EKAN (1.0.0-alpha2) - en to gl translation catalogue (202 entries)

en: tags
gl: etiquetas

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: title
gl: título

en: Status
gl: Estado

en: Register
gl: Rexistrar

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Value
gl: Valor

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Groups
gl: Grupos

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: List
gl: Lista

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: more
gl: máis

en: Administration
gl: Administración

en: More
gl: Máis

en: Action
gl: Acción

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Resources
gl: Recursos

en: Download
gl: Descargar

en: view
gl: vista

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Size
gl: Tamaño

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Daily
gl: Diariamente

en: Weekly
gl: Semanalmente

en: Monthly
gl: Mensualmente

en: Use count
gl: Conta de usos

en: Message
gl: Mensaxe

en: No log messages available.
gl: Non hai mensaxes de rexistro dispoñibles.

en: Image
gl: Imaxe

en: Feed
gl: Orixe

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Taxonomy term
gl: Termo de taxonomía

en: Field
gl: Campo

en: Preview
gl: Vista previa

en: Default
gl: Predeterminado

en: Archive
gl: Arquivo

en: Icon
gl: Icona

en: View
gl: Ver

en: Format
gl: Formato

en: Path
gl: Ruta

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Teaser
gl: Resumo

en: Updated
gl: Actualizado

en: Layout
gl: Disposición

en: Attachment
gl: Anexo

en: Upload
gl: Subir

en: Picture
gl: Imaxe

en: User
gl: Usuario/a

en: Content type
gl: Tipo de contido

en: Files
gl: Ficheiros

en: Created
gl: Creado

en: All
gl: Todo

en: Active
gl: Activo

en: Page title
gl: Título da páxina

en: Block
gl: Bloque

en: Page
gl: Páxina

en: Search box
gl: Caixa de busca

en: Header
gl: Encabezado

en: Footer
gl: Pé de páxina

en: Published
gl: Publicado

en: Filter
gl: Filtro

en: Last access
gl: Último acceso

en: Severity
gl: Gravidade

en: Watchdog
gl: Vixiante

en: Last update
gl: Última actualización

en: Nodes
gl: Nodos

en: Authored by
gl: Creado por

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Plain text
gl: Texto sen formato

en: Members
gl: Membros

en: node
gl: nodo

en: Events
gl: Eventos

en: Role
gl: Rol

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Tools
gl: Ferramentas

en: Filters
gl: Filtros

en: Defaults
gl: Predeterminados

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Modified
gl: Modificado

en: Group members
gl: Membros do grupo

en: English
gl: Inglés

en: Token
gl: Símbolos

en: Member for
gl: Membro durante

en: Topics
gl: Temas

en: Topic
gl: Tema

en: Granularity
gl: Granularidade

en: author
gl: autor

en: Entity
gl: Entidade

en: People
gl: Persoas

en: Blocked
gl: Bloqueado

en: Changed
gl: Cambiado

en: Allowed file extensions
gl: Extensións de arquivo permitidas

en: ‹ Previous
gl: ‹ Anterior

en: Next ›
gl: Seguinte ›

en: Unpublished
gl: Non publicado

en: Tabs
gl: Lapelas

en: Upload File
gl: Subir arquivo

en: Anonymous user
gl: Usuario anónimo

en: Apply
gl: Aplicar

en: Used in
gl: Usado en

en: Permission
gl: Permiso

en: Authenticated user
gl: Usuario autenticado

en: Maximum upload size
gl: Tamaño máximo de subida

en: Administrator
gl: Administrador

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
gl: Un usuario considérase conectado (online) durante este tempo dende que viron unha páxina do sitio por última vez.

en: Offset
gl: Desprazamento

en: About
gl: Información

en: File directory
gl: Directorio de arquivos

en: Contact email
gl: Correo electrónico de contacto

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: User account
gl: Conta de usuario

en: Main navigation
gl: Navegación principal

en: Mime type
gl: Tipo mime

en: Not applicable
gl: Non aplicable

en: No content available.
gl: Contido non dispoñible

en: Permanent
gl: Permanente

en: Temporary
gl: Temporal

en: Frontpage
gl: Páxina principal

en: MIME type
gl: Tipo MIME

en: Upload date
gl: Data de subida

en: Search index
gl: Índice de busca

en: Group nodes
gl: Nodos de grupo

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Compact
gl: Compacto

en: Who's new
gl: Novos usuarios

en: Who's online
gl: Usuarios conectados

en: « First
gl: « Primeira

en: Last »
gl: Última »

en: Breadcrumbs
gl: Migas de pan

en: Page bottom
gl: Zona inferior da páxina

en: Status messages
gl: Mensaxes de estado

en: Duration (seconds)
gl: Duración (segundos)

en: Published status
gl: Estado de publicación

en: Main page content
gl: Contido da páxina principal

en: Upload destination
gl: Destino da subida

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
gl: Seleccionar ónde se deben almacenar os arquivos finais. O almacenamento privado de arquivos é notablemente máis gravoso que o de arquivos públicos, pero permite a restricción de acceso os archivos dentro de este campo.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
gl: Subdirectorio opcional dentro do destino de subidas onde se almacenarán os arquivos. Non escriba barras nin o inicio nin o final.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
gl: Escriba un valor como "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) ou "50 MB" (megabytes) para restrinxir o tamaño permitido de arquivo. Se o deixa baleiro, os tamaños de arquivo estarán limitados únicamente polos tamaños máximos definidos en PHP para envíos e subida de arquivos (o límite actual é <strong>%limit</strong>).

en: Full content
gl: Contido completo

en: Recent content
gl: Contido recente

en: Find and manage content.
gl: Encontrar e xestionar contido.

en: Taxonomy term page
gl: Páxina de térmos de taxonomía

en: No people available.
gl: Non hai persoas dispoñibles.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
gl: Un administrador creou para vostede unha conta en [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
gl: Localizar e xestionar qué persoas interactúan co seu sitio web.

en: Machine Name
gl: Nome de sistema

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
gl: Separe as extensións cun espazo ou una coma e non escriba o punto que as precede.

en: Bulk update
gl: Actualización masiva

en: Recent log messages
gl: Mensaxes recentes do rexistro

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
gl: Xestionar contas de usuarios, roles e permisos.

en: Not specified
gl: Non especificado

en: Full HTML
gl: HTML completo

en: Default translation
gl: Tradución por defecto

en: Fallback date format
gl: Formato de data de respaldo

en: Site branding
gl: Marca do sitio

en: Search result highlighting input
gl: Resaltando o resultado da procura

en: Primary admin actions
gl: Accións primarias de administración

en: Large (480×480)
gl: Grande (480x480)

en: Medium (220×220)
gl: Medio (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
gl: Miniatura (100x100)

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
gl: D, d/m/Y - H:i

en: HTML Date
gl: Data HTML

en: HTML Datetime
gl: Data e hora HTML

en: HTML Month
gl: Mes HTML

en: HTML Time
gl: Hora HTML

en: HTML Week
gl: Semana HTML

en: HTML Year
gl: Ano HTML

en: HTML Yearless date
gl: Data anual HTML

en: Default long date
gl: Data longa predeterminada

en: Default medium date
gl: Data mediana predeterminada

en: Default short date
gl: Data curta predeterminada

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
gl: d/m/Y - H:i

en: [user:display-name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
gl: [user:display-name],
    
    Fíxose unha petición para cancelar a súa conta en [site:name].
    
    Agora pode cancelar a súa cuenta en [site:url-brief] facendo clic nesta ligazón ou copiándoa e pegándoa no seu navegador:
    
    [user:cancel-url]
    
    AVISO: A cancelación da súa conta non é reversible.
    
    Esta ligazón caduca en un día e non ocorrerá nada se non se usa.
    
    --  O equipo de [site:name]

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
gl: Solicitude de cancelación de conta para [user:display-name] en [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
gl: Substitución de información de inicio de sesión para [user:display-name] en [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
gl: Detalles de conta para [user:display-name] en [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
gl: Detalles de conta para [user:display-name] en [site:name] (pendente de aprobación polo administrador)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
gl: [user:display-name] solicitou unha conta.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
gl: [user:display-name],
    
    A súa conta en [site:name] foi activada.
    
    Agora pode iniciar sesión facendo clic nesta ligazón ou copiándoa e pegándoa no seu navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Esta ligazón só pode ser usada unha vez para iniciar sesión e levarao a unha páxina onde poderá establecer o seu contrasinal.
    
    Despois de establecer o seu contrasinal, será capaz de iniciar sesión no futuro en [site:login-url] usando:
    
    Nome de usuario: [user:account-name]
    Contrasinal: O seu contrasinal
    
    --  O equipo de [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
gl: Detalles de conta para [user:display-name] en [site:name] (aprobada)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
gl: Detalles de conta de [user:display-name] en [site:name] (bloqueada)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
gl: [user:display-name],
    
    A súa conta en [site:name] foi cancelada.
    
    --  O equipo de [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
gl: Detalles de conta para [user:display-name] en [site:name] (cancelada)

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
gl: [user:display-name],
    
    Fíxose unha petición para reestablecer o contrasinal da súa conta en [site:name].
    
    Agora pode iniciar sesión facendo clic nesta ligazón ou copiándoa e pegándoa no seu navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Esta ligazón só pode ser usada unha vez para iniciar sesión e levarao a unha páxina onde pode establecer o seu contrasinal. Caduca despois de un día e non ocurrirá nada se non se usa.
    
    -- O equipo de [site:name]

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
gl: [user:display-name],
    
    Un administrador do sitio [site:name] creou unha conta para vostede. Agora pode iniciar sesión facendo clic nesta ligazón ou copiándoa e pegándoa no seu navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Esta ligazón só pode ser usada unha vez para iniciar sesión e levarao á páxina onde poderá establecer o seu contrasinal.
    
    Despois de establecer o seu contrasinal, será capaz de iniciar sesión no futuro en [site:login-url] usando:
    
    Nome de usuario: [user:name]
    Contrasinal: O seu contrasinal
    
    --  O equipo de [site:name]

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
gl: [user:display-name],
    
    Grazas por rexistrarse en [site:name]. Agora pode iniciar sesión facendo clic nesta ligazón ou copiándoa e pegándoa no seu navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Esta ligazón só pode ser usada unha vez para iniciar sesión e levarao a unha páxina onde poderá establecer o seu contrasinal.
    
    Despois de establecer o seu contrasinal, será capaz de iniciar sesión no futuro en [site:login-url] usando:
    
    Nome de usuario: [user:name]
    Contrasinal: O seu contrasinal
    
    --  O equipo de [site:name]

en: Welcome to [site:name]
gl: Benvido a [site:name]

en: Name or email contains
gl: Nome ou correo electrónico contén

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
gl: [user:display-name],
    
    A súa conta en [site:name] foi bloqueada.
    
    --  O equipo de [site:name]

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
gl: Aínda non se creou ningún contido de páxina de inicio. <br>Siga a <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/es/docs/user_guide/es/index.html">Guía do usuario</a> para comezar a construír o seu sitio.

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another email containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    --  [site:name] team
gl: [user:display-name],
    
    Gracias por rexistrarse en [site:name]. A súa solicitude dunha conta actualmente está pendente de aprobación. Unha vez que sexa aprobado, recibirá outro correo electrónico con información sobre como iniciar sesión, establecer o seu contrasinal e outros detalles.
    
    --  O equipo de [site:name]
