COOKiES Consent Management (1.2.4) - en to sk translation catalogue (319 entries)

en: Title
sk: Názov

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Groups
sk: Skupiny

en: Group
sk: Skupina

en: Read more
sk: Čítať ďalej

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: Documentation
sk: Dokumentácia

en: Edit
sk: Upraviť

en: Links
sk: Odkazy

en: Weight
sk: Váha

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Name
sk: Názov

en: Label
sk: Označenie

en: Save Settings
sk: Uložiť nastavenia

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Domain
sk: Doména

en: Company
sk: Spoločnosť

en: Group name
sk: Názov skupiny

en: Callback URL
sk: URL spätného volania

en: Deny all
sk: Odmietnuť všetko

en: Both
sk: Oba

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Save settings
sk: Uložiť nastavenia

en: Purpose
sk: Účel

en: Expiration
sk: Expirácia

en: Are you sure you want to delete %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť %name?

en: Display name
sk: Zobrazované meno

en: Above
sk: Nad

en: Language code
sk: Kód jazyka

en: Main Text
sk: Základný text

en: Services
sk: Služby

en: Service
sk: Služba

en: Machine name
sk: Strojový názov

en: About
sk: Informácie o

en: Banner text
sk: Text bannera

en: Translate
sk: Preložiť

en: Below
sk: Pod

en: denied
sk: odmietnuté

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: allowed
sk: povolené

en: Button labels
sk: Označenia tlačidiel

en: Styling
sk: Štýlovanie

en: Cookie settings
sk: Nastavenia súborov cookie

en: Dependencies
sk: Závislosti

en: Always active
sk: Vždy aktívny

en: Imprint
sk: Odtlačok

en: Service Group
sk: Skupina služieb

en: callback
sk: spätné volanie

en: Disclaimer text
sk: Text odmietnutia zodpovednosti

en: Element type
sk: Typ elementu

en: Service group
sk: Skupina služieb

en: Social Plugins
sk: Sociálne pluginy

en: Privacy Policy URL
sk: URL adresa zásad ochrany osobných údajov

en: Accept all
sk: Prijať všetko

en: Functional
sk: Funkčné

en: The path '%path' has to start with a slash.
sk: Cesta '%path' musí začínať lomítkom.

en: content @type: deleted @label.
sk: @type: @label bol odstránený.

en: Cookie Policy URL
sk: URL adresa zásad používania súborov cookie

en: Privacy policy
sk: Ochrana osobných údajov

en: Either the path '%path' is invalid or you do not have access to it.
sk: Buď je cesta '%path' neplatná, alebo k nej nemáte prístup.

en: Secure mode
sk: Bezpečný režim

en: Hide element
sk: Skryť element

en: Read more label
sk: Označenie "Čítať ďalej"

en: Video sharing services help to add rich media on the site and increase its visibility.
sk: Služby zdieľania videí pomáhajú pridať na stránku bohaté médiá a zvýšiť jej viditeľnosť.

en: User consent management tool using library cookiesJSR.
sk: Nástroj na správu súhlasov používateľov pomocou knižnice cookiesJSR.

en: Add COOKiES service entity
sk: Pridať entitu služby COOKiES

en: Add COOKiES service group
sk: Pridať skupinu služieb COOKiES

en: Widget texts
sk: Texty widgetov

en: COOKiES configuration
sk: Konfigurácia COOKiES

en: Translatable texts assigned in the COOKiES widget.
sk: Prekladateľné texty priradené vo widgete COOKiES.

en: Groups of third-party services (e.g. tracking or advertising)
sk: Skupiny služieb tretích strán (napr. sledovanie alebo reklama)

en: Third-party services where user consent is required.
sk: Služby tretích strán, pri ktorých sa vyžaduje súhlas používateľa.

en: Base config
sk: Základná konfigurácia

en: COOKiES Configuration
sk: Konfigurácia COOKiES

en: Texts COOKiES widget
sk: Texty widgetu COOKiES

en: Privacy Uri
sk: Ochrana osobných údajov Uri

en: Imprint Uri
sk: Odtlačok Uri

en: Cookie documentation
sk: Dokumentácia o súboroch cookie

en: Cookie documentation Uri
sk: Uri pre dokumentáciu súborov cookie

en: Settings all services
sk: Nastavenia všetkých služieb

en: COOKiES service
sk: Služba COOKiES

en: Consent required
sk: Vyžaduje sa súhlas

en: COOKiES service group
sk: Skupina služieb COOKiES

en: This content is blocked because @service cookies have not been accepted.
sk: Tento obsah je zablokovaný, pretože súbory cookie pre @service neboli prijaté.

en: Only accept @service cookies.
sk: Prijať iba súbory cookie @service.

en: Submodule of cookies to manage Google Analytics implemented by so named module.
sk: Podmodul súborov cookie na správu služby Google Analytics implementovaný takto pomenovaným modulom.

en: Submodule of COOKiES to manage Google Analytics (by "google_analytics" module) inside of COOKiES consent management.
sk: Submodul systému COOKiES na správu služby Google Analytics (modulom "google_analytics") v rámci správy súhlasov systému COOKiES.

en: Submodule of COOKiES to manage Google Tag Manager (by "google_tag" module) inside of COOKiES consent management.
sk: Submodul systému COOKiES na správu nástroja Google Tag Manager (pomocou modulu "google_tag") v rámci správy súhlasov systému COOKiES.

en: Submodule of COOKiES to manage Instagram media items (by "Media Entity Instagram" module) in COOKiES consent management.
sk: Submodul systému COOKiES na správu mediálnych položiek Instagram (prostredníctvom modulu "Media Entity Instagram") v rámci správy súhlasov systému COOKiES.

en: Submodule of COOKiES to manage Twitter media items (by "media_entity_twitter" module) inside of COOKiES consent management.
sk: Submodul systému COOKiES na správu mediálnych položiek Twitter (modulom "media_entity_twitter") v rámci správy súhlasov systému COOKiES.

en: Submodule of COOKiES to manage video media items (by "media" module) inside of COOKiES consent management.
sk: Submodul systému COOKiES na správu mediálnych položiek videa (modulom "media") v rámci správy súhlasov systému COOKiES.

en: <p>The user's decisions about which services to use and which cookies can be installed are stored in a (required) cookie. These settings only refer to this single cookie.</p>
sk: <p>Rozhodnutia používateľa o tom, ktoré služby sa majú používať a ktoré súbory cookie sa môžu nainštalovať, sa ukladajú do (povinného) súboru cookie. Tieto nastavenia sa vzťahujú len na tento jeden súbor cookie.</p>

en: <p>A documentation of these different options <a href="https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTTP/Headers/Set-Cookie"  target="_blank">you can find here</a>.</p>
sk: <p>Dokumentáciu týchto rôznych možností <a href="https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTTP/Headers/Set-Cookie" target="_blank">najdete tu</a>.</p>

en: Display "Deny All" button
sk: Zobraziť tlačidlo "Odmietnuť všetko"

en: Group consent
sk: Skupinový súhlas

en: Display "cookie documentation" links.
sk: Zobraziť odkazy "dokumentácia k súborom cookie".

en: <p>Cookies JSR offers a standard styling that is loaded via CDN. This styling can certainly be overridden for the purpose of customizing the layout; however, it is better to completely remove the original style sheet and rebuild it. Cookies JSR contains <a href="https://github.com/jfeltkamp/cookiesjsr/tree/master/styles" target="_blank">the original SCSS files</a> that can be transferred to the theme.</p>
sk: <p>Súbory Cookies JSR ponúkajú štandardný štýl, ktorý sa načíta prostredníctvom CDN. Tento štýl je určite možné prepísať na účely prispôsobenia rozvrhnutia; je však lepšie úplne odstrániť pôvodný súbor štýlov a vytvoriť ho nanovo. Súbory cookie JSR obsahujú <a href="https://github.com/jfeltkamp/cookiesjsr/tree/master/styles" target="_blank">pôvodné súbory SCSS</a>, ktoré možno preniesť do témy.</p>

en: Use original Cookies JSR layout.
sk: Použiť pôvodné Cookies JSR rozloženie.

en: Use callback
sk: Použiť spätné volanie

en: Callback method
sk: Metóda spätného volania

en: The cookie name has invalid characters. Permitted are numbers, letters and underscores.
sk: Názov súboru cookie obsahuje neplatné znaky. Povolené sú čísla, písmená a podčiarkovníky.

en: The cookie domain seems to be invalid.
sk: Doména súboru cookie je neplatná.

en: The hash value may not contain the #-char.
sk: Hodnota hash nesmie obsahovať znak #.

en: The hash value is invalid. Permitted are between 3 and 64 characters of (0-9 a-z A-Z _ -).
sk: Hodnota hash je neplatná. Povolené sú 3 až 64 znakov (0-9 a-z A-Z _ -).

en: Label for the Cookie service entity.
sk: Označenie pre Cookie service entity.

en: Group the service belongs to e.g. 'tracking'.
sk: Skupina, do ktorej služba patrí, napr. "sledovanie".

en: If checkbox is enabled, entity is shown in the user consent management widget.
sk: Ak je začiarkavacie políčko povolené, entita sa zobrazí vo widgete pre správu súhlasov používateľov.

en: Created the %label Cookie service entity.
sk: %label Cookie service entity bol vytvorený.

en: Saved the %label Cookie service entity.
sk: %label Cookie service entity bol uložený.

en: Created the %label Cookie service group.
sk: %label Cookie service group bol vytvorený.

en: Saved the %label Cookie service group.
sk: %label Cookie service group bol uložený.

en: Banner texts
sk: Texty bannerov

en: Banner details
sk: Detaily bannera

en: Dialog texts
sk: Texty dialógov

en: Required cookies
sk: Povinné súbory cookie

en: Cookies are small text files that are placed by your browser on your device in order to store certain information. Using the information that is stored and returned, a website can recognize that you have previously accessed and visited it using the browser on your end device. We use this information to arrange and display the website optimally in accordance with your preferences. Within this process, only the cookie itself is identified on your device. Personal data is only stored following your express consent or where this is absolutely necessary to enable use the service provided by us and accessed by you.
sk: Súbory cookie sú malé textové súbory, ktoré prehliadač ukladá do vášho zariadenia s cieľom uložiť určité informácie. Pomocou uložených a vrátených informácií môže webová stránka rozpoznať, že ste ju predtým navštívili pomocou prehliadača vo vašom koncovom zariadení. Tieto informácie používame na optimálne usporiadanie a zobrazenie webovej stránky v súlade s vašimi preferenciami. V rámci tohto procesu sa vo vašom zariadení identifikuje len samotný súbor cookie. Osobné údaje sa ukladajú len na základe vášho výslovného súhlasu alebo ak je to absolútne nevyhnutné na to, aby bolo možné využívať nami poskytované služby, ku ktorým máte prístup.

en: Performance Cookies
sk: Výkonnostné súbory cookie

en: Performance cookies collect aggregated information about how our website is used. The purpose of this is to improve its attractiveness, content and functionality. These cookies help us to determine whether, how often and for how long particular sub-pages of our website are accessed and which content users are particularly interested in. Search terms, country, region and (where applicable) the city from which the website is accessed are also recorded, as is the proportion of mobile devices that are used to access the website. We use this information to compile statistical reports that help us tailor the content of our website to your needs and optimize our offer.
sk: Súbory cookie týkajúce sa výkonu zhromažďujú súhrnné informácie o tom, ako sa naša webová lokalita používa. Účelom je zlepšiť jej atraktívnosť, obsah a funkčnosť. Tieto súbory cookie nám pomáhajú zistiť, či, ako často a ako dlho sú navštevované jednotlivé podstránky našej webovej lokality a o aký obsah majú používatelia mimoriadny záujem. Zaznamenávajú sa aj vyhľadávacie výrazy, krajina, región a (prípadne) mesto, z ktorého sa na webovú stránku pristupuje, ako aj podiel mobilných zariadení, ktoré sa používajú na prístup na webovú stránku. Tieto informácie používame na zostavovanie štatistických správ, ktoré nám pomáhajú prispôsobiť obsah našej webovej lokality vašim potrebám a optimalizovať našu ponuku.

en: Tracking cookies
sk: Sledovacie súbory cookie

en: Marketing cookies come from external advertising companies ("third-party cookies") and are used to collect information about the websites visited by the user. The purpose of this is to create and display target group-oriented content and advertising for the user.
sk: Marketingové súbory cookie pochádzajú od externých reklamných spoločností ("súbory cookie tretích strán") a používajú sa na zhromažďovanie informácií o webových stránkach, ktoré používateľ navštívil. Ich účelom je vytvárať a zobrazovať obsah a reklamu orientovanú na cieľovú skupinu používateľa.

en: Display "Settings" as Link
sk: Zobraziť "Nastavenia" ako odkaz

en: Load Cookies JSR from CDN.
sk: Načítať súbory Cookies JSR z CDN.

en: Scroll limit (px)
sk: Limit posúvania (px)

en: Submodule of cookies to manage Matomo Analytics implemented by so named module.
sk: Submodul cookies na správu Matomo Analytics implementovaný takto pomenovaným modulom.

en: Submodule of COOKiES to manage Matomo Analytics (by "matomo" module) inside of COOKiES consent management.
sk: Submodul systému COOKiES na správu Matomo Analytics (modulom "matomo") v rámci správy súhlasov systému COOKiES.

en: You installed COOKiES reCAPTCHA. To enable the service please go to the <a href="@link">Captcha admin settings</a> and select "reCAPTCHA (from module cookies_recaptcha)" as "Default challenge type".
sk: Nainštalovali ste COOKiES reCAPTCHA. Ak chcete službu aktivovať, prejdite do <a href="@link">nastavení Captcha</a> a vyberte "reCAPTCHA (z modulu cookies_recaptcha)" ako "Predvolený typ úlohy".

en: COOKiES submodule to manage a third-party-integration of reCAPTCHA inside of COOKiES user consent management.
sk: Submodul COOKiES na správu integrácie reCAPTCHA tretej strany v rámci správy súhlasov používateľov systému COOKiES.

en: Submodule of cookies to manage IVW Integration implemented by so named module.
sk: Podmodul súborov cookie na správu integrácie IVW implementovaný takto pomenovaným modulom.

en: Submodule of COOKiES to manage IVW Tracking inside of COOKiES consent management.
sk: Submodul systému COOKiES na správu sledovania IVW v rámci správy súhlasov systému COOKiES.

en: COOKiES config
sk: Konfigurácia COOKiES

en: Show "Deny All" button
sk: Zobraziť tlačidlo "Odmietnuť všetko"

en: Default langcode
sk: Predvolený kód jazyka

en: Cookie Documentation
sk: Dokumentácia o súboroch cookie

en: Local documentation for cookie details from this provider.
sk: Podrobnosti o súboroch cookie od tohto poskytovateľa nájdete v dokumentácii.

en: Cookies Documentation
sk: Dokumentácia k súborom cookies

en: Your cookie settings have been saved in your account.
sk: Vaše nastavenia súborov cookie boli uložené vo vašom profile.

en: Open the cookie consent dialog.
sk: Otvoriť dialógové okno súhlasu so súbormi cookie.

en: Submodule of COOKiES to manage Facebook Pixel implemented by facebook_pixel module.
sk: Submodul systému COOKiES na správu Facebook Pixel implementovaný modulom facebook_pixel.

en: Callback options
sk: Možnosti spätného volania

en: Store consent for authenticated users
sk: Uložiť súhlas pre overených používateľov

en: If "use callback" enabled, consents are stored for authenticated users.
sk: Ak je povolené "použiť spätné volanie", súhlasy sa ukladajú pre overených používateľov.

en: Submodule of COOKiES to manage Google Analytics (by "google_analytics" or "ga" module) inside of COOKiES consent management.
sk: Submodul systému COOKiES na správu služby Google Analytics (pomocou modulu "google_analytics" alebo "ga") v rámci správy súhlasov systému COOKiES.

en: COOKiES Service
sk: Služba COOKiES

en: Deny all when using close button
sk: Odmietnuť všetko pri použití tlačidla zavrieť

en: COOKiES related tokens.
sk: Tokeny súvisiace s COOKiES.

en: Provides the cookies documentation as markup.
sk: Poskytuje dokumentáciu cookies vo forme markupu.

en: Stores the user consent
sk: Ukladá súhlas používateľa

en: The cookies_filter module requires "symfony/dom-crawler" please require this composer package, via "composer require symfony/dom-crawler" or follow instructions in hook_help().
sk: Modul cookies_filter vyžaduje "symfony/dom-crawler" Vyžadujte tento balík composer prostredníctvom "composer require symfony/dom-crawler" alebo postupujte podľa pokynov v hook_help().

en: The cookies_filter module requires "symfony/css-selector" please require this composer package, via "composer require symfony/css-selector" or follow instructions in hook_help().
sk: Modul cookies_filter vyžaduje "symfony/css-selector" Vyžadujte tento balík composer prostredníctvom "composer require symfony/css-selector" alebo postupujte podľa pokynov v hook_help().

en: Access Cookies Service Filter
sk: Prístup k Cookies Service Filter

en: Access to "Cookies Service Filter" Eintities.
sk: Prístup k entitám "Cookies Service Filter".

en: Submodule of COOKiES to provide an input filter to dynamically disable page elements loading external sources like iframes and provide a two-click solution.
sk: Submodul systému COOKiES, ktorý poskytuje vstupný filter na dynamické zakázanie načítavania prvkov stránky z externých zdrojov, ako sú iframe, a poskytuje riešenie na dve kliknutia.

en: Add COOKiES service filter entity
sk: Pridať entitu filtra služby COOKiES

en: Filter Services
sk: Filtrovať služby

en: Filter services where known cookies services can be selected, so that user consent is required for specific HTML-Objects.
sk: Filtrovať služby, kde je možné vybrať známe služby cookies tak, aby sa vyžadoval súhlas používateľa pre konkrétne objekty HTML.

en: Filter services
sk: Filtrovať služby

en: Add cookies service filter
sk: Pridať filter služby cookies

en: Edit cookies service filter
sk: Upraviť filter služby cookies

en: Delete cookies service filter
sk: Odstrániť filter služby cookies

en: Element selectors
sk: Selektory prvkov

en: COOKiES service filter entity
sk: COOKiES service filter entita

en: Label for the Cookie service filter entity.
sk: Označenie pre entitu Cookie service filter.

en: The service this filter belongs to,
            e.g. 'Google Analytics'. You may need to add new services if this is a filter
            for a not yet existing service.
sk: Služba, ku ktorej tento filter patrí, napr. "Google Analytics". Ak ide o filter pre ešte neexistujúcu službu, môže byť potrebné pridať nové služby.

en: The element type to handle. Must be selected
          because the elements have different properties and have to be handled
          differently. If you need multiple elements for the same service, simply
          create multiple separate service filters.<br>NOTE: Inline Scripts
          (@example) are currently NOT supported! Use the 'script[src]' selector instead, see <a href='https://www.drupal.org/project/cookies/issues/3294942' target='_blank'>this issue</a> for more information.
sk: Typ prvku, ktorý sa má spracovať. Musí byť vybraný, pretože prvky majú rôzne vlastnosti a musia byť spracované inak. Ak potrebujete viacero prvkov pre tú istú službu, jednoducho vytvorte viacero samostatných filtrov služieb.<br>POZNÁMKA: Inline skripty (@example) nie sú podporované. Namiesto toho použite selektor 'script[src]', <a href='https://www.drupal.org/project/cookies/issues/3294942' target='_blank'>viac informácií nájdete v tomto článku.</a>

en: CSS Selectors to filter the current element type, each row is chained by 'or'.<br><b>Note: If left blank, all instances of the selected element type will be blocked</b><br><br><b>Typical Selectors:</b><br>
                                      <ul>
                                      <li><code>iframe.my-class-name</code> -> iframe with a certain class</li>
                                      <li><code>iframe[src*='youtube.com']</code> -> iframes with source youtube.com</li>
                                      <li><code>script[src]#my-id</code> -> External script with ID</li>
                                      <li><code>div > iframe</code> -> All iframes within a div element</li>
                                      </ul>
sk: Selektory CSS na filtrovanie aktuálneho typu prvku, každý riadok je zreťazený pomocou 'alebo'.<br><b>Poznámka: Ak necháte prázdne, všetky inštancie vybraného typu prvku budú zablokované.</b><br><br><b>Typické selektory:</b><br>
                                      <ul>
                                      <li><code>iframe.my-class-name</code> -> iframe s určitou class</li>
                                      <li><code>iframe[src*='youtube.com']</code> -> iframe so zdrojom youtube.com</li>
                                      <li><code>script[src]#my-id</code> -> Externý skript s ID</li>
                                      <li><code>div > iframe</code> -> Všetky iframy v rámci prvku div</li>
                                      </ul>

en: Blocked element display (Placeholder)
sk: Zobrazenie blokovaného prvku (Placeholder)

en: Cookies overlay
sk: Prekrytie Cookies

en: None (keep as-is)
sk: Žiadne (ponechať v pôvodnom stave)

en: Select if the blocked element should be
          replaced by a placeholder, hidden or kept as-is.
sk: Vyberte, či má byť blokovaný prvok nahradiť zástupným prvkom, skryť alebo ponechať v nezmenenej forme.

en: Placeholder element custom selectors
sk: Vlastné selektory zástupného prvku

en: If specified, uses these selectors <strong>instead of the blocked element wrapper</strong>
          as placeholder target, each row is chained by 'or'. Leave empty to use the element (wrapper) as target automatically.<br> For example, if a blocked script creates a div element in the header with the id 'test' we can type in the selector '#test' to show the placeholder cookies overlay on the div element
sk: Ak je zadaný, používa tieto selektory <strong>namiesto obalu blokovaného prvku ako cieľový zástupný prvok</strong>, každý riadok je reťazený pomocou 'alebo'. Ak ponecháte prázdne, použijete prvok (wrapper) ako cieľ automaticky.<br> Napríklad, ak blokovaný skript vytvorí v hlavičke prvok div s id "test", môžeme zadať selektor "#test", aby sa na prvku div zobrazil placeholder cookies.

en: One of the selectors does not contain %element
sk: Jeden zo selektorov neobsahuje %element

en: Created the %label Cookie service filter entity.
sk: Bola vytvorená %label Cookie service filter entity.

en: Saved the %label Cookie service filter entity.
sk: %label Cookie service filter entity bol uložený.

en: Use COOKiES Service Filters to block loading for
        selected HTML elements like iframes, embed, object, link, img, script, ...
        until consent is given and show an optional placeholder instead.
sk: Pomocou COOKiES Service Filters zablokujete načítanie pre vybrané prvky HTML, ako sú iframe, embed, object, link, img, script, ... až do udelenia súhlasu a namiesto toho zobrazovať voliteľný zástupný text.

en: COOKiES Filter: 2-Click Consent for page elements
sk: Filter COOKiES: Súhlas s prvkami stránky na 2 kliknutia

en: Prevents loading for selected HTML elements
     *    with external content like iframes, embed, object, link, img and shows a
     *    placeholder consent banner to accept the according cookie grups.
sk: Zabráni načítaniu vybraných prvkov HTML
     * s externým obsahom ako iframe, embed, object, link, img a zobrazí
     * zástupný banner súhlasu s prijatím príslušných skupín súborov cookie.

en: Object (@example)
sk: Objekt (@example)

en: Image (@example)
sk: Obrázok (@example)

en: Script (@example), see note!
sk: Script (@example), viď poznámku!

en: Edit cookie settings
sk: Upraviť nastavenia súborov cookie

en: Show COOKiES settings button
sk: Tlačidlo Zobraziť nastavenia COOKiES

en: Optionally show COOKiES settings button to open the cookie preferences dialog. Note: Requires Cookies UI block to be present on the page to work!
sk: Voliteľne zobraziť tlačidlo Nastavenia COOKiES na otvorenie dialógového okna s nastaveniami súborov cookie. Poznámka: Na fungovanie je potrebné, aby bol na stránke prítomný blok Cookies UI!

en: Customer communication and marketing tools.
sk: Komunikačné a marketingové nástroje pre zákazníkov.

en: Library still loads from CDN. You disabled to load Cookies JSR from CDN but you didn't install the library locally. Please download the library with version >=1.0.13 using Composer or from GitHub (https://github.com/jfeltkamp/cookiesjsr/tree/1.0.13) and place it into the libraries folder ({docroot}/libraries/cookiesjsr/dist/cookiesjsr.min.js) for loading from local
sk: Knižnica sa stále načítava z CDN. Zakázali ste načítanie Cookies JSR z CDN, ale knižnicu ste nenainštalovali lokálne. Stiahnite si knižnicu s verziou >=1.0.13 pomocou nástroja Composer alebo z GitHubu (https://github.com/jfeltkamp/cookiesjsr/tree/1.0.13) a umiestnite ju do priečinka libraries ({docroot}/libraries/cookiesjsr/dist/cookiesjsr.min.js) na načítanie z lokálnej

en: Submodule of COOKiES to integrate Asset Injector assets with COOKiES Services and its consent configuration.
sk: Submodul systému COOKiES na integráciu aktív Asset Injector so službami COOKiES a jeho konfiguráciou súhlasu.

en: COOKiES Integration
sk: Integrácia COOKiES

en: Consent not required
sk: Súhlas sa nevyžaduje

en: Asset injector COOKiES third party settings
sk: Nastavenia tretích strán Asset injector COOKiES

en: Enter the name of the cookie where the configuration is saved what servies are allowed or denied. (Default: cookiesjsr)
sk: Zadajte názov súboru cookie, v ktorom je uložená konfigurácia, aké služby sú povolené alebo zakázané. (Predvolené: cookiesjsr)

en: Number of days after that the cookie expires. Set to 0 to expire with browser close. (Default: 365)
sk: Počet dní po uplynutí platnosti súboru cookie. Nastavte na 0, aby platnosť vypršala so zatvorením prehliadača. (Predvolené nastavenie: 365)

en: (optional, default: empty) Enter the cookie domain in shape of this "example.com". No "http" prefix, no slashes. (Default: "")
sk: (nepovinné, predvolené: prázdne) Zadajte doménu cookie v tvare "example.com". Žiadna predpona "http", žiadne lomítka. (Predvolené: "")

en: Cookie is only sent if secure protocol (https) is used. (Default: false)
sk: Súbor cookie sa odošle len v prípade použitia zabezpečeného protokolu (https). (Predvolené: nie)

en: Handle cross-site requests. (Default: Lax)
sk: Spracovanie cross-site požiadaviek. (Predvolené nastavenie: Laxné)

en: The cookie consent banner (Block).
sk: Banner súhlasu so súbormi cookie (Blok).

en: If you do not display this button, user is forced to disable services with settings dialog. (Real name depends on translation). (Default: true)
sk: Ak toto tlačidlo nezobrazíte, používateľ je nútený zakázať služby pomocou dialógového okna s nastaveniami. (Skutočný názov závisí od prekladu). (Predvolené nastavenie: true)

en: Open settings dialog with a link, less prominent below the banner text. (Default: false)
sk: Otvoriť dialógové okno nastavení s odkazom, menej viditeľným pod textom banneru. (Predvolené: nie)

en: Settings Dialog Layer
sk: Dialógová vrstva Nastavenia

en: Cookie settings dialog layer with details, descriptions and individual settings.
sk: Dialógová vrstva nastavení súborov cookie s podrobnosťami, popismi a jednotlivými nastaveniami.

en: Enter the URL hash value (without "/" and "#") to open the settings dialog (Default: "editCookieSettings").
            You can use the URL hash ("/#myHashValue") string for example to place links in the footer menu or the privacy policy page to open the Cookie Settings Banner.
            Placed link example: <a href="/#@example_link_path">/#@example_link_path</a>
sk: Zadaním hodnoty hash adresy URL (bez znakov "/" a "#") otvorte dialógové okno nastavení (predvolené nastavenie: "editCookieSettings").
            Reťazec URL hash ("/#myHashValue") môžete použiť napríklad na umiestnenie odkazov v ponuke v pätičke alebo na stránke so zásadami ochrany osobných údajov na otvorenie bannera s nastaveniami súborov cookie.
            Príklad odkazu: <a href="/#@example_link_path">/#@example_link_path</a>

en: Deny all services on Layer close (by X-button)
sk: Odmietnuť všetky služby pri zatvorení vrstvy (tlačidlom X)

en: In some countries (e.g. Italy) cookie banners must have a close button that behaves equal to deny all cookies. Has no effect, if cookiesjsr cookie is already set. (Default: false)
sk: V niektorých krajinách (napr. v Taliansku) musia mať bannery so súbormi cookie tlačidlo na zatvorenie, ktoré sa správa rovnako ako odmietnutie všetkých súborov cookie. Nemá žiadny účinok, ak je už nastavený súbor cookiesjsr. (Predvolené: nie)

en: Allows to en-/disable only entire groups, not individual services. Services are not shown in detail. (Default: false)
sk: Umožňuje zapnúť/vypnúť iba celé skupiny, nie jednotlivé služby. Služby sa nezobrazujú podrobne. (Predvolené: nie)

en: Display links to cookie documentation (provided you have a documentation page) where explicitly is described what 3rd-party services and cookies are used. This is required, if you use "group consent". Link and link text are provided by translation. (Default: true)
sk: Zobraziť odkazy na dokumentáciu k súborom cookie (ak máte stránku s dokumentáciou), kde je výslovne opísané, aké služby tretích strán a súbory cookie sa používajú. Toto je potrebné, ak používate "skupinový súhlas". Odkaz a text odkazu sú zabezpečené prekladom. (Predvolené: áno)

en: Cookies JSR JavaScript Library
sk: CookiesJSR JavaScriptová knižnica

en: Load required library from external resource (JSDelivr). The alternative (if you uncheck) is to <a href="https://github.com/jfeltkamp/cookiesjsr" target="_blank" rel="noreferrer">download the library</a> and place it in the library folder, so library file can be reached e.g. under path: <em>{docroot}/libraries/cookiesjsr/dist/cookiesjsr.min.js</em>. (Default: true)
sk: Načítať požadovanú knižnicu z externého zdroja (JSDelivr). Alternatívou (ak zrušíte začiarknutie) je <a href="https://github.com/jfeltkamp/cookiesjsr" target="_blank" rel="noreferrer">stiahnuť knižnicu</a> a umiestniť ju do priečinka knižnice, aby bol súbor knižnice dostupný napr. pod cestou: <em>{docroot}/libraries/cookiesjsr/dist/cookiesjsr.min.js</em>. (Predvolené: áno)

en: Open COOKiES UI when user scrolls down more then X pixels (X is the scroll limit value). A value >= 1 avoids a page speed issue because the library loads independent from (after) page load. (Default: 0)
sk: Otvoriť používateľské rozhranie COOKiES, keď používateľ posunie nadol viac ako X pixelov (X je hodnota limitu posúvania). Hodnota >= 1 zabraňuje problému s rýchlosťou stránky, pretože knižnica sa načíta nezávisle od (po) načítaní stránky. (Predvolené nastavenie: 0)

en: If you uncheck this field the Cookies JSR UI will be loaded without stylesheet. (Default: true)
sk: Ak zrušíte začiarknutie tohto poľa, používateľské rozhranie Cookies JSR sa načíta bez súboru štýlov. (Predvolené nastavenie: true)

en: The callback is invoked immediately after a user sets / updates consents. You can use <b>hook_cookies_user_consent($consent)</b> to make backend adjustments, but keep in mind that site should remain cacheable.
sk: Spätné volanie sa vyvolá okamžite po nastavení/aktualizácii súhlasov používateľa. Na vykonanie úprav backendu môžete použiť <b>hook_cookies_user_consent($consent)</b>, ale nezabudnite, že stránka by mala byť naďalej cacheovateľná.

en: Use callback (DEPRECATED)
sk: Použitie spätného volania (zastarané)

en: Enable callback sent from cookies settings widget when consents have changed.<br/><b>WARNING:</b> This option is deprecated and will be removed in next minor release 2.x. Disable this feature when you moved code to the hook.
sk: Povoliť spätné volanie odoslané z widgetu nastavení súborov cookie pri zmene súhlasov. <b>UPOZORNENIE:</b> Táto možnosť je zastaraná a bude odstránená v nasledujúcej verzii 2.x. Zakážte túto funkciu, keď ste presunuli kód do hooku.

en: Callback method (DEPRECATED)
sk: Metóda spätného volania (zastarané)

en: <b>WARNING:</b> This option is deprecated and will be removed in next minor release 2.x. (default: POST) Select method for the callback.
sk: <b>Pozor:</b> Táto možnosť je zastaraná a bude odstránená v nasledujúcej verzii 2.x. (predvolené: POST) Výber metódy pre spätné volanie.

en: Callback URL  (DEPRECATED)
sk: URL spätného volania (zastarané)

en: <b>WARNING:</b> This option is deprecated and will be removed in next minor release 2.x. If you still use this feature config changes can be made in your config/sync/cookies.config.yml. As alternative use hook_cookies_user_consent() to manage your adjustments. (default: /cookies/consent/callback.json) Enter the callback url with trailing slash.
sk: <b>Pozor:</b> Táto možnosť je zastaraná a bude odstránená v nasledujúcej verzii 2.x. Ak túto funkciu stále používate, zmeny konfigurácie môžete vykonať v súbore config/sync/cookies.config.yml. Ako alternatívu použite na správu úprav funkciu hook_cookies_user_consent(). (Predvolené nastavenie: /cookies/consent/callback.json) Zadajte url spätného volania s koncovým lomítkom.

en: Only displayed in the COOKiES adminstration.
sk: Zobrazuje sa len v administrácii systému COOKiES.

en: Weight for the group order in the cookie documentation.
sk: Váha pre poradie skupín v dokumentácii k súborom cookie.

en: Displayed name for the tab title.
sk: Zobrazený názov pre názov karty.

en: Displayed as group description.
sk: Zobrazuje sa ako popis skupiny.

en: Privacy Policy Label
sk: Označenie zásad ochrany osobných údajov

en: Link label for privacy policy link (Default: "Privacy policy")
sk: Označenie prepojenia pre odkaz na zásady ochrany osobných údajov (Predvolené: "Zásady ochrany osobných údajov")

en: Privacy Policy URI
sk: Zásady ochrany osobných údajov URI

en: Link path (int./ext.) for privacy policy link, e.g. "/privacy" (int.) or "https://www.example.com/privacy" (ext.) (Default: "")
sk: Cesta k odkazu (int./ext.) pre odkaz na zásady ochrany osobných údajov, napr. "/privacy" (int.) alebo "https://www.example.com/privacy" (ext.) (predvolené: "")

en: Imprint Label
sk: Označenie odtlačku

en: Link title for imprint link (Default: "Imprint")
sk: Názov prepojenia pre odkaz na odtlačok (Predvolené: "Odtlačok")

en: Imprint URI
sk: URI odtlačku

en: Link path (int./ext.) for imprint link, e.g. "/imprint" (int.) or "https://www.example.com/imprint" (ext.) (Default: "")
sk: Cesta k odkazu (int./ext.) pre odkaz na odtlačok, napr. "/imprint" (int.) alebo "https://www.example.com/imprint" (ext.) (predvolené: "")

en: Cookie Documentation Label
sk: Označenie dokumentácie k súborom cookie

en: Link text for a cookie documentation page (Default: "Cookie documentation")
sk: Text prepojenia na stránku s dokumentáciou o súboroch cookie (Predvolené: "Dokumentácia súborov cookie")

en: Cookie Documentation URI
sk: Dokumentácia súborov cookie URI

en: URL for a Cookie Documentation  page where explicitly is described what 3rd-party services and cookies are used. This is required, if you use "Group consent". The default cookies documentation is also provided as a block, if you want to attach these information to an existing page. (Default: "/cookies/documentation")
sk: URL adresa stránky s dokumentáciou o súboroch cookie, kde je výslovne opísané, aké služby tretích strán a súbory cookie sa používajú. Toto je potrebné, ak používate "Skupinový súhlas". Predvolená dokumentácia súborov cookie je k dispozícii aj ako blok, ak chcete tieto informácie pripojiť k existujúcej stránke. (Predvolené nastavenie: "/cookies/documentation")

en: Button label for "Accept all" (Default: "Accept all")
sk: Označenie tlačidla "Prijať všetko" (predvolené: "Prijať všetko")

en: Button label for "Deny all" (Default: "Deny all")
sk: Označenie tlačidla "Odmietnuť všetko" (predvolené: "Odmietnuť všetko")

en: Button label for "Settings" (Default: "Settings")
sk: Označenie tlačidla "Nastavenia" (predvolené: "Nastavenia")

en: Button label for the save button (Default: "Save")
sk: Označenie tlačidla pre uloženie (Predvolené: "Uložiť")

en: Dialog title (Default: "Cookie settings")
sk: Názov dialógového okna (Predvolené: "Nastavenia súborov cookie")

en: Close button hover label
sk: Označenie tlačidla Zavrieť počas navádzania myšou

en: Close button hover label. (Default: "Close")
sk: Označenie tlačidla Zavrieť počas navádzania myšou. (Predvolené: "Zavrieť")

en: Allowed label
sk: Označenie "Povolené"

en: Switch title hover label. (Default: "Allowed")
sk: Označenie názvu prepínača počas navádzania myšou. (Predvolené: "povolené")

en: Denied label
sk: Označenie "Odmietnuté"

en: Switch title hover label. (Default: "Denied")
sk: Označenie názvu prepínača počas navádzania myšou.  (Predvolené: "odmietnuté")

en: Required cookies label
sk: Označenie požadovaných súborov cookie

en: Text for "Required cookies" with grouped consent. (Default: "Required cookies")
sk: Text pre "Požadované súbory cookie" so zoskupeným súhlasom. (Predvolené nastavenie: "Požadované súbory cookie")

en: Read more link text. (Default: "Read more")
sk: Text odkazu "Čítať viac". (Predvolené: "Čítať ďalej")

en: Always active label
sk: Označenie "Vždy aktívny"

en: Label replaces switch when service is always active. (Default: "Always active")
sk: Označenie nahrádza prepínač, keď je služba vždy aktívna. (Predvolené nastavenie: "Vždy aktívny")

en: Settings for all services label
sk: Nastavenia pre všetky označenia služieb

en: Dialog footer, label for actions. (Default: "Settings for all services")
sk: Pätička dialógu, označenie akcií. (Predvolené nastavenie: "Nastavenia pre všetky služby")

en: COOKiES overview page
sk: Prehľadová stránka COOKiES

en: COOKiES base configuration
sk: Základná konfigurácia COOKiES

en: Configure cookies widget texts
sk: Konfigurácia textov widgetu cookies

en: Grant permissions to configure the COOKiES widget.
sk: Udelenie oprávnení na konfiguráciu widgetu COOKiES.

en: Grant permissions to configure the COOKiES base configuration.
sk: Udelenie oprávnení na konfiguráciu základnej konfigurácie systému COOKiES.

en: Administer COOKiES service groups
sk: Správa skupín služieb COOKiES

en: Grant permissions to configure and create COOKiES services and service groups.
sk: Udelenie oprávnení na konfiguráciu a vytváranie služieb a skupín služieb COOKiES.

en: COOKiES Widget Texts
sk: Texty widgetov COOKiES

en: COOKiES Service Entities
sk: Subjekty služieb COOKiES

en: Edit COOKiES service entity
sk: Upraviť entitu služby COOKiES

en: Delete COOKiES service entity
sk: Odstrániť entitu služby COOKiES

en: COOKiES Service Group Entities
sk: Entity skupiny služieb COOKiES

en: Add COOKiES service group entity
sk: Pridať entitu skupiny služieb COOKiES

en: Edit COOKiES service group entity
sk: Upraviť entitu skupiny služieb COOKiES

en: Delete COOKiES service group entity
sk: Odstrániť entitu skupiny služieb COOKiES

en: Disclaimer text position
sk: Pozícia textu odmietnutia zodpovednosti

en: Processor Details Label
sk: Označenie údajov o spracovateľovi

en: Processor Label
sk: Označenie spracovateľa

en: Processor Website URL Label
sk: Označenie URL adresy webovej lokality spracovateľa

en: Processor Privacy Policy URL Label
sk: Označenie pre URL adresu zásad ochrany osobných údajov spracovateľa

en: Processor Cookie Policy URL Label
sk: Označenie pre adresu URL zásad používania súborov cookie spracovateľa

en: Processor Contact Label
sk: Označenie kontaktu spracovateľa

en: Service Blocked Placeholder Accept All Text
sk: Prijať všetko Text pre zástupcu blokovanej služby

en: Blocked Placeholder Message
sk: Zablokovaná zástupná správa

en: Accept Message
sk: Prijať správu

en: Processor Company
sk: Spracovateľská firma

en: Processor Company Contact
sk: Spracovateľská firma kontakt

en: Processor URL
sk: Spracovateľská firma URL

en: Processor Privacy Policy URL
sk: Spracovateľská firma URL adresa zásad ochrany osobných údajov

en: Processor Cookie Policy URL
sk: Spracovateľská firma URL adresa zásady používania súborov cookie

en: Submodule of COOKiES to manage Facebook Pixel (by "Facebook Pixel (facebook_pixel)" module) inside of COOKiES consent management.
sk: Submodul systému COOKiES na správu Facebook Pixel (modulom "Facebook Pixel (facebook_pixel)") v rámci správy súhlasov systému COOKiES.

en: Consent Required
sk: Vyžaduje sa súhlas

en: Edit cookie information for @label here
sk: Upraviť informácie o súboroch cookie pre @label tu

en: When enabled, this service needs active user consent to be loaded.
            Based on the individual service (and its submodule) implementation, when enabled, the service is blocked until consent is given.
            When disabled, consent is assumed and the service typically isn't blocked.
            Disabling this is typically only recommended for required technical cookies and can lead to GDPR violations otherwise.
sk: Ak je táto služba povolená, na načítanie je potrebný aktívny súhlas používateľa.
            Na základe implementácie jednotlivých služieb (a ich podmodulov) je služba po zapnutí blokovaná, kým nie je udelený súhlas.
            Keď je vypnutá, súhlas sa predpokladá a služba zvyčajne nie je blokovaná.
            Vypnutie sa zvyčajne odporúča len v prípade potrebných technických súborov cookie a v opačnom prípade môže viesť k porušeniu nariadenia GDPR.

en: This service's purpose.
sk: Účel tejto služby.

en: Service Placeholder Texts
sk: Zástupné texty služby

en: Service specific placeholder texts for the COOKiES overlay, which blocks service specific elements.
sk: Náhradné texty špecifické pre službu pre prekrytie COOKiES, ktoré blokuje prvky špecifické pre službu.

en: Accept Text
sk: Prijať text

en: Processor Company Details
sk: Podrobnosti o spracovateľovi

en: Additional informations about the optional asscociated processor company of this service.
sk: Ďalšie informácie o voliteľnej pridruženej spracovateľskej spoločnosti tejto služby.

en: Data Protection Contact Details
sk: Kontaktné údaje na ochranu údajov

en: The data protection contact details of the processor company (Example: "privacy@example.com").
sk: Kontaktné údaje o ochrane údajov spracovateľskej spoločnosti (príklad: "privacy@example.com").

en: COOKiES services documentation texts
sk: Texty dokumentácie služieb COOKiES

en: Texts for the COOKiES services documentation (page, token, settings layer).
sk: Texty pre dokumentáciu služieb COOKiES (stránka, token, vrstva nastavení).

en: Processor Company Details Label
sk: Označenie s údajmi o spoločnosti spracovateľa

en: The processor company details label. (Default: "Processor Company Details")
sk: Označenie údajov o spracovateľskej spoločnosti. (Predvolené: "Údaje o spracovateľskej firme")

en: Processor Company Label
sk: Označenie pre názov spracovateľskej spoločnosti

en: The processor company label. (Default: "Company")
sk: Označenie pre názov spracovateľskej spoločnosti. (Predvolené: "Spoločnosť")

en: The processor website url label. (Default: "Company Website")
sk: Označenie url adresy webovej stránky spracovateľa. (Predvolené: "Webová stránka spoločnosti")

en: The processor privacy policy url label. (Default: "Company Privacy Policy")
sk: Označenie url zásad ochrany osobných údajov spracovateľa. (Predvolené: "Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti")

en: The processor cookie policy url label. (Default: "Company Cookie Policy")
sk: Označenie url zásad spracovateľa súborov cookie. (Predvolené: "Zásady používania súborov cookie spoločnosti")

en: Processor Data Protection Contact Details Label
sk: Označenie pre spracovateľa kontaktné údaje o ochrane údajov

en: The processor data protection contact details label. (Default: "Data Protection Contact Details")
sk: Označenie kontaktných údajov o ochrane údajov spracovateľa. (Predvolené nastavenie: "Kontaktné údaje o ochrane údajov")

en: COOKiES documentation disclaimer
sk: Zrieknutie sa zodpovednosti za dokumentáciu COOKiES

en: Allows to place a disclaimer text above and / or below the COOKiES services documentation output. Leave empty to show no disclaimer. Ensure you update service information regularly anyway! (Default: "All cookie information is subject to change by the service providers. We update this information regularly.")
sk: Umožňuje umiestniť text o odmietnutí zodpovednosti nad a/alebo pod výstup dokumentácie služieb COOKiES. Ponechajte prázdne, aby sa nezobrazovalo žiadne vyhlásenie o vylúčení zodpovednosti. Zabezpečte, aby ste informácie o službách aj tak pravidelne aktualizovali! (Predvolené nastavenie: "Všetky informácie o súboroch cookie môžu poskytovatelia služieb zmeniť. Tieto informácie pravidelne aktualizujeme.")

en: COOKiES documentation disclaimer position
sk: Pozícia vyhlásenia o odmietnutí zodpovednosti v dokumentácii COOKiES

en: Global placeholder texts
sk: Globálne zástupné texty

en: Global texts for the COOKiES services placeholder, which blocks service related elements.
sk: Globálne texty pre zástupcu služieb COOKiES, ktorý blokuje prvky súvisiace so službami.

en: Accept All Message
sk: Správa "Prijať všetko"

en: The global placeholder accept all cookies text (Default: "Accept All Cookies")
sk: Globálny zástupca pre text akceptovať všetky súbory cookie (Predvolené: "Akceptovať všetky súbory cookie")

en: The placeholder main text (Example: "This content is blocked because XYZ cookies have not been accepted.").
sk: Zástupný hlavný text (Príklad: "Tento obsah je blokovaný, pretože súbory cookie XYZ neboli prijaté.").

en: The placeholder accept text (Example: "Only accept XYZ cookies.").
sk: Zástupný text akceptácie (Príklad: " Akceptovať iba súbory cookie XYZ.").

en: The processor company of this service (Example: "Example LCC").
sk: Spracovateľská spoločnosť tejto služby (Príklad: "Príklad LCC").

en: External processor company URL (Example: "https://www.example.com/").
sk: URL adresa externého spracovateľa (príklad: "https://www.example.com/").

en: External processor company privacy policy URL (Example: "https://policies.example.com/privacy").
sk: URL adresa zásad ochrany osobných údajov externej spracovateľskej spoločnosti (príklad: "https://policies.example.com/privacy").

en: External processor company cookies policy URL (Example: "https://policies.example.com/cookies").
sk: URL adresa zásad používania súborov cookie externej spracovateľskej spoločnosti (príklad: "https://policies.example.com/cookies").

en: The COOKiES service this asset belongs to (check your existing services <a href="@collection">here</a>).
            You may add a new service <a href="@add_form">here</a>, if this is a filter
            for a not yet existing service. Also you may need to add further information
            to the service description for this use-case. <strong>Note, that js preprocessing is NOT compatible with the COOKiES service!</strong>
sk: Služba systému COOKiES, ku ktorej toto aktívum patrí (<a href="@collection">tu skontrolujte svoje existujúce služby</a>).
            <a href="@add_form">Ak ide o filter pre ešte neexistujúcu službu, môžete tu pridať novú službu.</a>.
            Tiež môže byť potrebné pridať ďalšie informácie do popisu služby pre tento prípad použitia.<strong>Upozorňujeme, že predspracovanie js NIE JE kompatibilné so službou COOKiES!</strong>

en: Configure COOKiES base configuration
sk: Konfigurácia základnej konfigurácie COOKiES

en: Social media widgets provide additional content originally published on third party platforms.
sk: Widgety sociálnych médií poskytujú ďalší obsah pôvodne uverejnený na platformách tretích strán.
