Druppio - Small Business Distribution (8.x-1.25) - en to el translation catalogue (274 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Register
el: Εγγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Language
el: Γλώσσα

en: more
el: περισσότερα

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Comments
el: Σχόλια

en: More
el: Περισσότερα

en: Action
el: Ενέργεια

en: On
el: Ανοικτό

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Message
el: Μήνυμα

en: No log messages available.
el: Δεν υπάρχουν μηνύματα στο ημερολόγιο συστήματος.

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Feed
el: Ροή

en: Name
el: Όνομα

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Core
el: Πυρήνας

en: Archive
el: Αρχειοθετημένο αρχείο

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Path
el: Διαδρομή

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Picture
el: Εικόνα

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Files
el: Αρχεία

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: All
el: Όλες

en: Active
el: Ενεργό

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: To
el: Προς

en: From
el: Από

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Severity
el: Σοβαρότητα

en: Fields
el: Πεδία

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Gallery
el: Γκαλερί

en: Watchdog
el: Φύλακας

en: Normal
el: Κανονικό

en: Last update
el: Τελευταία ενημέρωση

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Desc
el: Φθί

en: Role
el: Ρόλος

en: User login
el: Είσοδος

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
el: Το @site είναι αυτή τη στιγμή κλειστό για συντήρηση. Θα επανέλθουμε σύντομα. Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Sort Criteria
el: Κριτήρια Ταξινόμησης

en: Recent comments
el: Πρόσφατα σχόλια

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Full
el: Πλήρες

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: Member for
el: Μέλος για

en: Front page
el: Αρχική σελίδα

en: Languages
el: Γλώσσες

en: author
el: συγγραφέας

en: Entity
el: Οντότητα

en: People
el: Χρήστες

en: Blocked
el: Αποκλεισμένος

en: Style
el: Στυλ

en: Glossary
el: Γλωσσάρι

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Published comments
el: Δημοσιευμένα σχόλια

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Output format
el: Μορφή εξόδου

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Block description
el: Περιγραφή του μπλοκ

en: Used in
el: Χρησιμοποιείται σε

en: Permission
el: Άδεια

en: Global
el: Καθολικό

en: Subtitle
el: Υπότιτλος

en: Language code
el: Κωδικός γλώσσας

en: Authenticated user
el: Πιστοποιημένος χρήστης

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Usage
el: Χρήση

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: No comments available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σχόλια.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
el: Ένας χρήστης θεωρείται παρών για τόσο χρόνο από την τελευταία φορά που άνοιξε μια σελίδα.

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Publish content
el: Δημοσίευση περιεχομένου

en: Unpublish comment
el: Άρση δημοσίευσης σχολίου

en: Block type
el: Τύπος μπλοκ

en: Web services
el: Υπηρεσίες ιστού

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: User account
el: Λογαριασμός χρήστη

en: Main navigation
el: Κεντρική πλοήγηση

en: Mime type
el: Τύπος MIME

en: Not applicable
el: Μη εφαρμόσιμο

en: No content available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη ύλη.

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Permanent
el: Μόνιμο

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: No files available.
el: Δεν υπάρχουν αρχεία.

en: Frontpage
el: Αρχική σελίδα

en: Delete comment
el: Διαγραφή σχολίου

en: MIME type
el: MIME τύπος

en: Posted in
el: Αναρτήθηκε στο

en: Upload date
el: Ημερομηνία αποστολής

en: Search index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: Publish comment
el: Δημοσίευση σχολίου

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Compact
el: Συμπαγής

en: Who's new
el: Ποιοι γράφτηκαν τελευταία

en: Language name
el: Όνομα γλώσσας

en: Contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας

en: Select language
el: Επιλέξτε γλώσσα

en: Who's online
el: Ποιοι είναι εδώ

en: Delete message
el: Διαγραφή μηνύματος

en: Your virtual face or picture.
el: Το εικονικό σας πρόσωπο ή εικόνα.

en: Author name
el: Όνομα συγγραφέα

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Delete content
el: Διαγραφή περιεχομένου

en: Published status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Monthly archive
el: Μηνιαίο αρχείο

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Full comment
el: Πλήρες σχόλιο

en: Save comment
el: Αποθήκευση σχολίου

en: Unapproved comments
el: Σχόλια προς έγκριση

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: Recent content
el: Πρόσφατο περιεχόμενο

en: No front page content has been created yet.
el: Δεν έχει δημιουργηθεί ακόμα περιεχόμενο για την αρχική σελίδα.

en: Unpublish content
el: Αναίρεση δημοσίευσης περιεχομένου

en: Make content sticky
el: Κάνετε το περιεχόμενο καρφιτσωμένο

en: Make content unsticky
el: Κάνετε το περιεχόμενο μη καρφιτσωμένο

en: Promote content to front page
el: Προβιβασμός περιεχομένου στην αρχική σελίδα

en: Remove content from front page
el: Αφαίρεση περιεχομένου από την αρχική σελίδα

en: Save content
el: Αποθήκευση περιεχομένου

en: Find and manage content.
el: Εύρεση και διαχείριση περιεχομένου

en: Taxonomy term page
el: Σελίδα όρων ταξινόμησης

en: No people available.
el: Κανένας διαθέσιμος χρήστης.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
el: Ένας διαχειριστής δημιούργησε ένα λογαριασμό για εσάς στο [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
el: Εύρεση και διαχείριση χρηστών που αλληλεπιδρούν με τον ιστοτόπο σας.

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Update URL alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου διεύθυνσης URL

en: Bulk update
el: Μαζική ενημέρωση

en: Recent log messages
el: Πρόσφατα μηνύματα ημερολογίου καταγραφής

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
el: Διαχείριση λογαριασμών χρηστών, ρόλων και αδειών

en: Changed date
el: Αλλαγμένη ημερομηνία

en: Footer menu
el: Μενού υποσέλιδου

en: Asc
el: Αύξ

en: Not specified
el: Δεν προσδιορίζεται

en: Local cache has been purged.
el: Η τοπική λανθάνουσα μνήμη διαγράφηκε.

en: Wide
el: Πλατύ

en: Language direction
el: Κατεύθυνση γλώσσας

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: With selection
el: Επιλογές ενημέρωσης

en: Custom block library
el: Βιβλιοθήκη προσαρμοσμένου μπλοκ

en: Registering module
el: Καταχώρηση μονάδας

en: Lists (Views)
el: Λίστες (Views)

en: Adding languages
el: Προσθήκη γλωσσών

en: Default comments
el: Προεπιλεγμένα σχόλια

en: Allows commenting on content
el: Επιτρέπει τον σχολιασμό στο περιεχόμενο

en: Search result highlighting input
el: Αποτέλεσμα αναζήτησης με επισήμανση της εισόδου

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: Large (480×480)
el: Μεγάλο (480x480)

en: Medium (220×220)
el: Μεσαίο (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
el: Μικρογραφία (100x100)

en: HTML Date
el: HTML Ημερομηνία

en: HTML Month
el: HTML Μήνας

en: HTML Time
el: HTML Ώρα

en: HTML Week
el: HTML Εβδομάδα

en: HTML Year
el: HTML Έτος

en: Default long date
el: Προκαθορισμένη πλήρης ημερομηνία

en: Default medium date
el: Προεπιλoγή μεσαίας ημερομηνίας

en: Default short date
el: Προεπιλoγή σύντομης ημερομηνίας

en: User account menu
el: Μενού λογαριασμού χρήστη

en: Block the selected user(s)
el: Αποκλεισμός επιλεγμένων χρηστών

en: Cancel the selected user account(s)
el: Ακύρωση επιλεγμένων λογαριασμών χρηστών

en: Unblock the selected user(s)
el: Άρση αποκλεισμού για τον(υς) επιλεγμένο(υς) χρήστη(ες)

en: Basic block
el: Βασικό μπλοκ

en: A basic block contains a title and a body.
el: Ένα βασικό μπλοκ περιέχει έναν τίτλο και ένα κυρίως κείμενο.

en: Basic HTML
el: Βασική HTML

en: Restricted HTML
el: HTML με περιορισμούς

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
el: Αίτηση ακύρωσης λογαριασμού για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
el: Αντικατάσταση πληροφοριών εισόδου για το λογαριασμό [user:display-name]  στον ιστοτόπο [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
el: Λεπτομέρειες του λογαριασμού [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name]

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another email containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  [site:name] team
el: [user:display-name],
    
    Σας ευχαριστούμε για την εγγραφή σας στον ιστοτόπο [site:name]. Η αίτησή σας για λογαριασμό είναι αυτή τη στιγμή υπό έγκριση. Αφού εγκριθεί, θα λάβετε ένα άλλο email που θα περιέχει πληροφορίες για το πως να συνδεθείτε, να ορίσετε τον κωδικό σας και άλλες λεπτομέρειες.
    
    
    -- Η ομάδα του [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
el: Λεπτομέρειες του λογαριασμού [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (σε αναμονή έγκρισης από τη διαχείριση)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
el: Ο χρήστης [user:display-name] έχει κάνει αίτηση για λογαριασμό.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
el: [user:display-name],
    
    Ο λογαριασμός σας στο [site:name] εγκρίθηκε.
    
    Μπορείτε τώρα να συνδεθείτε κάνοντας κλικ σε αυτό το σύνδεσμο ή με αντιγραφή και επικόλλησή του στον περιηγητή σας:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Αυτός ο σύνδεσμος μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μια φορά για να συνδεθείτε και θα σας οδηγήσει σε μια σελίδα όπου μπορείτε να ορίσετε τον κωδικό σας.
    
    Αφού ορίσετε τον κωδικό σας, θα μπορείτε στο μέλλον να συνδέεστε στο [site:login-url] χρησιμοποιώντας το:
    
    όνομα χρήστη: [user:account-name]
    κωδικός: Ο κωδικός σας
    
    --  Η ομάδα του [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
el: Λεπτομέρειες για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (εγκρίθηκε)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
el: Λεπτομέρειες για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (αποκλείστηκε)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
el: [user:display-name],
    
    Ο λογαριασμός σας στον ιστοτόπο [site:name] έχει ακυρωθεί.
    
    --  Η ομάδα του [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
el: Λεπτομέρειες για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (ακυρώθηκε)

en: Links related to the active user account
el: Σύνδεσμοι σχετικοί με τον ενεργό λογαριασμό χρήστη

en: Site information links
el: Σύνδεσμοι πληροφοριών ιστοτόπου

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
el: [user:display-name]
    
    Οι διαχειριστές του [site:name] σας δημιούργησαν ένα λογαριασμό. Μπορείτε τώρα να εισέλθετε πατώντας σε αυτή την παραπομπή ή αντιγράφοντας και επικολλώντας τη στον περιηγητή σας:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Η παραπομπή αυτή μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο για μία είσοδο και θα σας οδηγήσει σε μία σελίδα όπου θα ορίσετε τον κωδικό σας.
    
    Μετά τον ορισμό του κωδικού σας, θα μπορείτε να εισέλθετε στο [site:login-url]  στο μέλλον χρησιμοποιώντας τα:
    
    όνομα χρήστη: [user:name]
    κωδικός: ο κωδικός σας
    
    --  Η ομάδα του [site:name]

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
el: [user:display-name],
    
    Σας ευχαριστούμε που εγγραφήκατε στην ιστοσελίδα [site:name]. Μπορείτε πλέον να συνδεθείτε κάνοντας κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο, ή αντιγράφοντας και επικολλώντας τον στον περιηγητή σας:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Αυτός ο σύνδεσμος μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μια φορά και θα σας οδηγήσει σε μια σελίδα όπου μπορείτε να ορίσετε τον κωδικό πρόσβασής σας. 
    
    Αφότου ορίσετε τον κωδικό πρόσβασης, θα μπορείτε να συνδέεστε στην ιστοσελίδα [site:login-url] χρησιμοποιώντας:
    
    όνομα χρήστη: [user:name]
    κωδικός: Ο κωδικός σας
    
    --  Η ομάδα του [site:name]

en: Recent comments.
el: Πρόσφατα σχόλια.

en: Editing languages
el: Επεξεργασία γλωσσών

en: All content, by month.
el: Όλο το περιεχόμενο, ανά μήνα.

en: Recent content.
el: Πρόσφατο περιεχόμενο.

en: All content promoted to the front page.
el: Όλο το περιεχόμενο που είναι προωθημένο στην αρχική σελίδα.

en: All content, by letter.
el: Όλο το περιεχόμενο, ανά γράμμα.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
el: Περιεχόμενο που ανήκει σε ένα συγκεκριμένο όρο ταξινόμησης.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
el: Εμφανίζει μια λίστα με τους πιο νέους λογαριασμούς χρηστών του ιστοτόπου.

en: Who's online block
el: Μπλοκ "Ποιός είναι online"

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
el: Δείχνει τα ονόματα χρηστών από τους πιο πρόσφατα ενεργούς χρήστες όπως και τον συνολικό αριθμό ενεργών χρηστών.

en: View edit page
el: Δείτε την σελίδα επεξεργασίας

en: Narrow
el: Στενό

en: There are no custom blocks available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα προσαρμοσμένα μπλοκ.

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
el: <p>Αυτή η σελίδα παρέχει τη δυνατότητα επεξεργασίας μιας γλώσσας στον ιστότοπό σας, συμπεριλαμβανομένων προσαρμοσμένων γλωσσών.</p>

en: <p>You cannot change the code of a language on the site, since it is used by the system to keep track of the language.</p>
el: <p>Δεν μπορείτε να αλλάξετε τον κωδικό μιας γλώσσας στον ιστότοπο, εφόσον χρησιμοποιείται από το σύστημα για τον έλεγχο της γλώσσας.</p>

en: <p>Choose if the language is a "Left to right" or "Right to left" language.</p><p>Note that not all themes support "Right to left" layouts, so test your theme if you are using "Right to left".</p>
el: <p>Επιλέξτε εάν η κατεύθυνση της γλώσσας είναι “Αριστερά προς δεξιά” ή “Δεξιά προς αριστερά”.</p><p>Προσέξτε ότι δεν υποστηρίζουν όλες οι θεματικές παραλλαγές διάταξη “Δεξιά προς αριστερά”, οπότε ελέγξτε τη θεματική σας παραλλαγή εάν χρησιμοποιείτε τέτοια διάταξη.</p>

en: <p>The "Languages" page allows you to add, edit, delete, and reorder languages for the site.</p>
el: <p>Η σελίδα "Γλώσσες" σας επιτρέπει να προσθέσετε, επεξεργαστείτε, διαγράψετε και να αναδιατάξετε γλώσσες για τον ιστότοπο.</p>

en: <p>To add more languages to your site, click the "Add language" button.</p><p>Added languages will be displayed in the language list and can then be edited or deleted.</p>
el: <p>Για να προσθέσετε περισσότερες γλώσσες στον ιστοτόπο σας, πατήστε το κουμπί "Προσθήκη γλώσσας".</p><p>Οι γλώσσες που έχουν προστεθεί θα εμφανιστούν στη λίστα γλωσσών και στη συνέχεια είναι δυνατή η επεξεργασία ή η διαγραφή τους.</p>

en: Reordering languages
el: Αναδιάταξη γλωσσών

en: Set a language as default
el: Ορισμός μιας γλώσσας ως προεπιλεγμένη

en: Modifying languages
el: Τροποποίηση γλωσσών

en: Find and manage content
el: Αναζήτηση και διαχείριση περιεχομένου

en: Welcome to [site:name]
el: Καλώς ορίσατε στο [site:name]

en: Name or email contains
el: Το όνομα ή το επίθετο περιέχει

en: A list of new users
el: Μια λίστα νέων χρηστών

en: There are currently @total users online.
el: Υπάρχουν συνολικά @total χρήστες συνδεδεμένοι.

en: There are currently 0 users online.
el: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν συνδεδεμένοι χρήστες

en: A list of users that are currently logged in.
el: Μια λίστα από χρήστες που είναι συνδεδεμένοι αυτή τη στιγμή.

en: Manage view settings
el: Επεξεργαστείτε τις ρυθμίσεις προβολής

en: View or edit the configuration.
el: Δείτε ή επεξεργαστείτε τις ρυθμίσεις.

en: Displays in this view
el: Εμφανίσεις σε αυτό το view

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
el: Μια εμφάνιση είναι ένας τρόπος να προβάλλουμε τα αποτελέσματα, πχ σαν μια σελίδα ή ένα μπλοκ. Ένα view μπορεί να εμπεριέχει πολλαπλές εμφανίσεις , οι οποίες παρουσιάζονται εδώ. Η ενεργή εμφάνιση έχει επισημανθεί.

en: View administration
el: Προβολή διαχείρισης

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
el: Εκτελέστε διαχειριστικές εργασίες, συμπεριλαμβανομένων της προσθήκης περιγραφής και της δημιουργίας ενός κλόνου. Πατήστε το κουμπί της αναδυόμενης λίστας για να δείτε τις διαθέσιμες επιλογές.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
el: Εάν αυτό το view χρησιμοποιεί πεδία, παραθέτονται εδώ. Μπορείτε να πατήσετε σε ένα πεδίο για να το παραμετροποιήσετε.

en: Filter your view
el: Φιλτράρετε το view σας

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
el: Προσθέτει φίλτρα για να περιορίσει τα αποτελέσματα. Για παράδειγμα, εάν θέλετε να δείξετε περιεχόμενο που είναι <em>δημοσιευμένο</em>, προσθέστε ένα φίλτρο για <em>Δημοσιευμένο</em> και επιλέξτε <em>Ναι</em>.

en: Filter actions
el: Φιλτράρισμα ενεργειών

en: Add, rearrange or remove filters.
el: Προσθήκη, αναδιάρθρωση ή διαγραφή φίλτρων.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
el: Ελέγξτε τη σειρά με την οποία προβάλονται τα αποτελέσματα. Πατήστε σε έναν ενεργό κανόνα διάταξης για να την παραμετροποιήσετε.

en: Sort actions
el: Ταξινόμηση ενεργειών

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
el: Προσθήκη, αναδιάρθρωση ή διαγραφή κανόνων ταξινόμησης.

en: Show a preview of the view output.
el: Προβολή προεπισκόπησης του αποτελέσματος του view.

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
el: [user:display-name],
    
    Ο λογαριασμός σας στον ιστότοπο [site:name] έχει μπλοκαριστεί.
    
    -- Η ομάδα του [site:name]
