Druppio - Small Business Distribution (8.x-1.42) - en to az translation catalogue (302 entries)

en: Title
az: Başlıq

en: Body
az: Tərkib

en: Status
az: Vəziyyət

en: Register
az: Qeydiyyatdan keçin

en: Operations
az: Əməliyyatlar

en: Content
az: Məzmun

en: Username
az: İstifadəçinin adı

en: Type
az: Növ

en: Author
az: Müəllif

en: List
az: Siyahı

en: Subject
az: Mövzu

en: Language
az: Dil

en: more
az: daha çox

en: Administration
az: İdarəetmə

en: Comments
az: Şərhlər

en: More
az: Daha çox

en: Action
az: Fəaliyyət

en: On
az: Aktiv

en: Tags
az: Teqlər

en: Date
az: Tarix

en: Size
az: Ölçü

en: Reset
az: Sıfırlayın

en: Use count
az: Hesabdan istifadə edin

en: Message
az: Mesaj

en: No log messages available.
az: Heç bir jurnal mesajı əlçatan deyil.

en: Image
az: Şəkil

en: Feed
az: Nəticə

en: Name
az: Ad

en: Taxonomy term
az: Taksanomiya termini

en: Preview
az: Önizləmə

en: Help
az: Dəstək

en: Default
az: Susmaya görə

en: Core
az: Nüvə

en: Archive
az: Arxiv

en: Icon
az: İconka

en: Path
az: Yol

en: Filename
az: Fayl adı

en: Advanced settings
az: Əlavə parametrlər

en: Teaser
az: Tizer

en: Updated
az: Yeniləndi

en: Attachment
az: Qoşma

en: Picture
az: Şəkil

en: User
az: İstifadəçi

en: Content type
az: Kontent tipi

en: Files
az: Fayllar

en: Contact
az: Kontakt

en: Created
az: Yaradıldı

en: All
az: Hammısı

en: Active
az: Aktiv

en: Page title
az: Səhifə başlığı

en: Block
az: Blok

en: Page
az: Səhifə

en: Off
az: Söndürülüb

en: Header
az: Başlıq

en: Footer
az: Aşağı hissə

en: To
az: Kimə

en: From
az: Kimdən

en: Roles
az: Rollar

en: Comment
az: Şərh

en: Published
az: Nəşr edilmişdir

en: Promoted to front page
az: Əsas səhifəyə yüksəldi

en: Last access
az: Son icazə

en: Severity
az: Ciddilik

en: Fields
az: Sahələr

en: Count
az: Say

en: Watchdog
az: Gözətçi

en: Last update
az: Son yeniləmə

en: Thumbnail
az: Miniatür

en: Plain text
az: Adi mətn

en: Desc
az: azaldın

en: Role
az: Rollar

en: User login
az: Loqin

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
az: @site hazırda təmirdədir. Tezliklə qayıtmalıyıq. Səbr etdiyiniz üçün təşəkkürlər.

en: Anonymous
az: Anonim

en: Tools
az: Alətlər

en: Sort Criteria
az: Çeşidləmə meyarları

en: Recent comments
az: Son şərhlər

en: Sort by
az: Sırala

en: Full
az: Tam

en: English
az: İngilis

en: ‹ previous
az: ‹ əvvəlki

en: next ›
az: növbəti ›

en: Member for
az: üçün üzv

en: Front page
az: Ana səhifə

en: Languages
az: Dillər

en: author
az: müəllif

en: Entity
az: Entiti

en: Your message has been sent.
az: Mesajınız göndərildi.

en: People
az: İnsan

en: Blocked
az: Blok edilib

en: Author Name
az: Müəllif Adı

en: Style
az: Stil

en: Glossary
az: Lüğət

en: Changed
az: Dəyişdi

en: Document
az: Sənəd

en: ‹ Previous
az: ‹ Əvvəlki

en: Next ›
az: Sonrakı ›

en: Unpublished
az: Dərc olunmayıb

en: Published comments
az: Nəşr edilmiş şərhlər

en: Tabs
az: Tablar

en: Output format
az: Çıxış formatı

en: Anonymous user
az: Anonim istifadəçi

en: Apply
az: Yerinə yetir

en: Block description
az: Blok təsviri

en: Used in
az: -də istifadə olunub

en: Permission
az: İcazə

en: Global
az: Qlobal

en: Subtitle
az: Altyazı

en: Copyright
az: Müəllif hüququ

en: Language code
az: Dil kodu

en: Authenticated user
az: Qeydiyyatdan keçmiş istifadəçi

en: « first
az: « ilk

en: last »
az: son »

en: No comments available.
az: Şərh yoxdur.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
az: İstifadəçi səhifəyə sonuncu dəfə baxdıqdan sonra bu müddət ərzində onlayn sayılır.

en: Offset
az: Ofset

en: Skip to main content
az: Əsas kontentə keçin

en: About
az: Haqqında

en: Publish content
az: Məzmunu dərc edin

en: Unpublish comment
az: Şərhi dərcdən çıxarın

en: Block type
az: Blok növü

en: Web services
az: Veb xidmətləri

en: Entity type
az: Varlıq növü

en: User account
az: İstifadəçi hesabı

en: Main navigation
az: Əsas naviqasiya

en: Not applicable
az: Tətbiq edilmir

en: No content available.
az: Əlçatan məzmun yoxdur.

en: Primary tabs
az: Əsas tablar

en: Secondary tabs
az: İkinci dərəcəli nişanlar

en: Permanent
az: Daimi

en: Temporary
az: Müvəqqəti

en: No files available.
az: Əlçatan fayl yoxdur.

en: Frontpage
az: Ön səhifə

en: Delete comment
az: Şərhi silin

en: MIME type
az: MIME növü

en: Posted in
az: Daxil edilib

en: Upload date
az: Yükləmə tarixi

en: Search index
az: Axtarış indeksi

en: Publish comment
az: Şərhi dərc edin

en: Items per page
az: Səhifə başına maddələr

en: - All -
az: - Hamısı -

en: Compact
az: Kompakt

en: Who's new
az: Kim yenidir

en: Language name
az: Dil adı

en: Contact form
az: Əlaqə Forması

en: Select language
az: Dil seçin

en: Personal contact form
az: Şəxsi əlaqə forması

en: Who's online
az: Kim onlayndır

en: « First
az: « Birinci

en: Last »
az: Son »

en: Your virtual face or picture.
az: Virtual üzünüz və ya şəkliniz.

en: Author name
az: Müəllif adı

en: Breadcrumbs
az: Çörək qırıntıları

en: Status messages
az: Vəziyyət mesajları

en: Delete content
az: Məzmunu silin

en: Published status
az: Dərc statusu

en: Monthly archive
az: Aylıq arxiv

en: Main page content
az: Əsas səhifə məzmunu

en: Full comment
az: Tam şərh

en: Save comment
az: Şərhi yadda saxla

en: Unapproved comments
az: Təsdiqlənməmiş şərhlər

en: Full content
az: Tam məzmun

en: Recent content
az: Son məzmun

en: No front page content has been created yet.
az: Hələ heç bir ön səhifə məzmunu yaradılmayıb.

en: Unpublish content
az: Məzmunu dərcdən çıxarın

en: Make content sticky
az: Məzmunu yapışqan edin

en: Make content unsticky
az: Məzmunu yapışqansız edin

en: Promote content to front page
az: Məzmunu ön səhifəyə təşviq edin

en: Remove content from front page
az: Məzmunu ön səhifədən silin

en: Save content
az: Məzmunu yadda saxlayın

en: Find and manage content.
az: Məzmunu tapın və idarə edin.

en: Taxonomy term page
az: Taksonomiya termini səhifəsi

en: No people available.
az: Əlçatan adam yoxdur.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
az: Administrator sizin üçün [site:name] ünvanında hesab yaratdı

en: Find and manage people interacting with your site.
az: Saytınızla əlaqə saxlayan insanları tapın və idarə edin.

en: Basic page
az: Əsas səhifə

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
az: Statik məzmununuz üçün <em>əsas səhifələrdən</em> istifadə edin, məsələn, "Haqqımızda" səhifəsi.

en: Bulk update
az: Toplu yeniləmə

en: Recent log messages
az: Son log mesajları

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
az: İstifadəçi hesablarını, rollarını və icazələrini idarə edin.

en: Changed date
az: Tarix dəyişdirildi

en: Not specified
az: Qeyd edilməmişdir

en: Wide
az: Geniş

en: Language direction
az: Dil istiqaməti

en: Full HTML
az: Tam HTML

en: Original language
az: Orijinal dil

en: Registering module
az: Qeydiyyat modulu

en: Lists (Views)
az: Siyahılar (Baxışlar)

en: Fallback date format
az: Geriyə tarix formatı

en: File usage
az: Fayl istifadəsi

en: Site branding
az: Saytın markalanması

en: Contact messages
az: Əlaqə mesajları

en: Adding languages
az: Dillərin əlavə edilməsi

en: Default comments
az: Defolt şərhlər

en: Allows commenting on content
az: Məzmunu şərh etməyə imkan verir

en: Search result highlighting input
az: Axtarış nəticəsini vurğulayan daxiletmə

en: Submitted by @author_name on @date
az: @author_name tərəfindən @date tarixində təqdim edilmişdir

en: Primary admin actions
az: Əsas admin hərəkətləri

en: Large (480×480)
az: Böyük (480×480)

en: Medium (220×220)
az: Orta (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
az: Miniatür (100×100)

en: HTML Date
az: HTML Tarixi

en: HTML Datetime
az: HTML Tarix vaxtı

en: HTML Month
az: HTML ayı

en: HTML Time
az: HTML vaxtı

en: HTML Week
az: HTML Həftəsi

en: HTML Year
az: HTML ili

en: HTML Yearless date
az: HTML İlsiz tarix

en: Default long date
az: Defolt uzun tarix

en: Default medium date
az: Defolt orta tarix

en: Default short date
az: Defolt qısa tarix

en: User account menu
az: İstifadəçi hesabı menyusu

en: Block the selected user(s)
az: Seçilmiş istifadəçi(lər)i bloklayın

en: Cancel the selected user account(s)
az: Seçilmiş istifadəçi hesablarını ləğv edin

en: Unblock the selected user(s)
az: Seçilmiş istifadəçi(lər)i blokdan çıxarın

en: Basic block
az: Əsas blok

en: A basic block contains a title and a body.
az: Əsas blokda başlıq və gövdə var.

en: Website feedback
az: Veb sayt rəyi

en: Basic HTML
az: Əsas HTML

en: Restricted HTML
az: Məhdud HTML

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesabın ləğvi sorğusu

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün əvəzedici giriş məlumatı

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesab təfərrüatları

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesab təfərrüatları (admin təsdiqini gözləyir)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
az: [user:display-name] hesab üçün müraciət edib.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
az: [user:display-name],
    
    [site:name] ünvanında hesabınız aktivləşdirilib.
    
    İndi bu linkə klikləməklə və ya onu kopyalayıb brauzerinizə yapışdırmaqla daxil ola bilərsiniz:
    
    [user :one-time-login-url]
    
    Bu keçid daxil olmaq üçün yalnız bir dəfə istifadə oluna bilər və sizi parolunuzu təyin edə biləcəyiniz səhifəyə aparacaq.
    
    Parolunuzu təyin etdikdən sonra daxil ola biləcəksiniz. gələcəkdə [site:login-url] ünvanında istifadə edərək:
    
    username: [user:account-name]
    parol: Parolunuz
    
    -- [site:name] komandası

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesab təfərrüatları (təsdiq edilmişdir)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesab təfərrüatları (bloklanıb)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
az: [user:display-name],in[site:name] saytındakı hesabınız ləğv edildi.
    
    -- [site:name] komandası

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
az: [user:display-name] üçün [site:name] ünvanında hesab təfərrüatları (ləğv edilib)

en: Links related to the active user account
az: Aktiv istifadəçi hesabı ilə əlaqəli bağlantılar

en: Administrative task links
az: İnzibati tapşırıq bağlantıları

en: Site information links
az: Sayt məlumat bağlantıları

en: Site section links
az: Sayt bölməsi bağlantıları

en: User tool links, often added by modules
az: Tez-tez modullar tərəfindən əlavə olunan istifadəçi aləti bağlantıları

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
az: [user:display-name],
    
    Hesabınız üçün parolun sıfırlanması sorğusu [site:name] ünvanında edilib.
    
    İndi bu linkə klikləməklə və ya onu kopyalayıb brauzerinizə yapışdırmaqla daxil ola bilərsiniz. :
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Bu keçid daxil olmaq üçün yalnız bir dəfə istifadə oluna bilər və sizi parolunuzu təyin edə biləcəyiniz səhifəyə aparacaq. Onun müddəti bir gündən sonra bitir və istifadə edilməsə heç nə olmayacaq.
    
    -- [site:name] komandası

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
az: [user:display-name],
    
    [site:name] ünvanında sayt administratoru sizin üçün hesab yaratdı. İndi bu linkə klikləməklə və ya onu kopyalayıb brauzerinizə yapışdırmaqla daxil ola bilərsiniz:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Bu link daxil olmaq üçün yalnız bir dəfə istifadə oluna bilər və sizə rəhbərlik edəcək parolunuzu təyin edə biləcəyiniz səhifəyə daxil olun.
    
    Parolunuzu təyin etdikdən sonra gələcəkdə [site:login-url] ünvanında aşağıdakılardan istifadə edərək daxil ola biləcəksiniz:
    
    username: [user:name]
    parol : Parolunuz
    
    -- [site:name] komandası

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
az: [user:display-name],
    
    [site:name] saytında qeydiyyatdan keçdiyiniz üçün təşəkkür edirik. İndi bu linkə klikləməklə və ya onu kopyalayıb brauzerinizə yapışdırmaqla daxil ola bilərsiniz:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Bu link daxil olmaq üçün yalnız bir dəfə istifadə oluna bilər və sizə rəhbərlik edəcək parolunuzu təyin edə biləcəyiniz səhifəyə daxil olun.
    
    Parolunuzu təyin etdikdən sonra gələcəkdə [site:login-url] ünvanında aşağıdakılardan istifadə edərək daxil ola biləcəksiniz:
    
    username: [user:name]
    parol : Parolunuz
    
    -- [site:name] komandası

en: Recent comments.
az: Son şərhlər.

en: Find and manage files.
az: Faylları tapın və idarə edin.

en: Editing languages
az: Dilləri redaktə etmək

en: All content, by month.
az: Bütün məzmun, aya görə.

en: Recent content.
az: Son məzmun.

en: All content promoted to the front page.
az: Bütün məzmun ön səhifəyə yüksəldi.

en: All content, by letter.
az: Bütün məzmun, məktubla.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
az: Müəyyən bir taksonomiya termininə aid olan məzmun.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
az: Saytda ən yeni istifadəçi hesablarının siyahısını göstərir.

en: Who's online block
az: Kim onlayn blokdur

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
az: Ən son aktiv istifadəçilərin istifadəçi adlarını və aktiv istifadəçilərin ümumi sayını göstərir.

en: View edit page
az: Redaktə səhifəsinə baxın

en: Narrow
az: Dar

en: Files overview
az: Fayllara ümumi baxış

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
az: {{ arguments.fid }} üçün fayl istifadəsi məlumatı

en: <p>This page provides the ability to add common languages to your site.</p><p>If the desired language is not available, you can add a custom language.</p>
az: <p>Bu səhifə saytınıza ümumi dillər əlavə etmək imkanı verir.</p><p>İstədiyiniz dil mövcud deyilsə, fərdi dil əlavə edə bilərsiniz.</p>

en: <p>Choose a language from the list, or choose "Custom language..." at the end of the list.</p><p>Click the "Add language" button when you are done choosing your language.</p><p>When adding a custom language, you will get an additional form where you can provide the name, code, and direction of the language.</p>
az: <p>Siyahıdan dil seçin və ya siyahının sonunda "Xüsusi dil..." seçin.</p><p>Dilinizi seçdikdən sonra "Dil əlavə edin" düyməsini klikləyin. dil.</p><p>Fərdi dil əlavə edərkən, dilin adını, kodunu və istiqamətini təmin edə biləcəyiniz əlavə forma əldə edəcəksiniz.</p>

en: Continuing on
az: Davam edir

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
az: <p>Bu səhifə fərdi dillər də daxil olmaqla, saytınızdakı dilə düzəliş etmək imkanı verir.</p>

en: <p>You cannot change the code of a language on the site, since it is used by the system to keep track of the language.</p>
az: <p>Siz saytdakı dilin kodunu dəyişə bilməzsiniz, çünki sistem dili izləmək üçün istifadə edir.</p>

en: <p>The language name is used throughout the site for all users and is written in English. Names of built-in languages can be translated using the Interface Translation module, and names of both built-in and custom languages can be translated using the Configuration Translation module.</p>
az: <p>Dil adı bütün istifadəçilər üçün saytda istifadə olunur və ingilis dilində yazılıb. Daxili dillərin adları İnterfeys Tərcüməsi modulundan istifadə etməklə tərcümə oluna bilər və həm daxili, həm də fərdi dillərin adları Konfiqurasiya Tərcüməsi modulu vasitəsilə tərcümə oluna bilər.</p>

en: <p>Choose if the language is a "Left to right" or "Right to left" language.</p><p>Note that not all themes support "Right to left" layouts, so test your theme if you are using "Right to left".</p>
az: <p>Dilin "Soldan sağa" və ya "Sağdan sola" dili olub-olmadığını seçin.</p><p>Nəzərə alın ki, bütün temalar "Sağdan sola" düzümlərini dəstəkləmir, ona görə də sınaqdan keçirin. "Sağdan sola" istifadə edirsinizsə, mövzunuz.</p>

en: <p>The "Languages" page allows you to add, edit, delete, and reorder languages for the site.</p>
az: <p>"Dillər" səhifəsi sizə sayt üçün dilləri əlavə etmək, redaktə etmək, silmək və yenidən sıralamağa imkan verir.</p>

en: <p>To add more languages to your site, click the "Add language" button.</p><p>Added languages will be displayed in the language list and can then be edited or deleted.</p>
az: <p>Saytınıza daha çox dil əlavə etmək üçün "Dil əlavə et" düyməsini klikləyin.</p><p>Əlavə edilmiş dillər dil siyahısında göstəriləcək və sonra redaktə edilə və ya silinə bilər.</p>

en: Reordering languages
az: Dillərin yenidən sıralanması

en: <p>To reorder the languages on your site, use the drag icons next to each language.</p><p>The order shown here is the display order for language lists on the site such as in the language switcher blocks provided by the Interface Translation and Content Translation modules.</p><p>When you are done with reordering the languages, click the "Save configuration" button for the changes to take effect.</p>
az: <p>Saytınızdakı dilləri yenidən sıralamaq üçün hər bir dilin yanındakı sürükləmə ikonalarından istifadə edin.</p><p>Burada göstərilən sıralama dil dəyişdirici bloklar kimi saytda dil siyahılarının göstərilməsi qaydasıdır. İnterfeys Tərcüməsi və Məzmun Tərcüməsi modulları.</p><p>Dilləri yenidən sıralamağı bitirdikdən sonra dəyişikliklərin qüvvəyə minməsi üçün "Konfiqurasiyanı yadda saxla" düyməsini klikləyin.</p>

en: Set a language as default
az: Defolt olaraq dil təyin edin

en: <p>You can change the default language of the site by choosing one of your configured languages as default. The site will use the default language in situations where no choice is made but a language should be set, for example as the language of the displayed interface.</p>
az: <p>Siz konfiqurasiya edilmiş dillərdən birini defolt olaraq seçməklə saytın defolt dilini dəyişə bilərsiniz. Sayt heç bir seçimin edilmədiyi, məsələn, göstərilən interfeysin dili kimi dil təyin edilməli olduğu hallarda defolt dildən istifadə edəcək.</p>

en: Modifying languages
az: Dillərin dəyişdirilməsi

en: <p>Operations are provided for editing and deleting your languages.</p><p>You can edit the name and the direction of the language.</p><p>Deleted languages can be added back at a later time. Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and content in this language will be set to be language neutral. Note that you cannot delete the default language of the site.</p>
az: <p>Dillərinizi redaktə etmək və silmək üçün əməliyyatlar təmin edilir.</p><p>Siz dilin adını və istiqamətini redaktə edə bilərsiniz.</p><p>Silinmiş dillər daha sonra yenidən əlavə edilə bilər. Dilin silinməsi onunla əlaqəli bütün interfeys tərcümələrini siləcək və bu dildəki məzmun dil neytral olacaq. Nəzərə alın ki, siz saytın defolt dilini silə bilməzsiniz.</p>

en: {{ arguments.created_year_month }}
az: {{ arqumentlər.created_year_month }}

en: Find and manage content
az: Məzmunu tapın və idarə edin

en: Welcome to [site:name]
az: [site:name] saytına xoş gəlmisiniz

en: Name or email contains
az: Ad və ya e-poçt ehtiva edir

en: A list of new users
az: Yeni istifadəçilərin siyahısı

en: There are currently @total users online.
az: Hazırda onlayn olaraq @total istifadəçilər var.

en: There are currently 0 users online.
az: Hazırda 0 istifadəçi onlayndır.

en: A list of users that are currently logged in.
az: Hazırda daxil olan istifadəçilərin siyahısı.

en: Manage view settings
az: Görünüş parametrlərini idarə edin

en: View or edit the configuration.
az: Konfiqurasiyaya baxın və ya redaktə edin.

en: Displays in this view
az: Bu görünüşdə göstərilir

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
az: Ekran, məsələn, səhifə və ya blok kimi nəticələrin çıxarılması üsuludur. Görünüşdə burada sadalanan çoxsaylı displeylər ola bilər. Aktiv displey vurğulanır.

en: View administration
az: İdarəyə baxın

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
az: Təsvir əlavə etmək və klon yaratmaq da daxil olmaqla, inzibati tapşırıqları yerinə yetirin. Mövcud seçimlərə baxmaq üçün açılan düyməni basın.

en: Choose how to output results. E.g., choose <em>Content</em> to output each item completely, using your configured display settings. Or choose <em>Fields</em>, which allows you to output only specific fields for each result. Additional formats can be added by installing modules to <em>extend</em> Drupal's base functionality.
az: Nəticələrin necə çıxarılacağını seçin. Məsələn, konfiqurasiya edilmiş displey parametrlərinizdən istifadə edərək hər bir elementi tam çıxarmaq üçün <em>Məzmun</em> seçin. Və ya hər bir nəticə üçün yalnız xüsusi sahələri çıxarmağa imkan verən <em>Sahələr</em>-i seçin. Drupal-ın əsas funksionallığını <em>uzatmaq</em> üçün modullar quraşdırmaqla əlavə formatlar əlavə etmək olar.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
az: Bu görünüş sahələrdən istifadə edirsə, onlar burada qeyd olunur. Onu konfiqurasiya etmək üçün sahəyə klikləyə bilərsiniz.

en: Filter your view
az: Görünüşünüzü süzün

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
az: Çıxışdakı nəticələri məhdudlaşdırmaq üçün filtrlər əlavə edin. Məsələn, yalnız <em>dərc edilən</em> məzmunu göstərmək üçün siz <em>Dərc edilib</em> üçün filtr əlavə edib <em>Bəli</em> seçimini edərdiniz.

en: Filter actions
az: Filtr hərəkətləri

en: Add, rearrange or remove filters.
az: Filtrləri əlavə edin, yenidən təşkil edin və ya silin.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
az: Nəticələrin çıxarılma ardıcıllığına nəzarət edin. Aktiv çeşidləmə qaydasını konfiqurasiya etmək üçün üzərinə klikləyin.

en: Sort actions
az: Fəaliyyətləri çeşidləyin

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
az: Çeşidləmə qaydalarını əlavə edin, yenidən təşkil edin və ya silin.

en: Show a preview of the view output.
az: Görünüş çıxışının ön görünüşünü göstərin.

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
az: [user:display-name],in[site:name] saytındakı hesabınız bloklanıb.
    
    -- [site:name] komandası

en: <p>Now that you have an overview of the "Add languages" feature, you can continue by:<ul><li>Adding a language</li><li>Adding a custom language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
az: href="[site:url]admin/config/regional/language">Konfiqurasiya edilmiş dillərə baxılır</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Edit language" feature, you can continue by:<ul><li>Editing a language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
az: <p>İndi "Dili redaktə et" funksiyasına ümumi baxışınız olduğundan, siz davam edə bilərsiniz:<ul><li>Dili redaktə etməklə</li><li><a href="[site:url]admin/ config/regional/language">Konfiqurasiya edilmiş dillərə baxılır</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Languages" page, you can continue by:<ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Adding a language</a></li><li>Reordering languages</li><li>Editing a language</li><li>Deleting a language</li></ul></p>
az: <p>İndi "Dillər" səhifəsinə ümumi baxışınız olduğundan, siz davam edə bilərsiniz:<ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Əlavə etməklə dil</a></li><li>Dillərin yenidən sıralanması</li><li>Dili redaktə etmək</li><li>Dili silmək</li></ul></p>

en: Content editor
az: Məzmun redaktoru

en: Find and manage comments.
az: Şərhləri tapın və idarə edin.

en: The approved comments listing.
az: Təsdiq edilmiş şərhlər siyahısı.

en: Comments published
az: Şərhlər dərc olunub

en: The unapproved comments listing.
az: Təsdiqlənməmiş şərhlər siyahısı.

en: Comments unapproved
az: Şərhlər təsdiqlənməyib
