Droopler (8.x-1.2) - en to ka translation catalogue (952 entries)

en: Forms
ka: ფორმები

en: Home
ka: მთავარი

en: User interface
ka: მომხმარებლის ინტერფეისი

en: Title
ka: სათაური

en: Body
ka: ტანი

en: Previous
ka: წინა

en: Next
ka: შემდეგი

en: Pages
ka: გვერდები

en: Save configuration
ka: კონფიგურაციის შენახვა

en: delete
ka: წაშლა

en: Status
ka: სტატუსი

en: Register
ka: რეგისტრაცია

en: Create a new user account.
ka: ახალი მომხმარებლის შექმნა.

en: Markup
ka: კორექტურა

en: Prefix
ka: პრეფიქსი

en: Suffix
ka: სუფიქსი

en: E-mail
ka: ელ.ფოსტა

en: Approve
ka: დადასტურება

en: Delete
ka: წაშლა

en: Submit
ka: დადასტურება

en: Operations
ka: ოპერაციები

en: Content
ka: კონტენტი

en: Attribute
ka: ატრიბუტი

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Username
ka: მომხმარებელი

en: Email address
ka: ელ.ფოსტის მისამართი

en: Development
ka: დეველოპმენტი

en: Groups
ka: ჯგუფები

en: Group
ka: ჯგუფი

en: Type
ka: ტიპი

en: Author
ka: ავტორი

en: Replies
ka: გამოხმაურებები

en: Closed
ka: დახურულია

en: yes
ka: დიახ

en: List
ka: სია

en: Subject
ka: სათაური

en: Send email
ka: ელ. ფოსტის გაგზავნა

en: closed
ka: დახურული

en: Actions
ka: ოპერაციები

en: disabled
ka: გამორთულია

en: Confirm
ka: დადასტურება

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Remove
ka: ამოშლა

en: Last comment
ka: ბოლო კომენტრარი

en: Description
ka: აღწერა

en: Language
ka: ენა

en: more
ka: მეტი

en: Enable
ka: ჩართვა

en: Disable
ka: გამორთვა

en: optional
ka: ნებაყოფლობითი

en: Article
ka: სტატია

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Administration
ka: ადმინისტრირება

en: Comments
ka: კომენტარები

en: More
ka: მეტი

en: not verified
ka: შეუმოწმებელი

en: Action
ka: ოპერაცია

en: Last updated
ka: ბოლოს განახლდა

en: On
ka: ჩართვა

en: new
ka: ახალი

en: Tags
ka: ტეგები

en: Block title
ka: ბლოკის სათაური

en: The title of the block as shown to the user.
ka: ბლოკის სათაური, რომელსაც დაინახავს მომხმარებელი.

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: Content types
ka: კონტენტის ტიპები

en: Homepage
ka: მთავარი გვერდი

en: Home page
ka: მთავარი გვერდი

en: Download
ka: გადმოტვირთვა

en: Version
ka: ვერსია

en: view
ka: ნახვა

en: updated
ka: განახლებულია

en: Overview
ka: მიმოხილვა

en: File information
ka: ინფორმაცია ფაილზე

en: File
ka: ფაილი

en: Tag
ka: ტეგი

en: File path
ka: ფაილის მდებარეობა

en: Advanced options
ka: დამატებითი ოფციები

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Date
ka: თარიღი

en: Size
ka: ზომა

en: Links
ka: ბმულები

en: Search
ka: ძიება

en: Daily
ka: ყოველდღიური

en: Weekly
ka: ყოველკვირეული

en: Monthly
ka: ყოველთვიური

en: None
ka: არცერთი

en: Test
ka: ტესტი

en: Number
ka: რიცხვი

en: Message
ka: შეტყობინება

en: Account Name
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Password
ka: პაროლი

en: Block settings
ka: ბლოკის პარამეტრები

en: - None -
ka: - არცერთი -

en: Country
ka: ქვეყანა

en: Weight
ka: წონა

en: Link
ka: ბმული

en: Image
ka: სურათი

en: Container
ka: კონტეინერი

en: Types
ka: ტიპები

en: Hierarchy
ka: იერარქია

en: Required
ka: სავალდებულო

en: Parent
ka: მშობელი

en: Parents
ka: მშობლები

en: none
ka: არცერთი

en: Category
ka: კატეგორია

en: Add container
ka: კონტეინერის დამატება

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Name
ka: სახელი

en: edit container
ka: კონტეინერის რედაქტირება

en: edit
ka: რედაქტირება

en: Go to previous page
ka: წინა გვერდზე გადასვლა

en: Go to parent page
ka: მშობელ გვერდზე გადასვლა

en: Go to next page
ka: შემდეგ გვერდზე გადასვლა

en: Import
ka: იმპორტი

en: Book
ka: წიგნი

en: Export
ka: ექსპორტი

en: General settings
ka: ზოგადი პარამეტრები

en: settings
ka: პარამეტრები

en: Field
ka: ველი

en: Label
ka: სათაური

en: Session opened for %name.
ka: სესია ღიაა %name-სთვის.

en: Help
ka: დახმარება

en: Image settings
ka: სურათის პარამეტრები

en: Update
ka: განახლება

en: Open
ka: ღია

en: Sunday
ka: კვირა

en: Monday
ka: ორშაბათი

en: Tuesday
ka: სამშაბათი

en: Wednesday
ka: ოთხშაბათი

en: Thursday
ka: ხუთშაბათი

en: Friday
ka: პარასკევი

en: Saturday
ka: შაბათი

en: High
ka: მაღალი

en: Low
ka: დაბალი

en: Album
ka: ალბომი

en: Artist
ka: არტისტი

en: Add new
ka: ახლის დამატება

en: Time
ka: დრო

en: Add
ka: დამატება

en: Length
ka: სიგრძე

en: Format
ka: ფორმატი

en: History
ka: ისტორია

en: hidden
ka: დამალული

en: Path
ka: გზა

en: Filename
ka: ფაილის სახელი

en: File extensions
ka: ფაილის გაფართოებები

en: Vocabularies
ka: ლექსიკონები

en: Modules
ka: მოდულები

en: Form ID
ka: ფორმის ID

en: General discussion
ka: ზოგადი დისკუსია

en: edit forum
ka: ფორუმის რედაქტირება

en: Forum name
ka: ფორუმის სახელი

en: forum
ka: ფორუმი

en: Manage
ka: მართვა

en: Refresh
ka: განახლება

en: Region
ka: რეგიონი

en: link
ka: ბმული

en: Anchor
ka: ბმული

en: Display
ka: ჩვენება

en: Menu
ka: მენიუ

en: Advanced settings
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: never
ka: არასდროს

en: Updated
ka: განახლებულია

en: Text
ka: ტექსტი

en: Add forum
ka: ფორუმის დამატება

en: Component
ka: კომპონენტი

en: Statistics
ka: სტატისტიკა

en: You are not authorized to access this page.
ka: თქვენ არ ხართ უფლებამოსილი, ნახოთ ეს გვერდი.

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Attachment
ka: მიმაგრებული ფაილი

en: Upload
ka: ატვირთვა

en: Picture
ka: სურათი

en: Upload image
ka: სურათის ატვირთვა

en: Before
ka: მდე

en: After
ka: შემდეგ

en: Database type
ka: მონაცემთა ბაზის ტიპი

en: User
ka: მომხმარებელი

en: Content type
ka: კონტენტის ტიპი

en: Continue
ka: გაგრძელება

en: Configure
ka: კონფიგურირება

en: Email
ka: ელ. ფოსტა

en: Files
ka: ფაილები

en: User ID
ka: მომხმარებლის ID

en: Error
ka: შეცდომა

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Contact
ka: კონტაქტი

en: no
ka: არა

en: Created
ka: შექმნილია

en: Sent email to %recipient
ka: წერილის გაგზავნა %recipient-თან

en: The subject of the message.
ka: შეტყობინების სათაური.

en: Number of columns
ka: სვეტების რაოდენობა

en: Create
ka: შექმნა

en: Separator
ka: გამყოფი

en: Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

en: Vertical
ka: ვერტიკალური

en: Open link in new window
ka: ბმულის ახალ ფანჯარაში გახსნა

en: Expanded
ka: გაშლილი

en: The name of the menu.
ka: მენიუს სახელი.

en: Parent item
ka: მშობელი

en: Add child page
ka: შვილობილი გვერდის დამატება

en: Content type for child pages
ka: კონტენტის ტიპი შვილობილი გვერდებისთვის

en: All
ka: ყველა

en: Active
ka: აქტიური

en: Done
ka: დასრულება

en: Last post
ka: ბოლო პოსტი

en: Access denied
ka: წვდომა აკრძალულია

en: Year
ka: წელი

en: Date format
ka: თარიღის ფორმატი

en: Add content
ka: კონტენტის დამატება

en: Page title
ka: გვერდის სათაური

en: Block
ka: ბლოკი

en: Override title
ka: სათაურის გადაწერა

en: CSS class
ka: CSS კლასი

en: Page
ka: გვერდი

en: View arguments
ka: არგუმენტების ნახვა

en: 1 minute | @count minutes
ka[0]: 1 წუთი
ka[1]: @count წუთი

en: 1 hour | @count hours
ka[0]: 1 საათი
ka[1]: @count საათი

en: 1 day | @count days
ka[0]: 1 დღე
ka[1]: @count დღე

en: Configuration saved.
ka: კონფიგურაცია დამახსოვრებულია.

en: Logo
ka: ლოგო

en: Site name
ka: საიტის სახელი

en: Site slogan
ka: საიტის სლოგანი

en: Good
ka: კარგი

en: User settings
ka: მომხმარებლის პარამეტრები

en: Site
ka: საიტი

en: Web Server
ka: ვებ სერვერი

en: Database
ka: მონაცემტა ბაზა

en: Not found
ka: ვერ მოიძებნა

en: Module
ka: მოდული

en: Off
ka: გამორთვა

en: Host
ka: ჰოსტი

en: Available updates
ka: შესაძლებელი განახლებები

en: Manual update check
ka: განახლებების ხელით შემოწმება

en: Never
ka: არასდროს

en: Check manually
ka: ხელით შემოწმება

en: Up to date
ka: განახლებულია

en: Update available
ka: განახლება შესაძლებელია

en: Drupal core update status
ka: Drupal core-ის განახლების სტატუსი

en: Out of date
ka: მოძველებულია

en: Left sidebar
ka: მარცხენა სვეტი

en: Right sidebar
ka: მარჯვენა სვეტი

en: Inline
ka: ერთ ხაზზე

en: Recipients
ka: მიმღებები

en: Your name
ka: თქვენი სახელი

en: Menu link
ka: მენიუს ბმული

en: To
ka: მიმღები

en: From
ka: ვისგან

en: Visibility
ka: ხილვადობა

en: Roles
ka: როლები

en: Role ID
ka: როლის ID

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Comment ID
ka: კომენტარის ID

en: Score
ka: ქულა

en: Published
ka: გამოქვეყნებული

en: Signature
ka: ხელმოწერა

en: Filter
ka: ფილტრი

en: Location
ka: ადგილმდებარეობა

en: File ID
ka: ფაილის ID

en: File name
ka: ფაილის სახელი

en: File MIME type
ka: ფაილის MIME ტიპი

en: File size
ka: ფაილის ზომა

en: Vocabulary
ka: ლექსიკონი

en: Vocabulary ID
ka: ლექსიკონის ID

en: Vocabulary name
ka: ლექსიკონის სახელი

en: User role
ka: მომხმარებლის როლი

en: Role name
ka: როლის სახელი

en: Last access
ka: ბოლო ვიზიტი

en: Last login
ka: ბოლო ავტორიზაცია

en: Time zone
ka: სასაათო სარტყელი

en: Field name
ka: ველის სახელი

en: Field type
ka: ველის ტიპი

en: Global settings
ka: ზოგადი პარამეტრები

en: Fields
ka: ველები

en: Contains
ka: შეიცავს

en: Does not contain
ka: არ შეიცავს

en: Is less than
ka: ნაკლებია ვიდრე

en: Is less than or equal to
ka: ნაკლებია ვიდრე ან უდრის

en: Is equal to
ka: უდრის

en: Is greater than or equal to
ka: მეტია ვიდრე ან უდრის

en: Is greater than
ka: მეტია ვიდრე

en: Is not equal to
ka: არ უდრის

en: Average
ka: საშუალო

en: Count
ka: რაოდენობა

en: Mode
ka: რეჟიმი

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: blocked
ka: დაბლოკილი

en: active
ka: აქტიური

en: Number of news items in block
ka: სიახლეების რაოდენობა ბლოკი

en: Items
ka: ელემენტები

en: Last update
ka: ბოლო განახლება

en: Next update
ka: მომდევნო განახლება

en: %time ago
ka: %time-ის წინ

en: %time left
ka: დარჩენილია %time

en: Authored by
ka: ავტორი

en: Advanced
ka: გაფართოებული

en: Processor
ka: პროცესორი

en: Width
ka: სიგანე

en: Height
ka: სიმაღლე

en: Maximum
ka: მაქსიმუმი

en: Medium
ka: საშუალო

en: Media
ka: მედია

en: standard
ka: სტანდარტული

en: Month
ka: თვე

en: Details
ka: დეტალები

en: Prev
ka: წინა

en: System
ka: სისტემა

en: Domain
ka: დომენი

en: Processors
ka: პროცესორები

en: Unlimited
ka: ულიმიტო

en: Current
ka: მიმდინარე

en: Desc
ka: აღწერა

en: Filter by
ka: გაფილტვრა

en: Owner
ka: მფლობელი

en: Recipient
ka: მიმღები

en: OR
ka: ან

en: Add a role to the selected users
ka: მონიშნული მომხმარებლებისთვის როლის დამატება

en: Remove a role from the selected users
ka: მონიშნული მომხმარებლებისთვის როლის მოხსნა

en: Administer content
ka: კონტენტის ადმინისტრირება

en: General
ka: ზოგადი

en: Directory
ka: დირექტორია

en: Method
ka: მეთოდი

en: Egypt
ka: ეგვიპტე

en: Namibia
ka: ნამიბია

en: Israel
ka: ისრაელი

en: Iran
ka: ირანი

en: New Zealand
ka: ახალი ზელანდია

en: Tonga
ka: ტონგა

en: Cuba
ka: კუბა

en: Brazil
ka: ბრაზილია

en: Chile
ka: ჩილე

en: Jamaica
ka: იამაიკა

en: Japan
ka: იაპონია

en: Libya
ka: ლიბია

en: Poland
ka: პოლონეთი

en: Portugal
ka: პორტუგალია

en: Singapore
ka: სინგაპური

en: Turkey
ka: თურქეთი

en: Day
ka: დღე

en: Table
ka: ცხრილი

en: Mon
ka: ორშ

en: Tue
ka: სამშ

en: Wed
ka: ოთხ

en: Thu
ka: ხუთ

en: Fri
ka: პარ

en: Sat
ka: შაბ

en: Sun
ka: კვი

en: May
ka: მაისი

en: am
ka: დილის

en: pm
ka: საღამოს

en: Forum
ka: ფორუმი

en: Configuration
ka: კონფიგურაცია

en: Other
ka: სხვა

en: Display title
ka: სათაურის ჩვენება

en: Background color
ka: ფონის ფერი

en: Text color
ka: ტექსტის ფერი

en: Navigation
ka: ნავიგაცია

en: Color
ka: ფერი

en: Appearance
ka: იერსახე

en: Link URL
ka: ბმულის მისამართი

en: List type
ka: ლისტის ტიპი

en: Attributes
ka: ატრიბუტები

en: Role
ka: როლი

en: Select all
ka: ყველას მონიშვნა

en: User login
ka: მომხმარებლის ავტორიზაცია

en: Log in
ka: სისტემაში შესვლა

en: Blog
ka: ბლოგი

en: Link text
ka: ბმულის ტექსტი

en: Add new comment
ka: კომენტარის დამატება

en: Destination
ka: დანიშნულების ადგილი

en: Counter
ka: მთვლელი

en: External
ka: გარე

en: Users
ka: მომხმარებლები

en: Not installed
ka: არ არის დაინსტალირებული

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ka: @site დროებით გამორთულია. ჩვენ მალე დავბრუნდებით, გმადლობთ მოთმინებისთის.

en: Default front page
ka: მთავარი გვერდი

en: Button
ka: ღილაკი

en: Both
ka: ორივე

en: Maximum length
ka: მაქსიმალური სიგრძე

en: Save changes
ka: ცვლილებების შენახვა

en: Cache
ka: ქეში

en: Argument
ka: არგუმენტი

en: Anonymous
ka: ანონიმური

en: Provider
ka: პროვაიდერი

en: Install
ka: დაყენება

en: Save and edit
ka: შენახვა და რედაქტირება

en: Tools
ka: ხელსაწყოები

en: Arguments
ka: არგუმენტები

en: Operator
ka: ოპერატორი

en: Filters
ka: ფილტრები

en: Random
ka: შემთხვევითი

en: Position
ka: პოციზია

en: Integer
ka: მთელი რიცხვი

en: Profile
ka: პროფილი

en: Anonymous users
ka: ანონიმური მომხმარებლები

en: Clear cache
ka: ქეშის გაწმენდა

en: fields
ka: ველები

en: Save settings
ka: პარამეტრების შენახვა

en: Duration
ka: ხანგრძლივობა

en: Session closed for %name.
ka: სესია დახურულია %name-სთვის.

en: Germany
ka: გერმანია

en: Logout
ka: გამოსვლა

en: Created date
ka: შექმნის თარიღი

en: Updated date
ka: განახლების თარიღი

en: comments
ka: კომენტარები

en: Full
ka: სრული

en: 1 new | @count new
ka[0]: 1 ახალი
ka[1]: @count ახალი

en: Default language
ka: საწყისი ენა

en: Condition
ka: პირობა

en: Albania
ka: ალბანეთი

en: Algeria
ka: ალჟირი

en: American Samoa
ka: ამერიკის სამოა

en: Andorra
ka: ანდორა

en: Angola
ka: ანგოლა

en: Anguilla
ka: ანგილია

en: Antarctica
ka: ანტარქტიდა

en: Antigua and Barbuda
ka: ანტიგუა და ბარბუდა

en: Argentina
ka: არგენტინა

en: Armenia
ka: სომხეთი

en: Aruba
ka: არუბა

en: Australia
ka: ავსტრალია

en: Austria
ka: ავსტრია

en: Azerbaijan
ka: აზერბაიჯანი

en: Bahamas
ka: ბაჰამის თანამეგობრობა

en: Bahrain
ka: ბაჰრეინი

en: Bangladesh
ka: ბანგლადეში

en: Barbados
ka: ბარბადოსი

en: Belarus
ka: ბელარუსი

en: Belgium
ka: ბელგია

en: Belize
ka: ბელიზი

en: Benin
ka: ბენინი

en: Bermuda
ka: ბერმუდი

en: Bhutan
ka: ბჰუტანი

en: Bolivia
ka: ბოლივია

en: Bosnia and Herzegovina
ka: ბოსნია და ჰერცეგოვინა

en: Botswana
ka: ბოტსვანა

en: Bouvet Island
ka: ბუვე

en: Brunei
ka: ბრუნეი

en: Bulgaria
ka: ბულგარეთი

en: Burkina Faso
ka: ბურკინა-ფასო

en: Burundi
ka: ბურუნდი

en: Cambodia
ka: კამბოჯა

en: Cameroon
ka: კამერუნი

en: Canada
ka: კანადა

en: Cape Verde
ka: კაბო-ვერდე

en: Cayman Islands
ka: კაიმანის კუნძულები

en: Central African Republic
ka: ცენტრალური აფრიკის რესპუბლიკა

en: Chad
ka: ჩადი

en: China
ka: ჩინეთი

en: Christmas Island
ka: შობის კუნძული

en: Colombia
ka: კოლუმბია

en: Comoros
ka: კომორის კუნძულები

en: Cook Islands
ka: კუკის კუნძულები

en: Costa Rica
ka: კოსტა-რიკა

en: Cyprus
ka: კვიპროსი

en: Czech Republic
ka: ჩეხეთის რესპუბლიკა

en: Denmark
ka: დანია

en: Djibouti
ka: ჯიბუტი

en: Dominica
ka: დომინიკა

en: Dominican Republic
ka: დომინიკელთა რესპუბლიკა

en: Ecuador
ka: ეკვადორი

en: El Salvador
ka: სალვადორი

en: Equatorial Guinea
ka: ეკვატორული გვინეა

en: Eritrea
ka: ერიტრეა

en: Estonia
ka: ესტონეთი

en: Ethiopia
ka: ეთიოპია

en: Faroe Islands
ka: ფარერის კუნძულები

en: Finland
ka: ფინეთი

en: France
ka: საფრანგეთი

en: French Guiana
ka: საფრანგეთის გვიანა

en: French Polynesia
ka: საფრანგეთის პოლინეზია

en: Gabon
ka: გაბონი

en: Gambia
ka: გამბია

en: Georgia
ka: საქართველო

en: Ghana
ka: განა

en: Gibraltar
ka: გიბრალტარი

en: Greece
ka: საბერძნეთი

en: Greenland
ka: გრენლანდია

en: Grenada
ka: გრენადა

en: Guadeloupe
ka: გვადელუპა

en: Guam
ka: გუამი

en: Guatemala
ka: გვატემალა

en: Guinea
ka: გვინეა

en: Guinea-Bissau
ka: გვინეა-ბისაუ

en: Guyana
ka: გაიანა

en: Haiti
ka: ჰაიტი

en: Heard Island and McDonald Islands
ka: ჰერდი და მაკდონალდის კუნძულები

en: Honduras
ka: ჰონდურასი

en: Hungary
ka: უნგრეთი

en: Iceland
ka: ისლანდია

en: India
ka: ინდოეთი

en: Indonesia
ka: ინდონეზია

en: Iraq
ka: ერაყი

en: Ireland
ka: ირლანდია

en: Italy
ka: იტალია

en: Jordan
ka: იორდანია

en: Kazakhstan
ka: ყაზახეთი

en: Kenya
ka: კენია

en: Kiribati
ka: კირიბატი

en: Kuwait
ka: ქუვეითი

en: Kyrgyzstan
ka: ყირგიზეთი

en: Laos
ka: ლაოსი

en: Latvia
ka: ლატვია

en: Lebanon
ka: ლიბანი

en: Lesotho
ka: ლესოთო

en: Liberia
ka: ლიბერია

en: Liechtenstein
ka: ლიხტენშტაინი

en: Lithuania
ka: ლიტვა

en: Luxembourg
ka: ლუქსემბურგი

en: Madagascar
ka: მადაგასკარი

en: Malawi
ka: მალავი

en: Malaysia
ka: მალაიზია

en: Maldives
ka: მალდივები

en: Mali
ka: მალი

en: Malta
ka: მალტა

en: Marshall Islands
ka: მარშალის კუნძულები

en: Martinique
ka: მარტინიკა

en: Mauritania
ka: მავრიტანია

en: Mauritius
ka: მავრიკი

en: Mayotte
ka: მაიოტა

en: Mexico
ka: მექსიკა

en: Micronesia
ka: მიკრონეზია

en: Moldova
ka: მოლდოვა

en: Monaco
ka: მონაკო

en: Mongolia
ka: მონღოლეთი

en: Montserrat
ka: მონსერატი

en: Morocco
ka: მაროკო

en: Mozambique
ka: მოზამბიკი

en: Nauru
ka: ნაურუ

en: Nepal
ka: ნეპალი

en: Netherlands
ka: ნიდერლანდი

en: Netherlands Antilles
ka: ნიდერლანდის ანტილები

en: New Caledonia
ka: ახალი კალედონია

en: Nicaragua
ka: ნიკარაგუა

en: Niger
ka: ნიგერი

en: Nigeria
ka: ნიგერია

en: Niue
ka: ნიუე

en: Norfolk Island
ka: ნორფოლკის კუნძული

en: North Korea
ka: ჩრდილოეთი კორეა

en: Northern Mariana Islands
ka: ჩრდილოეთი მარიანას კუნძულები

en: Norway
ka: ნორვეგია

en: Oman
ka: ომანი

en: Pakistan
ka: პაკისტანი

en: Palau
ka: პალაუ

en: Panama
ka: პანამა

en: Papua New Guinea
ka: პაპუა-ახალი გვინეა

en: Peru
ka: პერუ

en: Philippines
ka: ფილიპინები

en: Pitcairn Islands
ka: პიტკერნის კუნძულები

en: Puerto Rico
ka: პუერტო-რიკო

en: Qatar
ka: კატარი

en: Romania
ka: რუმინეთი

en: Russia
ka: რუსეთი

en: Rwanda
ka: რუანდა

en: Samoa
ka: სამოა

en: San Marino
ka: სან-მარინო

en: Saudi Arabia
ka: საუდის არაბეთი

en: Senegal
ka: სენეგალი

en: Seychelles
ka: სეიშელის კუნძულები

en: Sierra Leone
ka: სიერა-ლეონე

en: Slovakia
ka: სლოვაკეთი

en: Slovenia
ka: სლოვენია

en: Solomon Islands
ka: სოლომონის კუნძულები

en: Somalia
ka: სომალი

en: South Africa
ka: სამხრეთი აფრიკა

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ka: სამხრეთი გეორგია და სამხრეთ სენდვიჩის კუნძულები

en: Spain
ka: ესპანეთი

en: Sri Lanka
ka: შრი-ლანკა

en: Sudan
ka: სუდანი

en: Suriname
ka: სურინამი

en: Svalbard and Jan Mayen
ka: შპიცბერგენი და იან-მაიენი

en: Swaziland
ka: სვაზილენდი

en: Sweden
ka: შვედეთი

en: Switzerland
ka: შვეიცარია

en: Syria
ka: სირია

en: Taiwan
ka: ტაივანი

en: Tajikistan
ka: ტაჯიკეთი

en: Tanzania
ka: ტანზანია

en: Thailand
ka: ტაილანდი

en: Togo
ka: ტოგო

en: Tokelau
ka: ტოკელაუ

en: Trinidad and Tobago
ka: ტრინიდადი და ტობაგო

en: Tunisia
ka: ტუნისი

en: Turkmenistan
ka: თურქმენეთი

en: Turks and Caicos Islands
ka: ტერქსისა და კაიკოსის კუნძულები

en: Tuvalu
ka: ტუვალუ

en: Uganda
ka: უგანდა

en: Ukraine
ka: უკრაინა

en: United Arab Emirates
ka: არაბთა გაერთიანებული საამიროები

en: United Kingdom
ka: გაერთიანებული სამეფო

en: United States
ka: შეერთებული შტატები

en: Uruguay
ka: ურუგვაი

en: Uzbekistan
ka: უზბეკეთი

en: Vanuatu
ka: ვანუატუ

en: Venezuela
ka: ვენესუელა

en: Wallis and Futuna
ka: უოლისი და ფუტუნა

en: Yemen
ka: იემენი

en: Zambia
ka: ზამბია

en: Zimbabwe
ka: ზიმბაბვე

en: Database username
ka: მონაცემთა ბაზის მომხმარებლი

en: Database password
ka: მონაცემთა ბაზის პაროლი

en: Database name
ka: მონაცემთა ბაზის სახელი

en: Add user
ka: მომხმარებლის დამატება

en: Port
ka: პორტი

en: Authoring information
ka: ინფორმაცია ავტორის შესახებ

en: Authored on
ka: დაიწერა

en: Hidden
ka: დამალული

en: Show
ka: ჩვენება

en: Key
ka: გასაღები

en: Site language
ka: საიტის ენა

en: Change
ka: შეცვლა

en: English
ka: ინგლისური

en: French
ka: ფრანგული

en: Spanish
ka: ესპანური

en: Messages
ka: შეტყობინებები

en: Edit term
ka: ტერმინის შესწორება

en: Switch
ka: გადართვა

en: Allowed HTML tags
ka: ნებადართული HTML ტეგები

en: Sources
ka: წყაროები

en: Add menu
ka: მენიუს დამატება

en: ‹ previous
ka: ‹ წინა

en: next ›
ka: შემდეგი ›

en: Result
ka: შედეგი

en: Browser
ka: ბრაუზერი

en: Titles only
ka: მხოლოდ სათაურები

en: Full text
ka: სრული ტექსტი

en: Source
ka: წყარო

en: Add Block
ka: ბლოკის დამატება

en: published
ka: გამოქვეყნებული

en: Member for
ka: წევრი

en: @time ago
ka: @time წინ

en: Front page
ka: მთავარი გვერდი

en: Deleted
ka: წაშლილი

en: Languages
ka: ენები

en: Today
ka: დღეს

en: Edit menu
ka: მენიუს რედაქტირება

en: Delete menu
ka: მენიუს წაშლა

en: Minimum height
ka: მინიმალური სიმაღლე

en: Minimum width
ka: მინიმალური სიგანე

en: Configure block
ka: ბლოკის კონფიგურირება

en: Jan
ka: იან

en: Feb
ka: თებ

en: Mar
ka: მარ

en: Apr
ka: აპრ

en: Jun
ka: ივნ

en: Jul
ka: ივლ

en: Aug
ka: აგვ

en: Sep
ka: სექ

en: Oct
ka: ოქტ

en: Nov
ka: ნოე

en: Dec
ka: დეკ

en: Hour
ka: საათი

en: Minute
ka: წუთი

en: Second
ka: წამი

en: Posts
ka: პოსტები

en: author
ka: ავტორი

en: Fixed
ka: ფიქსირებული

en: Revert
ka: დაბრუნება

en: Empty
ka: ცარიელი

en: Greater than
ka: მეტი ვიდრე

en: Less than
ka: ნაკლები ვიდრე

en: Buttons
ka: ღილაკები

en: Log out
ka: გამოსვლა

en: Open in new window
ka: ახალ ფანჯარაში გახსნა

en: characters
ka: სიმბოლოები

en: profile
ka: პროფილი

en: Su
ka: კვი

en: Mo
ka: ორშ

en: Tu
ka: სამ

en: We
ka: ოთხ

en: Th
ka: ხუთ

en: Fr
ka: პარ

en: Sa
ka: შაბ

en: First day of week
ka: კვირის პირველი დღე

en: Left
ka: მარცხნივ

en: Right
ka: მარჯვნივ

en: Seconds
ka: წამი

en: Info
ka: ინფო

en: People
ka: მომხმარებლები

en: Site information
ka: ინფორმაცია საიტზე

en: Blocked
ka: დაბლოკილი

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
ka: ტერმინის წაშლა მისი ყველა შვილობილი ტერმინის წაშლას გამოიწვევს (თუ ასეთი არსებობს). ამ მოქმედების გაუქმება შეუძლებელია.

en: Parent term
ka: მშობელი ტერმინი

en: Parent terms
ka: მშობელი ტერმინები

en: Syndicate
ka: სინდიკატი

en: Books
ka: წიგნები

en: Style
ka: სტილი

en: Forums
ka: ფორუმები

en: The specified passwords do not match.
ka: მითითებული პაროლი არ ემთხვევა.

en: Session
ka: სესია

en: No forums defined
ka: ფორუმები არ არსებობს

en: This topic has been moved
ka: ეს თემა გადატანილია

en: Permissions
ka: უფლებები

en: Your settings have been saved.
ka: თქვენი პარამეტრები შენახულია.

en: Cron
ka: კრონი

en: Plugin
ka: ჩანართი

en: Link color
ka: ბმულის ფერი

en: Fiji
ka: ფიჯი

en: Falkland Islands
ka: ფოლკლენდის კუნძულები

en: Saint Kitts and Nevis
ka: სენტ-კიტსი და ნევისი

en: South Korea
ka: სამხრეთი კორეა

en: Saint Lucia
ka: სენტ-ლუსია

en: Saint Helena
ka: წმინდა ელენეს კუნძული

en: French Southern Territories
ka: საფრანგეთის სამხრეთული ტერიტორია

en: Saint Vincent and the Grenadines
ka: სენტ-ვინსენტი და გრენადინები

en: British Virgin Islands
ka: ბრიტანეთის ვირჯინის კუნძულები

en: U.S. Virgin Islands
ka: აშშ-ის ვირჯინის კუნძულები

en: Vietnam
ka: ვიეტნამი

en: Guernsey
ka: გერნსი

en: Jersey
ka: ჯერსი

en: User name
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Not published
ka: არ არის გამოქვეყნებული

en: File settings
ka: ფაილის პარამეტრები

en: Formats
ka: ფორმატები

en: New comments
ka: ახალი კომენტარები

en: New
ka: ახალი

en: Login attempt failed for %user.
ka: %user-ის სისტემაში შესვლა ვერ მოხერხდა.

en: ‹ Previous
ka: ‹ წინა

en: Next ›
ka: შემდეგი ›

en: Oldest first
ka: ჯერ ძველები

en: Themes
ka: თემები

en: Multilingual
ka: მრავალენოვანი

en: JPEG quality
ka: JPEG-ის ხარისხი

en: Content options
ka: კონტენტის პარამეტრები

en: not published
ka: არ არის გამოქვეყნებული

en: Published comments
ka: გამოქვეყნებული კომენტარები

en: Loading...
ka: იტვირთება...

en: Protected
ka: დაცული

en: Comment settings
ka: კომენტარის პარამეტრები

en: Sticky
ka: მიმაგრებული

en: Contact settings
ka: კონტენტის პარამეტრები

en: Processing
ka: დამუშავება

en: Temporary directory
ka: დროებითი დირექტორია

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ka: შეცდომა ფაილის ატვირთვისას. ატვირთული ფაილის გადაადგილება ვერ მოხერხდა.

en: User status
ka: მომხმარებლის სტატუსი

en: Next page
ka: შემდეგი გვერდი

en: Shortcuts
ka: სწრაფი ბმულები

en: Shortcut
ka: სწრაფი ბმული

en: Default value
ka: საწყისი მნიშვნელობა

en: Timezone
ka: სასაათო სარტყელი

en: Password strength:
ka: პაროლის მდგრადობა:

en: Passwords match:
ka: პაროლები ერთმანეთს ემთხვევა:

en: Slogan
ka: სლოგანი

en: Anonymous user
ka: ანონიმური მომხმარებელი

en: Enabled modules
ka: ჩართული მოდულები

en: Please wait...
ka: გთხოვთ დაიცადოთ...

en: Not translated
ka: არ არის თარგმნილი

en: Translatable
ka: თარგმნადი

en: Show blocks
ka: ბლოკების ჩვენება

en: Go to first page
ka: პირველ გვერდზე გადასვლა

en: Go to last page
ka: ბოლო გვერდზე გადასვლა

en: Plugins
ka: ჩანართები

en: Delete role
ka: როლის წაშლა

en: PHP Code
ka: PHP კოდი

en: Basic configuration
ka: საბაზო კონფიგურაცია

en: British Indian Ocean Territory
ka: ბრიტანეთის ინდოეთის ოკეანის ტერიტორია

en: Croatia
ka: ხორვატია

en: Macedonia
ka: მაკედონია

en: Western Sahara
ka: დასავლეთი საჰარა

en: Language switcher
ka: ენის გადამრთველი

en: Block description
ka: ბლოკის აღწერა

en: Translation status
ka: თარგმანის სტატუსი

en: Blocks
ka: ბლოკები

en: Delete block
ka: ბლოკის წაშლა

en: Save blocks
ka: ბლოკების შენახვა

en: The block settings have been updated.
ka: ბლოკის პარამეტრები განახლებულია.

en: Save block
ka: ბლოკის შენახვა

en: The block configuration has been saved.
ka: ბლოკის კონფიგურაცია შენახულია.

en: Add vocabulary
ka: ლექსიკონის დამატება

en: Edit vocabulary
ka: ლექსიკონის რედაქტირება

en: Created new vocabulary %name.
ka: შექმნილია ახალი ლექსიკონი %name.

en: Updated vocabulary %name.
ka: განახლებულია ლექსიკონი %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ ლექსიკონის %title წაშლა?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
ka: ლექსიკონის წაშლა მასში არსებული ყველა ტერმინის წაშლას გამოიწვევს. ამ მოქმედების გაუქმება შეუძლებელია.

en: Deleted vocabulary %name.
ka: წაშლილია ლექსიკონი %name.

en: Above
ka: ზემოთ

en: Default time zone
ka: სტანდარტული სასაათო სარტყელი

en: Manage fields
ka: ველების მართვა

en: Add field
ka: ველის დამატება

en: Add a new field
ka: ახალი ველის დამატება

en: Save field settings
ka: ველის პარამეტრების შენახვა

en: The update has encountered an error.
ka: განახლებაში შეცდომაა.

en: Minimum
ka: მინიმუმი

en: Publish
ka: გამოქვეყნება

en: Permission
ka: უფლება

en: More information
ka: დამატებითი ინფორმაცია

en: Italic
ka: დახრილი

en: Text Editor
ka: ტექსტური რედაქტორი

en: Hide
ka: დამალვა

en: Anonymous commenting
ka: ანონიმურად კომენტირება

en: Anonymous posters may not enter their contact information
ka: ანონიმურ ავტორებს შეუძლიათ, არ დატოვონ თავიანთი საკონტაქტო ინფორმაცია.

en: Anonymous posters may leave their contact information
ka: ანონიმურ ავტორებს შეუძლიათ დატოვონ თავიანთი საკონტაქტო ინფორმაცია.

en: Anonymous posters must leave their contact information
ka: ანონიმურმა ავტორებმა უნდა დატოვონ თავიანთი საკონტაქტო ინფორმაცია.

en: Default comment setting
ka: კომენტარის საწყისი პარამეტრები

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
ka: ამ ველის კონტენტი პირადია და არ გამოჩნდება.

en: parent
ka: მშობელი

en: Date - newest first
ka: თარიღი - ჯერ უახლესი

en: 1 comment | @count comments
ka[0]: 1 კომენტარი
ka[1]: @count კომენტარი

en: 1 new comment | @count new comments
ka[0]: 1 ახალი კომენტარი
ka[1]: @count ახალი კომენტარი

en: Global
ka: გლობალური

en: Show descriptions
ka: აღწერების ჩვენება

en: Language code
ka: ენის კოდი

en: Authenticated user
ka: ავტორიზირებული მომხმარებელი

en: Menu link title
ka: მენიუს ბმულის სახელი

en: Menu name
ka: მენიუს სახელი

en: Page not found
ka: გვერდი ვერ მოიძებნა

en: More help
ka: მეტი დახმარება

en: Sizes
ka: ზომები

en: Add terms
ka: ტერმინების დამატება

en: « first
ka: « პირველი

en: last »
ka: ბოლო »

en: The directory %directory does not exist.
ka: %directory დირექტორია არ არსებობს.

en: No comments available.
ka: კომენტარები არ არსებობს.

en: empty
ka: ცარიელი

en: @type: updated %title.
ka: @type: განახლებულია %title.

en: @type: added %title.
ka: @type: დამატებულია %title.

en: Add role
ka: როლის დამატება

en: - None selected -
ka: - არცერთი არ არის შერჩეული -

en: Clean URLs
ka: მკაფიო URL-ები

en: 1 year | @count years
ka[0]: 1 წელი
ka[1]: @count წელი

en: 1 week | @count weeks
ka[0]: 1 კვირა
ka[1]: @count კვირა

en: 1 min | @count min
ka[0]: 1 წუთი
ka[1]: @count წუთი

en: 1 sec | @count sec
ka[0]: 1 წამი
ka[1]: @count წამი

en: Module name
ka: მოდულის სახელი

en: Page settings
ka: გვერდის პარამეტრები

en: German
ka: გერმანული

en: The file could not be created.
ka: ფაილი ვერ შეიქმნა.

en: Not secure!
ka: არ არის უსაფრთხო!

en: Recommended version:
ka: რეკომენდირებული ვერსია:

en: Security update:
ka: უსაფრთხოების განახლება:

en: Latest version:
ka: ბოლო ვერსია:

en: Or
ka: ან

en: Install profile
ka: პროფილის ინსტალაცია

en: File directory
ka: ფაილების დირექტორია

en: Web server
ka: ვებსერვერი

en: Memory limit
ka: მეხსიერების ლიმიტი

en: Translate
ka: თარგმნა

en: Web services
ka: ვებ სერვისები

en: Effect
ka: ეფექტი

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
ka: უსაფრთხოების მიზნით თქვენი ატვირთული ფაილის სახელი შეიცვალა %filename-ით.

en: Dates
ka: თარიღები

en: 1 month | @count months
ka[0]: 1 თვე
ka[1]: @count months

en: Password field is required.
ka: პაროლის ველი სავალდებულოა.

en: Confirm password
ka: პაროლის დადასტურება

en: Run cron
ka: კრონის  გაშვება

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
ka: ფაილის %file დამახსოვრება ვერ მოხერხდა. უცნობი შეცდომა.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ka: მხოლოდ შემდეგი გაფართოების ფაილებია დაშვებული: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
ka: ფაილი %filesize აღემატება ფაილის %maxsize-ის მაქსიმალურ ზომას.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
ka: ფაილის ზომაა %filesize, რაც აღემატება თქვენი დისკის ქვოტას %quota.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
ka: ატვირთვის შეცდომა. ატვირთული ფაილის %file დანიშნულების ადგილზე %destination გადატანა ვერ მოხერხდა.

en: Save and continue
ka: შენახვა და გაგრძელება

en: Maximum height
ka: მაქსიმალური სიმაღლე

en: Maximum width
ka: მაქსიმალური სიგანე

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
ka: დაფიქსირდა არასწორი არჩევანი. გთხოვთ, დაუკავშირდეთ საიტის ადმინისტრატორს.

en: MIME type
ka: MIME ტიპი

en: The MIME type of the file.
ka: ფაილის MIME ტიპი

en: PHP extensions
ka: PHP გაფართოებები

en: Administration pages
ka: ადმინისტრირების გვერდები

en: 0 sec
ka: 0 წამი

en: Abbreviation
ka: აბრევიატურა

en: Administration menu
ka: ადმინისტრირების მენიუ

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
ka: cron-ის ხელახლა გაშვების მცდელობა, მაშინ როცა ის უკვე გაშვებულია.

en: Cron run completed.
ka: cron-ის გაშვება დასრულებულია.

en: - All -
ka: - ყველა -

en: Machine-readable name
ka: მანქანურად-კითხვადი სახელი

en: The requested page could not be found.
ka: მოთხოვნილი გვერდის პოვნა ვერ მოხერხდა.

en: Requirements problem
ka: მოთხოვნების პრობლება

en: Database configuration
ka: მონაცემთა ბაზის კონფიგურაცია

en: Select an installation profile
ka: ინსტალაციის პროფილის შერჩევა

en: Choose language
ka: ენის არჩევა

en: Select language
ka: ენის არჩევა

en: No profiles available
ka: პროფილები არ არსებობს

en: Drupal already installed
ka: Drupal-ი უკვე დაინსტალირებულია

en: Installing @drupal
ka: @drupal-ის ინსტალაცია

en: The installation has encountered an error.
ka: შეცდომა ინსტალაციის დროს.

en: Configure site
ka: საიტის კონფიგურირება

en: Installed %module module.
ka: დაყენებულია %module მოდული.

en: Choose profile
ka: პროფილის არჩევა

en: Verify requirements
ka: მოთხოვნების შემოწმება

en: Set up database
ka: მონაცემთა ბაზის დაყენება

en: Set up translations
ka: თარგმანის დაყენება

en: Install site
ka: საიტის ინსტალაცია

en: Finish translations
ka: თარგმანის დასრულება

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
ka: ნაგულისხმევად, ამ საიტზე თარიღები გამოჩნდება არჩეული დროის სარტყლის შესაბამისად.

en: Update notifications
ka: განახლების შეტყობინებები

en: Check for updates automatically
ka: ავტომატური შემოწმება განახლებებზე

en: 1 byte | @count bytes
ka[0]: 1 ბაიტი
ka[1]: @count ბაიტი

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ka: კომპიუტერისათვის აღქმადი სახელწოდება უნდა შედგებოდეს მხოლოდ ლათინური ნუსხური ასოებისგან, ციფრებისა და ქვედა ტირეებისგან.

en: Upload logo image
ka: ლოგოს ატვირთვა

en: Date and time
ka: თარიღი და დრო

en: Interface
ka: ინტერფეისი

en: @size KB
ka: @size კბ

en: @size MB
ka: @size მბ

en: @size GB
ka: @size გბ

en: @size TB
ka: @size ტბ

en: @size PB
ka: @size პბ

en: @size EB
ka: @size ებ

en: @size ZB
ka: @size ზბ

en: All messages
ka: ყველა შეტყობინება

en: Text format
ka: ტექსტის ფორმატი

en: The name of the site.
ka: საიტის სახელი.

en: Add format
ka: ფორმატის დამატება

en: Delete date format
ka: თარიღის ფორმატის წაშლა

en: Regional settings
ka: რეგიონალური პარამეტრები

en: Structure
ka: სტრუქტურა

en: The slogan of the site.
ka: საიტის სლოგანი.

en: You are not allowed to access this page.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ წვდომის უფლება ამ გვერდისთვის.

en: Connection method
ka: კავშირის მეთოდი

en: Enter connection settings
ka: შეიყვანეთ კავშირის პარამეტრები

en: Change connection type
ka: კავშირის პარამეტრების შეცვლა

en: Site under maintenance
ka: საიტი რემონტშია

en: Table of files
ka: ფაილების ცხრილი

en: Text formats
ka: ტექსტის ფორმატები

en: Starting a discussion
ka: დისკუსიის დაწყება

en: Select a new effect
ka: აირჩიეთ ახალი ეფექტი

en: Update style
ka: სტილის განახლება

en: Style name
ka: სტილის სახელი

en: Update effect
ka: ეფექტის განახლება

en: Add effect
ka: ეფექტის დამატება

[ctx: Long month name]
en: January
ka: იანვარი

[ctx: Long month name]
en: February
ka: თებერვალი

[ctx: Long month name]
en: March
ka: მარტი

[ctx: Long month name]
en: April
ka: აპრილი

[ctx: Long month name]
en: May
ka: მაისი

[ctx: Long month name]
en: June
ka: ივნისი

[ctx: Long month name]
en: July
ka: ივლისი

[ctx: Long month name]
en: August
ka: აგვისტო

[ctx: Long month name]
en: September
ka: სექტემბერი

[ctx: Long month name]
en: October
ka: ოქტომბერი

[ctx: Long month name]
en: November
ka: ნოემბერი

[ctx: Long month name]
en: December
ka: დეკემბერი

en: Short format
ka: მოკლე ფორმატი

en: Medium format
ka: საშუალო ფორმატი

en: Long format
ka: გრძელი ფორმატი

en: Managing modules
ka: მოდულების მართვა

en: Public files
ka: საჯარო ფაილები

en: Temporary files
ka: დროებითი ფაილები

en: Update modules
ka: მოდულების განახლება

en: Delete IP address
ka: IP მისამართის წაშლა

en: Regional and language
ka: რეგიონი და ენა

en: Database support
ka: მონაცემთა ბაზის მხარდაჭერა

en: Site details
ka: საიტის დეტალები

en: Text Formats
ka: ტექსტის ფორმატები

en: Hot topic, new comments
ka: პოპულარული თემა, ახალი კომენტარები

en: Hot topic
ka: პოპულარული თემა

en: Normal topic
ka: ჩვეულებრივი თემა

en: Closed topic
ka: დახურული თემა

en: Nothing
ka: არაფერი

en: Next steps
ka: შემდეგი საფეხურები

en: Database system
ka: მონაცემთა ბაზის სისტემა

en: Database system version
ka: მონაცემთა ბაზის ვერსია
