EKAN (1.0.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (238 entries)

en: tags
tr: etiketler

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: title
tr: başlık

en: Status
tr: Durum

en: Register
tr: Kaydol

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Groups
tr: Gruplar

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: more
tr: daha fazla

en: Administration
tr: Yönetim

en: More
tr: Devamı

en: Action
tr: Eylem

en: Tags
tr: Etiketler

en: License
tr: Lisans

en: Resources
tr: Kaynaklar

en: Download
tr: İndir

en: view
tr: görüntüle

en: File date
tr: Dosya tarihi

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Size
tr: Boyut

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Hourly
tr: Her saat

en: Daily
tr: Günlük

en: Weekly
tr: Haftalık

en: Monthly
tr: Aylık

en: Use count
tr: Kullanım sayısı

en: Message
tr: İleti

en: No log messages available.
tr: Kayıt mesajı yok.

en: Image
tr: Resim

en: Feed
tr: Akış

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Taxonomy term
tr: Sınıflandırma terimi

en: Field
tr: Alan

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Default
tr: Varsayılan

en: Archive
tr: Arşiv

en: Homepage URL
tr: Anasayfa URL

en: Icon
tr: Simge

en: View
tr: Görüntüle

en: Format
tr: Biçim

en: Path
tr: Yol

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Teaser
tr: Özet

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Attachment
tr: Ek

en: Upload
tr: Yükle

en: Picture
tr: Görsel

en: User
tr: Kullanıcı

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Files
tr: Dosyalar

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Active
tr: Etkin

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Search box
tr: Arama kutusu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Roles
tr: Roller

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Last access
tr: Son erişim

en: Severity
tr: Önem derecesi

en: Last update
tr: Son güncelleme

en: Nodes
tr: Düğümler

en: Authored by
tr: Yazan

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Plain text
tr: Düz metin

en: YYYY-MM-DD
tr: YYYY-AA-GG

en: Desc
tr: Azalan

en: Members
tr: Üyeler

en: node
tr: düğüm

en: Events
tr: Etkinlikler

en: Role
tr: Rol

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Tools
tr: Araçlar

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Modified
tr: Düzenlendi

en: English
tr: İngilizce

en: Token
tr: Simge

en: Member for
tr: Üyelik süresi

en: Topics
tr: Konular

en: Topic
tr: Konu

en: Granularity
tr: Ayrıntılandırma

en: author
tr: yazar

en: Entity
tr: Nesne

en: People
tr: Kişiler

en: Blocked
tr: Engellendi

en: Glossary
tr: Sözlükçe

en: Changed
tr: Değişti

en: Allowed file extensions
tr: İzin verilen dosya uzantıları

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Content top
tr: Önce içerik

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Upload File
tr: Dosya Yükle

en: Anonymous user
tr: Konuk kullanıcı

en: Apply
tr: Uygula

en: Used in
tr: Şurada kullanılıyor

en: Permission
tr: İzinler

en: Editor
tr: Düzenleyici

en: Authenticated user
tr: Kimliği doğrulanmış kullanıcı

en: Maximum upload size
tr: Maksimum dosya büyüklüğü

en: Administrator
tr: Yönetici

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
tr: Bir kullanıcı son sayfa ziyaretinden itibaren bu kadar süre boyunca çevrim içi olarak kabul edilir.

en: Edit node
tr: Düğümü düzenle

en: Show all
tr: Tümünü göster

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Joined
tr: Katıldı

en: About
tr: Hakkında

en: Delete node
tr: Düğümü sil

en: File directory
tr: Dosya klasörü

en: Errors
tr: Hatalar

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: User account
tr: Kullanıcı hesabı

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Mime type
tr: Mime türü

en: Not applicable
tr: Uygulanmıyor

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Permanent
tr: Kalıcı

en: Temporary
tr: Geçici

en: No files available.
tr: Dosya yok.

en: Frontpage
tr: Ana sayfa

en: MIME type
tr: MIME tipi

en: Upload date
tr: Yüklenme tarihi

en: Search index
tr: Dizinde ara

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Compact
tr: Sade

en: Who's new
tr: Kimler yeni

en: Who's online
tr: Kimler çevrim içi

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Published status
tr: Yayın durumu

en: Monthly archive
tr: Aylık arşiv

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Upload destination
tr: Yükleme adresi

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
tr: Nihai dosyaların nerede saklanacağını seçin. Dosyaların özel saklanması, açık dosyalara kıyasla fazladan önemli ölçüde yük getirir ama bu alanlardaki dosyalara erişimi kısıtlamanıza da olanak sağlar.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
tr: Dosyaların saklanacağı yükleme konumunda isteğe bağlı alt dizin. Önüne ya da ardına eğik çizgi (/) eklemeyin.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
tr: Dosya boyutunu sınırlamak için "512" (bayt), "80 KB" (kilobayt), "50 MB" (megabayt) gibi bir değer girin. Boş bırakılır ise PHP'nin en fazla yükleme boyutu kullanılacaktır.

en: Full content
tr: Tüm içerik

en: Recent content
tr: Güncel içerik

en: Find and manage content.
tr: İçeriği bul ve yönet.

en: Taxonomy term page
tr: Sınıflandırma (taksonomi) terimleri sayfası

en: No people available.
tr: Hiç kimse mevcut değil.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
tr: Bir yönetici [site:name] sitesinde sizin için bir hesap oluşturdu

en: Find and manage people interacting with your site.
tr: Sitenizle etkileşim kuran kişileri arayın ve yönetin.

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
tr: Uzantıları virgül ile boşluk bırakarak yazın, nokta koymayın.

en: Bulk update
tr: Toplu güncelleme

en: Recent log messages
tr: Son günlük iletileri

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
tr: Kullanıcı hesapları, roller ve izinleri yönetin.

en: Changed date
tr: Değiştirilme tarihi

en: Group content
tr: Grup içeriği

en: Asc
tr: Artan

en: Not specified
tr: Belirtilmemiş

en: Master
tr: Ana (master)

en: Full HTML
tr: Tam HTML

en: Default translation
tr: Varsayılan çeviri

en: @type %info has been created.
tr: %info başlıklı @type oluşturuldu.

en: @type %info has been updated.
tr: %info başlıklı @type güncellendi.

en: @type: added %info.
tr: @type: %info eklendi.

en: @type: updated %info.
tr: @type: %info güncellendi.

en: Registering module
tr: Eklenti kayıt ediliyor

en: Fallback date format
tr: Yedek tarih biçimi

en: File usage
tr: Dosya kullanımı

en: Site branding
tr: Site markası

en: Search result highlighting input
tr: Aranan ifadenin vurgulandığı arama sonucu

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: Large (480×480)
tr: Geniş (480x480)

en: Medium (220×220)
tr: Orta (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
tr: Küçükresim (100x100)

en: HTML Date
tr: HTML Tarihi

en: HTML Datetime
tr: HTML Tarih Saat

en: HTML Month
tr: HTML Ay

en: HTML Time
tr: HTML Zaman

en: HTML Week
tr: HTML Hafta

en: HTML Year
tr: HTML Yıl

en: HTML Yearless date
tr: HTML Yılsız tarih

en: Default long date
tr: Varsayılan uzun tarih

[ctx: PHP date format]
en: l, F j, Y - H:i
tr: l, F j, Y - H:i [PHP tarih biçimi]

en: Default medium date
tr: Varsayılan orta tarih

en: Default short date
tr: Varsayılan kısa tarih

en: User account menu
tr: Kullanıcı hesap menüsü

en: [user:display-name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
tr: [user:display-name],
    
    [site:name] sitesindeki hesabınızı iptal etme isteğinde bulunuldu.
    
    Bu bağlantıya tıklayarak ya da adresi kopyalayıp web tarayıcınıza yapıştırarak [site:url-brief] sitesindeki hesabınızı iptal edebilirsiniz:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOT: Hesap iptal etme işlemi geri alınamaz.
    
    Bu bağlantı bir gün sonra iptal olur ve kullanılmazsa herhangi bir işlem yapılmaz.
    
    --  [site:name] ekibi

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
tr: [site:name] hesabı iptali [user:display-name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] oturum açma bilgilerinde değişiklik

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] için hesap ayrıntıları

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] kullanıcısının hesap ayrıntıları (yönetici onayı bekliyor)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
tr: [user:display-name] bir hesap başvurusunda bulundu.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
tr: [user:display-name],
    
    [site:name] sitesindeki hesabınız etkinleştirildi.
    
    Şimdi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak veya kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırarak giriş yapabilirsiniz:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Bu bağlantı giriş yapmak için yalnızca bir defa kullanılabilir ve sizi parolanızı belirleyebileceğiniz bir sayfaya götürecektir.
    
    Parolanızı belirledikten sonra, aşağıdaki bilgileri kullanarak [site:login-url] adresinden giriş yapabilirsiniz:
    
    kullanıcı adı: [user:account-name]
    parola: Parolanız
    
    -- [site:name] ekibi

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] kullanıcısının hesap ayrıntıları (onaylandı)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] kullanıcısının hesap ayrıntıları (engellendi)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
tr: [user:display-name],
    
    [site:name] sitesindeki hesabınız iptal edildi.
    
    --  [site:name] ekibi

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] kullanıcısının hesap ayrıntıları (iptal edildi)

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
tr: [user:display-name],
    
    [site:name] sitesindeki hesabınızın parolasını sıfırlamak için bir istek yapıldı.
    
    Şimdi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak veya kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırarak giriş yapabilirsiniz:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Bu bağlantı giriş yapmak için yalnızca bir defa kullanılabilir ve sizi parolanızı belirleyebileceğiniz bir sayfaya götürecektir. Bağlantı bir gün sonra iptal olur ve kullanılmazsa hiçbir şey olmaz.
    
    -- [site:name] ekibi

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
tr: [user:display-name],
    
    [site:name] sitesinde bir yönetici sizin için bir hesap oluşturdu. Şimdi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak veya kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırarak giriş yapabilirsiniz:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Bu bağlantı giriş yapmak için yalnızca bir defa kullanılabilir ve sizi parolanızı belirleyebileceğiniz bir sayfaya götürecektir.
    
    Parolanızı belirledikten sonra, aşağıdaki bilgileri kullanarak [site:login-url] adresinden giriş yapabilirsiniz:
    
    kullanıcı adı: [user:name]
    parola: Parolanız
    
    -- [site:name] ekibi

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
tr: [user:display-name],
    
    [site:name] sitesine kaydolduğunuz için teşekkür ederiz. Şimdi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak veya kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırarak giriş yapabilirsiniz:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Bu bağlantı giriş yapmak için yalnızca bir defa kullanılabilir ve sizi parolanızı belirleyebileceğiniz bir sayfaya götürecektir.
    
    Parolanızı belirledikten sonra, aşağıdaki bilgileri kullanarak [site:login-url] adresinden giriş yapabilirsiniz:
    
    kullanıcı adı: [user:name]
    parola: Parolanız
    
    -- [site:name] ekibi

en: Find and manage files.
tr: Dosyaları bulun ve yönetin.

en: All content, by month.
tr: Aya göre tüm içerik.

en: Recent content.
tr: Güncel içerik.

en: All content promoted to the front page.
tr: Tüm içerik ana sayfaya yükseltildi.

en: All content, by letter.
tr: Harfe göre tüm içerikler.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
tr: Belirli bir sınıflandırma terimine ait içerik.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
tr: Sitedeki en yeni kullanıcıların listesini görüntüler.

en: Who's online block
tr: Çevrimiçi kullanıcılar bloğu

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
tr: Son zamanlarda en etkin kullanıcıların adlarını ve toplam etkin kullanıcı sayısını görüntüler.

en: Files overview
tr: Dosya Özeti

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
tr: {{ arguments.fid }} için dosya kullanım bilgileri

en: Find and manage content
tr: İçeriği bulun ve yönetin

en: Welcome to [site:name]
tr: [site:name] sitesine hoş geldiniz

en: Name or email contains
tr: Ad ya da e-posta şunu içersin

en: A list of new users
tr: Yeni kullanıcılar listesi

en: There are currently @total users online.
tr: Şu anda @total kullanıcı çevrimiçi.

en: There are currently 0 users online.
tr: Şu anda 0 kullanıcı çevrimiçi.

en: A list of users that are currently logged in.
tr: Şu anda oturum açmış kullanıcıların listesi.

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
tr: [user:display-name],
    
    [site:name] sitesindeki hesabınız engellendi.
    
    --  [site:name] ekibi

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another email containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    --  [site:name] team
tr: [user:display-name],
    
    [site:name] sitesine kaydolduğunuz için teşekkür ederiz. Hesap başvurunuz şu anda onaylanmayı bekliyor. Başvurunuz onaylandığında; oturum açma, parolanızı değiştirme ve diğer bilgileri içeren bir e-posta daha alacaksınız.
    
    
    --  [site:name] ekibi
