DruStack (8.x-6.0) - en to th translation catalogue (90 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Action
th: แอคชั่น

en: On
th: เปิด

en: Homepage
th: หน้าหลัก

en: File
th: ไฟล์

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: Message
th: ข้อความ

en: No log messages available.
th: ไม่มี Log

en: edit
th: แก้ไข

en: hidden
th: ซ่อน

en: Issue
th: เล่มปี

en: Picture
th: รูปภาพ

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Email
th: อีเมล

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Contact
th: ติดต่อ

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Off
th: ปิด

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Hostname
th: ชื่อโฮสต์

en: URL alias
th: เป็นการกำหนด URL เฉพาะให้กับธีม

en: Severity
th: ระดับความรุนแรง

en: OPML feed
th: ฟีด OPML

en: Media
th: สื่อ

en: Widget
th: วิดเจ็ต

en: General
th: ทั่วไป

en: Blog
th: บล็อก

en: Banner
th: ตราสินค้า

en: Tools
th: เครื่องมือ

en: Sources
th: แหล่ง

en: Front page
th: หน้าแรก

en: author
th: ผู้เขียน

en: Your message has been sent.
th: ข้อความของคุณถูกส่งเรียบร้อยแล้ว

en: People
th: บุคคล

en: Video
th: วีดีโอ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Completed
th: เรียบร้อยแล้ว

en: Relationship
th: ความสัมพันธ์

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Published comments
th: ความคิดเห็นที่ตีพิมพ์

en: Sticky
th: ปักหมุด

en: Complete
th: เสร็จ

en: Global
th: ส่วนกลาง

en: Administrator
th: ผู้ดูแลระบบ

en: Locked
th: ถูกล็อค

en: Newest first
th: ใหม่ล่าสุดก่อน

en: IP address
th: ที่อยู IP

en: Permanent
th: ถาวร

en: Temporary
th: ชั่วคราว

en: No files available.
th: ไม่พบไฟล์ใดๆ

en: Posted in
th: เป็นความเห็นใน

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: Recent blog posts
th: รายการบล็อกล่าสุด

en: Blog entry
th: รายการบล็อก

en: Date and time
th: วันที่และเวลา

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Your virtual face or picture.
th: เลือกรูปภาพจากคอมพิวเตอร์ของคุณ

en: Author name
th: ชื่อผู้เขียน

en: Unapproved comments
th: ความคิดเห็นที่ยังไม่ได้รับอนุมัติ

en: Time zones
th: โซนเวลา

en: Recent log messages
th: บันทึกข้อความล่าสุด

en: The comment author's name.
th: ชื่อผู้โพสต์ความคิดเห็น

en: Original language
th: ภาษาต้นฉบับ

en: Displaying @start - @end of @total
th: แสดง @start - @end of @total

en: The user ID of the comment author.
th: รหัสผู้ใช้งานของชื่อผู้เขียนความคิดเห็น

en: The comment author's home page address.
th: ที่อยู่ของโฮมเพจของผู้แสดงความคิดเห็น

en: The comment author's hostname.
th: ชื่อโฮสต์ของผู้เขียนข้อคิดเห็น

en: The time that the comment was created.
th: เวลาที่แสดงความคิดเห็น

en: The time that the comment was last edited.
th: เวลาที่ความคิดเห็นถูกแก้ไขครั้งสุดท้าย

en: The time that the custom block was last edited.
th: เวลาที่แก้ไขบล็อกเองล่าสุด

en: The time that the term was last edited.
th: เวลาที่คำถูกแก้ไขครั้งล่าสุด

en: The comment author's email address.
th: ที่อยู่อีเมลของผู้เขียนความคิดเห็น

en: The time that the user was last edited.
th: เวลาที่ผู้ใช้ถูกแก้ไขครั้งล่าสุด

en: Links related to the active user account
th: Links related to the user account.

en: Administrative task links
th: Contains links to administrative tasks.

en: Site information links
th: Use this for linking to site information.

en: Site section links
th: Use this for linking to the main site sections.

en: User tool links, often added by modules
th: Contains links for site visitors. Some modules add their links here.
