Druppio - Small Business Distribution (8.x-1.56) - en to hu translation catalogue (347 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Register
hu: Felhasználó létrehozása

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: Language
hu: Nyelv

en: more
hu: tovább

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: More
hu: Több

en: Action
hu: Művelet

en: On
hu: Be

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Use count
hu: Használatok száma

en: Message
hu: Üzenet

en: No log messages available.
hu: Nincs egyetlen rögzített esemény sem.

en: Image
hu: Kép

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Name
hu: Név

en: Taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés

en: Preview
hu: Előnézet

en: Help
hu: Súgó

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Core
hu: Alaprendszer

en: Archive
hu: Archiválás

en: Icon
hu: Ikon

en: Audio
hu: Hanganyag

en: Path
hu: Útvonal

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Updated
hu: Frissítve

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Files
hu: Fájlok

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Created
hu: Létrehozva

en: All
hu: Mind

en: Active
hu: Aktív

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Off
hu: Ki

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Last access
hu: Utolsó tevékenység

en: Severity
hu: Szint

en: Fields
hu: Mezők

en: Count
hu: Mennyiség

en: Watchdog
hu: Eseménynapló

en: Normal
hu: Általános

en: Last update
hu: Legutóbbi frissítés

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Desc
hu: Csökk

en: Role
hu: Szerepkör

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
hu: @site jelenleg karbantartás alatt áll, tartalma hamarosan újra elérhető lesz. Addig is köszönjük a türelmet.

en: Redirect
hu: Átirányítás

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Tools
hu: Eszközök

en: Sort Criteria
hu: Rendezési jellemzők

en: Recent comments
hu: Friss hozzászólások

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Full
hu: Teljes

en: English
hu: angol

en: Token
hu: Vezérjel

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: Member for
hu: Ennyi ideje tag

en: Front page
hu: Címlap

en: Languages
hu: Nyelvek

en: author
hu: szerző

en: Entity
hu: Entitás

en: Your message has been sent.
hu: Az üzenet elküldve.

en: People
hu: Emberek

en: Blocked
hu: Zárolt

en: Author Name
hu: Szerző neve

en: Video
hu: Videó

en: Style
hu: Stílus

en: Glossary
hu: Szójegyzék

en: Changed
hu: Módosítva

en: 301 Moved Permanently
hu: 301 Véglegesen áthelyezve

en: 307 Temporary Redirect
hu: 307 Ideiglenes átirányítás

en: Document
hu: Dokumentum

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Published comments
hu: Közzétett hozzászólások

en: Tabs
hu: Fülek

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Anonymous user
hu: Névtelen felhasználó

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Block description
hu: Blokk leírása

en: Used in
hu: Ez használja

en: Permission
hu: Jogosultság

en: 300 Multiple Choices
hu: 300 Többszörös választás

en: 302 Found
hu: 302 Találat

en: 303 See Other
hu: 303 Lásd máshol

en: 304 Not Modified
hu: 304 Nem módosult

en: 305 Use Proxy
hu: 305 Proxy használat

en: Global
hu: Általános

en: Copyright
hu: Szerzői jog

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Authenticated user
hu: Azonosított felhasználó

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: Usage
hu: Használat

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: No comments available.
hu: Nincs megjeleníthető hozzászólás.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
hu: Meghatározza, hogy mennyi ideig kell egy felhasználót a webhelyen lévőnek tekinteni, miután egy oldalt megtekintett.

en: Offset
hu: Eltolás

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Custom CSS
hu: Egyéni CSS

en: About
hu: Leírás

en: Publish content
hu: Tartalom közzététele

en: Unpublish comment
hu: A hozzászólás elrejtése

en: Block type
hu: Blokktípus

en: Web services
hu: Webszolgáltatások

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Mime type
hu: MIME típus

en: Not applicable
hu: Nem alkalmazható

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Permanent
hu: Állandó

en: Temporary
hu: Ideiglenes

en: No files available.
hu: Nincsenek elérhető fájlok.

en: Clients
hu: Ügyfelek

en: Frontpage
hu: Címlap

en: Delete comment
hu: Hozzászólás törlése

en: MIME type
hu: MIME típus

en: Posted in
hu: Hozzászólás ehhez

en: Upload date
hu: Feltöltés dátuma

en: Search index
hu: Keresési index

en: Publish comment
hu: Hozzászólás közzététele

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Compact
hu: Tömör

en: Who's new
hu: Új felhasználók

en: Language name
hu: Nyelv neve

en: Contact form
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap

en: Delete redirect
hu: Átirányítás törlése

en: Select language
hu: Nyelv kiválasztása

en: Personal contact form
hu: Személyes kapcsolatfelvételi űrlap

en: Who's online
hu: Jelenlévő felhasználók

en: Work
hu: Munka

en: Delete message
hu: Üzenet törlése

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Author name
hu: Szerző neve

en: Resolved
hu: Feloldva

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Status code
hu: Állapotkód

en: Delete content
hu: Tartalom törlése

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Monthly archive
hu: Havi archívum

en: Sender's name
hu: Feladó neve

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Full comment
hu: Teljes hozzászólás

en: Save comment
hu: Hozzászólás mentése

en: Unapproved comments
hu: Nem elfogadott hozzászólások

en: Full content
hu: Teljes tartalom

en: Recent content
hu: Friss tartalom

en: No front page content has been created yet.
hu: Még nem lett létrehozva címlapra kerülő tartalom.

en: Unpublish content
hu: Tartalom elrejtése

en: Make content sticky
hu: Tartalom kiemelése

en: Make content unsticky
hu: Tartalom kiemelésének megszüntetése

en: Promote content to front page
hu: Tartalom címlapra helyezése

en: Remove content from front page
hu: Tartalom levétele a címlapról

en: Save content
hu: Tartalom mentése

en: Find and manage content.
hu: Tartalmakat keres és kezel.

en: Taxonomy term page
hu: Taxonómiakifejezés oldal

en: No people available.
hu: Nincsenek a webhellyel kapcsolatban álló emberek.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
hu: [site:name] adminisztrátora által létrehozott új felhasználói fiók elkészült

en: Find and manage people interacting with your site.
hu: A webhellyel kapcsolatban álló emberek keresése és adminisztrációja.

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: Update URL alias
hu: Webcímálnév frissítése

en: Bulk update
hu: Tömeges frissítés

en: Recent log messages
hu: Legutóbbi naplóüzenetek

en: Last accessed
hu: Utolsó használat

en: Fix 404 pages
hu: 404-es oldalak javítása

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
hu: Felhasználói fiókok kezelése, szerepkörök és jogosultságok.

en: Changed date
hu: Módosítás dátuma

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Asc
hu: Növ

en: Not specified
hu: Nincs megadva

en: Local cache has been purged.
hu: A helyi gyorsítótár kiürítve.

en: Master
hu: Mester

en: 404 page not found
hu: 404 – Az oldal nem található

en: Wide
hu: Széles

en: Language direction
hu: Nyelv iránya

en: Full HTML
hu: Teljes HTML

en: Original language
hu: Eredeti nyelv

en: An <em>Image</em> file is a still visual.
hu: Egy <em>kép</em>fájl állóképet tartalmaz.

en: A <em>Video</em> file is a moving visual recording.
hu: Egy <em>Video</em>fájl egy mozgó vizuális felvétel.

en: An <em>Audio</em> file is a sound recording.
hu: Egy <em>hang</em>fájl hangfelvételt tartalmaz.

en: A <em>Document</em> file is written information.
hu: Egy <em>dokumentum</em>fájl írott információt tartalmaz.

en: Redirect 404
hu: 404-es hiba átirányítása

en: With selection
hu: A kiválasztottakkal

en: Custom block library
hu: Egyéni blokkok könyvtára

en: Registering module
hu: Használó modul

en: Lists (Views)
hu: Listák (Nézetek)

en: Fallback date format
hu: Pót dátumformátum

en: File usage
hu: Fájl használata

en: 403 access denied
hu: 403 – A hozzáférés megtagadva

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: Contact messages
hu: Kapcsolatfelvételi üzenetek

en: Adding languages
hu: Nyelvek hozzáadása

en: Default comments
hu: Alapértelmezett hozzászólások

en: Allows commenting on content
hu: Lehetővé teszi a hozzászólást a tartalmakhoz

en: Search result highlighting input
hu: Keresési eredmény, a keresett szó kiemelve

en: Submitted by @author_name on @date
hu: @author_name küldte be @date időpontban

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: Large (480×480)
hu: Nagy (480×480 képpont)

en: Medium (220×220)
hu: Közepes (220×220 képpont)

en: Thumbnail (100×100)
hu: Bélyegkép (100×100 képpont)

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
hu: Y. m. d., D – H:i

en: HTML Date
hu: HTML dátum

en: HTML Datetime
hu: HTML dátum idővel

en: HTML Month
hu: HTML hónap

en: HTML Time
hu: HTML idő

en: HTML Week
hu: HTML hét

en: HTML Year
hu: HTML év

en: HTML Yearless date
hu: HTML dátum évszám nélkül

en: Default long date
hu: Alapértelmezett hosszú dátum idővel

[ctx: PHP date format]
en: l, F j, Y - H:i
hu: Y. F j., l – H:i

en: Default medium date
hu: Alapértelmezett közepes dátum idővel

en: Default short date
hu: Alapértelmezett rövid dátum idővel

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
hu: Y. m. d. – H:i

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje

en: Block the selected user(s)
hu: A kiválasztott felhasználó tiltása

en: Cancel the selected user account(s)
hu: A kiválasztott felhasználók törlése

en: Unblock the selected user(s)
hu: A kiválasztott felhasználó tiltásának feloldása

en: Basic block
hu: Egyszerű blokk

en: A basic block contains a title and a body.
hu: Egy egyszerű, címet és törzset tartalmazó blokk.

en: Website feedback
hu: Visszajelzés a webhelyről

en: Basic HTML
hu: Alap HTML

en: Restricted HTML
hu: Korlátozott HTML

en: [user:display-name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen kezdeményezték a felhasználó törlését.
    
    A [site:url-brief] webhely felhasználója törölhető erre a hivatkozásra kattintva, vagy a böngésző címsorába másolva:
    
    [user:cancel-url]
    
    FIGYELMEZTETÉS: A felhasználó törlése nem visszavonható.
    
    A fenti hivatkozás egy napig érvényes, és ha nem lesz felhasználva, semmi nem történik.
    
    --  [site:name] csapata

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
hu: [user:display-name] felhasználó fióktörlési kérelme [site:name] webhelyen

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
hu: [user:display-name] felhasználó bejelentkezési adatai [site:name] webhelyen

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another email containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    Köszönjük a csatlakozási szándékot [site:name] webhelyhez, a kérelem még elfogadásra vár. Jóváhagyás után küldünk egy e-mailt a bejelentkezési információkkal és jelszóbeállítási lehetőségekkel.
    
    --  [site:name] csapata

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (jóváhagyásra várva)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
hu: [user:display-name] felhasználói azonosítót igényelt.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen a felhasználói fiók aktiválása megtörtént.
    
    Most már be lehet jelentkezni erre a hivatkozásra kattintva, vagy a webcímet kimásolva és a böngésző címsorába beillesztve:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Az így megnyitott oldalon rögtön beállítható a jelszó.
    
    Ez a hivatkozás csak egyszer használható bejelentkezésre. Azt követően a jövőben már a rendes belépési oldalon ([site:login-url]) lehet majd bejelentkezni a webhelyre. Ehhez az alábbi információk fognak kelleni:
    
    Felhasználónév: [user:account-name]
    Jelszó: az imént megadott jelszó
    
    --  [site:name] csapata

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (jóváhagyva)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (zárolva)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen a hozzáférés törölve lett.
    
    --  [site:name] csapata

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (törölve)

en: Imports default content when a module is enabled
hu: A modul bekapcsolásakor alapértelmezett tartalom is betöltődik

en: Links related to the active user account
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó fiókjával kapcsolatos műveletek

en: Administrative task links
hu: Műveletek adminisztrátoroknak

en: Site information links
hu: Információk a webhelyről

en: Site section links
hu: Webhely alegységeire mutató hivatkozások

en: User tool links, often added by modules
hu: Műveletek felhasználóknak, gyakran más modulok révén

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen ennek a felhasználónak a nevében új jelszó lett kérve.
    
    Erre a hivatkozásra kattintva, vagy a webcímet kimásolva és a böngésző címsorába beillesztve lehet bejelentkezni a webhelyre:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Az így megnyitott oldalon rögtön beállítható a jelszó.
    
    Ez egy egyszer használható belépési mód. Egy nap után az érvényessége lejár, de semmilyen következménye nem lesz, ha nem használják fel.
    
    -- [site:name] csapata

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]! 
    
    [site:name] webhely adminisztrátora létrehozott egy [user:name] felhasználói fiókot. Így már be lehet jelentkezni erre a hivatkozásra kattintva vagy a webcímet kimásolva és a böngésző címsorába beillesztve:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Az így megnyitott oldalon rögtön beállítható a jelszó.
    
    Ez a hivatkozás csak egyszer használható bejelentkezésre. Azt követően a jövőben már a rendes belépési oldalon ([site:login-url]) lehet majd bejelentkezni a webhelyre. Ehhez az alábbi információk fognak kelleni:
    
    Felhasználónév: [user:name]
    Jelszó: az imént megadott jelszó
    
     -- [site:name] csapata

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    Köszönjük a csatlakozási szándékot [site:name] webhelyhez. Az alábbi hivatkozásra kattintva vagy a böngésző címsorába illesztve lehet belépni:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    A hivatkozás csak egyszer használható belépésre. Ezt követően a böngésző át lesz irányítva arra az oldalra, ahol többek közt a jelszó is megadható.
    
    A [site:login-url] oldalon a bejelentkezéshez az ott megadott a jelszót kell használni.
    
    felhasználó név: [user:name]
    jelszó: a megadott jelszó
    
    -- [site:name] csapata

en: Find and manage custom blocks.
hu: Egyéni blokkok keresése és kezelése.

en: Recent comments.
hu: Legújabb hozzászólások.

en: Find and manage files.
hu: Fájlok keresése és kezelése.

en: Editing languages
hu: Nyelvek szerkesztése

en: All content, by month.
hu: Minden tartalom, hónaponként csoportosítva.

en: Recent content.
hu: Friss tartalom.

en: All content promoted to the front page.
hu: A kezdőlapon közzétett összes tartalom.

en: All content, by letter.
hu: Minden tartalom, kezdőbetűk szerint csoportosítva.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
hu: Egy bizonyos taxonómiakifejezéshez tartozó tartalom.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
hu: Egy listát jelenít meg a webhely legfrissebb felhasználói fiókjairól.

en: Who's online block
hu: Jelenlévő felhasználók blokk

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
hu: Megmutatja a legutóbb aktív felhasználókat és az aktív felhasználók számát.

en: View edit page
hu: Nézet szerkesztési oldal

en: Narrow
hu: Keskeny

en: There are no custom blocks available.
hu: Nem érhetőek el egyéni blokkok.

en: Files overview
hu: Fájlok áttekintése

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
hu: {{ arguments.fid }} fájlhasználati információi

en: <p>This page provides the ability to add common languages to your site.</p><p>If the desired language is not available, you can add a custom language.</p>
hu: <p>Ez az oldal lehetőséget nyújt, hogy gyakori nyelveket lehessen hozzáadni a webhelyhez.</p><p>Ha a kívánt nyelv nem áll rendelkezésre, akkor felvehető egyéni nyelv.</p>

en: <p>Choose a language from the list, or choose "Custom language..." at the end of the list.</p><p>Click the "Add language" button when you are done choosing your language.</p><p>When adding a custom language, you will get an additional form where you can provide the name, code, and direction of the language.</p>
hu: <p>Lehet választani egy nyelvet a listából vagy a lista alján lévő „Egyéni nyelv…”-et.</p><p>A nyelv kiválasztása után a „Nyelv hozzáadása” gombra kell kattintani.</p><p>Egyéni nyelv hozzáadásakor egy további űrlapon lehet megadni a nyelv nevét, kódját és irányát.

en: Continuing on
hu: Folytatás

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
hu: <p>Ez az oldal lehetővé teszi a webhely egy nyelvének szerkesztését, beleértve az egyéni nyelveket is.</p>

en: <p>You cannot change the code of a language on the site, since it is used by the system to keep track of the language.</p>
hu: <p>Nem módosítható a webhelyen a nyelv kódja, mivel azt a rendszer a nyelv nyomonkövetésére használja.</p>

en: <p>The language name is used throughout the site for all users and is written in English. Names of built-in languages can be translated using the Interface Translation module, and names of both built-in and custom languages can be translated using the Configuration Translation module.</p>
hu: <p>A nyelv neve több helyen megjelenik a webhelyen és angolul írandó. Az <em>Interface Translation</em> modul segítségével csak a beépített nyelvek nevei, a <em>Configuration Translation</em> modullal pedig mind a beépített, mind az egyedi nyelvek nevei lefordíthatók.</p>

en: <p>Choose if the language is a "Left to right" or "Right to left" language.</p><p>Note that not all themes support "Right to left" layouts, so test your theme if you are using "Right to left".</p>
hu: <p>Ki lehet választani, hogy a nyelv „Balról jobbra” vagy „Jobbról balra” szövegirányú.</p><p>Nem minden smink támogatja azonban a „Jobbról balra” szövegirányt, ezt a beállítás előtt érdemes ellenőrizni.</p>

en: <p>The "Languages" page allows you to add, edit, delete, and reorder languages for the site.</p>
hu: <p>A „Nyelvek” oldal lehetővé teszi a webhely nyelveinek hozzáadását, szerkesztését, törlését, és átrendezését.</p>

en: <p>To add more languages to your site, click the "Add language" button.</p><p>Added languages will be displayed in the language list and can then be edited or deleted.</p>
hu: <p>További nyelveket a „Nyelv hozzáadása” gombbal lehet bekapcsolni.</p><p>Így hozzáadva megjelennek majd a nyelvek listájában, ezután szerkeszthetők és törölhetők is lesznek.</p>

en: Reordering languages
hu: Nyelvek újrarendezése

en: <p>To reorder the languages on your site, use the drag icons next to each language.</p><p>The order shown here is the display order for language lists on the site such as in the language switcher blocks provided by the Interface Translation and Content Translation modules.</p><p>When you are done with reordering the languages, click the "Save configuration" button for the changes to take effect.</p>
hu: <p>A webhely által használt nyelvek újrarendezéséhez a mellettük levő mozgató ikonokat lehet használni.</p><p>A webhelyen listázott nyelvek – mint például az <em>Interface Translation</em> és a <em>Content Translation</em> modulok által létrehozott nyelvválasztó blokk tartalma – az alábbi lista alapján lesznek megjelenítve.</p><p>Az újrarendezés végén a „Beállítások mentése” gombra kell kattintani.</p>

en: Set a language as default
hu: Egy nyelv beállítása alapértelmezettként

en: <p>You can change the default language of the site by choosing one of your configured languages as default. The site will use the default language in situations where no choice is made but a language should be set, for example as the language of the displayed interface.</p>
hu: <p>Az alapértelmezett nyelvet a webhelyen konfigurált nyelvek közül lehet kiválasztani. Erre akkor lesz szükség, amikor nincs másik nyelv megadva, pedig kötelező lenne.</p>

en: Modifying languages
hu: Nyelvek változtatása

en: <p>Operations are provided for editing and deleting your languages.</p><p>You can edit the name and the direction of the language.</p><p>Deleted languages can be added back at a later time. Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and content in this language will be set to be language neutral. Note that you cannot delete the default language of the site.</p>
hu: <p>A nyelvek szerkesztésével és törlésével kapcsolatos műveletek.</p><p>A nyelv neve és szövegiránya is szerkeszthető.</p><p>A törölt nyelvek a későbbiekben újra hozzáadhatók. Egy nyelv törlése a tárolt fordításokat is törölni fogja és a hozzá tartozó tartalmak is semleges nyelvűre lesznek állítva. A webhely alapértelmezett nyelve nem törölhető.</p>

en: Find and manage content
hu: Tartalom keresése és kezelése

en: Welcome to [site:name]
hu: [site:name] – üdvözlet a webhelyen!

en: Name or email contains
hu: Név vagy e-mail tartalmazza

en: A list of new users
hu: Új felhasználók egy listája

en: There are currently @total users online.
hu: Jelenleg @total felhasználó van online.

en: There are currently 0 users online.
hu: Jelenleg 0 felhasználó van bejelentkezve.

en: A list of users that are currently logged in.
hu: Egy lista a jelenleg bejelentkezett felhasználókról.

en: Manage view settings
hu: Nézetbeállítások kezelése.

en: View or edit the configuration.
hu: Beállítások áttekintése vagy szerkesztése.

en: Displays in this view
hu: Megjelenítések ebben a nézetben

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
hu: A megjelenítés az eredmények kiírásának egy módja, pl. oldal vagy blokk. Egy nézet több megjelenítést tartalmazhat, amik itt vannak felsorolva. Az aktív megjelenítés kiemelve látható.

en: View administration
hu: Nézet adminisztráció

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
hu: Olyan adminisztrációs feladatok végrehajtása mint például leírás hozzáadása a nézethez, vagy annak leklónozása. A legnyíló gombra kattintva lehet megnézni a rendelkezésre álló lehetőségeket.

en: Choose how to output results. E.g., choose <em>Content</em> to output each item completely, using your configured display settings. Or choose <em>Fields</em>, which allows you to output only specific fields for each result. Additional formats can be added by installing modules to <em>extend</em> Drupal's base functionality.
hu: Kiválasztható az eredmények kiírási módja. Pl. a <em>Tartalom</em> lehetőség kiválasztásával minden elem teljesen kiíratható a megadott megjelenítési beállításokkal. A <em>Mezők</em> lehetőség kiválasztásával minden eredményhez csak bizonyos mezők lesznek kiírva. További formátumok is felvehetők a Drupal alapfunkcióinak modulok telepítésével történő <em>bővítésével</em>.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
hu: Ha a nézet használ mezőket, itt kerülnek listázásra. A mezőre kattintva konfigurálható.

en: Filter your view
hu: A nézet szűrése

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
hu: Szűrők hozzáadásával szűkíthetők a kimenet eredményei. Pl. csak a <em>közzétett</em> tartalom megjelenítéséhez <em>Közzétett</em> szűrőt kell felvenni, és az <em>Igen</em> lehetőséget kell kiválasztani.

en: Filter actions
hu: Szűrőműveletek

en: Add, rearrange or remove filters.
hu: Szűrők hozzáadása, átrendezése vagy törlése.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
hu: Az eredmények megjelenítési sorrendjének kezelése. Egy aktív sorbarendezési szabályra kattintva szerkeszthető.

en: Sort actions
hu: Sorbarendezési műveletek

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
hu: Rendezési szabályok hozzáadása, átrendezése vagy eltávolítása.

en: Show a preview of the view output.
hu: Előnézet mutatása a nézet kimenetéről.

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen az ezzel az e-mail címmel regisztrált felhasználói fiók fel lett függesztve.
    
    --  [site:name] csapata

en: List of redirects
hu: Átirányítások listája

en: There is no redirect yet.
hu: Még nincsenek átirányítások.

en: <p>Now that you have an overview of the "Add languages" feature, you can continue by:<ul><li>Adding a language</li><li>Adding a custom language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
hu: <p>Most, a „Nyelv hozzáadása” oldal áttekintése után a következőkkel lehet folytatni:<ul><li>Egy nyelv hozzáadása</li><li>Egy egyéni nyelv hozzáadása</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Beállított nyelvek áttekintése</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Edit language" feature, you can continue by:<ul><li>Editing a language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
hu: <p>Most, a „Nyelv szerkesztése” oldal áttekintése után a következőkkel lehet folytatni:<ul><li>Egy nyelv szerkesztése</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Beállított nyelvek megtekintése</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Languages" page, you can continue by:<ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Adding a language</a></li><li>Reordering languages</li><li>Editing a language</li><li>Deleting a language</li></ul></p>
hu: <p>Most, hogy már áttekintettük a „Nyelvek” oldalt, a következőkkel lehet folytatni: <ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Egy nyelv hozzáadása</a></li><li>Nyelvek átrendezése</li><li>Egy nyelv szerkesztése</li><li>Egy nyelv törlése</li></ul></p>

en: Add the Administrator role to the selected users
hu: A kiválasztott felhasználók adminisztrátori szerepkörhöz rendelése

en: Remove the Administrator role from the selected users
hu: Az Adminisztrátor szerepkör visszavonása a kijelölt felhasználóktól

en: Content editor
hu: Tartalomszerkesztő

en: Find and manage comments.
hu: Hozzászólások keresése és kezelése.

en: The approved comments listing.
hu: Az elfogadott hozzászólások listája.

en: Comments published
hu: Közzétett hozzászólások

en: The unapproved comments listing.
hu: A még el nem bírált hozzászólások listája.

en: Comments unapproved
hu: El nem bírált hozzászólások
