EKAN (1.0.1) - en to az translation catalogue (221 entries)

en: Title
az: Başlıq

en: Body
az: Tərkib

en: Status
az: Vəziyyət

en: Register
az: Qeydiyyatdan keçin

en: Delete
az: Sil

en: Operations
az: Əməliyyatlar

en: Content
az: Məzmun

en: Value
az: Qiymət

en: Username
az: İstifadəçinin adı

en: Groups
az: Qruplar

en: Type
az: Növ

en: Author
az: Müəllif

en: List
az: Siyahı

en: Description
az: İzahat

en: Language
az: Dil

en: more
az: daha çox

en: Administration
az: İdarəetmə

en: More
az: Daha çox

en: Action
az: Fəaliyyət

en: On
az: Aktiv

en: Tags
az: Teqlər

en: Download
az: Yüklə

en: view
az: görünüş

en: Edit
az: Dəyiş

en: Date
az: Tarix

en: Size
az: Ölçü

en: Search
az: Axtarış

en: Reset
az: Sıfırlayın

en: Daily
az: Gündəlik

en: Weekly
az: Həftəlik

en: Monthly
az: Aylıq

en: Use count
az: Hesabdan istifadə edin

en: Message
az: Mesaj

en: No log messages available.
az: Heç bir jurnal mesajı əlçatan deyil.

en: Image
az: Şəkil

en: Feed
az: Nəticə

en: Name
az: Ad

en: edit
az: redaktə et

en: Taxonomy term
az: Taksanomiya termini

en: Field
az: Sahə

en: Preview
az: Önizləmə

en: Default
az: Susmaya görə

en: Archive
az: Arxiv

en: Icon
az: İconka

en: View
az: Görünüş

en: Path
az: Yol

en: Filename
az: Fayl adı

en: Teaser
az: Tizer

en: Updated
az: Yeniləndi

en: Text
az: Mətn

en: Layout
az: Şablon

en: ID
az: İD

en: Attachment
az: Qoşma

en: Upload
az: Yükləmə

en: Picture
az: Şəkil

en: User
az: İstifadəçi

en: Content type
az: Kontent tipi

en: Files
az: Fayllar

en: Created
az: Yaradıldı

en: All
az: Hammısı

en: Active
az: Aktiv

en: Page title
az: Səhifə başlığı

en: Block
az: Blok

en: Page
az: Səhifə

en: Off
az: Söndürülüb

en: Header
az: Başlıq

en: Footer
az: Aşağı hissə

en: Roles
az: Rollar

en: Published
az: Nəşr edilmişdir

en: Promoted to front page
az: Əsas səhifəyə yüksəldi

en: Last access
az: Son icazə

en: Severity
az: Ciddilik

en: Watchdog
az: Gözətçi

en: Last update
az: Son yeniləmə

en: Nodes
az: Materiallar

en: Authored by
az: Müəllifi

en: Width
az: Eni

en: Height
az: Hündürlüyü

en: Plain text
az: Adi mətn

en: Desc
az: azaldın

en: node
az: material

en: Role
az: Rollar

en: Anonymous
az: Anonim

en: Tools
az: Alətlər

en: Filters
az: Filtrlər

en: Defaults
az: Defoltlar

en: Sort by
az: Sırala

en: English
az: İngilis

en: Member for
az: üçün üzv

en: Topics
az: Mövzular

en: Topic
az: Mövzu

en: Granularity
az: Qranulyarlıq

en: author
az: müəllif

en: Entity
az: Entiti

en: People
az: İnsan

en: Blocked
az: Blok edilib

en: Glossary
az: Lüğət

en: Changed
az: Dəyişdi

en: Allowed file extensions
az: İcazə verilən fayl uzantıları

en: ‹ Previous
az: ‹ Əvvəlki

en: Next ›
az: Sonrakı ›

en: Unpublished
az: Dərc olunmayıb

en: Tabs
az: Tablar

en: Anonymous user
az: Anonim istifadəçi

en: Apply
az: Yerinə yetir

en: Used in
az: -də istifadə olunub

en: Permission
az: İcazə

en: Editor
az: Redaktor

en: Authenticated user
az: Qeydiyyatdan keçmiş istifadəçi

en: Maximum upload size
az: Maksimum yükləmə ölçüsü

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
az: İstifadəçi səhifəyə sonuncu dəfə baxdıqdan sonra bu müddət ərzində onlayn sayılır.

en: Offset
az: Ofset

en: About
az: Haqqında

en: File directory
az: Fayl kataloqu

en: Errors
az: Səhvlər

en: Entity type
az: Varlıq növü

en: User account
az: İstifadəçi hesabı

en: Main navigation
az: Əsas naviqasiya

en: Not applicable
az: Tətbiq edilmir

en: No content available.
az: Əlçatan məzmun yoxdur.

en: Permanent
az: Daimi

en: Temporary
az: Müvəqqəti

en: No files available.
az: Əlçatan fayl yoxdur.

en: Frontpage
az: Ön səhifə

en: MIME type
az: MIME növü

en: Upload date
az: Yükləmə tarixi

en: Search index
az: Axtarış indeksi

en: @interval ago
az: @interval əvvəl

en: Items per page
az: Səhifə başına maddələr

en: - All -
az: - Hamısı -

en: Compact
az: Kompakt

en: Who's new
az: Kim yenidir

en: Who's online
az: Kim onlayndır

en: « First
az: « Birinci

en: Last »
az: Son »

en: Breadcrumbs
az: Çörək qırıntıları

en: Page bottom
az: Səhifənin aşağısı

en: Status messages
az: Vəziyyət mesajları

en: Published status
az: Dərc statusu

en: Monthly archive
az: Aylıq arxiv

en: Main page content
az: Əsas səhifə məzmunu

en: Upload destination
az: Təyinatı yükləyin

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
az: Son faylların harada saxlanacağını seçin. Şəxsi fayl yaddaşı ictimai fayllardan əhəmiyyətli dərəcədə daha çox yükə malikdir, lakin bu sahədəki fayllara məhdud giriş imkanı verir.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
az: Faylların saxlanacağı yükləmə təyinatı daxilində isteğe bağlı alt kataloq. Əvvəlki və ya arxadakı tirləri daxil etməyin.

en: Full content
az: Tam məzmun

en: Recent content
az: Son məzmun

en: Find and manage content.
az: Məzmunu tapın və idarə edin.

en: Taxonomy term page
az: Taksonomiya termini səhifəsi

en: No people available.
az: Əlçatan adam yoxdur.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
az: Administrator sizin üçün [site:name] ünvanında hesab yaratdı

en: Find and manage people interacting with your site.
az: Saytınızla əlaqə saxlayan insanları tapın və idarə edin.

en: Machine Name
az: Maşın Adı

en: Bulk update
az: Toplu yeniləmə

en: Recent log messages
az: Son log mesajları

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
az: İstifadəçi hesablarını, rollarını və icazələrini idarə edin.

en: Changed date
az: Tarix dəyişdirildi

en: Not specified
az: Qeyd edilməmişdir

en: Full HTML
az: Tam HTML

en: Default translation
az: Defolt tərcümə

en: @type %info has been created.
az: @type %info yaradıldı.

en: @type %info has been updated.
az: @type %info yeniləndi.

en: @type: added %info.
az: @type: %info əlavə edildi.

en: @type: updated %info.
az: @type: yenilənmiş %info.

en: Registering module
az: Qeydiyyat modulu

en: Fallback date format
az: Geriyə tarix formatı

en: File usage
az: Fayl istifadəsi

en: Site branding
az: Saytın markalanması

en: Search result highlighting input
az: Axtarış nəticəsini vurğulayan daxiletmə

en: A flag indicating whether this is the default translation.
az: Bunun defolt tərcümə olub-olmadığını göstərən bayraq.

en: Primary admin actions
az: Əsas admin hərəkətləri

en: Large (480×480)
az: Böyük (480×480)

en: Medium (220×220)
az: Orta (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
az: Miniatür (100×100)

en: HTML Date
az: HTML Tarixi

en: HTML Datetime
az: HTML Tarix vaxtı

en: HTML Month
az: HTML ayı

en: HTML Time
az: HTML vaxtı

en: HTML Week
az: HTML Həftəsi

en: HTML Year
az: HTML ili

en: HTML Yearless date
az: HTML İlsiz tarix

en: Default long date
az: Defolt uzun tarix

en: Default medium date
az: Defolt orta tarix

en: Default short date
az: Defolt qısa tarix

en: User account menu
az: İstifadəçi hesabı menyusu

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesabın ləğvi sorğusu

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün əvəzedici giriş məlumatı

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesab təfərrüatları

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesab təfərrüatları (admin təsdiqini gözləyir)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
az: [user:display-name] hesab üçün müraciət edib.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
az: [user:display-name],
    
    [site:name] ünvanında hesabınız aktivləşdirilib.
    
    İndi bu linkə klikləməklə və ya onu kopyalayıb brauzerinizə yapışdırmaqla daxil ola bilərsiniz:
    
    [user :one-time-login-url]
    
    Bu keçid daxil olmaq üçün yalnız bir dəfə istifadə oluna bilər və sizi parolunuzu təyin edə biləcəyiniz səhifəyə aparacaq.
    
    Parolunuzu təyin etdikdən sonra daxil ola biləcəksiniz. gələcəkdə [site:login-url] ünvanında istifadə edərək:
    
    username: [user:account-name]
    parol: Parolunuz
    
    -- [site:name] komandası

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesab təfərrüatları (təsdiq edilmişdir)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesab təfərrüatları (bloklanıb)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
az: [user:display-name],in[site:name] saytındakı hesabınız ləğv edildi.
    
    -- [site:name] komandası

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
az: [user:display-name] üçün [site:name] ünvanında hesab təfərrüatları (ləğv edilib)

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
az: [user:display-name],
    
    Hesabınız üçün parolun sıfırlanması sorğusu [site:name] ünvanında edilib.
    
    İndi bu linkə klikləməklə və ya onu kopyalayıb brauzerinizə yapışdırmaqla daxil ola bilərsiniz. :
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Bu keçid daxil olmaq üçün yalnız bir dəfə istifadə oluna bilər və sizi parolunuzu təyin edə biləcəyiniz səhifəyə aparacaq. Onun müddəti bir gündən sonra bitir və istifadə edilməsə heç nə olmayacaq.
    
    -- [site:name] komandası

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
az: [user:display-name],
    
    [site:name] ünvanında sayt administratoru sizin üçün hesab yaratdı. İndi bu linkə klikləməklə və ya onu kopyalayıb brauzerinizə yapışdırmaqla daxil ola bilərsiniz:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Bu link daxil olmaq üçün yalnız bir dəfə istifadə oluna bilər və sizə rəhbərlik edəcək parolunuzu təyin edə biləcəyiniz səhifəyə daxil olun.
    
    Parolunuzu təyin etdikdən sonra gələcəkdə [site:login-url] ünvanında aşağıdakılardan istifadə edərək daxil ola biləcəksiniz:
    
    username: [user:name]
    parol : Parolunuz
    
    -- [site:name] komandası

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
az: [user:display-name],
    
    [site:name] saytında qeydiyyatdan keçdiyiniz üçün təşəkkür edirik. İndi bu linkə klikləməklə və ya onu kopyalayıb brauzerinizə yapışdırmaqla daxil ola bilərsiniz:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Bu link daxil olmaq üçün yalnız bir dəfə istifadə oluna bilər və sizə rəhbərlik edəcək parolunuzu təyin edə biləcəyiniz səhifəyə daxil olun.
    
    Parolunuzu təyin etdikdən sonra gələcəkdə [site:login-url] ünvanında aşağıdakılardan istifadə edərək daxil ola biləcəksiniz:
    
    username: [user:name]
    parol : Parolunuz
    
    -- [site:name] komandası

en: Find and manage files.
az: Faylları tapın və idarə edin.

en: All content, by month.
az: Bütün məzmun, aya görə.

en: Recent content.
az: Son məzmun.

en: All content promoted to the front page.
az: Bütün məzmun ön səhifəyə yüksəldi.

en: All content, by letter.
az: Bütün məzmun, məktubla.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
az: Müəyyən bir taksonomiya termininə aid olan məzmun.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
az: Saytda ən yeni istifadəçi hesablarının siyahısını göstərir.

en: Who's online block
az: Kim onlayn blokdur

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
az: Ən son aktiv istifadəçilərin istifadəçi adlarını və aktiv istifadəçilərin ümumi sayını göstərir.

en: Files overview
az: Fayllara ümumi baxış

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
az: {{ arguments.fid }} üçün fayl istifadəsi məlumatı

en: {{ arguments.created_year_month }}
az: {{ arqumentlər.created_year_month }}

en: Find and manage content
az: Məzmunu tapın və idarə edin

en: Welcome to [site:name]
az: [site:name] saytına xoş gəlmisiniz

en: Name or email contains
az: Ad və ya e-poçt ehtiva edir

en: A list of new users
az: Yeni istifadəçilərin siyahısı

en: There are currently @total users online.
az: Hazırda onlayn olaraq @total istifadəçilər var.

en: There are currently 0 users online.
az: Hazırda 0 istifadəçi onlayndır.

en: A list of users that are currently logged in.
az: Hazırda daxil olan istifadəçilərin siyahısı.

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
az: [user:display-name],in[site:name] saytındakı hesabınız bloklanıb.
    
    -- [site:name] komandası

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
az: Hələ heç bir ön səhifə məzmunu yaradılmayıb.

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another email containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    --  [site:name] team
az: [user:display-name],
    
    [site:name] saytında qeydiyyatdan keçdiyiniz üçün təşəkkür edirik. Hesab üçün müraciətiniz hazırda təsdiqini gözləyir. Təsdiq edildikdən sonra daxil olmaq, parolunuzu təyin etmək və digər təfərrüatlar haqqında məlumatı özündə əks etdirən başqa e-məktub alacaqsınız.
    
    -- [site:name] komandası

en: @interval hence
az: @interval deməli

en: Wide (1090)
az: Geniş (1090)
