verified)
az: @name (təsdiqlənməyib)

en: The contact form has not been configured. <a href=":add">Add one or more forms</a> .
az: Əlaqə forması konfiqurasiya edilməyib. <a href=":add">Bir və ya daha çox forma əlavə edin</a> .

en: Message displayed to user on submission
az: Mesaj göndərildikdə istifadəçiyə göstərilir

en: Redirect path on submission
az: Təqdimat zamanı yönləndirmə yolu

en: The message to display to the user after submission of this form. Leave blank for no message.
az: Bu forma təqdim edildikdən sonra istifadəçiyə göstəriləcək mesaj. Heç bir mesaj üçün boş buraxın.

en: Path to redirect the user to after submission of this form. For example, type "/about" to redirect to that page. Use a relative path with a slash in front.
az: Bu formanı təqdim etdikdən sonra istifadəçini yönləndirmə yolu. Məsələn, həmin səhifəyə yönləndirmək üçün "/haqqında" yazın. Qarşısında kəsikli nisbi yoldan istifadə edin.

en: The path should start with /.
az: Yol / ilə başlamalıdır.

en: Preview sender message
az: Göndərənin mesajına baxın

en: contact forms
az: əlaqə formaları

en: contact message
az: əlaqə mesajı

en: contact messages
az: əlaqə mesajları

en: Provides site-wide contact forms and forms to contact individual users.
az: Fərdi istifadəçilərlə əlaqə saxlamaq üçün sayt miqyasında əlaqə formaları və formalar təqdim edir.

en: Click <em>Save permissions</em>.
az: <em>İcazələri yadda saxla</em> klikləyin.

en: Add, remove, or rearrange the fields on personal and site-wide contact forms.
az: Şəxsi və sayt miqyasında əlaqə formalarında sahələri əlavə edin, silin və ya yenidən təşkil edin.

en: What are the fields on contact forms?
az: Əlaqə formalarında hansı sahələr var?

en: Configure personal contact forms for registered users on the website.
az: Saytda qeydiyyatdan keçmiş istifadəçilər üçün şəxsi əlaqə formalarını konfiqurasiya edin.

en: Click <em>Save configuration</em>.
az: <em>Konfiqurasiyanı yadda saxla</em> klikləyin.

en: Create a new site-wide contact form.
az: Saytda yeni əlaqə forması yaradın.

en: Click <em>Add contact form</em>.
az: <em>Əlaqə forması əlavə et</em> klikləyin.

en: Click <em>Save</em>. You should see your new contact form in the table, along with a link to view it.
az: <em>Saxla</em> klikləyin. Cədvəldə yeni əlaqə formanızı və ona baxmaq üçün linki görməlisiniz.

en: What are contact forms?
az: Əlaqə formaları nədir?

en: See the related topics below for specific tasks.
az: Xüsusi tapşırıqlar üçün aşağıdakı əlaqəli mövzulara baxın.

en: Click <em>Edit</em> for the site-wide form you want to be the default.
az: Defolt olmaq istədiyiniz bütün sayt forması üçün <em>Redaktə</em> üzərinə klikləyin.

en: Check <em>Make this the default form</em> and click <em>Save</em>.
az: <em>Bunu defolt forma et</em> yoxlayın və <em>Saxla</em> klikləyin.

en: Managing the fields of contact forms
az: Əlaqə formalarının sahələrini idarə etmək

en: Configuring personal contact forms
az: Şəxsi əlaqə formalarının konfiqurasiyası

en: Creating a new contact form
az: Yeni əlaqə formasının yaradılması

en: Managing contact forms
az: Əlaqə formalarının idarə edilməsi

en: Setting a default contact form
az: Defolt əlaqə formasının qurulması
