Drupal core (10.1.8) - en to eu translation catalogue (2186 entries)

en: Forms
eu: Formularioak

en: Home
eu: Azala

en: User interface
eu: Erabiltzaile interfazea

en: Title
eu: Izenburua

en: Body
eu: Gorputza

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: user
eu: erabiltzailea

en: Pages
eu: Orriak

en: Save configuration
eu: Gorde konfigurazioa

en: delete
eu: ezabatu

en: Status
eu: Egoera

en: Register
eu: Erregistratu

en: Create a new user account.
eu: Sortu erabiltzaile kontu berria

en: Markup
eu: Marka

en: Prefix
eu: Aurrizkia

en: Suffix
eu: Atzizkia

en: Approve
eu: Onartu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Submit
eu: Bidali

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Moderated content
eu: Neurridun edukina

en: Value
eu: Balioa

en: Username
eu: Erabiltzaile izena

en: Email address
eu: Posta elektronikoa

en: Development
eu: Garapena

en: Groups
eu: Multzoak

en: Group
eu: Taldea

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: Replies
eu: Erantzunak

en: Closed
eu: Itxita

en: yes
eu: bai

en: List
eu: Zerrenda

en: Subject
eu: Gaia

en: Send email
eu: E-posta bidali

en: closed
eu: itxita

en: Actions
eu: Ekintzak

en: disabled
eu: ezgaituta

en: Confirm
eu: Baieztatu

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Last comment
eu: Azken iruzkina

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: RSS feed
eu: RSS jarioa

en: more
eu: gehiago

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Explanation or submission guidelines
eu: Azalpena edo bidalketaren jarraibideak

en: Email settings
eu: E-posta ezarpenak

en: Article
eu: Artikulua

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Articles
eu: Artikuluak

en: Administration
eu: Kudeaketa

en: footer
eu: Orri-oina

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: More
eu: Gehiago

en: not verified
eu: ez da egiaztatu

en: Action
eu: Ekintza

en: Last updated
eu: Azken eguneraketa

en: new
eu: berria

en: Tags
eu: Etiketak

en: Block title
eu: Blokearen izenburua

en: The title of the block as shown to the user.
eu: Erabiltzaileari erakutsiko zaion blokearen izenburua.

en: Taxonomy
eu: Taxonomia

en: Logging
eu: Sarbidea

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Blue Lagoon (Default)
eu: Urmael Urdin (Lehenetsia)

en: Content types
eu: Eduki motak

en: Homepage
eu: Azaleko orria

en: Home page
eu: Azala

en: Download
eu: Deskargatu

en: Version
eu: Bertsioa

en: view
eu: ikusi

en: unpublished
eu: argitaratu gabea

en: updated
eu: eguneratua

en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

en: File information
eu: Fitxategiaren informazioa

en: File
eu: Fitxategi

en: Tag
eu: Etiketa

en: File path
eu: Fitxategiaren bide-izena

en: Advanced options
eu: Aukera aurreratuak

en: Release notes
eu: Bertsioaren oharrak

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: Size
eu: Tamaina

en: Links
eu: Estekak

en: Search
eu: Bilatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: Daily
eu: Egunero

en: Weekly
eu: Astero

en: Monthly
eu: Hilabetero

en: None
eu: Bat ere ez

en: Display settings
eu: Bistaratzearen ezarpenak

en: This action cannot be undone.
eu: Ekintza hau ezin da desegin.

en: Number
eu: Zenbakia

en: Message
eu: Mezua

en: No log messages available.
eu: Ez dago log mezurik.

en: Account Name
eu: Kontuaren izena

en: Password
eu: Pasahitza

en: Block settings
eu: Bloke ezarpenak

en: - None -
eu: - Bat ere ez -

en: Country
eu: Herria

en: Weight
eu: Pisua

en: The configuration options have been saved.
eu: Konfigurazio aukerak gorde dira.

en: Variable
eu: Aldagaia

en: Link
eu: Esteka

en: Image
eu: Irudia

en: Center
eu: Erdian

en: Help text
eu: Laguntza testua

en: Types
eu: Motak

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: root
eu: erroa

en: Parent
eu: Gurasoa

en: none
eu: bat ere ez

en: Category
eu: Kategoria

en: Add container
eu: Gehitu edukiontzia

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Feed
eu: Jarioa

en: Name
eu: Izena

en: edit container
eu: editatu edukiontzia

en: edit
eu: editatu

en: Go to previous page
eu: Joan aurreko orrira.

en: Go to parent page
eu: Joan guraso orrira

en: Go to next page
eu: Joan hurrengo orrira.

en: Import
eu: Inportatu

en: Book
eu: Liburua

en: Export
eu: Esportatu

en: Taxonomy term
eu: Taxonomia terminoa

en: Description field
eu: Deskribapena eremua

en: settings
eu: ezarpenak

en: Back
eu: Itzuli

en: Node ID
eu: Nodoaren IDa

en: Field
eu: Eremua

en: Outline
eu: Aurkibidea

en: header
eu: goiburua

en: Label
eu: Etiketa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Save
eu: Gorde

en: Session opened for %name.
eu: %name(r)en saioa irekita dago.

en: Help
eu: Laguntza

en: True
eu: Egiazkoa

en: False
eu: Faltsua

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Summary
eu: Laburpena

en: Update
eu: Eguneratu

en: Open
eu: Ireki

en: Blank
eu: Hutsik

en: Small
eu: Txikia

en: Large
eu: Handia

en: Sunday
eu: Igandea

en: Monday
eu: Astelehena

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Friday
eu: Ostirala

en: Saturday
eu: Larunbata

en: High
eu: Altua

en: Low
eu: Baxua

en: Album
eu: Albuma

en: Artist
eu: Artista

en: Add new
eu: Gehitu berria

en: Time
eu: Ordua

en: Views
eu: Bistak

en: Access
eu: Atzipena

en: Add
eu: Gehitu

en: View
eu: Bista

en: Length
eu: Luzera

en: Format
eu: Formatua

en: History
eu: Historia

en: hidden
eu: Ezkutuan

en: Path
eu: Bide-izena

en: Filename
eu: Fitxategi izena

en: File extensions
eu: Fitxategiaren luzapenak

en: Vocabularies
eu: Hiztegiak

en: Modules
eu: Moduluak

en: Clear index
eu: Garbitu indizea

en: edit forum
eu: editatu foroa

en: Forum name
eu: Foro izena

en: forum
eu: foro

en: Manage
eu: Kudeatu

en: Refresh
eu: Berritu

en: Region
eu: Atal

en: link
eu: esteka

en: Anchor
eu: Aingura

en: Display
eu: Bistaratu

en: Node type
eu: Nodo mota

en: Menu
eu: Menua

en: Advanced settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: Teaser
eu: Laburpena

en: never
eu: inoiz ez

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: actions
eu: ekintzak

en: Text
eu: Testua

en: Theme
eu: Tema

en: Add forum
eu: Gehitu foroa

en: Add term
eu: Gehitu terminoa

en: Timestamp
eu: Data-zigilua

en: Keywords
eu: Hitz-gakoak

en: Preview comment
eu: Aurreikusi iruzkina

en: Component
eu: Osagaia

en: ID
eu: IDa

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Advanced search
eu: Bilaketa aurreratua

en: You are not authorized to access this page.
eu: Ez duzu baimenik orri hau atzitzeko

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Attachment
eu: Eranskina

en: n/a
eu: e/e (n/a)

en: Upload
eu: Igo

en: Picture
eu: Irudia

en: Upload image
eu: Irudia kargatu

en: Mail
eu: Posta

en: Before
eu: Aurretik

en: After
eu: Ondoren

en: Database type
eu: Datu-base mota

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Content type
eu: Eduki mota

en: action
eu: ekintza

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Email
eu: Eposta

en: Files
eu: Fitxategiak

en: file
eu: fitxategia

en: User ID
eu: Erabiltzaile IDa

en: Error
eu: Errorea

en: Options
eu: Aukerak

en: Contact
eu: Kontaktatu

en: no
eu: ez

en: Created
eu: Sortua

en: Node
eu: Nodoa

en: Sent email to %recipient
eu: Bidali eposta %recipient-ri

en: The subject of the message.
eu: Mezuaren gaia

en: Number of columns
eu: Zutaberen zenbakia

en: Create
eu: Sortu

en: Separator
eu: Bereizlea

en: Include
eu: Barne

en: Exclude
eu: Baztertu

en: Vertical
eu: Bertikal

en: Open link in new window
eu: Esteka irekita lehio berrian

en: term
eu: terminoa

en: Expanded
eu: Zabalduta

en: Parent item
eu: Elementu gurasoa

en: Add child page
eu: Gehitu menpeko orria

en: Printer-friendly version
eu: Inprimatzeko egokitutako bertsioa

en: Update options
eu: Eguneratze aukerak

en: Unknown export format.
eu: Esportatzeko formatu ezezaguna.

en: All
eu: Guztiak

en: Active
eu: Aktiboa

en: Last post
eu: Azken argitalpena

en: Access denied
eu: Sarrera debekatua

en: Year
eu: Urtea

en: Date format
eu: Data formatua

en: Add content
eu: Edukia gehitu

en: Page title
eu: Orriaren izenburua

en: Block
eu: Blokea

en: Add block
eu: Gehitu blokea

en: CSS class
eu: CSS klasea

en: Page
eu: Orria

en: Bottom
eu: Behean

en: 1 minute | @count minutes
eu[0]: minutu 1
eu[1]: @count minutu

en: 1 hour | @count hours
eu[0]: ordu 1
eu[1]: @count ordu

en: 1 day | @count days
eu[0]: egun 1
eu[1]: @count egun

en: Configuration saved.
eu: Konfigurazioa gorde da.

en: Taxonomy terms
eu: Taxonomia terminoak

en: Logo
eu: Logotipoa

en: Site name
eu: Gunearen izena

en: Site slogan
eu: Guneko leloa

en: Good
eu: Ona

en: User settings
eu: Erabiltzaile ezarpenak

en: Site
eu: Gunea

en: Database
eu: Datu-base

en: Module
eu: Modulua

en: Available updates
eu: Eguneraketak eskuragarri

en: Manual update check
eu: Eskuzko eguneraketa egiaztapena

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Check manually
eu: Egiaztatu manualki

en: Up to date
eu: Eguneratua dago.

en: Update available
eu: Eguneraketa eskuragarri

en: Drupal core update status
eu: Drupal core-ren eguneraketaren egoera

en: Out of date
eu: Dataz kanpo

en: Header
eu: Goiburua

en: Left sidebar
eu: Ezker albobarra

en: Right sidebar
eu: Eskuin albobarra

en: Footer
eu: Orri-oina

en: Inline
eu: Lerro berean

en: Recipients
eu: Hartzaileak

en: Selected
eu: Hautatuta

en: Your name
eu: Zure izena

en: Menu link
eu: Menu esteka

en: To
eu: Nori

en: From
eu: Nondik

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Throttle
eu: Bizkortu

en: Visibility
eu: Ikusgarritasuna

en: Roles
eu: Zereginak

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Comment ID
eu: Iruzkinaren IDa

en: Hostname
eu: Ostalari izena

en: Score
eu: Puntuazioa

en: Published
eu: Argitaratua

en: Signature
eu: Sinadura

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Location
eu: Kokalekua

en: Source string
eu: Jatorrizko katea

en: Locale
eu: Bertakoa

en: Title field label
eu: Izenburu eremuaren etiketa

en: Promoted to front page
eu: Atariko orria sustatua

en: Sticky at top of lists
eu: Zerrenden gainean itsaskor

en: Revisions
eu: berrikuspenak

en: Log message
eu: Log mezua

en: URL alias
eu: URL ezizenak

en: File ID
eu: Fitxategiaren IDa

en: File name
eu: Fitxategiaren izena

en: File MIME type
eu: Fitxategiaren MIME mota

en: File size
eu: Fitxategi tamaina

en: Vocabulary
eu: Hiztegia

en: Vocabulary ID
eu: Hiztegiaren IDa

en: Vocabulary name
eu: Hiztegiaren izena

en: Term
eu: Termino

en: Term ID
eu: Terminoaren IDa

en: User role
eu: Erabiltzailearen zeregina

en: Role name
eu: Zereginaren izena

en: Last access
eu: Azken atzipena

en: Last login
eu: Azken saioa

en: Time zone
eu: Ordu eremua

en: Severity
eu: Larritasuna

en: Field name
eu: Eremu izena

en: Field type
eu: Eremu mota

en: Global settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Multiple values
eu: Balio anitzak

en: Fields
eu: Eremuak

en: Widget type
eu: Widget mota

en: Contains
eu: Edukia

en: Does not contain
eu: Ez dauka

en: Is less than
eu: Hau baino txikiagoa

en: Is less than or equal to
eu: Hau baino txikiagoa edo berdina

en: Is equal to
eu: Honen berdina

en: Is greater than or equal to
eu: Hau baino haundiago edo berdina

en: Is greater than
eu: Hau baino haundiagoa da

en: Is not equal to
eu: Honen ezberdina

en: Average
eu: Batez bestekoa

en: Count
eu: Zenbatu

en: Overridden
eu: Baliogabetu

en: Add action
eu: Gehitu ekintza

en: Original image
eu: Irudi originala

en: Search settings
eu: Bilaketa ezarpenak

en: Mode
eu: Modoa

en: Warning
eu: Kontuz

en: blocked
eu: blokeatuta

en: active
eu: aktiboa

en: OK
eu: Ados

en: Items
eu: Elementuak

en: Last update
eu: Azken eguneraketa

en: %time ago
eu: duela %time

en: Nodes
eu: Nodoak

en: Authored by
eu: Honek egina:

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Up
eu: Gora

en: Performance
eu: Errendimendua

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Textfield
eu: Testu-eremua

en: Display options
eu: Bistaratu aukerak

en: Maximum
eu: Maximoa

en: Thumbnail
eu: Iruditxoa

en: Medium
eu: Ertaina

en: Plain text
eu: Testu laua

en: Caching
eu: Cache-a

en: Month
eu: Hilabetea

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Last reply
eu: Azken erantzuna

en: System
eu: Sistema

en: Domain
eu: Domeinua

en: Unlimited
eu: Mugarik gabe

en: Current
eu: Unekoa

en: State
eu: Egoera

en: Desc
eu: Beheraka

en: Enter a valid username.
eu: Sartu balio duen erabiltzaile izen bat.

en: Owner
eu: Jabea

en: Recipient
eu: Hartzailea

en: OR
eu: EDO

en: Add a role to the selected users
eu: Rol bat gehitu aukeratutako erabiltzaileei

en: Remove a role from the selected users
eu: Rol bat kendu aukeratutako erabiltzaileei

en: node
eu: nodoa

en: Administer content
eu: Edukiak kudeatu

en: General
eu: Orokorra

en: Directory
eu: Fitxategia

en: Egypt
eu: Egipto

en: New Zealand
eu: Zelanda Berria

en: Cuba
eu: Kuba

en: Brazil
eu: Brasil

en: Chile
eu: Txile

en: Paraguay
eu: Paraguai

en: Jamaica
eu: Jamaika

en: Japan
eu: Japonia

en: Libya
eu: Libia

en: Poland
eu: Polonia

en: Singapore
eu: Singapur

en: Turkey
eu: Turkia

en: Day
eu: Eguna

en: Table
eu: Taula

en: Mon
eu: Al

en: Tue
eu: Ar

en: Wed
eu: Az

en: Thu
eu: Og

en: Fri
eu: Or

en: Sat
eu: La

en: Sun
eu: Ig

en: May
eu: Mai

en: Start date
eu: Hasiera data

en: End date
eu: Amaiera data

en: Forum
eu: Foroa

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Other
eu: Bestea

en: Align
eu: Lerrokatu

en: Display title
eu: Izenburua erakutzi

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: Basic
eu: Basikoa

en: Color
eu: Kolore

en: Appearance
eu: Itxura

en: Link URL
eu: Esteka URLa

en: List type
eu: Zerrenda mota

en: Role
eu: Rol

en: Select all
eu: Aukeratu guztia

en: Allow
eu: Baimendu

en: Ignore
eu: Entzungor egin

en: User login
eu: Saioaren hasiera

en: Log in
eu: Sartu

en: Add new comment
eu: Gehitu iruzkin berria

en: No terms available.
eu: Ez dago terminorik eskuragai.

en: String
eu: Katea

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
eu: @site momentu honetan mantentze lanetan dago. Laster egon beharko ginake bueltan. Mila esker zure pazientziagatik.

en: Default front page
eu: Lehenego orri lehenetsia

en: Button
eu: Botoia

en: Both
eu: Biak

en: Last
eu: Azkena

en: Maximum length
eu: Luzera maximoa

en: Rows
eu: Lerroak

en: Argument
eu: Argumentua

en: Anonymous
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: Provider
eu: Hornitzailea

en: Uninstall
eu: Desinstalatu

en: Install
eu: Instalatu

en: Tools
eu: Tresnak

en: Edit view
eu: Bista editatu

en: Administer views
eu: Bistak kudeatu

en: Ascending
eu: Goranzko

en: Descending
eu: Beheranzko

en: Arguments
eu: Argumentuak

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Optional
eu: Aukerazkoa

en: Exposed Filters
eu: Erakusten diren iragazkiak

en: Views UI
eu: Bistak UI

en: Recent comments
eu: Azken iruzkinak

en: Random
eu: Ausazkoa

en: Position
eu: Kokapena

en: Integer
eu: Osokoa

en: IP Address
eu: IP Helbidea

en: The comment and all its replies have been deleted.
eu: Iruzkina eta haren erantzun guztiak ezabatu dira.

en: Cron settings
eu: Cron ezarpenak

en: Anonymous users
eu: Erabiltzaile anonimoak

en: Clear cache
eu: Cache-ak hustu

en: Close
eu: Itxi

en: Page Title
eu: Orriaren Izenburua

en: fields
eu: eremuak

en: Save settings
eu: Gorde ezarpenak

en: Duration
eu: Iraupena

en: Session closed for %name.
eu: %name(e)k saioa itxi du.

en: Tracker
eu: Aztarnariak

en: Defaults
eu: Lehenetsia

en: Your search yielded no results.
eu: Zure bilaketak ez du emaitzik

en: Germany
eu: Alemania

en: Created date
eu: Sortze data

en: Updated date
eu: Eguneratze data

en: comments
eu: iruzkin

en: Full
eu: Osoa

en: Default language
eu: Hizkuntz lehentsia

en: Condition
eu: Baldintza

en: Afghanistan
eu: Afganistan

en: American Samoa
eu: Samoa Amerikarra

en: Anguilla
eu: Angila

en: Antarctica
eu: Antartika

en: Azerbaijan
eu: Azerbaian

en: Bahamas
eu: Bahamak

en: Bahrain
eu: Bahrein

en: Barbados
eu: Barbadoak

en: Belarus
eu: Bielorusia

en: Belgium
eu: Belgika

en: Bhutan
eu: Butan

en: Botswana
eu: Boswana

en: Bouvet Island
eu: Bouvet Irla

en: Cambodia
eu: Kanbodia

en: Cameroon
eu: Kamerun

en: Canada
eu: Kanada

en: Cape Verde
eu: Cabo Verde

en: Cayman Islands
eu: Kaiman Irlak

en: Central African Republic
eu: Afrika Erdialdeko Errepublika

en: Chad
eu: Txad

en: China
eu: Txina

en: Christmas Island
eu: Pazko Irlak

en: Cocos (Keeling) Islands
eu: Koko Irlak

en: Colombia
eu: Kolonbia

en: Comoros
eu: Komoroak

en: Cook Islands
eu: Cook Irlak

en: Costa Rica
eu: Kosta Rika

en: Cyprus
eu: Txipre

en: Denmark
eu: Danimarka

en: Dominica
eu: Dominika

en: Dominican Republic
eu: Dominikar Errepublika

en: Ecuador
eu: Ekuador

en: El Salvador
eu: Salbador

en: Equatorial Guinea
eu: Ekuatoriar Ginea

en: Faroe Islands
eu: Faroe irlak

en: Finland
eu: Finlandia

en: France
eu: Frantzia

en: French Guiana
eu: Frantses Guaiana

en: French Polynesia
eu: Frantses Polinesia

en: Gambia
eu: Ganbia

en: Greece
eu: Grezia

en: Greenland
eu: Groenlandia

en: Grenada
eu: Granada

en: Guadeloupe
eu: Guadalupe

en: Guinea
eu: Ginea

en: Guinea-Bissau
eu: Ginea-Bisau

en: Guyana
eu: Guaiana

en: Hungary
eu: Hungaria

en: Iceland
eu: Islandia

en: Iraq
eu: Irak

en: Ireland
eu: Irlanda

en: Italy
eu: Italia

en: Jordan
eu: Jordania

en: Kazakhstan
eu: Kazajistan

en: Kenya
eu: Kenia

en: Kyrgyzstan
eu: Kirgistan

en: Latvia
eu: Letonia

en: Lebanon
eu: Libano

en: Lesotho
eu: Lesoto

en: Lithuania
eu: Lituania

en: Luxembourg
eu: Luxenburgo

en: Malaysia
eu: Malasia

en: Maldives
eu: Maldibak

en: Marshall Islands
eu: Marshall Irlak

en: Martinique
eu: Martinika

en: Mauritius
eu: Maurizioak

en: Mexico
eu: Mexiko

en: Moldova
eu: Moldabia

en: Monaco
eu: Monako

en: Morocco
eu: Moroko

en: Mozambique
eu: Mozanbike

en: Nauru
eu: Nauruera

en: Netherlands
eu: Holanda

en: Netherlands Antilles
eu: Antiletako Holanda

en: New Caledonia
eu: Kaledonia Berria

en: Nicaragua
eu: Nikaragua

en: Norfolk Island
eu: Norfolk Irla

en: North Korea
eu: Ipar Korea

en: Northern Mariana Islands
eu: Iparraldeko Mariana Irlak

en: Norway
eu: Noruega

en: Papua New Guinea
eu: Papua Ginea-Berri

en: Philippines
eu: Filipinak

en: Romania
eu: Errumania

en: Russia
eu: Errusia

en: Rwanda
eu: Ruanda

en: Seychelles
eu: Seitxeleak

en: Sierra Leone
eu: Sierra Leona

en: Slovakia
eu: Eslobakia

en: Slovenia
eu: Eslobenia

en: Solomon Islands
eu: Salomon Irlak

en: South Africa
eu: Hego-Afrika

en: Spain
eu: Espainia

en: Sweden
eu: Suedia

en: Switzerland
eu: Suitza

en: Syria
eu: Siria

en: Thailand
eu: Tailandia

en: Tunisia
eu: Tunisisa

en: Ukraine
eu: Ukrania

en: United Arab Emirates
eu: Emirato Arabiar Batuak

en: United Kingdom
eu: Erresuma Batua

en: United States
eu: Estatu Batuak

en: Uruguay
eu: Uruguai

en: Database username
eu: Datu-basearen erabiltzaile izena

en: Database password
eu: Datu-basearen pasahitza

en: Database name
eu: Datu-base izena

en: Add user
eu: Gehitu erabiltzaile bat

en: Port
eu: Ataka

en: Size of textfield
eu: Testu eremuaren neurria

en: Authoring information
eu: Egilearen informazioa

en: Authored on
eu: Noiz egina:

en: Leave blank for %anonymous.
eu: Hutsik utzi %anonymous -rentzat.

en: Hidden
eu: Ezkutua

en: Undefined
eu: Zehaztu gabe

en: Show
eu: Erakutsi

en: Key
eu: Giltza

en: File Upload
eu: Fitxategia kargatu

en: block
eu: blokea

en: Change
eu: Aldatu

en: English
eu: Ingelesa

en: Spanish
eu: Gaztelera

en: Messages
eu: Mezuak

en: Edit term
eu: Terminoa editatu

en: Allowed HTML tags
eu: HTML markak baimenduta

en: Add menu
eu: Gehitu menua

en: menu
eu: menua

en: ‹ previous
eu: ‹ aurrekoa

en: next ›
eu: hurrengoa ›

en: No items selected.
eu: Ez da elementurik hautatu.

en: The update has been performed.
eu: Eguneraketa burutu da.

en: Node title
eu: Nodoaren izenburua

en: Browser
eu: Nabigatzailea

en: View user profile.
eu: Ikusi erabiltzailearen profila.

en: Titles only
eu: Izenburuak soilik

en: Full text
eu: Testu osoa

en: Feed settings
eu: Feed ezarpenak

en: Source
eu: Iturburua

en: published
eu: argitaratuta

en: The changes have been saved.
eu: Aldaketak gorde dira.

en: Member for
eu: Kidea noiztik

en: @time ago
eu: duela @time

en: No users selected.
eu: Ez dira erabiltzaileak aukeratu.

en: Select all rows in this table
eu: Aukeratu taula honetako lerro guztiak

en: Deselect all rows in this table
eu: Desaukeratu taula honetako lerro guztiak

en: Search results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: Please enter some keywords.
eu: Mesedez sartu hitz-gako batzuk.

en: Front page
eu: Azaleko orria

en: Replacement patterns
eu: Ordezko ereduak

en: Deleted
eu: Ezabatua

en: Display name
eu: Bistaratu izena

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: Topics
eu: Gaiak

en: Topic
eu: Gaia

en: Definition
eu: Definizioa

en: Allowed values list
eu: Balioko zerrenda onartu

en: Activity
eu: Aktibitate

en: Edit menu
eu: Editatu menua

en: Delete menu
eu: Ezabatu menua

en: Publishing options
eu: Argitaratze aukerak

en: Create new revision
eu: Sortu bertsio berria

en: First
eu: Lehena

en: Limit
eu: Muga

en: Minimum height
eu: Altuera minimoa

en: Minimum width
eu: Zabalera minimoa

en: Query
eu: Kontsulta

en: Locale settings
eu: Locale ezarpenak

en: Configure block
eu: Blokea konfiguratu

en: Block name
eu: Blokearen izenburua

en: Jan
eu: Urt

en: Feb
eu: Ots

en: Apr
eu: Api

en: Jun
eu: Eka

en: Jul
eu: Uzt

en: Aug
eu: Abu

en: Sep
eu: Ira

en: Oct
eu: Urr

en: Nov
eu: Aza

en: Dec
eu: Abe

en: Hour
eu: Ordu

en: Minute
eu: Minutu

en: Second
eu: Segundu

en: Select list
eu: Aukeratu zerrenda

en: Text field
eu: Testu eremua

en: Granularity
eu: Granularitatea

en: Posts
eu: Bidalketak

en: Map
eu: Mapa

en: Node settings
eu: Nodo ezarpenak

en: Alignment
eu: Lerrokadura

en: author
eu: egilea

en: Entity
eu: Entitatea

en: AND
eu: ETA

en: Empty
eu: Hutsik

en: Path alias
eu: Bide-izenaren ezizena

en: Notice
eu: Ohartarazpena

en: Content Bottom
eu: Beheko edukia

en: Log out
eu: Irten

en: Extend
eu: Hedatu

en: First day of week
eu: Asteko lehenengo eguna

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: Your message has been sent.
eu: Zure mezua bidali da.

en: Create new account
eu: Sortu kontu berria

en: Seconds
eu: Segunduak

en: role
eu: zeregina

en: Info
eu: Informazioa

en: Not available
eu: Ez dago erabilgarri

en: People
eu: Erabiltzaileak

en: Created new term %term.
eu: Sortu termino berria %term

en: Deleted term %name.
eu: %name terminoa ezabatuta.

en: Site information
eu: Gunearen informazioa

en: Blocked
eu: Blokeatuta

en: Enabled filters
eu: Filtroak gaituak izan dira

en: Updating
eu: Eguneratzen

en: or
eu: edo

en: Convert
eu: Bihurtu

en: Parent term
eu: Guraso terminoa

en: Parent terms
eu: Guraso terminoak

en: Syndicate
eu: Sindikatu

en: Books
eu: Liburuak

en: Style
eu: Estiloa

en: Forums
eu: Foroak

en: Revisions for %title
eu: %title(e)ko berrikuspenak

en: Revision
eu: Berrikuspena

en: The specified passwords do not match.
eu: Emandako pasahitzak ez datoz bat.

en: Session
eu: Sesioa

en: No forums defined
eu: Ez da fororik definitu

en: This topic has been moved
eu: Gai hau mugitu da

en: Permissions
eu: Baimenak

en: roles
eu: zereginak

en: Your settings have been saved.
eu: Zure ezarpenak gordetu dira.

en: Installed
eu: Instalatuta

en: Display label
eu: Etiketa erakutsi

en: Reversed
eu: Alderantzikatu

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Date created
eu: Sorrera data

en: Testing
eu: Proba

en: Unauthorized
eu: Baimenik gabea

en: Standard
eu: Estandar

en: Interval
eu: Bitartea

en: Fiji
eu: Fijikoa

en: Falkland Islands
eu: Falkland Irlak

en: South Korea
eu: Hego Korea

en: User name
eu: Erabiltzaile izena

en: Theme settings
eu: Temaren ezarpenak

en: Not published
eu: Argitaratu gabea

en: File settings
eu: Fitxategi ezarpenak

en: Menu settings
eu: Menu ezarpenak

en: Gray
eu: Grisa

en: width
eu: zabalera

en: height
eu: altuera

en: Unformatted
eu: Formaturik gabe

en: Document
eu: Dokumentua

en: Formats
eu: Formatuak

en: @type: deleted %title.
eu: @type: %title ezabatuta.

en: RSS Feed
eu: RSS Jarioa

en: Allowed file extensions
eu: Onartutako fitxategien luzapena

en: New comments
eu: Iruzkin berriak

en: New
eu: Berriak

en: Top left
eu: Goian ezkerrean

en: Top right
eu: Goian eskuinean

en: Bottom right
eu: Behean eskuinean

en: Bottom left
eu: Behean ezkerrean

en: Relationships
eu: Erlazioak

en: Relationship
eu: Erlazioa

en: relationships
eu: erlazioak

en: Migrate
eu: Migratu

en: The username %name has not been activated or is blocked.
eu: %name erabiltzailea ez da aktibatua izan edo blokeatuta dago.

en: Login attempt failed for %user.
eu: Konexio-saioak huts egin du %user erabiltzailearentzako.

en: ‹ Previous
eu: ‹ Aurrekoak

en: Next ›
eu: Hurrengoak ›

en: Sort criteria
eu: Ordenazioa irizpideak

en: Base path
eu: Bide basea

en: Delete action
eu: Ekintza ezabatu

en: Themes
eu: Temak

en: Multilingual
eu: Eleaniztasuna

en: JPEG quality
eu: JPEG kalitatea

en: comment
eu: iruzkina

en: Unpublished
eu: Argitaratu gabe

en: Last changed
eu: Azken aldaketa

en: not published
eu: argitaratu gabe

en: Published comments
eu: Argitaratutako iruzkinak

en: Protected
eu: Babestua

en: Comment settings
eu: Iruzkinaren ezarpenak

en: Sticky
eu: Itsaskor

en: Default options
eu: Aukera lehenetsiak

en: Ok
eu: Ados

en: Contact settings
eu: Kontatu ezarpenak

en: users
eu: erabiltzaileak

en: Tabs
eu: Fitxak

en: Reset password
eu: Berrezarri pasahitza

en: Processing
eu: Prozesatzen

en: Temporary directory
eu: Behin-behineko direktorioa

en: File upload error. Could not move uploaded file.
eu: Fitxategi igoera errorea. Ezin izan da igotako fitxategia mugitu.

en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

en: Shortcut
eu: Lasterbidea

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: Timezone
eu: Ordu-zona

en: Password strength:
eu: Pasahitzaren indarra:

en: Passwords match:
eu: Pasahitzak berdinak dira:

en: Slogan
eu: Leloa

en: Anonymous user
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: The name used to indicate anonymous users.
eu: Erabiltzaile anonimoak izendatzeko erabiliko den izena.

en: Apply
eu: Ezarri

en: Enabled modules
eu: Gaitutako moduluak

en: Please wait...
eu: Itxaron mesedez...

en: Not translated
eu: Itzuli gabe

en: Select
eu: Aukeratu

en: Translatable
eu: Itzulgarria

en: Location of comment submission form
eu: Iruzkinak bidaltzeko inprimakiaren kokapena

en: Go to first page
eu: Joan lehen orrira

en: Go to last page
eu: Joan azken orrira.

en: Enter the terms you wish to search for.
eu: Idatzi bilatu nahi dituzun terminoak.

en: Underlined
eu: Azpimarratuta

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Variables
eu: Aldagaiak

en: Tasks
eu: Zereginak

en: Delete role
eu: Ezabatu zeregina

en: PHP Code
eu: PHP Kodea

en: 5 minutes
eu: 5 minutu

en: 10 minutes
eu: 10 minutu

en: 30 minutes
eu: 30 minutu

en: Croatia
eu: Kroazioa

en: Block description
eu: Blokearen azalpena

en: Translation
eu: Itzulpena

en: Translation status
eu: Itzulpenaren egoera

en: Blocks
eu: Blokeak

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
eu: Konfiguratu zer blokea eduki guneko alboko barrak eta beste eskualde agertzen da.

en: Save blocks
eu: Gorde blokeak

en: The block settings have been updated.
eu: Blokeen ezarpenak eguneratu dira.

en: Save block
eu: Gorde blokea

en: The block configuration has been saved.
eu: Blokearen konfigurazioa gorde da.

en: Menus
eu: Menuak

en: taxonomy term
eu: taxonomia terminoa

en: Add vocabulary
eu: Gehitu hiztegia

en: Edit vocabulary
eu: Editatu hiztegia

en: Above
eu: Gainean

en: @min and @max
eu: @min eta @max

en: Default time zone
eu: Ordu eremu lehentsia

en: Add another item
eu: Gehitu elementu berria

en: Manage fields
eu: Kudeatu eremuak

en: Trimmed
eu: Moztuta

en: Text area
eu: Testu eremua

en: Used in
eu: Erabilita

en: Add a new field
eu: Gehitu eremu berri bat

en: Save field settings
eu: Gorde eremu ezarpenak

en: The update has encountered an error.
eu: Eguneraketak errore bat topatu du.

en: Decimal
eu: Hamartarra

en: Minimum
eu: Minimoa

en: Decimal marker
eu: Hamartarraren marka

en: Text area (multiple rows)
eu: Testu eremua (lerro anitza)

en: Index
eu: Aurkibidea

en: Form
eu: Formularioa

en: Debug
eu: Araztu

en: Publish
eu: Argitaratu

en: Unpublish
eu: Desargitaratu

en: 1 minute
eu: minutu 1

en: Permission
eu: Baimena

en: @module module
eu: @module moduloa

en: More information
eu: Informazio gehiago

en: Grid
eu: Sareta

en: Anonymous commenting
eu: Iruzkin anonimoa

en: Anonymous posters may not enter their contact information
eu: Erabiltzaile anonimoek ezin dute idatzi kontaktatzeko informaziorik

en: Anonymous posters may leave their contact information
eu: Erabiltzaile anonimoek idatz dezakete kontaktatzeko informazioa

en: Anonymous posters must leave their contact information
eu: Erabiltzaile anonimoek idatzi behar dute kontaktatzeko informazioa

en: Default comment setting
eu: Lehenetsitako iruzkin ezarpena

en: parent
eu: gurasoa

en: Date - newest first
eu: Data - berrienak lehenago

en: Date - oldest first
eu: Data - zaharrenak lehenago

en: 1 comment | @count comments
eu[0]: iruzkin 1
eu[1]: @count iruzkin

en: Save content type
eu: Eduki mota gorde

en: Global
eu: Globala

en: Show descriptions
eu: Erakutsi deskribapenak

en: Subtitle
eu: Azpi-izenburua

en: Language code
eu: Hizkuntza kodea

en: Authenticated user
eu: Egiaztatutako erabiltzailea

en: Menu link title
eu: Menu estekaren izenburua

en: Menu name
eu: Menu izena

en: 1 second | @count seconds
eu[0]: Segundu 1
eu[1]: @count segundu

en: Edit container
eu: Editatu edukiontzia

en: Thread
eu: Haria

en: Reply
eu: Erantzun

en: Topics per page
eu: Zenbat gai orri bakoitzeko

en: Posts - most active first
eu: Argitalpenak - aktiboenak lehenengo

en: Posts - least active first
eu: Argitalpenak - geldienak lehenengo

en: URL path settings
eu: URL bide-izenaren ezarpenak

en: Title text
eu: Izenburuaren testua

en: Maximum upload size
eu: Kargaren gehienezko tamaina

en: Extension
eu: Luzapena

en: New forum topics
eu: Foroko gai berriak

en: Page not found
eu: Orria ez da antzeman

en: More help
eu: Laguntza gehio

en: Account blocked
eu: Eragotzitako kontua

en: Administrator
eu: Kudeatzailea

en: Available
eu: Gaituta

en: Node access
eu: Nodoaren atzipena

en: « first
eu: « lehenengoa

en: last »
eu: azkena »

en: The directory %directory does not exist.
eu: %directory direktorioa ez dago.

en: No comments available.
eu: Ez dago iruzkinik eskuragarri.

en: Activate
eu: Aktibatu

en: empty
eu: hutsik

en: Rebuild permissions
eu: Berreraiki baimenak

en: @type: updated %title.
eu: @type: %title eguneratuta.

en: @type: added %title.
eu: @type: %title gehituta.

en: Telephone
eu: Telefonoa

en: Add role
eu: Gehitu zeregina

en: Path to custom logo
eu: Norberaren logotipoaren bide-izena

en: Updated term %term.
eu: %term terminoa eguneratuta.

en: - None selected -
eu: - Aukeratu gabe -

en: Alias
eu: Ezizena

en: Values
eu: Balioak

en: Account settings
eu: kontuaren ezarpenak

en: Enter your keywords
eu: Idatzi bilaketarako hitzak

en: Clean URLs
eu: URL garbiak

en: My account
eu: Nire kontua

en: Number of topics
eu: Gai kopurua

en: Active forum topics
eu: Foroko gai aktiboak

en: Read the latest forum topics.
eu: Irakurri foroko azken gaiak

en: GD library
eu: GD liburutegia

en: Context
eu: Testuingurua

en: Book navigation
eu: Liburu nabigazioa

en: Taxonomy vocabulary
eu: Taxonomia hiztegia

en: Remove this item
eu: Elementu hau ezabatu

en: Keyword
eu: Gako-hitza

en: 1 year | @count years
eu[0]: urte 1
eu[1]: @count urte

en: 1 week | @count weeks
eu[0]: aste 1
eu[1]: @count aste

en: 1 min | @count min
eu[0]: min 1
eu[1]: @count min

en: 1 sec | @count sec
eu[0]: seg 1
eu[1]: @count seg

en: Page settings
eu: Orriaren ezarpenak

en: Use pager
eu: Orrietan banatu

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: More link
eu: Esteka gehiago

en: More link text
eu: Esteka gehiagorik testu

en: German
eu: Alemanera

en: Link to file
eu: Esteka fitxategira

en: contains
eu: dauka

en: Send message
eu: Bidali mezua

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Print
eu: Inprimatu

en: Locked
eu: Blokeatuta

en: types
eu: motak

en: Data
eu: Datu

en: Check for updates
eu: Eguneraketak bilatu

en: All newer versions
eu: Bertsio berri guztiak

en: Only security updates
eu: Segurtasun eguneraketa soilik

en: No update data available
eu: Ez dago eguneraketa daturik eskuragarri

en: Not secure!
eu: Ez da segurua!

en: Revoked!
eu: Errebokatuta!

en: Unsupported release
eu: Mantenu gabeko bertsia

en: (version @version available)
eu: (@version bertsioa eskuragarri)

en: See the available updates page for more information:
eu: Begiratu eskuragarri dauden eguneraketen orria informazio gehio izateko:

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
eu: Segurtasun eguneraketa bat dago eskuragarri zure Drupal bertsioarentzako. Zerbitzariaren segurtasuna bermatzeko lehen bai lehen eguneratu beharko zenuke!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
eu: Zure Drupal bertsio ez da gehiago onartzen. Eguneraketa oso gomendagarria da!

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
eu: Zure Drupal webgunerako hainbat eguneraketa dago erabilgarri. Zure webgunearen funtzionamendu egokia bermatzeko, lehen bai lehen eguneratu beharko zenuke.

en: Project not secure
eu: Proiektua ez da segurua

en: Project revoked
eu: Proiektua errebokatuta

en: Project not supported
eu: Proiektua ez bateragarria

en: No available releases found
eu: Ez da bertsio eskuragarririk aurkitu

en: Release revoked
eu: Argitalpena errebokatuta

en: Release not supported
eu: Bertsioa ez da beteragarria

en: Invalid info
eu: Informazio baliogabea

en: Security update required!
eu: Behar da segurtasun eguneraketa egin!

en: Recommended version:
eu: Gomendatutako bertsioa:

en: Security update:
eu: Segurtasun eguneraketa:

en: Latest version:
eu: Azken bertsioa:

en: Also available:
eu: Baita erabilgarri:

en: No name
eu: Izenik ez

en: Node count
eu: Nodo kopurua

en: Field settings
eu: Eremuaren ezarpenak

en: Edit forum
eu: Editatu foroa

en: Default order
eu: Orden lehenetsia

en: Container name
eu: Edukiontziaren izena

en: forum container
eu: Foro edukiontzia

en: Containing any of the words
eu: Hauetako edozein hitz daukana

en: Containing the phrase
eu: Esaldia daukana

en: Containing none of the words
eu: Hauetako hitzik ez daukana

en: Only of the type(s)
eu: Mota hauetakoa bakarrik

en: Number of comments
eu: Iruzkin kopurua

en: Number of views
eu: Bista kopurua

en: Factor
eu: Faktorea

en: Hide descriptions
eu: Deskribapenak ezkutatu

en: Compress layout by hiding descriptions.
eu: Konprimatu aurkezpena deskribapenak ezkutatuz.

en: Content ID
eu: Eduki IDa

en: Ordered list
eu: Zerrenda ordenatua

en: Unordered list
eu: Zerrenda ez ordenatua

en: About
eu: (r)i buruz

en: Reports
eu: Txostenak

en: Setting
eu: Ezarpena

en: Install profile
eu: Instalazio profila

en: File directory
eu: Fitxategi direktorioa

en: Default theme
eu: Gai lehenetsia

en: Web server
eu: Web zerbitzaria

en: Column
eu: Zutabe

en: sort by @s
eu: @s(e)z ordenatu

en: Publish content
eu: Edukia argitaratu

en: and
eu: eta

en: Manage actions
eu: Ekintzak kudeatu

en: Action type
eu: Ekintza mota

en: Unpublish comment
eu: Iruzkina desargitaratu

en: - Select -
eu: - Aukeratu -

en: Content language
eu: Edukiaren hizkuntza

en: Enables the categorization of content.
eu: Edukiaren kategorizazioa gaitzen du.

en: Path prefix
eu: Bidearen aurrizkia

en: Auto-reply
eu: Automatikoki erantzun

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
eu: Auto-erantzun opzionala. Hutsik utzi ezazu ez badiozu auto-erantzun bat bidali nahi erabiltzaileari.

en: Add @type
eu: Gehitu @type

en: Not sticky
eu: Ez itsaskorra

en: Author's website
eu: Egilearen webgunea

en: Text to display
eu: Begiztatzeko textua

en: field
eu: eremua

en: nodes
eu: nodoak

en: New posts
eu: Post berriak

en: View settings
eu: Bistaren ezarpenak

en: Week @week
eu: Astea @week

en: Delete view
eu: Bista ezabatu

en: Translate
eu: Itzuli

en: Translation file
eu: Itzulpen fitxategia

en: File to import not found.
eu: Inportatzeko fitxategia ez da aurkitu

en: Save translations
eu: Gorde itzulpenak

en: Admin menu
eu: Kudeatzaile menua

en: Create @name
eu: Sortu @name

en: Not enabled
eu: Ezgaitua

en: Block type
eu: Bloke mota

en: Web services
eu: Web zerbitzuak

en: Save permissions
eu: Gorde baimenak

en: Effect
eu: Efektua

en: Route
eu: Bidea

en: starting from @count
eu: hasi @count-tik

en: Error message
eu: Errore mezua

en: Change book (update list of parents)
eu: Liburuz aldatu (gurasoen zerrenda eguneratu)

en: Manage your site's book outlines.
eu: Zure guneko liburuen antolaketa kudeatu.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
eu: Segurtasun arrazoiengatik, igo duzun fitxategia %filename bezala berrizendatu da.

en: Entity type
eu: Entitate mota

en: Installed version
eu: Instalatutako bertsioa

en: Recommended version
eu: Gomendatutako bertsioa

en: User account
eu: Erabiltzaile kontua

en: Acronym
eu: Akronimo

en: original
eu: jatorrizkoa

en: Main navigation
eu: Nabigazio nagusia

en: Title only
eu: Izenburua bakarrik

en: Dates
eu: Datak

en: Not defined
eu: Ez dago definituta

en: Validator
eu: Balidatzaile

en: Inherit
eu: Heredatua

en: pixels
eu: pixel-ak

en: Use default
eu: Erabili lehenetsia

en: 1 month | @count months
eu[0]: Hilabete 1
eu[1]: @count hilabetetatik

en: done
eu: eginda

en: Custom format
eu: Formatu egokitua

en: The date the node was last updated.
eu: Nodoa azkenekoz noiz eguneratu zen.

en: Direction
eu: Helbidea

en: Drupal core
eu: Drupal funtsezkoa

en: Relations
eu: Harremanak

en: Password field is required.
eu: Pasahitza eremua beharrezkoa da.

en: Display type
eu: Bistaratu mota

en: Confirm password
eu: Baieztatu pasahitza

en: No content available.
eu: Ez dago eduki erabilgarririk.

en: Administration theme
eu: Kudeatzailearen gaia

en: Role ID.
eu: Rol IDa.

en: Run cron
eu: Egikaritu cron

en: Run updates
eu: Egikaritu eguneraketak

en: Warning message
eu: Ohartarazpen mezua

en: Title field
eu: Izenburu eremua

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
eu: Ezin izan da %file fitxategia gorde. Errore ezezagun bat gertatu da.

en: The specified file %name could not be uploaded.
eu: Ezin izan da %name fitxategia gora kargatu.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
eu: Fitxategiaren izena hutsik dago. Eman izen bat fitxategiari mesedez.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
eu: Ondorengo hedapenak dituzten fitxategiak bakarrik onartzen dira: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
eu: Fitxategia %filesize tamainakoa da, %maxsize tamaina maximoa gaindituz.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
eu: Fitxategia %filesize tamainakoa da eta zure %quota tamainako kuota gainditzea eragingo luke.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
eu: Igoera errorea. Ezin izan da igotako %file fitxategia %destination helburura mugitu.

en: Add to book outline
eu: Gehitu liburu eskema

en: New set
eu: Multzo berria

en: No link
eu: Loturarik ez

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
eu: Zure edukiaren sailkapena, antolaketa eta etiketatzea kudeatu.

en: Save and continue
eu: Gorde eta jarraitu

en: Date settings
eu: Dataren ezarpenak

en: Table name prefix
eu: Taularen aurriki izena

en: IP address
eu: IP helbideak

en: Maximum height
eu: Altuera maximoa

en: Maximum width
eu: Zabalera maximoa

en: Autocomplete matching
eu: Patekatu osatze automatikoa

en: Starts with
eu: Hasten da zerekin

en: Primary tabs
eu: Atal primarioak

en: Secondary tabs
eu: Atal sekundarioak

en: Cached
eu: Cache-atuta

en: Boolean
eu: Booleanoa

en: Maximum image resolution
eu: Irudiaren resoluzio maximoa

en: First sidebar
eu: Lehen albo-barra

en: Status report
eu: Egoera txostena

en: Not writable
eu: Ez idazgarria

en: Permanent
eu: Behin betikoa

en: Temporary
eu: Behin-behinekia

en: Configuration name
eu: Konfigurazio izena

en: No files available.
eu: Ez dago fitxategirik eskuragarri.

en: Custom date format
eu: Egokitutako data formatua

en: Book outline
eu: Liburuaren aurkibidea

en: Revision information
eu: Aldaketaren informazioa

en: Notify user of new account
eu: Erabiltzailea bere kontu berriaz ohartarazi

en: View comment
eu: Iruzkina ikusi

en: Decimal value
eu: Hamartar balioa

en: Comma
eu: Koma

en: Show All
eu: Guztia Ikusi

en: Uses
eu: Erabilerak

en: Path to custom icon
eu: Ikono pertsonalizatura bidea

en: Your email address
eu: Zure posta elektronikoa

en: Frontpage
eu: Azaleko orria

en: Edit action
eu: Editatu ekintza

en: Current user
eu: Uneko erabiltzailea

en: Delete comment
eu: Ezabatu iruzkina

en: Default display mode
eu: Bistaratze modu lehenetsia

en: Default comments per page
eu: Lehenetsitako iruzkin orriko

en: Comment subject field
eu: Iruzkinaren gaiaren eremua

en: Publish the selected comments
eu: Argitaratu hautatutako iruzkinak

en: Unpublish the selected comments
eu: Hautatutako iruzkinak des-argitaratu

en: (No subject)
eu: (Gairik ez)

en: Is empty (NULL)
eu: Hutsik dago (NULL)

en: not empty
eu: ez hutsik

en: Access type
eu: Atzipen mota

en: Default image
eu: Irudi lehenetsia

en: List links
eu: Estekak zerrendatu

en: Text settings
eu: Testu ezarpenak

en: MIME type
eu: MIME mota

en: File system
eu: Fitxategi sistema

en: Toolbar
eu: Tresna-barra

en: Enter your @s username.
eu: Sartu zure @s erabiltzaile izena.

en: Posted in
eu: Noiz bidalia

en: Upload date
eu: Data igo

en: Tab weight
eu: Tab pisua

en: No role
eu: Rol gabe

en: Block title.
eu: Bloke izenburua.

en: Search index
eu: Bilaketa indizea

en: The size of the file.
eu: Fitxategiaren tamaina.

en: @type %title has been created.
eu: %title @type sortua izan da.

en: @type %title has been updated.
eu: %title @type eguneratua izan da.

en: The post could not be saved.
eu: Sarrera ezin izan da gorde.

en: Menu link ID
eu: Menu esteka ID

en: Filter settings
eu: Filtro ezarpenak

en: No help is available for module %module.
eu: Ez dago laguntzarik eskuragarri %module modulurako.

en: @module administration pages
eu: @module-(a)ren kudeaketa orriak

en: Save translation
eu: Gorde itzulpena

en: Add language
eu: Gehitu hizkuntza

en: PHP extensions
eu: PHP luzapenak

en: Comments per page
eu: Orri bakoitzean erakutsiko diren iruzkinak

en: Publish comment
eu: Argitaratu iruzkina

en: The file could not be uploaded.
eu: Ezin izan da igo fitxategia.

en: Administration pages
eu: Administrazio orriak

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
eu: Webguneak espero ez zuen errorea aurkitu du. Mesedez frogatu berriro geroago.

en: Registration successful. You are now logged in.
eu: Erregistro arrakastatsua. Zure saioa hasi da.

en: Custom text
eu: Testu pertsonalizatua

en: The comment body.
eu: Iruzkinaren gorputza.

en: sorted by
eu: Ordenatu

en: Available actions
eu: Ekintza erabilgarriak

en: Add link
eu: Esteka gehitu

en: View comments
eu: Iruzkinak bistaratu

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
eu: %name: eremu hau ezin du mantendu @count balio baino gehiago.

en: No fields available.
eu: Ez dago eremurik.

en: Vertical Tabs
eu: Fitxa bertikalak

en: New book
eu: Liburu berria

en: By @name on @date
eu: @date-an @name-k egina

en: By @name
eu: @name-k egina

en: Not in menu
eu: Ez dago estekarik menuan

en: No alias
eu: Alias-ik ez

en: Source language
eu: Jatorrizko hizkuntza

en: Initializing.
eu: Abiatzen

en: An error has occurred.
eu: Errore bat gertatu da.

en: Your page will be a part of the selected book.
eu: Zure orria hautatutako liburuaren barruan jasoko da.

en: Numeric
eu: Zenbakia

en: mobile
eu: mugikorra

en: 0 sec
eu: 0 seg

en: Filter log messages
eu: Filtratu log mezuak

en: New revision
eu: Berrikuspen berria

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
eu: Pasahitza aldatzeko sartu pasahitza berria bi eremuetan.

en: Add comment link
eu: Gehitu iruzkin esteka

en: Abbreviation
eu: Laburdura

en: Inserted
eu: Txertatuta

en: Provide a password for the new account in both fields.
eu: Bi eremuetan pasahitz bat idatzi kontu berriarentzako.

en: Changes cannot be made to a locked view.
eu: Blokeatuta dagoen bistan aldaketarik ezin da egin

en: Current date
eu: Oraingo data

en: Display as link
eu: Esteka bezala erakutsi

en: Remember
eu: Gogoratu

en: - Any -
eu: -Edozein-

en: exposed
eu: agerian jarri

en: Value type
eu: Balio mota

en: Invalid date format.
eu: Baliogabeko data formatua.

en: not
eu: ez

en: between
eu: artean

en: And
eu: Eta

en: has word
eu: hitza du

en: begins
eu: hasten da

en: Broken
eu: Apurtuta

en: View name
eu: Erakutsi izena

en: View analysis
eu: Analisia ikusi

en: Default settings for this view.
eu: Bista honen lehenetsi konfigurazioa.

en: Display the view as a block.
eu: Bistaratu bista bloke gisa.

en: Displays rows one after another.
eu: Lerroak bistaratu bata bestearen ostean.

en: HTML List
eu: HTML zerrenda

en: Displays rows in a grid.
eu: Lerroak bistaratu sareta batean

en: Displays rows in a table.
eu: Lerroak bistaratu taula batean.

en: Displays the default summary as a list.
eu: Bistaratu lehenetsitako laburpena zerrenda gisa.

en: Generates an RSS feed from a view.
eu: Sortu RSS jarioa bistatik

en: Displays the fields with an optional template.
eu: Bistaratu eremuak aukeratu txantiloi batean.

en: Will be available to all users.
eu: Erabiltzaile guztientzako erabilgarri egongo da.

en: sort criteria
eu: ordenazio irizpideak

en: Sort criterion
eu: Ordenazio irizpidea

en: sort criterion
eu: ordenazio irizpidea

en: The book the node is in.
eu: Liburuan dagoen nodoa.

en: The title of the comment.
eu: Iruzkinaren izenburua.

en: Post date
eu: Argitaratze data

en: The User ID of the comment's author.
eu: Komentarioaren egilearen erabiltzaile IDa.

en: Parent CID
eu: Gurasoen CID

en: Last comment time
eu: Azken iruzkinaren data

en: Last comment author
eu: Azken iruzkinaren egilea

en: Comment count
eu: Iruzkin zenbaketa

en: The number of comments a node has.
eu: Nodoak jaso dituen iruzkin kopurua.

en: The number of new comments on the node.
eu: Nodo batean jasotako iruzkin berrien kopurua.

en: Comment status
eu: Iruzkinen egoera

en: Display the comment as RSS.
eu: Erakutsi iruzkinak RSS bezala

en: Created year
eu: Sortze-urtea

en: Created month
eu: Sortze-hilabetea

en: Created day
eu: Sortze-eguna

en: Created week
eu: Sortze-astea

en: Files maintained by Drupal and various modules.
eu: Fitxategiak

en: The user ID
eu: Erabiltzailearen IDa

en: The user or author name.
eu: Erabiltzailea edo egilearen izena.

en: User ID from URL
eu: Erabiltzaile ID URLtik

en: No user
eu: Erabiltzailerik ez

en: contact
eu: kontaktatu

en: Unknown language
eu: Hizkuntza ezezaguna

en: Select terms from vocabulary @voc
eu: Aukeratu terminoak @voc hiztegitik

en: Usernames
eu: Erabiltzaile izenak

en: Enter a comma separated list of user names.
eu: Sartu erabiltzaile lista komaz bereizturik.

en: Use AJAX
eu: Erabili AJAX

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: The title of this view
eu: Bista honen izena

en: Create more link
eu: Esteka gehiagorik sortu

en: Access restrictions
eu: Atzipen murrizketak

en: Access options
eu: Sarbidearen aukerak

en: Caching options
eu: Katxearen aukerak

en: Style options
eu: Estilo aukerak

en: Row style options
eu: Lerro estiloaren aukerak

en: Put the exposed form in a block
eu: Erakusteko modua bloke batean jarri

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
eu: "@display" pantaila bide-izena erabili baina definitu gabeko bide-izena da

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
eu: "@display" pantaila balio gabeko plugin mota du

en: Exposed form: @view-@display_id
eu: Ikusgai modua: @view-@display_id

en: Attachment settings
eu: Eranskinaren ezarpenak

en: Inherit exposed filters
eu: Ikusgai filtro heredatuak

en: Multiple displays
eu: Pantaila multipleak

en: Block admin description
eu: Kudeaketa Blockaren deskribapena

en: Using the site name
eu: Gunearen izena erabili

en: Use the site name for the title
eu: Gunearen izena izenburua bezala erebili

en: No menu
eu: Menurik ez

en: Normal: @title
eu: Arrunta: @title

en: Change settings for the parent menu
eu: Ezarpenak aldatu gurasoen menuarentzako

en: The menu path or URL of this view
eu: Menuaren bidea edo URL-a bista honentzako

en: No menu entry
eu: Menuaren sarrerarik ez

en: Normal menu entry
eu: Menuaren sarrera arrunta

en: Menu tab
eu: Menuaren fitxa

en: Default menu tab
eu: Menuaren fitxa lehenetsia

en: Default tab options
eu: Tab aukeraren lehenezpenak

en: Already exists
eu: Existitzen da

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
eu: Lehengo ibilbideren segmentuan % ez erabili

en: Title is required for this menu type.
eu: Menu mota honentzako izenburua beharrezkoa da

en: Inline fields
eu: Eremuak lerroan

en: Parent link ID
eu: Guraso esteka ID

en: Administration menu
eu: Kudeaketa menua

en: Language settings
eu: Hizkuntza ezarpenak

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
eu: Cron berriz exekutatzeko saiakera egiten lehendik martxan dagoen bitartean.

en: Cron run completed.
eu: Cron exekuzioa amaitua

en: Tooltip
eu: Argibidea

en: - All -
eu: - Dena -

en: Visitors
eu: Bisitariak

en: Machine-readable name
eu: Makinarentzako izen irakurgarria

en: Module dependencies
eu: Moduluaren menpekotasunak

en: Update translations
eu: Eguneratu itzulpenak

en: Publishing status
eu: Argitaratze egoera

en: Who's new
eu: Nor da berria

en: Language name
eu: Hizkuntza izena

en: Edit language
eu: Editatu hizkuntza

en: The content type %name has been updated.
eu: Eduki mota %name eguneratua izan da.

en: The content type %name has been added.
eu: %name eduki mota gehitu da.

en: Contact form
eu: Kontaktatzeko formularioa

en: Drag to re-order
eu: Arrastatu birantolatzeko

en: The requested page could not be found.
eu: Eskatutako orria ezin izan da aurkitu.

en: Requirements problem
eu: Eskakizunekin arazoa

en: Database configuration
eu: Datu-base konfigurazioa

en: Select an installation profile
eu: Instalazio profil bat aukeratu

en: Choose language
eu: Hizkuntza aukeratu

en: Select language
eu: Hizkuntza hautatu

en: No profiles available
eu: Ez dago profilik erabilgarri

en: Drupal already installed
eu: Drupal instalatuta dago jadanik

en: Installing @drupal
eu: @drupal instalatzen

en: The installation has encountered an error.
eu: Instalazioak errore bat aurkitu du.

en: Configure site
eu: Gunea konfiguratu

en: Installed %module module.
eu: %module modulua instalatu da.

en: Choose profile
eu: Aukeratu profila

en: Verify requirements
eu: Eskakizunak egiaztatu

en: Set up database
eu: Datu-basea konfiguratu

en: Set up translations
eu: Itzulpenak konfiguratu

en: Install site
eu: Gunea instalatu

en: Finish translations
eu: Itzulpenak amaitu

en: Update notifications
eu: Eguneratze oharrak

en: Check for updates automatically
eu: Eguneraketak automatikoki bilatu

en: 1 byte | @count bytes
eu[0]: byte 1
eu[1]: @count byte

en: GD2 image manipulation toolkit
eu: GD2 irudiak maneiatzeko tresna

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
eu: Defini ezazu JPEG maneiatzeko irudi kalitatea. 0 eta 100 bitarteko balioak. Balio altuagoak irudi kalitatea hobea esan nahi du, baina ez fitxategi handiagoak.

en: Right to left
eu: Eskuinetik ezkerrera

en: Left to right
eu: Ezkerretik eskuinera

en: Add custom language
eu: Hizkuntza pertsonalizatua gehitu

en: Save language
eu: Hizkuntza gorde

en: Direction that text in this language is presented.
eu: Hizkuntza honetan testua aurkezten den norantza.

en: String contains
eu: Kateak dauka

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
eu: Utzi hutsik kate guztiak erakusteko. Bilaketa honek maiuskulak eta minuskulak bereizten ditu.

en: Search in
eu: Bilatu honetan

en: Both translated and untranslated strings
eu: Itzuli eta itzuli gabeko kateak

en: Only translated strings
eu: Itzulitako kateak bakarrik

en: Only untranslated strings
eu: Itzuli gabeko kateak bakarrik

en: Languages not yet added
eu: Oraindik gehitu ez diren hizkuntzak

en: The language %language has been created.
eu: %language hizkuntza sortu da.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
eu: Bidalitako kateak onartzen ez den HTML kodea darama: %string

en: Importing interface translations
eu: Interfaze itzulpenak inportatzen

en: Error importing interface translations
eu: Errorea interfazearen itzulpenak inportatzean

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
eu: Onartu gabeko HTML-dun itzulpena bidaltzeko saiakera: %string

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
eu: %language hizkuntzaren JavaScript itzulpen fitxategia eguneratu da.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
eu: %language hizkuntzaren JavaScript itzulpen fitxategia sortua izan da.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
eu: Errore bat gertatu da %language hizkuntzaren JavaScript itzulpen fitxategia sortzerakoan.

en: Standard PHP
eu: PHP estandarra

en: PHP Mbstring Extension
eu: PHP Mbstring Hedapena

en: Unicode library
eu: Unicode liburutegia

en: No blocks in this region
eu: Blokerik ez atal honetan

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
eu: %info blokea %region onartu gabeko gunean kokatu denez ezgaitu egin da.

en: Save book pages
eu: Gorde liburu orriak

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
eu: Liburua hau beste erabiltzaile batek aldatu du, ezin dira aldaketak gorde.

en: Title changed from %original to %current.
eu: Izenburua aldatu egin da %original-(e)tik %current-(e)ra.

en: Updated book %title.
eu: %title liburua eguneratua

en: Update book outline
eu: Eguneratu liburu eskema

en: Remove from book outline
eu: Kendu liburu eskematik

en: No changes were made
eu: Ez da aldaketarik egin

en: The post has been removed from the book.
eu: Sarrera liburutik ezabatua izan da.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
eu: Erakutsi liburu honetako orri eta azpiorrien inprimatzeko bertsioa.

en: Show block on all pages
eu: Erakutsi blokea orri guztietan

en: No book selected.
eu: Ez da libururik hautatu.

en: Book page
eu: Liburu orria

en: Delete the selected comments
eu: Ezabatu hautatutako iruzkinak

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
eu: Adibidez: 'webguneko berriak' edo 'produktuen informazioa'.

en: Personal contact form
eu: Kontaktatzeko formulario pertsonala

en: View events that have recently been logged.
eu: Ikusi erregistroan gordetako azken gertaerak.

en: Top 'page not found' errors
eu: Azken 'orria ez da aurkitu' erroreak

en: View 'page not found' errors (404s).
eu: Ikusi "orria ez da aurkitu" erroreak (404ak).

en: Top 'access denied' errors
eu: Azken 'atzipena ukatuta' erroreak

en: View 'access denied' errors (403s).
eu: Ikusi "sarrera debekatua" erroreak (403ak).

en: Allowed HTML tags: @tags
eu: Baimendutako HTML markak: @tags

en: Paragraph one.
eu: Lehenengo paragrafoa.

en: Paragraph two.
eu: Bigarren paragrafoa.

en: Coded
eu: Kodetua

en: Block quoted
eu: Bloke iruzkindua

en: Table header
eu: Taularen goiburua

en: Table cell
eu: Taularen gelaxka

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
eu: Ordenatutako zerrenda - &lt;li&gt; erabili zerrendako elementu bakoitza hasteko

en: First item
eu: Lehen item-a

en: Second item
eu: Bigarren item-a

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
eu: Ordenatu gabeko zerrenda - &lt;li&gt; erabili zerrendako elementu bakoitza hasteko

en: First term
eu: Lehenengo terminoa

en: First definition
eu: Lehenengo definizioa

en: Second term
eu: Bigarren terminoa

en: Second definition
eu: Bigarren definizioa

en: Subtitle three
eu: Hirugarren mailako azpi-izenburua

en: Subtitle four
eu: Laugarren mailako azpi-izenburua

en: Subtitle five
eu: Bostgarren mailako azpi-izenburua

en: Subtitle six
eu: Seigarren mailako azpi-izenburua

en: Tag Description
eu: Tag-aren deskribapena

en: You Type
eu: Idazten duzuna

en: You Get
eu: Lortzen duzuna

en: Character Description
eu: Karakterearen deskribapena

en: Lines and paragraphs break automatically.
eu: Lineak eta paragrafoak automatikoki egiten dira.

en: Compose tips
eu: Konposizio aholkuak

en: Default display order for topics.
eu: Gaien bistaratzeko orden lehenetsia

en: Forum topic
eu: Foroko gaia

en: Submission form settings
eu: Bidalketa formulariaren ezarpenak

en: language
eu: hizkuntza

en: Add content type
eu: Gehitu eduki mota

en: The alias has been saved.
eu: ezizena gorde da.

en: Filter aliases
eu: Url ezizenak filtratu

en: URL aliases
eu: URL ezizenak

en: Add alias
eu: Gehitu ezizenak

en: Indexing settings
eu: Sailkatze ezarpenak

en: Minimum word length to index
eu: Sailkatzeko gutxieneko hitz luzera

en: Search form
eu: Bilaketa formularioa

en: Top search phrases
eu: Bilaketetako esaldi nagusiak

en: View most popular search phrases.
eu: Ikusi gehien bilatutako esaldiak.

en: Today's:
eu: Gaurkoa:

en: User pictures in posts
eu: Erabiltzailearen irudiak argitalpenetan

en: User pictures in comments
eu: Erabiltzailearen irudiak iruzkinetan

en: Shortcut icon
eu: Lasterbide ikonoa

en: Upload logo image
eu: Igo logotipo irudia

en: Shortcut icon settings
eu: Lasterbide ikono ezarpenak

en: Confirm uninstall
eu: Berretsi desinstalazioa.

en: No modules selected.
eu: Ez da modulurik hautatu.

en: Default 403 (access denied) page
eu: 403 orri lehenetsia (sarbide ukatua)

en: Default 404 (not found) page
eu: 403 orri lehenetsia  (ez da aurkitu)

en: Caches cleared.
eu: Cache-ak garbituta.

en: Titles plus teaser
eu: Titulua gehi aurrerapena

en: Cron ran successfully.
eu: Cron abiak arrakasta izan du.

en: Cron run failed.
eu: Cron abioak huts egin du.

en: No modules are available to uninstall.
eu: Ez dago modulurik desinstalatzeko.

en: Powered by Drupal
eu: Drupal-ekin indartua

en: Compact mode
eu: Era trinkoa

en: Image toolkit
eu: Irudigintzarako tresnak

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
eu: Aukeratu zein irudi joko erabiliko diren, hautazko beste batzuk instalatuta badituzu.

en: RSS publishing
eu: RSS argitarapena

en: Date and time
eu: Data eta ordua

en: -1 (Unlimited)
eu: -1 (mugarik gabe)

en: PHP memory limit
eu: PHP memoria muga

en: Not protected
eu: Babestu gabe

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
eu: %file fitxategia ez dago aldaketen kontra babestuta, honek segurtasun arazoa suposatzen du. Fitxategiaren gaineko baimenak aldatu beharko zenituzke idatzgaitza bihur dadin.

en: Cron has not run recently.
eu: Cron ez da azkenaldian exekutatu.

en: Cron maintenance tasks
eu: Cron mantentze zereginak

en: The directory %directory is not writable.
eu: %directory direktorioan ezin da idatzi.

en: Writable (<em>public</em> download method)
eu: Idazgarria (deskarga-metodo <em>publikoa</em>)

en: Writable (<em>private</em> download method)
eu: Idazgarria (deskarga-metodo <em>pribatua</em>)

en: Database updates
eu: Datu-base eguneraketak

en: Access to update.php
eu: Atzitu update.php

en: Translation settings
eu: Itzulpen ezarpenak

en: Unknown release date
eu: Bertsio data ezezaguna

en: Last checked: @time ago
eu: Azken egiaztapena: duela @time

en: Last checked: never
eu: Azken egiaztapena: inoiz

en: Includes: %includes
eu: Sartu: %includes

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
eu: Hemen instalatuta dituzun modulu eta gaien eguneraketa eskuragarrien gaineko informazioa aurki dezakezu. Kontutan izan modulu eta gai bakoitza "proiektu" baten parte dela, izen bera edo ez izan dezakeena eta bere baitan modulu edo gai anitzak izan ditzakeena.

en: Module and theme update status
eu: Modulu eta tema eguneraketen egoera

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
eu: Eguneraketak eskuragarri dituzu zure Drupal bertsiorako. Zure gunearen funtzionamendua bermatzeko eguneraketak ahalik eta laisterren egin beharko zenituzke.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
eu: Jaso instalatutako modulu eta gaien eguneraketen egoera eta eskuragarri dauden eguneraketen informazio txostena.

en: You must enter a username.
eu: Erabiltzaile izena sartu behar duzu.

en: The username cannot begin with a space.
eu: Erabiltzaile izena ezin da zuriunez hasi.

en: The username cannot end with a space.
eu: Erabiltzaile izena ezin da zuriunez bukatu.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
eu: Erabiltzaile izenak ezin du eduki zuriune bat baino gehiago lerro batean.

en: The username contains an illegal character.
eu: Erabiltzaile izenak karaktere ilegal bat du.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
eu: %name erabiltzaile izena luzeegia da: %max karaktere edo gutxiagokoa izan behar du.

en: Who's online
eu: Nor dago konektatuta

en: Enter the password that accompanies your username.
eu: Sartu zure izenari dagokion pasahitza.

en: Unblock the selected users
eu: Desblokeatu aukeratutako erabiltzaileak

en: Block the selected users
eu: Blokeatu aukeratutako erabiltzaileak

en: Deleted user: %name %email.
eu: Erabiltzailea ezabatuta: %name %email.

en: Edit role
eu: Editatu zeregina

en: Language list
eu: Hizkuntzen zerrenda

en: File extension
eu: Fitxategiaren luzapena

en: wide
eu: zabalera

en: Path settings
eu: Bide-izen ezarpenak

en: URL to file
eu: URL-tik fitxategira

en: Uploading... (@current of @total)
eu: Igotzen... (@total -tik @current )

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
eu: Gaituta (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
eu: Kargatu aurrerapena

en: Number field
eu: Zenbaki eremua

en: Styles
eu: Estiloak

en: Interface
eu: Interfazea

en: « First
eu: « Lehenengoa

en: Last »
eu: Azkena »

en: Text format
eu: Testuaren formatua

en: No new posts
eu: Post berririk ez

en: Sticky topic
eu: Itsatsitako gaia

en: Emergency
eu: Larrialdia

en: Your virtual face or picture.
eu: Zure aurpegi birtuala edo argazkia

en: The name of the site.
eu: Gunearen izena.

en: Optional features
eu: Hautazko ezaugarriak

en: Show description
eu: Deskribapena ikusi

en: Alert
eu: Alerta

en: Critical
eu: Larria

en: Top center
eu: Goian erdian

en: Bottom center
eu: Behean erdian

en: Add format
eu: Gehitu formatua

en: Delete date format
eu: Ezabatu data formatua

en: Content type name
eu: Eduki motaren izena

en: Author name
eu: Egilearen izena

en: @field_name (Locked)
eu: @field_name (Blokeatu)

en: - Select a field type -
eu: - Aukeratu eremu mota -

en: Add new field: you need to provide a label.
eu: Eremua berria gehitu: etiketa bat eman behar duzu.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
eu: %field eremua blokeatu dago eta ezin da editatu

en: %name must be a number.
eu: %name zenbaki behar da.

en: Field formatter
eu: Eremu formateatzaile

en: (first item is 0)
eu: (lehen elementua 0 da)

en: (start from last values)
eu: (hasi azken baliotik)

en: Regional settings
eu: Herrialde ezarpenak

en: Breadcrumbs
eu: Ogi-apurrak

en: The weight of this term in relation to other terms.
eu: Termino honen pisua beste terminoekin alderatuta.

en: Help text to display for the vocabulary.
eu: Hiztegiarentzat erakutsiko den laguntza testua.

en: Rotate
eu: Biratu

en: Page top
eu: Orriaren burua

en: Page bottom
eu: Orriaren behean

en: Show links
eu: Estekak ikusi

en: Status messages
eu: Egoera mezuak

en: Delete content
eu: Edukia ezabatu

en: Definitions
eu: Definizioak

en: Database is encoded in UTF-8
eu: UTF-8 erabiliz kodetuta dago datubasea

en: Structure
eu: Egitura

en: Default values
eu: Balio lehenetsiak

en: Search block
eu: Bilaketa blokea

en: Edit style
eu: Estiloa editatu

en: Upgrade
eu: Hobetu

en: Published status
eu: Argitalpen egoera

en: @argument title
eu: @argument izenburua

en: Hide if empty
eu: Ezkutatu hutsik badago

en: Hide empty fields
eu: Eremu hutsak ezkutatu

en: Language select
eu: Hizkuntza hautatu

en: Site email address
eu: Webgunearen e-posta helbidea

en: Administer forums
eu: Foroak kudeatu

en: Cancel account
eu: Kontua ezabatu

en: Secondary menu
eu: Bigarren mailako menua

en: Dependencies
eu: Menpekotasunak

en: Administrator role
eu: Kudeatzaile rola

en: Inherit pager
eu: Bilagailua heredatua

en: Render pager
eu: Errendatzailearen bilagailua

en: Render
eu: Errendatzea

en: No revision
eu: Berrikuspenik gabe

en: Private files
eu: Fitxategi pribatuak

en: Not restricted
eu: Murrizketarik gabe

en: The URL of the comment.
eu: Iruzkinaren URL-a

en: Edit URL
eu: URL-a editatu

en: The URL of the comment's edit page.
eu: Iruzkinak editatzeko orrialdearen URL-a.

en: New comment count
eu: Iruzkin berrien zenbaketa

en: The slogan of the site.
eu: Gunearen slogan-a.

en: The unique ID of the taxonomy term.
eu: Taxonomia terminoaren ID paregabea.

en: The name of the taxonomy term.
eu: Taxonomia terminoaren izena.

en: The URL of the taxonomy term.
eu: Taxonomia terminoaren URL-a.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
eu: Taxonomia hiztegiaren izena.

en: The email address of the user account.
eu: Erabiltzaile kontuaren helbide elektronikoa.

en: Sender name
eu: Bidaltzailearen izena

en: Sender email
eu: Bidaltzailearen posta elektronikoa

en: Field types
eu: Eremu motak

en: Main page content
eu: Orrialde nagusiaren edukia

en: You are not allowed to access this page.
eu: Ez daukazu orri honetara sartzeko baimenik.

en: Authorize file system changes
eu: Fitxategi-sistemaren aldaketak baimendu

en: It appears you have reached this page in error.
eu: Antza denez, errore bati esker iritsi zara orri honetara.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
eu: Ezin izan da cron exekutatu, gako baliogabe bat erabili delako.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
eu: Ezin izan da cron exekutatu, webgunea mantentze moduan dagoelako.

en: Default country
eu: Lehenetsi herrialdea

en: Congratulations, you installed @drupal!
eu: Zorionak, @drupal instalatu duzu!

en: Settings file
eu: Ezarpenen fitxategia

en: Site maintenance account
eu: Gunearen mantentze kontua

en: No pending updates.
eu: Ez dago burutu gabeko eguneraketarik.

en: 1 pending update | @count pending updates
eu[0]: Burutu gabeko eguneraketa bat
eu[1]: @count burutu gabeko eragiketa

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
eu: Ezin da jarraitu, ez dago transferitzeko metodorik eskuragarri.

en: To continue, provide your server connection details
eu: Zure zerbitzariaren konexioaren informazio gehiago eman jarraitzeko.

en: Connection method
eu: Konexio metodoa

en: Enter connection settings
eu: Sartu konexio ezarpenak

en: @backend connection settings
eu: @backend -(e)ko konexio ezarpenak

en: Change connection type
eu: Aldatu konexio mota

en: No active batch.
eu: Ez dago batch aktiborik.

en: Site under maintenance
eu: Webgunea mantentze lanetan dago

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
eu: Fitxategiaren izenak 240 karaktereko muga gainditzen du. Jarri iezaiozu izen berri bat eta saiatu berriro mesedez.

en: Completed @current of @total.
eu: @total-(e)tik @current osatu dira.

en: Required modules
eu: Beharrezko moduluak

en: Required modules not found.
eu: Ez dira beharrezko moduluak aurkitu.

en: %module module uninstalled.
eu: %module modulua desinstalatu da.

en: No strings available.
eu: Ez dago katerik eskuragarri.

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
eu: %file.js JavaScript itzulpen fitxategia galdu egin da.

en: (active tab)
eu: (atal gaitua)

en: Operating in maintenance mode.
eu: Mantentze moduan erabiltzen.

en: Status message
eu: Mezu egoera

en: An AJAX HTTP error occurred.
eu: AJAX HTTP errorea gertatu da.

en: Configuring cron
eu: Cron konfiguratu

en: Controlling visibility
eu: ikusgaitasuna kontrolatzen

en: Demonstrate block regions (@theme)
eu: Blokeen kokapen eskualdeak erakutsi (@theme)

en: Administer blocks
eu: Blokeak kudeatu

en: Restricted to certain pages
eu: Orri konkretuetan murriztua

en: No books available.
eu: Ez dago libururik eskuragarri.

en: Printing books
eu: Liburuak inprimatzen

en: Create new books
eu: Liburu berriak sortu

en: <em>Books</em> have a built-in hierarchical navigation. Use for handbooks or tutorials.
eu: <em>Liburuek</em> barne nabigaketa hierarkizatua dute. Erabili manual eta tutorialentzat.

en: Comment approved.
eu: Iruzkina onartua izan da.

en: Full comment
eu: Iruzkin osoa

en: Unapproved comments (@count)
eu: Onespenik gabeko iruzkinak (@count)

en: Administer comments and comment settings
eu: Kudeatu iruzkinak eta iruzkinen ezarpenak

en: Edit own comments
eu: Zure iruzkinak editatu

en: Threading
eu: Iruzkin hariak

en: Show comment replies in a threaded list.
eu: Iruzkinei egindako erantzunak hari zerrenda batean erakutzi.

en: Allow comment title
eu: Izenburua baimendu iruzkinetan

en: Show reply form on the same page as comments
eu: Erakutsi iruzkinak erantzuteko formularioa iruzkinak dauden orri berean

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
eu: "Edukietan iruzkinak idatzi" baimena duten erabiltzaileek iruzkinak sortu ahalko dituzte.

en: Comments are hidden from view.
eu: Iruzkinak bistatik ezkutatu.

en: Users cannot post comments.
eu: Erabiltzaileek ezin dute komentariorik erantsi.

en: Your comment has been posted.
eu: Zure iruzkina post-eatua izan da.

en: Save comment
eu: Iruzkina gorde

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
eu: Webgunean jasotako komentarioak eta komentarioen onespen zerrenda kudeatu.

en: Unapproved comments
eu: Onespenik gabeko iruzkinak

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
eu: ezin duzu %limit mezu baino gehiago bidali @interval-ko tartean. Geroxeago saiatu zaitez berriro.

en: Contact @username
eu: Kontaktatu @username

en: Changing this setting will not affect existing users.
eu: Ezarpen honen aldaketak ez du ondoriorik izango gainontzeko erabiltzaileengan.

en: Database log cleared.
eu: Datu basearen log-a ezabatu da.

en: Monitoring your site
eu: Zure webgunea monitorizatzen

en: Debugging site problems
eu: Zure webgunearen arazoak araztatzen

en: Summary input
eu: Laburpenaren sarrera

en: Summary or trimmed
eu: Laburpena edo moztutakoa

en: Text area with a summary
eu: Testu eremua laburpenarekin

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
eu: Hutsik utzi testu osoaren laburpena automatikoki aukeratzea nahi baduzu.

en: Hide summary
eu: Laburpena ezkutatu

en: Edit summary
eu: Laburpena editatu

en: Edit field settings.
eu: Editatu eremuaren ezarpenak.

en: Required field
eu: Bete beharreko eremua

en: The default value for this field, used when creating new content.
eu: Eremu honen lehenetsitako balioa, eduki berria sortzean erabiliko da.

en: Field list
eu: Eremu zerrenda

en: Manage display
eu: Aurkezpena kudeatu

en: Upload destination
eu: Igotakoak duen helmuga

en: Generic file
eu: Fitxategi generikoa

en: Table of files
eu: Fitxategi taula

en: Add a new file
eu: Fitxategi berria erantsi

en: The description may be used as the label of the link to the file.
eu: Deskribapena fitxategira zuzendutako estekaren azalpen gisa erabili daiteke.

en: All roles may use this format
eu: Rol guztietan erabili daiteke formatu hau.

en: Add text format
eu: Testu formatoa gehitu

en: Text formats
eu: Testu formatuak

en: Choosing a text format
eu: Testu formatua aukeratzen

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
eu: Lerro jauziak HTML bihurtu (<code>&lt;br&gt;</code> eta <code>&lt;p&gt;</code> esaterako)

en: Convert URLs into links
eu: URL helbideak esteka bihurtu

en: Correct faulty and chopped off HTML
eu: Gaizki idatzitako edo oker moztutako HTML-a zuzendu

en: Display any HTML as plain text
eu: HTML oro testu soil gisara erakutsi

en: Add new @node_type
eu: @node_type berria gehitu

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
eu: <em>Foroko gai</em> batek foro barruko eztabaida berri bat hasten du.

en: Follow these steps to set up and start using your website:
eu: Jarraitu itzazu honako urrats hauek zure webgunea egokitu eta erabiltzen hasteko:

en: Image style name
eu: Irudiaren tankeraren izena

en: Minimum image resolution
eu: Irudiaren resoluzio minimoa

en: Enable <em>Alt</em> field
eu: <em>Alt</em> eremua gaitu

en: Enable <em>Title</em> field
eu: <em>Izenburu</em> eremua gaitu

en: Preview image style
eu: Aurreikusi irudi estiloa

en: no preview
eu: Ez dago aurreikuspenik

en: Administer image styles
eu: Irudi estiloak kudeatu

en: Image styles
eu: Irudiaren tankera

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
eu: Konfiguratu irudiak ikusgai daudenean erabili ahalko diren neurriratze edo egokitze estiloak.

en: Filter translatable strings
eu: Iragazi itzuli daitezkeen testuak

en: Date type
eu: Data mota

en: Determine the language from a request/session parameter. Example: "http://example.com?language=de" sets language to German based on the use of "de" within the "language" parameter.
eu: Zehaztu hizkuntza saioaren edo eskaeraren parametroaren arabera. Adibidea: "http://example.com?language=de" Alemaniera ezarriko da "de" hizkuntza parametroa erabiliz.

en: Administer languages
eu: Hizkuntzak kudeatu

en: Follow the user's language preference.
eu: Jarraitu erabiltzailearen hizkuntza aukeraketa.

en: Language switcher (@type)
eu: Hizkuntz aldagailua (@type)

en: Detection and selection
eu: Antzematea eta hautatzea

en: URL language detection configuration
eu: URLeko hizkuntza atzemateko ezarpenak

en: Session language detection configuration
eu: Saioen hizkuntza atzemateko ezarpenak

[ctx: Long month name]
en: January
eu: Urtarrila

[ctx: Long month name]
en: February
eu: Otsaila

[ctx: Long month name]
en: March
eu: Martxoa

[ctx: Long month name]
en: April
eu: Apirila

[ctx: Long month name]
en: May
eu: Maiatza

[ctx: Long month name]
en: June
eu: Ekaina

[ctx: Long month name]
en: July
eu: Uztaila

[ctx: Long month name]
en: August
eu: Abuztua

[ctx: Long month name]
en: September
eu: Iraila

[ctx: Long month name]
en: October
eu: Urria

[ctx: Long month name]
en: November
eu: Azaroa

[ctx: Long month name]
en: December
eu: Abendua

en: The text to be used for this link in the menu.
eu: Esteka hontan erabiliko den testua menuan.

en: Show as expanded
eu: Zabalik erakutsi

en: Parent link
eu: Guraso esteka

en: Provide a menu link
eu: Menuan esteka ahal bidetzen du

en: Available menus
eu: Menu erabilgarriak

en: Edit menu link
eu: Menuko esteka editatu

en: Delete menu link
eu: Ezabatu esteka menuan

en: Preview before submitting
eu: Aurreikusi bidali baino lehen

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
eu: Testu hau mota honetako edukia sortzeko edo aldatzeko orriaren goikaldean agertuko da.

en: Author username and publish date will be displayed.
eu: Sortzailearen izena eta publikazio data erakutsiko dira.

en: Promote selected content to front page
eu: Azalean jarri hautatutako edukiak

en: Demote selected content from front page
eu: Azaletik kendu hautatutako edukia

en: Make selected content sticky
eu: Aukeratutako edukia itsaskorra bihurtu

en: Make selected content not sticky
eu: Aukeratutako edukia ez itsaskor bihurtu

en: <em>Edit @type</em> @title
eu: <em>Editatu @type</em> @title

en: Creating content
eu: Edukia sortzen

en: Creating custom content types
eu: Eduki mota egokituak sortzen

en: Administering content
eu: Edukiak kudeatzen

en: User permissions
eu: Erabiltzaile baimenak

en: Full content
eu: Eduki osoa

en: Administer content types
eu: Eduki motak kudeatu

en: View published content
eu: Bistaratu argitaratutako edukiak.

en: View own unpublished content
eu: Argitaratu gabeko norbere edukia ikusi

en: Recent content
eu: Eduki berria

en: No front page content has been created yet.
eu: Ez da oraindik azaleko edukirik sortu.

en: Unpublish content
eu: Edukia desargitaratu

en: Change the author of content
eu: Aldatu edukiaren egilea

en: Save content
eu: Eduki gorde

en: Unpublish content containing keyword(s)
eu: Gakoa(k) d(it)uen edukia argitatik kendu

en: Node Access Permissions
eu: Nodo-etara sartzeko baimenak

en: Find and manage content.
eu: Edukiak bilatu eta kudeatu.

en: Creating aliases
eu: Ezizenak sortzen

en: Managing aliases
eu: Ezizenak kudeatzen

en: Administer URL aliases
eu: URL ezizenak kudeatu

en: Create and edit URL aliases
eu: Sortu eta editatu URL ezizenak

en: Administer search
eu: Bilaketa kudeatu

en: Use search
eu: Bilaketa erabili

en: Choose a set of shortcuts to use
eu: Aukeratu erabili beharreko lasterbide multzoa

en: Choose a set of shortcuts for this user
eu: Aukeratu lasterbide sorta bat erabiltzaile honentzat

en: Change set
eu: Multzoa aldatu

en: The name of the shortcut.
eu: Laistebidearen izena.

en: Displaying shortcuts
eu: Lasterbideak bistaratzen

en: Administer shortcuts
eu: Lasterbideak kudeatu

en: Add to shortcuts
eu: Lasterbideak gehitu

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
eu: Lastebideetatik %shortcut_set ezabatu

en: Remove from shortcuts
eu: Lasterbideetatik ezabatu

en: Edit shortcuts
eu: Lasterbideak editatu

en: Add shortcut
eu: Lastebidea gehitu

en: default theme
eu: Gai lehenetsia

en: Choose "Default theme" to always use the same theme as the rest of the site.
eu: Aukeratu "Gai lehenetsia" webgune osoan zehar gai bera erabiltzeko.

en: Use the administration theme when editing or creating content
eu: Kudeatzale gaia erabili edukiak sortu eta editatzeko

en: User verification status in comments
eu: Erabiltzailearen egiaztapen egoera iruzkinetan

en: The custom logo path is invalid.
eu: Egokitutako logo-aren bidea (path) baliogabea da.

en: The custom favicon path is invalid.
eu: Egokitutako favion-aren bidea (path) baliogabea da.

en: Clear all caches
eu: Cache guztiak hustu

en: Bandwidth optimization
eu: Banda-zabalera optimizatu

en: Put site into maintenance mode
eu: Gunea mantenimendu moduan ezarri

en: Custom date format updated.
eu: Egokitutako data formatua eguneratua.

en: Custom date format added.
eu: Egokitutako data formatua gehitua.

en: Available actions:
eu: Ekintza erabilgarriak:

en: Create an advanced action
eu: Ekintza aurreratua sortu

en: Administer modules
eu: Moduluak kudeatu

en: Administer site configuration
eu: Kudeatu webgunearen ezarpenak

en: Administer themes
eu: Gaiak kudeatu

en: Administer actions
eu: Ekintzak kudeatu

en: Use the administration pages and help
eu: Erabili kudeaketa orriak eta laguntza

en: Use the site in maintenance mode
eu: Gunea mantze moduan erabili

en: View site reports
eu: Ikusi webgunearen txostenak

en: Public files
eu: Fitxategi publikoak

en: Temporary files
eu: Aldi baterako fitxategiak

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
eu: Zure pasahitza ez da datubasean gordetzen eta konexioa ezartzeko bakarrik erabiltzen da.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
eu: Zure web-zerbitzariaren eta web-zerbitzariko fitxategiak gordetzen dituen makinaren artean ezarriko da konexioa. Kasu gehienetan, makina berbera izango da, eta "localhost" egokia da.

en: Select the desired local time and time zone. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
eu: Aukeratu nahi duzun bertako ordu eta ordu eremua. Gunearen bitartez erakutsiko diren ordua eta data hautatutako ordu-eremuaren arabera erakutsiko dira.

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
eu: Blokeak, eduki motak, menuak etabar administratu.

en: Maintenance mode
eu: Mantentze modua

en: Logging and errors
eu: Erregistroa eta erroreak

en: Edit date format
eu: Editatu dataren formatua

en: Search and metadata
eu: Bilaketa eta meta datuak

en: Content authoring
eu: Edukiaren egilea

en: more information
eu: informazio gehiago

en: Administer vocabularies and terms
eu: Hiztegi eta terminoak kudeatu

en: Taxonomy term page
eu: Taxonomia terminoen orria

en: My recent content
eu: Nere eduki berria

en: Translating content
eu: Edukia itzulten

en: Preparing to update your site
eu: Zure webgunea eguneraketak egiteko prestatzen

en: Preparing to install
eu: Instalatzeko prestatzen

en: Update was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
eu: Eguneraketa arrakastatsua. Zure webgunea mantentze modutik atera da.

en: Update was completed successfully.
eu: Eguneraketa arrakastatsua.

en: Update failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
eu: Eguneraketak huts egin du! Begiratu log-a informazio gehio jasotzeko. Gunea oraindik mantentze moduan dago.

en: Checking available update data
eu: Eskuragarri dauden eguneraketak arakatzen

en: Error checking available update data.
eu: Errorea gertatu da eskuragarri dauden eguneraketak arakatzean.

en: Checking available update data ...
eu: Eskuragarri dauden eguneraketak arakatzen ...

en: (Theme)
eu: (Gaia)

en: (Security update)
eu: (Segurtasun eguneraketa)

en: (Unsupported)
eu: (Ez da bateragarria)

en: All of your projects are up to date.
eu: Proiektu guztiak eguneratuta daude.

en: Download these updates
eu: Deskargatu eguneraketa hauek

en: Manual updates required
eu: Eskuz egin beharreko eguneraketak

en: Downloading updates
eu: Eguneraketak deskargatzen

en: Downloading updates failed:
eu: Eguneraketen deskargak huts egin du:

en: Updates downloaded successfully.
eu: Eguneraketak egoki deskargatuak izan dira.

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
eu: Gunea mantentze moduan ezarri eguneraketak egiteko (oso gomendagarria)

en: For example: %url
eu: Adibidez: %url

en: Downloading %project
eu: %project deskargatzen

en: Checking for available updates
eu: Eguneratze eskuragarriak arakatzen

en: Ready to update
eu: Prest eguneratzeko

en: Update manager
eu: Egunetaketa kudeatzailea

en: No people available.
eu: Erabiltzaileek ez dute eskuragarri.

en: Registration and cancellation
eu: Erregistroa eta bertan behera uztea

en: Who can register accounts?
eu: Nork erregistratu ahalko ditu kontuak?

en: Administrators only
eu: Kudeatzaileak bakarrik

en: Visitors, but administrator approval is required
eu: Bisitariak, baina kudeatzailearen onespena beharko dute.

en: When cancelling a user account
eu: Erabiltzaile baten kontua bertan behera uzterakoan

en: Select method for cancelling account
eu: Aukeratu kontu bertan behera uzteko metodoa

en: Administer users
eu: Erabiltzeak kudeatu

en: Welcome (new user created by administrator)
eu: Ongi etorri (erabiltzaile berria kudeatzaileak sortua)

en: Welcome (awaiting approval)
eu: Ongi etorri (onarpenaren zain)

en: Welcome (no approval required)
eu: Ongi etorri (ez da onarpenik behar)

en: Password recovery
eu: Pasahitza berreskuratu

en: Account activation
eu: Kontuaren aktibazioa

en: Account cancellation confirmation
eu: Kontua ezabatzeko egiaztapena

en: Account canceled
eu: Ezabatutako kontua

en: Change own username
eu: Norberaren erabiltzaile izena aldatu

en: Cancel own user account
eu: Norberaren kontua ezabatu

en: Cancelling account
eu: Kontua bertan behera utzi

en: Cancelling user account
eu: Erabiltzaile kontua bertan behera uzten

en: An administrator created an account for you at [site:name]
eu: [site:name] gunean kudeatzaile batek kontu bat sortu du zuretzako

en: Cancel the selected user accounts
eu: Aukeratutako erabiltzaileen kontuak ezabatu

en: Are you sure you want to cancel these user accounts?
eu: Ziur zaude erabiltzaile kontu horiek bertan behera utzi nahi dituzula?

en: Add lowercase letters
eu: Letra xeheak erantsi

en: Add uppercase letters
eu: Letra larriak gehitu

en: Add numbers
eu: Zenbakiak gehitu

en: Add punctuation
eu: Puntuazioa gehitu

en: Make it different from your username
eu: Zure erabiltzaile izenaren ezberdin egin

en: Weak
eu: Ahula

en: Blocked user: %name %email.
eu: Blokeatutako erabiltzailea: %name %email

en: Find and manage people interacting with your site.
eu: Bilatu eta kudeatu zure webgunearekin elkarreginean ari den jendea.

en: Confirm account cancellation
eu: Berretsi Kontua ixteak

en: Basic page
eu: Oinarrizko orria

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
eu: <em>Oinarrizko orriak</em> eduki estatikoak sortzeko erabili. Adibidez 'Guri buruz' orrialdea.

en: Install with commonly used features pre-configured.
eu: Instalatu orokorrean erablitzen diren ezaugarriak.

en: Contact forms
eu: Kontaktu formularioak

en: Image style
eu: Irudiaren tankera

en: Display all items
eu: Elementu guztiak erakutsi

en: All items
eu: Elementu guztiak

en: Internet
eu: Internet-a

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
eu[0]: Eguneratze @count dago (@number_applied aplikatzeko, @number_incompatible baztertuta)
eu[1]: @count eguneratze daude (@number_applied aplikatzeko, @number_incompatible baztertuta)

en: Author textfield
eu: Egile testueremua

en: Overview of fields on all entity types.
eu: Entitate mota guztietan dauden eremuen gaineko informazio orokorra.

en: Collapse
eu: Tolestu

en: Current password
eu: Uneko pasahitza

en: Configure user accounts.
eu: Erabiltzaile kontuen konfigurazioa.

en: Update preview
eu: Aurreikuspena eguneratu

en: all languages
eu: hizkuntz guztiak

en: %module module installed.
eu: %module modulua instalatua izan da.

en: @type language detection
eu: @type hizkuntza antzeman

en: Select any shortcut set
eu: Edozein lasterbide sorta aukeratu

en: Add and modify shortcut sets.
eu: Lastebide multzoak gehitu eta aldatu.

en: Add shortcut set
eu: Laburbide multzoa gehitu

en: Is not empty (NOT NULL)
eu: Ez dago hutsik (NOT NULL)

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
eu: CSS klaseak alfazenbakizkoa edo marratxoak behar dira bakarrik

en: Link field
eu: Esteka eremua

en: Password settings
eu: Pasahitz ezarpenak

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
eu: <em>Artikuluak</em> denborarekin erlazionatuak dauden edukiekin erabili. Adibidez: albisteak, prentsa oharrak edo blog post-ak.

en: Translation update status
eu: Itzulpenen eguneraketaren egoera

en: Current page
eu: Uneko orrialdea

en: Highlighted
eu: Nabarmendua

en: Site logo
eu: Gunearen logoa

en: Administer software updates
eu: Kudeatu software eguneraketak

en: Unresolved dependency
eu: Ebatzi gabeko menpekotasuna

en: Site details
eu: Gunearen xehetasunak

en: Interfaces
eu: Interfazea

en: Default settings file
eu: Lehenetsitako ezarpenen fitxategia

en: The default settings file does not exist.
eu: Lehenetsitako ezarpenen fitxategia ez da existitzen.

en: Show row weights
eu: Lerro bakoitzaren pisua erakutsi.

en: Hide row weights
eu: Ezkutatu lerro bakoitzaren pisua

en: Custom display settings
eu: Ikuspegi egokituen ezarpenak

en: not yet assigned
eu: oraindik ez esleitu

en: not yet created
eu: oraindik ez da sortu

en: Comment type
eu: Iruzkin mota

en: Configuration files
eu: Ezarpenen fitxategiak

en: Edit translations
eu: Itzulpenak editatu

en: - Use default -
eu: - Lehenetsia erabili -

en: Back to site
eu: Gunera itzuli

en: Never (manually)
eu: Inoiz (eskuz)

en: Exit block region demonstration
eu: Atera bloke eskualdeen erakustalditik

en: Recent log messages
eu: Berriki gertatutako erregistro mezuak

en: - Select a value -
eu: - Balioa aukeratu -

en: No field is hidden.
eu: Ez dago eremu ezkuturik.

en: Format settings:
eu: Formatuaren ezarpenak:

en: Image style: @style
eu: Irudiaren tankera: @style

en: Linked to content
eu: Edukira estekatua

en: Linked to file
eu: fitxategira estekatua

en: Shown when hovering over the menu link.
eu: Erakutsi kurtsorea menuaren estekaren gainetik pasatzen denean.

en: Error pages
eu: Errore orriak

en: Run cron every
eu: Cron eragiketa burutzeko maiztasuna

en: Manage automatic site maintenance tasks.
eu: Webgunearen mantentze eragiketa automatikoak kudeatu.

en: Weight for @block block
eu: @block blokearentzako pisua

en: Region for @block block
eu: @block blokearentzako eskualdea

en: Post comments
eu: Iruzkinak argitaratu

en: Skip comment approval
eu: Komentarioaren onespena saihestu

en: Disabled text format %format.
eu: Testu formatua ezgaitua %format.

en: Text Formats
eu: Testu formatuak

en: Disable text format
eu: Testu formatua ezgaitu

en: Normal topic
eu: Gai arrunta

en: Reference for usage, configuration, and modules.
eu: Erabilerarako erreferentzia, konfigurazioa eta moduluak.

en: Configure @module permissions
eu: Konfiguratu @module baimenak

en: Administer settings.
eu: Administratu ezarpenak.

en: View reports, updates, and errors.
eu: Ikusi txostenak, eguneraketak eta akatsak.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
eu: Erabiltzailearen kontuak, rolak eta baimenak kudeatu

en: Changed date
eu: Aldatutako data

en: Nothing
eu: Ezer

en: Update @title
eu: @title eguneratu

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
eu: Makinarentzako irakurgarria den izen bereizia. Letra xehe, zenbaki eta azpimarraz bakarrik osatua.

en: Choose a file
eu: Fitxategia hautatu

en: Theme name
eu: Gaiaren izena

en: %type_name: Create new content
eu: %type_name: Eduki berria sortu

en: %type_name: Edit own content
eu: %type_name: Norberaren edukia editatu

en: %type_name: Edit any content
eu: %type_name: Edozein eduki editatu

en: %type_name: Delete own content
eu: %type_name: Norberaren edukia ezabatu

en: %type_name: Delete any content
eu: %type_name: Edozein eduki ezabatu

en: Next steps
eu: Hurrengo pausoak

en: @driver_name settings
eu: @driver_name ezarpenak

en: Database file
eu: Datu base fitxategia

en: Enable newly added modules
eu: Aktibatu instalatu berri dituzun moduluak

en: View the administration theme
eu: Kudeaketa gaia ikusi

en: Database system
eu: Datu base sistema

en: Database system version
eu: Datu base sistemaren bertsioa

en: Disable the account and keep its content.
eu: Kontua ezgaitu eta dagokion edukia gorde.

en: Disable the account and unpublish its content.
eu: Ez gaitu kontua eta edukia argitatik kendu.

en: Center left
eu: Erdian ezkerrean

en: Center right
eu: Erdian eskuinean

en: Asc
eu: Goraka

en: Last Comment
eu: Azken Iruzkina

en: The extension of the file.
eu: Fitxategiaren luzapena.

en: RSS category
eu: RSS kategoria

en: Delete all translations
eu: Ezabatu itzulpen guztiak

en: All Day
eu: Egun Osoa

en: Logo settings
eu: Logoaren ezarpenak

en: Delete field.
eu: Eremua ezabatu.

en: Show "Page not found"
eu: "Orrialde ez da antzeman" ikusi

en: Create a label
eu: Etiketa sortu

en: Expose filter
eu: Iragazkia erakutsi

en: Hide filter
eu: Iragazkia ezkutatu

en: The node ID.
eu: Nodoaren IDa.

en: The content title.
eu: Edukiaren izenburua.

en: The date the content was posted.
eu: Edukia noiz argitaratu zen.

en: Field item
eu: Eremu elementua

en: Delete translation
eu: Itzulpena ezabatu

en: Customize label HTML
eu: HTML etiketa egokitu

en: Language (fr, en, ...)
eu: Hizkuntza (fr, en, ...)

en: An autocomplete text field.
eu: Automatikoki osatzen den testu eremua.

en: Language types
eu: Hizkuntza motak

en: Default date
eu: Data lehenetsia

en: Default end date
eu: Amaiera data lehenetsia

en: No translatable fields
eu: Itzuli ezin daitezkeen eremuak

en: Translations of %label
eu: %label-ren itzulpenak

en: This translation is published
eu: Itzulpen hau argitaratuta dago

en: Shown
eu: Erakutsi

en: Translate any entity
eu: Edozein entitate itzuli

en: Mail system
eu: Mail sistema

en: Wide
eu: Zabal

en: Language direction
eu: Hizkuntza norabidea

en: User name and password
eu: Erabiltzailearen izen eta pasahitza

en: Logo path
eu: Logoaren bidea (path)

en: Full HTML
eu: HTML Guztia

en: -Select-
eu: -Aukeratu-

en: Last comment uid
eu: Azken iruzkinaren uid

en: Original language
eu: Jatorrizko hizkuntza

en: Default translation
eu: Itzulpen lehentsia

en: This field supports tokens.
eu: Eremu honek aldagaiak (tokens) onartzen ditu.

en: Loading…
eu: Deskargatzen...

en: Use site name
eu: Erabili webgunearen izena

en: Use site slogan
eu: Erabili webgunearen slogana

en: Used in views
eu: Bistetan erabilia

en: - No value -
eu: - Bat ere ez -

en: Enter 0 for no limit.
eu: 0 ezarri limiterik ez izateko.

en: Unknown (@langcode)
eu: Ezezaguna (@langcode)

en: %name is not a valid number.
eu: %name zenbakiak ez du balio.

en: Boolean value
eu: Booleano balioa

en: Integer value
eu: Integer balioa

en: Text value
eu: Testu balioa

en: Show all columns
eu: Zutabe guztiak ikusi

en: List additional actions
eu: Ekintza osagarriak zerrendatu

en: Language type
eu: Hizkuntza mota

en: No book content available.
eu: Ez dago liburu edukirik eskuragarri.

en: Domain configuration
eu: Domeinu ezarpenak

en: Browser language detection configuration
eu: Nabigatzailearen hizkuntza antzemateko konfigurazioa

en: The strings have been saved.
eu: Katea gordea izan da.

en: logged in users only
eu: erabiltzaile erregistratuak bakarrik

en: Use the default shortcut icon supplied by the theme
eu: Erabili gaiak lehenetsia daukan lasterbide ikonoa

en: All kind of entities, e.g. nodes, comments or users.
eu: Era guztietako entitateak, nodoak, iruzkinak edo erabiltzaileak esaterako.

en: Build a custom site without pre-configured functionality. Suitable for advanced users.
eu: Eraiki webgunea aurretik konfiguratutako funtzionalitaterik erabili gabe. Egokia erabiltzaile aurreratuentzako.

en: Site's default language (@lang_name)
eu: Webgunearen hizkuntza lehenetsia (@lang_name)

en: Selected language
eu: Aukeratutako hizkuntza

en: Use a custom %field_name
eu: Erabili %field_name pertsonalizatua

en: @dir can not be opened
eu: @dir ezin da ireki

en: Checked available interface translation updates for one project. | Checked available interface translation updates for @count projects.
eu[0]: Proiektu batentzako interfaze itzulpen eguneraketak egiaztatuak izan dira.
eu[1]: @count proiekturen interfaze itzulpenen eguneraketak egiaztatuak izan dira.

en: Available translation updates
eu: Hizkuntza eguneraketa eskuragarriak

en: Manage customized lists of content.
eu: Edukien zerrenda egokituak kudeatu.

en: Block types
eu: Bloke motak

en: No item selected.
eu: Ez da elementurik hautatu.

en: Edit %label
eu: %label editatu

en: Add @bundle
eu: Gehitu @bundle

en: Administer account settings
eu: Kudeatu kontuen ezarpenak

en: File added
eu: Fitxategia gehituta

en: File removed
eu: Fitxategia ezabatuta

en: Translate configuration
eu: Konfigurazioa itzuli

en: Translations directory
eu: Itzulpenen direktoria

en: The translations directory does not exist.
eu: Itzulpenen direktoria ez da existitzen.

en: The translations directory is not readable.
eu: Itzulpenen direktoria ez da irakurgarria.

en: The translations directory is not writable.
eu: Itzulpenen direktoria ez da idatzgarria.

en: The translations directory is writable.
eu: Itzulpenen direktoria idatzgarria da.

en: The translation server is offline.
eu: Itzulpenen zerbitzaria ez dago eskuragarri (offline).

en: The translation server is online.
eu: Itzulpenen zerbitzaria eskuragarria dago (online).

en: The %language translation is not available.
eu: %language -aren itzulpena ez dago erabilgarri.

en: The %language translation is available.
eu: %language -aren itzulpena erabilgarri dago.

en: You have unsaved changes.
eu: Gorde gabeko aldaketak dituzu.

en: All actions, except selected
eu: Ekintza guztiak, aukeratutakoak izan ezik

en: The block type.
eu: Bloke mota.

en: - Create a new book -
eu: - Liburu berria sortu -

en: Toolbar configuration
eu: Tresna-barraren konfigurazioa

en: Send copy to sender
eu: Bidaltzaileari kopia bidali

en: The %field date is invalid.
eu: %field data baliogabea da.

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
eu: Formatua: %format. Hutsik utzi formularioaren bidalketaren data erabiltzeko.

en: Format: @display
eu: Formatua: @display

en: Month/Day/Year
eu: Hilabetea/Eguna/Urtea

en: Day/Month/Year
eu: Eguna/Hilabetea/Urtea

en: Year/Month/Day
eu: Urtea/Hilabetea/Eguna

en: Updating configuration translations
eu: Itzulepenen ezarpenak eguneratzen

en: One translation file imported. %number translations were added, %update translations were updated and %delete translations were removed. | @count translation files imported. %number translations were added, %update translations were updated and %delete translations were removed.
eu[0]: Itzulpen fitxategi bat inportatua izan da. %number itzulpen gehituak izan dira, %update itzulpen eguneratuak izan dira eta %delete itzulpen ezabatuak izan dira.
eu[1]: @count itzulpen fitxategi inportatuak izan dira. %number itzulpen gehituak izan dira, %update itzulpen eguneratuak izan dira eta %delete itzulpen ezabatuak izan dira.

en: Checking translations
eu: Itzulpenak egiaztatu

en: Updating translations
eu: Itzulpenak eguneratzen

en: Error importing translation files
eu: Errorea gertatu da itzulpen fitxategiak inportatzen

en: Updating translations.
eu: Itzulpenak eguneratzen.

en: All translations up to date.
eu: Itzulpen guztiak eguneratuak daude.

en: Select a language to update.
eu: Aukeratu hizkuntza eguneratzeko.

en: Add menu link
eu: Gehitu esteka menuan

en: Promotion options
eu: Sustapen aukerak

en: Any data
eu: Edozein data

en: Date and time formats
eu: Data eta ordu formatuak

en: Telephone number
eu: Telefono zenbakia

en: Administer translation settings
eu: Itzulpen ezarpenak kudeatu

en: Create translations
eu: Itzulpenak sortu

en: Delete translations
eu: Itzulpenak ezabatu

en: Translate @entity_label
eu: Itzuli @entity_label

en: Cancel user
eu: Baliogabetu erabiltzailea

en: @name format: @date
eu: @name formatua: @date

en: View language
eu: Hizkuntza erakutsi

en: Last saved
eu: Azkenekoz gordea

en: Telephone link
eu: Telefono esteka

en: Language detection and selection
eu: Hizkuntza antzeman eta aukeratu

en: MySQL, MariaDB, Percona Server, or equivalent
eu: MySQL, MariaDB, Percona Server edo baliokidea

en: URI value
eu: URI balioa

en: Using simple actions
eu: Ekintza sinpleak erabiliz

en: Creating and configuring advanced actions
eu: Ekintza aurreratuak sortu eta egokituz

en: Configuring the toolbar
eu: tresna-barra konfiguratzen

en: Add, edit, and delete custom display modes.
eu: Gehitu, editatu eta ezabatu bistaratzeko modu egokituak.

en: Display modes
eu: Bistaratzeko moduak

en: Configure what displays are available for your content and forms.
eu: Konfiguratu ze pantailatan egongo diren eskuragarri zure eduki eta formularioak.

en: Widget settings:
eu: Widgetaren ezarpenak:

en: Block layout
eu: Blokeen diseinua

en: Comment field name
eu: Iruzkin eremuaren izena

en: Comment list
eu: Iruzkin zerrenda

en: Content language and translation
eu: Edukien hizkuntza eta itzulpena

en: One file only. | Maximum @count files.
eu[0]: Fitxategi bakarra.
eu[1]: @count fitxategi gehienez.

en: Number (decimal)
eu: Zenbakia (hamartarra)

en: Number (float)
eu: Zenbakiak (float)

en: Number (integer)
eu: Zenbakia (integer)

en: The uninstall process removes all data related to a module.
eu: Desinstalazio prozesuak moduluarekin erlazionatutako informazio guztiak ezabatzen du.

en: Default actions
eu: Ekintza lehenetsiak

en: Remove @title
eu: @title ezabatu

en: PHP date format
eu: PHP data formatua

en: Reset your password
eu: Berrezarri zure pasahitza

en: Simple configuration
eu: Konfigurazio sinplea

en: Configuration type
eu: Konfigurazion mota

en: Here is your configuration:
eu: Hemen zure konfigurazioa:

en: @language (original)
eu: @language (originala)

en: (Empty)
eu: (Hutsik)

en: About text formats
eu: Testu formatuei buruz

en: Action title
eu: Ekintzaren izena

en: - Restricted access -
eu: - Sartzea mugatua -

en: List of items
eu: Elementuen zerrenda

en: Configuring block settings
eu: Blokeen ezarpenak konfiguratzen

en: Name and description
eu: Izena eta deskribapena

en: simple configuration
eu: konfigurazio sinplea

en: Timestamp value
eu: Timestamp balioa

en: URI field
eu: URI eremua

en: Completed @current step of @total.
eu: @total-(e)tik @current pauso osatu dira.

en: (this translation)
eu: (itzulpen hau)

en: (all translations)
eu: (itzulpen guztiak)

en: Action ID
eu: Ekintzaren IDa

en: Action configuration
eu: Ekintzaren ezarpenak

en: Action description
eu: Ekintzaren deskribapena

en: The comment title.
eu: Iruzkinaren izenburua.

en: The node type
eu: Nodo mota

en: Weight.
eu: Pisua.

en: Widget type.
eu: Widget mota.

en: Status of widget
eu: Widgetaren egoera

en: Route Name
eu: Bidearen izena

en: Configuration dependencies
eu: Konfigurazioaren menpekotasunak

en: Theme dependencies
eu: Gaiaren menpekotasunak

en: Extension settings
eu: Luzapenen ezarpenak

en: Admin info
eu: Kudeatzailearen informazioa

en: Book settings
eu: Liburu ezarpenak

en: Sort settings
eu: Sailkapen ezarpenak

en: Integer settings
eu: Integer ezarpenak

en: Decimal settings
eu: Decimal ezarpenak

en: Float settings
eu: Float ezarpenak

en: Delete language
eu: Hizkuntza ezabatu

en: All language types
eu: Hizkuntza mota guztiak

en: Language detection methods
eu: Hizkuntza antzemateko metodoak

en: Migrate Drupal
eu: Drupal migratu

[ctx: With components]
en: Extend
eu: Hedatu

en: Set as default theme
eu: Ezarri gai lehenetsi bezala

en: System action
eu: Sistemaren ekintza

en: Theme global settings
eu: Gaiaren ezarpen orokorrak

en: Default field
eu: Eremu lehenetsia

en: Default filter
eu: Iragazi lehenetsia

en: Default pager
eu: Orrialde zenbatzaile lehenetsia

en: Stark settings
eu: Stark ezarpenak

en: Requirements review
eu: Beharrezko balditzen berikuspena

en: Automated emails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these emails from being flagged as spam.
eu: Posta elektroniko automatikoak, hala nola erregistro informazioa helbide honetatik bidaliak izango dira. Gomendagarria da zure domeinua duen helbidea erabiltzea spam bezala markatuak izan ez daitezen.

en: Receive email notifications
eu: Jakinarazpenak posta elektronikoaren bitartez jaso

en: Send email configuration
eu: Posta elektronikoen bidalketa konfiguratu

en: Comment types
eu: Iruzkin motak

en: Comment Type
eu: Iruzkin mota

en: The comment type.
eu: Iruzkin mota.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jan
eu: Urt

[ctx: Abbreviated month name]
en: Feb
eu: Ost

[ctx: Abbreviated month name]
en: Apr
eu: Api

[ctx: Abbreviated month name]
en: May
eu: Mai

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jun
eu: Eka

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jul
eu: Uzt

[ctx: Abbreviated month name]
en: Aug
eu: Abu

[ctx: Abbreviated month name]
en: Sep
eu: Ira

[ctx: Abbreviated month name]
en: Oct
eu: Urr

[ctx: Abbreviated month name]
en: Nov
eu: Aza

[ctx: Abbreviated month name]
en: Dec
eu: Abe

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
eu: Ig

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
eu: Al

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
eu: As

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
eu: Az

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
eu: Og

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
eu: Or

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
eu: Lr

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Su
eu: Ig

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mo
eu: Al

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tu
eu: As

[ctx: Abbreviated weekday]
en: We
eu: Az

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Th
eu: Og

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fr
eu: Or

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sa
eu: Lr

en: Adding languages
eu: Hizkuntzak gehitzen

en: Configuring content languages
eu: Edukien hizkuntzak konfiguratzen

en: Use site logo
eu: Erabili webgunearen logoa

en: "On" label
eu: "On" etiketa

en: "Off" label
eu: "Off" etiketa

en: Add comment type
eu: Gehitu iruzkin mota

en: Manage form and displays settings of comments.
eu: Kudeatu formulario eta agerpen ezarpenak iruzkinetan.

en: Default comments
eu: Iruzkin lehentsiak

en: Installed themes
eu: Instalatutako gaiak

en: The %file does not exist.
eu: %file ez da existitzen.

en: The %file exists.
eu: %file existitzen da.

en: The %file is not readable.
eu: %file irakurgaitza da.

en: The %file is not writable.
eu: %file idazgaitza da.

en: The @file is writable.
eu: @file idazgarria da.

en: Negate the condition
eu: Baldintza ukatu

en: %theme theme installed.
eu: %theme gaia instalatua izan da.

en: Text (plain)
eu: Testu (laua)

en: Text (plain, long)
eu: Testua (laua, luzea)

en: Install newly added themes
eu: Instalatu berriki gehitutako gaiak

en: Create and manage contact forms.
eu: Sortu eta kudeatu kontaktu formularioak.

en: Send yourself a copy
eu: Zeure buruari kopia bidali

en: Allowed types: @extensions.
eu: Onartutako luzapenak: @extensions.

en: Drupal database update
eu: Drupal datubase eguneraketa

en: @label ID
eu: @label ID-a

en: Filename: %name
eu: Fitxategi izena: %name

en: URI settings
eu: URI ezarpenak

en: Created timestamp settings
eu: Timestamp ezarpenak sortu

en: If more than one application will be sharing this database, a unique table name prefix – such as %prefix – will prevent collisions.
eu: Datu-base berean aplikazio bat baino gehiago instalatuta baldin baduzu, tauletan aurrizkia (hala nola %prefix) erabiliz gatazkak saihes daitezke.

en: Field widgets
eu: Eremu widgetak

en: Field widget
eu: Eremu widgeta

en: Content Language Settings
eu: Edukiaren hizkuntza ezarpenak

en: Creating a field
eu: Eremua sortzen

en: Trusted Host Settings
eu: Host ezarpenen egiaztapena

en: Change site name, email address, slogan, default front page, and error pages.
eu: Aldatu gunearen izena, posta elektronikoa, slogana, lehenetsitako azala eta errore orriak.

en: Configuration updates
eu: Eguneraketak konfiguratu

en: The username of the content author.
eu: Egilearen erabiltzaile izena.

en: HTTP cookies
eu: HTTP cookie-ak

en: Is super user
eu: Super erabiltzailea da

en: Field settings (@on_label / @off_label)
eu: Eremu ezarpenak (@on_label / @off_label)

en: Account's permissions
eu: Kontuen baimenak

en: Display the author name.
eu: Erakutsi egilearen izena.

en: Delete @language translation
eu: Ezabatu @language itzulpenak

en: Future format
eu: Etorkizun formatua

en: Past format
eu: Lehenaldi formatua

en: 0 seconds
eu: 0 segundu

en: The @module module is required
eu: @module modulua derrigorrezkoa da

en: Future date: %display
eu: Etorkizun data: %display

en: Past date: %display
eu: Lehenaldi data: %display

en: - Default site/user time zone -
eu: - Guneak lehenetsia/erabiltzaile ordu eremua -

en: Date format: @date_format
eu: Data formatua: @date_format

en: Time zone: @timezone
eu: Ordu eremua: @timezone

en: Filter by name or description
eu: Iragazi izenaren edo deskripzioaren arabera

en: Enter a part of the module name or description
eu: Sartu izena edo deskribapenaren zati bat

en: @title (value @number)
eu: @title (balioa @number)

en: Run database updates
eu: Datubaseren eguneraketak abiatu

en: HTML Date
eu: HTML Data

en: HTML Datetime
eu: HMTL data eta ordua

en: HTML Month
eu: HTML Hilabetea

en: HTML Time
eu: HTML Ordua

en: HTML Week
eu: HTML Astea

en: HTML Year
eu: HTML urtea

en: User account menu
eu: Erabiltzaile kontuaren menua

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
eu: Sartu komaz banandutako zerrenda. Adibidez: Barañain, Iruña, "Lezaun, Nafarroa"

en: Basic HTML
eu: HTML Basikoa

en: Restricted HTML
eu: HTML Mugatua

en: Please continue to <a href=":error_url">the error page</a>
eu: Mesedez <a href=":error_url">errore orrialdera</a> joan.

en: Updating @module
eu: @module eguneratzen

en: Date (e.g. @format)
eu: Data (adibidez @format)

en: Time (e.g. @format)
eu: Ordua (adibidez @format)

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
eu: %dir eta %file beharrezko zituzten aldaketa guztiak eginak izan dira, beraz idazteko baimenak ezabatu beharko zenituzke segurtasun arriskuak saihesteko. Baimenak nola ezatzen diren ez badakizu <a href=":handbook_url"> online eskuliburua</a> kontsultatu.

en: @size limit.
eu: @size mugatua.

en: Site's default language (@language)
eu: Gunearen hizkuntza lehenetsia (@language)

en: Set and configure the default theme for your website.  Alternative <a href=":themes">themes</a> are available.
eu: Ezarri eta konfiguratu zure webgunerako gai lehenetsia. <a href=":themes">Gaia</a> alternatiboak eskuragarri.

en: You can place blocks for each theme on the <a href=":blocks">block layout</a> page.
eu: Blokeak gaia bakoitzean ezarri ditzakezu <a href=":blocks">blokeen diseinu orrian</a>.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href=":status">status report</a> for more information.
eu: Arazo bat edo gehiago antzeman dira zure Drupal instalazioan. Begiratu <a href=":status">Egoera txostena</a> informazio gehiago jasotzeko.

en: Powered by <a href=":poweredby">Drupal</a>
eu: <a href=":poweredby">Drupal</a>-ekin indartua

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
eu: [user:display-name],
    
    
    Zure [site:name] kontua itxi da.
    
    --  [site:name] taldea

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
eu: Karaktere bereziak onartuak daude, hutsuneak, puntuak (.), gidoiak (-), kakotxak ('), azpigidoia (_) eta @.

en: Adding comment types
eu: Iruzkin motak gehitzen

en: Manage menus and menu links.
eu: Menuak eta menuen estekak kudeatu.

en: Site information links
eu: Webgunearen informazio estekak

en: Delete %label
eu: %label ezabatu

en: Find and manage files.
eu: Fitxategiak aurkitu eta kudeatu.

en: Editing languages
eu: Hizkuntzak editatzen

en: Narrow
eu: Estu

en: Reordering languages
eu: Hizkuntzak birantolatzen

en: Set a language as default
eu: Ezarri hizkuntza lehenetsi bezala

en: Filter the search
eu: Iragazi bilaketa

en: Find and manage content
eu: Edukiak aurkitu eta kudeatu

en: Welcome to [site:name]
eu: Ongi etorria [site:name] gunera

en: Name or email contains
eu: Izena edo posta elektronikoa

en: A list of new users
eu: Erabiltzaile berrien zerrenda

en: Importing configuration
eu: Konfigurazioa inportatzen

en: Add @entity-type
eu: Gehitu @entity-type

en: Completed step @current of @total.
eu: @total-(e)tik @current pauso osatu dira.

en: Create and manage fields, forms, and display settings for your content.
eu: Sortu eta kudeatu eremuak, formularioak eta agerpen ezarpenak zure edukietan.

en: Add a new @entity_type.
eu: Gehitu @entity_type berria.

en: Disabling comments
eu: Iruzkinak desgaitu

en: Who can disable comments?
eu: Nork desgaitu ahal ditu iruzkinak?

en: Save the entity.
eu: Entitatea gorde

en: Moderating comments
eu: Iruzkinak kudeatu

en: Managing comments
eu: Iruzkinak kudeatzen

en: What is a comment?
eu: Zer da iruzkina?

en: <em>Content type</em>
eu: <em>Eduki mota</em>

en: <em>Published status</em>
eu: <em>Argitaratze egoera</em>

en: <em>Language</em>
eu: <em>Hizkuntza</em>
