Devel (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (271 entries)

en: Forms
oc: Formularis

en: delete
oc: suprimir

en: title
oc: títol

en: value
oc: valor

en: Status
oc: Estatut

en: Operations
oc: Accions

en: Value
oc: Valor

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: content
oc: contengut

en: Development
oc: Desvolopament

en: Group
oc: Grop

en: Closed
oc: Tampat

en: Subject
oc: Objècte

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Comments
oc: Comentaris

en: Priority
oc: Prioritat

en: Action
oc: Accion

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: view
oc: veire

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: None
oc: Pas cap

en: default
oc: defaut

en: Variable
oc: Variabla

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: username
oc: nom d'utilizaire

en: Default
oc: Per defaut

en: Open
oc: Dobèrt

en: Time
oc: Ora

en: Views
oc: Vistas

en: Path
oc: Camin

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: Modules
oc: Moduls

en: Theme
oc: Tèma

en: name
oc: nom

en: path
oc: camin

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: type
oc: tipe

en: Mail
oc: Corrièrs electronic

en: User
oc: Utilizaire

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: status
oc: estatut

en: Exclude
oc: Exclure

en: Menu item
oc: Element de menú

en: Database
oc: Basa de donadas

en: Not found
oc: Pas trobat

en: Url
oc: URL

en: Loaded
oc: Cargat

en: Host
oc: Òste

en: To
oc: A

en: Roles
oc: Ròtles

en: Filter
oc: Filtrar

en: Session ID
oc: Identificant de session

en: Variable name
oc: Nom de la variabla

en: Fields
oc: Camps

en: Count
oc: Descompte

en: Nodes
oc: Nosèls

en: Load
oc: Cargar

en: State
oc: Estat

en: node
oc: nosèl

en: Method
oc: Metòde

en: Events
oc: Eveniments

en: Now
oc: Ara

en: Configuration
oc: Configuracion

en: access content
oc: accedir al contengut

en: External
oc: Extèrne

en: Clear cache
oc: Neteja la memòria cache

en: Hidden
oc: Amagat

en: create
oc: crear

en: Token
oc: Geton (token)

en: Switch
oc: Cambiar

en: ago
oc: i a

en: update
oc: metre a jorn

en: Front page
oc: Pagina d'acuèlh

en: NO
oc: NON

en: YES
oc: ÒC

en: terms
oc: tèrmes

en: missing
oc: mancant

en: Enter username
oc: Entratz lo nom d'utilizaire

en: Username not found
oc: Nom d'utilizaire desconegut

en: Themes
oc: Tèmas

en: Translations
oc: Traduccions

en: users
oc: utilizaires

en: Translated
oc: Traduch

en: Blocks
oc: Blòts

en: Services
oc: Servicis

en: Available
oc: Disponible

en: 1 user | @count users
oc[0]: 1 utilizaire
oc[1]: @count utilizaires

en: Here are the contents of your <code>$_SESSION</code> variable.
oc: Voici lo contengut de vòstra variabla <code>$_SESSION</code>.

en: Reinstall modules
oc: Reïnstallar los moduls

en: Session viewer
oc: Visionador de session

en: Switch user
oc: Cambiar d'utilizaire

en: Execute PHP
oc: Executar del còde PHP

en: Number of users to display in the list
oc: Nombre d'utilizaires a afichar dins la lista

en: This user can switch back.
oc: Aqueste utilizaire pòt tornar.

en: Caution: this user will be unable to switch back.
oc: Atencion : aqueste utilizaire poirà pas tornar a son compte.

en: Sort query log
oc: Triar lo jornal de las requèstas

en: The query table can be sorted in the order that the queries were executed or by descending duration.
oc: La taula de la requèsta pòt èsser triée dins l'òrdre ont las requèstas son estadas executadas o per durada descreissenta.

en: Slow query highlighting
oc: Suslinhar las requèstas lentes

en: Enter an integer in milliseconds. Any query which takes longer than this many milliseconds will be highlighted in the query log. This indicates a possibly inefficient query, or a candidate for caching.
oc: Entratz un entièr en millisegondas. Tota requèsta que pren mai longtemps qu'aqueste nombre de millisegondas serà mesa en susbrilhança dins lo jornal de la requèsta. Aquò indique possiblement una requèsta inefficace, o candidate per la mesa en cache.

en: PHP code to execute
oc: Còde PHP a executar

en: Enter some code. Do not use <code>&lt;?php ?&gt;</code> tags.
oc: Entratz del code. Ne pas utilizar las balisas <code>&lt;?php ?&gt;</code>.

en: Execute
oc: Executar

en: New value
oc: Novèla valor

en: Session name
oc: Nom de la session

en: Generate a given number of users. Optionally delete current users.
oc: Genèra un nombre definit d'utilizaires. Suprimís en opcion los utilizaires actuals.

en: How many users would you like to generate?
oc: Quant d'utilizaires voulez-vous generar ?

en: How many nodes would you like to generate?
oc: Quant de nosèls voulez-vous generar ?

en: If you have not installed any of these modules, you really have no need for the devel_node_access module.  This module is intended for use during development, so that developers and admins can confirm that the node_access table is working as expected.  You probably do not want this module enabled on a production site.
oc: Se avètz pas installat un d'aquestes moduls, vous n'avez réellement pas besonh del modul devel_node_access. Aqueste modul es a l'intention d'un usatge pendent lo desvolopament, alara que los desvolopaires e administrateurs pòdon confirmar que la taula node_access fonciona coma prévu. Vous ne voulez probablement pas qu'aqueste modul siá activat sus un site en production.

en: Access Granted to All Nodes (All Users)
oc: Accès autorizat a totes los nosèls (Totes los utilizaires)

en: Your node_access table contains entries that may be granting all users access to all nodes.  Depending on which access control module(s) you use, you may want to delete these entries.  If you are not using an access control module, you should probably leave these entries as is.
oc: Vòstra taula node_access conten des entradas que pòdon autorizar totes los utilizaires a accedir a totes los nosèls. En foncion du(des) modul(s) de contraròtle d'accès que utilizatz, vous pourriez vouloir suprimir aquestas entradas. Se vous n'utilizatz pas de modul de contraròtle d'accès, vous devriez daissar aquestas entradas telles quelles.

en: realm
oc: zone

en: Legacy Nodes
oc: Ancians nosèls

en: You have !num nodes in your node table which are not represented in your node_access table.  If you have an access control module installed, these nodes may be hidden from all users.  This could be caused by publishing nodes before enabling the access control module.  If this is the case, manually updating each node should add it to the node_access table and fix the problem.
oc: Avètz !num nosèls dins la taula node que ne son pas representés dins la taula node_access. Se avètz un modul de contraròtle d'accès installat, aquestes nosèls pourraient èsser amagats per totes los utilizaires. Aquò poiriá èsser causé per la publicacion de nosèls abans l'activation del modul de contraròtle d'accès. Se tel es lo cas, metre a jorn manualament cadun des nosèls les apondrea a la taula node_access e résoudra lo problèma.

en: All Nodes Represented
oc: Totes los nosèls representés

en: All nodes are represented in the node_access table.
oc: Totes los nosèls son representés dins la taula node_access.

en: Access Granted to All Nodes (Some Users)
oc: Accès autorizat a totes los nosèls (Qualques utilizaires)

en: Your node_access table contains entries that may be granting some users access to all nodes.  This may be perfectly normal, depending on which access control module(s) you use.
oc: Vòstra taula node_access conten des entradas que pòdon autorizar des utilizaires a accedir a totes los nosèls. Aquò poiriá èsser parfaitement normal, dépendamment de quel(s) modul(s) de contraròtle d'accès utilizatz.

en: Access Granted to Some Nodes
oc: Accès autorizat a certans nosèls

en: public nodes
oc: nosèls publics

en: Public Nodes
oc: nosèls Publics

en: Summary by Realm
oc: Sommaire per domeni

en: The following realms grant limited access to some specific nodes.
oc: Las zones seguentas autorisent un accès limitat a des nosèls spécifiques.

en: private nodes
oc: nosèls privés

en: Protected Nodes
oc: Nosèls Protégés

en: Devel Node Access
oc: Accès a Devel Node

en: explained
oc: expliqué

en: ignored
oc: ignoré

en: empty
oc: vide

en: illegitimate
oc: illégitime

en: Should NOT be in !na because of lower priority!
oc: Ne deuriá PAS èsser dins !na a causa d'una mai basse prioritat !

en: alien
oc: étranger

en: Should NOT be in !na because of unknown origin!
oc: Ne deuriá PAS èsser dins !na a causa d'una origine desconeguda !

en: This entry grants access to this node to this user.
oc: Aquesta entrada autoriza l'accès a aqueste nosèl a aqueste utilizaire.

en: Various blocks, pages, and functions for developers.
oc: Divers blocs, paginas e foncions per desvolopaires.

en: Data
oc: Donadas

en: Any
oc: Qual que siá

en: Untranslated
oc: Pas traduit

en: Target
oc: Cibla

en: Generate
oc: Generar

en: Run cron
oc: Aviar lo prètzfait planificat (cron)

en: Instances
oc: Instàncias

en: Bundles
oc: Paquets

en: The menu router has been rebuilt.
oc: Lo routor de menú a été reconstruit.

en: Generating Content
oc: Generacion del contengut

en: Finished with an error.
oc: Acabat amb error

en: Reinstall
oc: Reïnstallar

en: Rebuild menus
oc: Reconstruire les menús

en: Rebuild menu based on hook_menu() and revert any custom changes. All menu items return to their default settings.
oc: Reconstruire lo menú en se basant sus hook_menú() e restablir totes los modificacions personalizadas. Totes los elements de menús retornnent a lors paramètres per defaut.

en: Execute PHP Code
oc: Executar del còde PHP

en: Execute some PHP code
oc: Executar del còde PHP

en: Theme registry
oc: Registre del tèma

en: Devel settings
oc: Paramètres de Devel

en: Delete all users (except user id 1) before generating new users.
oc: Suprimir totes los utilizaires (excepté utilizaire id 1) abans de generar los novèls utilizaires.

en: How old should user accounts be?
oc: Quin âge devon aver los comptes d'utilizaires ?

en: User ages will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
oc: L'ancianaté des utilizaires serà distribuée aleatòriament entre l'ora causida e l'ora actuala.

en: How far back in time should the nodes be dated?
oc: A partir de quand doit-on datar los nosèls ?

en: Node creation dates will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
oc: Las datas de creacion des nosèls seràn resparties aleatòriament entre la data de despart causida e ara.

en: Requires path.module
oc: Requesís path.modul

en: Add an url alias for each node.
oc: Apondre un aliàs d'URL a cada nosèl

en: Should be in !na but isn't!
oc: Devrait èsser dins !na, mas n'y es pas!

en: Node_access summary
oc: Resumit de node_access

en: form
oc: formulari

en: Invalid input
oc: Sasida invalida

en: Execute PHP code
oc: Executar del còde PHP

en: No modules selected.
oc: Cap de modul pas seleccionat.

en: No modules are available to uninstall.
oc: Cap de modul pòt pas èsser desinstallat.

en: This issue may be masked by the one above, so look into the former first.
oc: Aqueste problèma pòt èsser amagat per celui çaisús, alara regardez lo primièr d'en primièr.

en: unexpected
oc: inattendu

en: You have errors in your !na table! You may be able to fix these for now by running !Rebuild_permissions, but this is likely to destroy the evidence and make it impossible to identify the underlying issues. If you don't fix those, the errors will probably come back again. <br /> DON'T do this just yet if you intend to ask for help with this situation.
oc: I a d'errors dins vòstra taula !na ! Podètz corriger aquò dès ara en exécutant !Rebuild_permissions, mas aquò implique la destruction des informacions, aquò rendrà impossible l'identification des problèmas sosjacents. Se vous ne faites pas la réparation, las errors reviendront probablement.<br />NE LE FAITES PAS ara se avètz l'intention de demander de l'aide sus aquesta situation.

en: These are the grants returned by hook_node_grants() for this user.
oc: Son las permissions d'accès acordadas a aqueste utilizaire retornnées per hook_node_grants().

en: !username has the following access
oc: !username a l'accès seguent

en: %op:
oc: %op :

en: to node !nid:
oc: vers lo nosèl !nid :

en: !NO: access content
oc: !NO : accedir al contengut

en: !NO: This user does not have the '!access_content' permission and is denied doing anything with content.
oc: !NO : Aqueste utilizaire n'a pas lo drech '!access_content' e il lui es refusé de far qué que siá amb lo contengut.

en: !NO: no reason
oc: !NO : aucune rason

en: !NO: None of the checks resulted in allowing this, so it's denied.
oc: !NO : Aucune des verificacions n'a résulté a l'autorizacion de aquò, doncas c'est refusé.

en: Libraries
oc: Bibliotècas

en: Render
oc: Rendu

en: Display $page array
oc: Afichar lo tablèu $page

en: Display $page array from <a href="http://api.drupal.org/api/function/hook_page_alter/7">hook_page_alter()</a> in the messages area of each page.
oc: Afichar lo tablèu variabla $page dempuèi <a href="http://api.drupal.org/api/function/hook_page_alter/7">hook_page_alter()</a> dins les messatges de cada pagina.

en: Uninstalled and installed: %names.
oc: Desinstallats e reïnstallats : %names.

en: View developer output like variable printouts, query log, etc.
oc: Veire un rendut per los desvolopaires tal coma las divèrsas impressions, lo jornal de las requèstas, etc.

en: Access developer information
oc: Accedir als informacions de desvolopaire

en: Switch users
oc: Cambiar d'utilizaire

en: Field info
oc: Informacions del camp

en: Access DNA information
oc: Accedir a las informacions DNA

en: static
oc: estatic

en: (Some of the table elements provide additional information if you hover your mouse over them.)
oc: (Certans des elements del tablèu prpovesisson des informacions suplementàrias se vous les survolez amb la souris.)

en: !username has the %bypass_node_access permission and thus full access to all nodes.
oc: !username a la permission %bypass_node_access et, donc, l'accès complet a totes los nosèls.

en: (This table lists the most-recently active users. Hover your mouse over each result for more details.)
oc: (Aqueste tablèu lista los utilizaires actius los mai recents. Survolez amb la souris cadun des resultats per mai de detalhs.)

en: !NO: invalid $op
oc: !NO : $op invalid

en: '@op' is an invalid operation!
oc: '@op' es una operacion invalida !

en: !YES: bypass node access
oc: !YES: contornar l'accès al nosèl

en: !YES: This user has the '!bypass_node_access' permission and may do everything with nodes.
oc: !YES: Aqueste utilizaire a la permission '!bypass_node_access' e pòt tout far amb los nosèls.

en: bypass node access
oc: contornar l'accès al nosèl

en: !NO: by %module
oc: !NO : per %modul

en: !NO: hook_node_access() of the following module(s) denies this: @deniers.
oc: !NO : los hook_node_access() des moduls seguents ne permettent pas aquò : @deniers.

en: !NO: hook_node_access() of the following module(s) denies this: @deniers &ndash; even though the following module(s) would allow it: @allowers.
oc: !NO : los hook_node_access() des moduls seguents refusan aquò : @deniers &ndash; malgrat lo fach que los moduls seguents l'autoriza : @allowers.

en: !YES: by %module
oc: !YES : per %modul

en: !YES: hook_node_access() of the following module(s) allows this: @allowers.
oc: !YES : los hook_node_access() des moduls seguents autorisent aquò : @allowers.

en: !YES: view own unpublished content
oc: !YES : veire son propare contengut non publicat

en: !YES: The node is unpublished, but the user has the '!view_own_unpublished_content' permission.
oc: !YES : Lo nosèl es pas publicat, mas l'utilizaire al drech '!view_own_unpublished_content'.

en: view own unpublished content
oc: voir son propare contengut non publicat

en: This is most likely due to a withheld permission.
oc: Aquò es probablement dû a un drech refusé.

en: Helper pages and blocks to assist Drupal developers and admins with node_access. The devel blocks can be managed via the <a href="
oc: Paginas e blòts d'ajuda per assistir los desvolopaires Drupal e les administrateurs amb node_access. Los blòts Devel pòdon èsser gerits via la

en: Developer blocks and page illustrating relevant node_access records.
oc: Blòts e pagina per desvolopaires illustrant les enregistrements de node_access utiles.

en: Deleted %count nodes.
oc: %count nosèls suprimits.

en: Which roles should the users receive?
oc: Quins ròtles los utilizaires devraient-ils recevoir ?

en: Users always receive the <em>authenticated user</em> role.
oc: Los utilizaires reçoivent totjorn lo ròtle <em>utilizaire authentifié</em>.

en: Maximum number of comments per node.
oc: Nombre maximum de comentaris per nosèl.

en: You must also enable comments for the content types you are generating. Note that some nodes will randomly receive zero comments. Some will receive the max.
oc: Vos cal tanben activar los comentaris pels tipes de contenguts que generatz. Notatz que certans nosèls recebràn pas aleatòriament cap de comentari. D'autres recebràn lo maximum.

en: Add statistics for each node (node_counter table).
oc: Apondre des statistiques per cada nosèl (taula node_counter).

en: The following realms appear to grant all users access to some specific nodes. This may be perfectly normal, if some of your content is available to the public.
oc: Las zones seguentas semblent autorizar l'accès a totes los utilizaires a certans nosèls spécifiques. Aquò poiriá èsser parfaitement normal, se certans de vòstres contenguts son disponibles al public.

en: Devel Node Access has detected duplicate records returned from %function:
oc: Devel Node Access a détecté des enregistrements en double retornnés de %function:

en: removed
oc: suprimit

en: Was removed in @func; not in !na.
oc: A été retiré de @func ; pas de !na.

en: wrong
oc: marrit

en: Is rightfully in !na but at least one access flag is wrong!
oc: Es efectivament dins !na mas al mens un des drapeaux d'accès es erronèu !

en: removed!
oc: retiré !

en: Was removed in @func; should NOT be in !na!
oc: A été retiré de @func ; ne deu PAS èsser dins !na !

en: !username (user %uid) can use these grants (if they are present above) for %access access: !list
oc: !username (utilizaire %uid) pòt utilizar aquestas autorizacions (si elles son presentas çaisús) per l'accès %access : !list

en: 1 user deleted | @count users deleted.
oc[0]: 1 utilizaire suprimit.
oc[1]: @count utilizaires suprimits.

en: 1 node created. | Finished creating @count nodes
oc[0]: 1 nosèl creat.
oc[1]: @count nosèls creats.

en: Set language on nodes
oc: Apondre una lenga als nosèls

en: Requires locale.module
oc: Requesís locala.modul

en: dashboard
oc: tablèu de bòrd

en: Include %anonymous
oc: Inclure %anonymous

en: Allow entering any user name
oc: Autoriza l'entrada de n'importe quel nom d'utilizaire

en: Entity info
oc: Informacions d'entitat

en: Deleted existing terms.
oc: Tèrmes existents suprimits.

en: Deleted existing vocabularies.
oc: Vocabularis existents suprimits.

en: Deleted existing menus and links.
oc: Menús e ligams existents suprimits.

en: Created @count new menu links.
oc: @count novèls ligams de menú creats.

en: Description of @name
oc: Descripcion de @name

en: Description of @title.
oc: Descripcion de @title.

en: <strong>Delete all content</strong> in these content types before generating new content.
oc: <strong>Suprimir tot lo contengut</strong> dins aquestes tipes de contengut abans de generar del novèl contengut.

en: Restrict terms to these vocabularies.
oc: Restrénher los tèrmes a aquestes vocabularis.

en: Number of terms?
oc: Nombre de tèrmes ?

en: Delete existing terms in specified vocabularies before generating new terms.
oc: Supprimez los tèrmes existents dins les vocabularis especificats abans de generar de novèls tèrmes.

en: Number of vocabularies?
oc: Nombre de vocabularis ?

en: Delete existing vocabularies before generating new ones.
oc: Suprimir les vocabularis existents abans d'en generar de novèls.

en: Create new menu(s)
oc: Crear de novèls menús

en: Generate links for these menus
oc: Generar des ligams per aquestes menús

en: Number of new menus to create
oc: Nombre de novèls menús a crear

en: Number of links to generate
oc: Nombre de ligams a generar

en: Types of links to generate
oc: Tipes de ligams a generar

en: Maximum link depth
oc: Prigondor maximala des ligams

en: Maximum menu width
oc: Largor maximala del menú

en: Limit the width of the generated menu's first level of links to a certain number of items.
oc: Limitar la largor des ligams de primièr niveau del menú generat a un certain nombre d'elements.

en: Delete existing custom generated menus and menu links before generating new ones.
oc: Suprimir les menús e los ligams de menú personalizats generats abans d'en generar de novèls.

en: Generate a given number of terms. Optionally delete current terms.
oc: Generar un nombre donat de tèrmes. Suprimir opcionalament los tèrmes actuals.

en: Generate a given number of vocabularies. Optionally delete current vocabularies.
oc: Generar un nombre donat de vocabularis. Suprimir opcionalament les vocabularis actuals.

en: Generate a given number of menus and menu links. Optionally delete current menus.
oc: Generar un nombre donat de menús e de ligams de menú. Suprimir opcionalament les menús actuals.

en: Run arbitrary PHP from a block.
oc: Executar del còde PHP a partir d'un bloc.

en: Become any user on the site with just a click.
oc: Devenir n'importe quel utilizaire sul site en un sol clic.

en: !YES: @node_access_table
oc: !YES : @node_access_taula

en: !YES: Node access allows this based on one or more records in the @node_access_table table (see the other DNA block!).
oc: !YES : Node access permet aquò en se basant sus un o plusieurs enregistrements dins la taula @node_access_taula (voir l'autre blòt DNA !).

en: Debug value
oc: Desbugar una valor

en: Value to debug
oc: Valor a desbugar

en: unknown node %nid
oc: nosèl %nid desconegut

en: Error: could not explain access
oc: Error : impossible d'interpréter l'accès
