EKAN (1.0.0) - en to ca translation catalogue (240 entries)

en: tags
ca: etiquetes

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: title
ca: títol

en: Status
ca: Estat

en: Register
ca: Registra

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Value
ca: Valor

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Groups
ca: Grups

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: List
ca: Llistat

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: more
ca: més

en: Administration
ca: Administració

en: More
ca: Més

en: Action
ca: Acció

en: On
ca: Actiu

en: Tags
ca: Etiquetes

en: License
ca: Llicència

en: Resources
ca: Recursos

en: Download
ca: Baixa

en: view
ca: mostra

en: File date
ca: Data del fitxer

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Hourly
ca: Cada hora

en: Daily
ca: Diàriament

en: Weekly
ca: Setmanalment

en: Monthly
ca: Mensualment

en: Use count
ca: Comptador d'ús

en: Message
ca: Missatge

en: No log messages available.
ca: No hi ha missatges de registre disponibles.

en: Image
ca: Imatge

en: Feed
ca: Canal

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: Field
ca: Camp

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Default
ca: Per defecte

en: Archive
ca: Arxiva

en: Icon
ca: Icona

en: View
ca: Mostra

en: Path
ca: Camí

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Teaser
ca: Resum

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Content Types
ca: Tipus de contingut

en: Layout
ca: Disposició

en: Attachment
ca: Adjunt

en: Upload
ca: Puja

en: Picture
ca: Imatge

en: User
ca: Usuari

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: Files
ca: Fitxers

en: Created
ca: Creat

en: All
ca: Tot

en: Active
ca: Actiu

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Page
ca: Pàgina

en: Search box
ca: Caixa de recerca

en: Off
ca: Inactiu

en: Header
ca: Capçalera

en: Footer
ca: Peu

en: Roles
ca: Rols

en: Published
ca: Publicat

en: Filter
ca: Filtra

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Last access
ca: Darrer accés

en: Severity
ca: Severitat

en: Watchdog
ca: Vigilant

en: Last update
ca: Última actualització

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Plain text
ca: Text pla

en: Frequency
ca: Freqüència

en: Members
ca: Membres

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Role
ca: Rol

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Tools
ca: Eines

en: Filters
ca: Filtres

en: Defaults
ca: Per defecte

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Modified
ca: Modificat

en: Group members
ca: Membres del grup

en: English
ca: Anglès

en: Member for
ca: Membre des de fa

en: Topics
ca: Temes

en: Topic
ca: Tema

en: Granularity
ca: Granularitat

en: author
ca: autor

en: Entity
ca: Entitat

en: People
ca: Gent

en: Last run
ca: Última execució

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: Glossary
ca: Glossari

en: Changed
ca: Canviat

en: Allowed file extensions
ca: Extensions de fitxer permeses

en: ‹ Previous
ca: ‹ Anterior

en: Next ›
ca: Següent ›

en: Unpublished
ca: Sense publicar

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Upload File
ca: Puja un fitxer

en: Anonymous user
ca: Usuari anònim

en: Apply
ca: Aplica

en: Publisher
ca: Editor

en: Used in
ca: Usat a

en: Permission
ca: Permís

en: Authenticated user
ca: Usuari autenticat

en: Maximum upload size
ca: Mida màxima de les càrregues

en: Administrator
ca: Administrador

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ca: Un usuari es considera connectat per aquest temps des de que va veure per darrer cop una pàgina.

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Joined
ca: Afegit

en: About
ca: Detalls

en: File directory
ca: Directori de fitxers

en: Related Content
ca: Contingut relacionat

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: User account
ca: Compte d'usuari

en: Main navigation
ca: Navegació principal

en: Mime type
ca: Tipus mime

en: Not applicable
ca: No aplicable

en: No content available.
ca: No hi ha contingut disponible.

en: Temporary
ca: Temporal

en: No files available.
ca: No hi ha fitxers disponibles.

en: Frontpage
ca: Portada

en: MIME type
ca: Tipus MIME

en: Upload date
ca: Data de càrrega

en: Dashboard
ca: Tauler

en: Search index
ca: Índex de la cerca

en: Group nodes
ca: Nodes de grup

en: Contact Name
ca: Nom de contacte

en: @interval ago
ca: Fa @interval

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: Compact
ca: Compacta

en: Who's new
ca: Qui és nou

en: Resource
ca: Recurs

en: Who's online
ca: Qui està connectat

en: « First
ca: « Primer

en: Last »
ca: Últim »

en: Breadcrumbs
ca: Fil d'ariadna

en: Page bottom
ca: Part inferior de la pàgina

en: Status messages
ca: Missatges d'estat

en: Published status
ca: Estat de publicació

en: Monthly archive
ca: Arxiu mensual

en: Main page content
ca: Contingut principal de la pàgina

en: Upload destination
ca: Destí de les càrregues

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ca: Seleccioneu on voleu emmagatzemar els fitxers finals. L'emmagatzemament de fitxers privats té una sobrecàrrega significant respecte els fitxers públics, però permet l'accés restringit als fitxers d'aquest camp.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
ca: Subdirectori opcional, dins del destí de les càrregues, on s'emmagatzemaran els fitxers. No inclogueu les barres de l'inici ni del final.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
ca: Introduïu un valor com "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) o "50 MB" (megabytes) per a restringir la mida de fitxer permesa. Si ho deixeu en blanc, la mida del fitxer només es limitarà per la mida màxima de post i la mida de les càrregues de fitxers del PHP (el límit actual és <strong>%limit</strong>).

en: Full content
ca: Contingut sencer

en: Recent content
ca: Contingut recent

en: Find and manage content.
ca: Busqueu i gestioneu el contingut.

en: Taxonomy term page
ca: Pàgina del terme de la taxonomia

en: No people available.
ca: No hi ha gent disponible.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
ca: Un administrador us ha creat un compte a [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
ca: Trobeu i gestioneu la gent que interacciona amb el vostre lloc.

en: Machine Name
ca: Nom màquina

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ca: Separeu les extensions amb un espai o una coma i no inclogueu el punt inicial.

en: Bulk update
ca: Actualització massiva

en: Recent log messages
ca: Missatges recents del registre

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ca: Gestiona comptes d'usuari, rols i permisos.

en: Changed date
ca: Data de modificació

en: Not specified
ca: Sense especificar

en: Master
ca: Mestre

en: Full HTML
ca: HTML complet

en: Default translation
ca: Traducció predeterminada

en: @type %info has been created.
ca: S'ha creat @type %info.

en: @type %info has been updated.
ca: S'ha actualitzat @type %info.

en: @type: added %info.
ca: @type: afegeix %info.

en: @type: updated %info.
ca: @type: %info ha estat actualitzat.

en: Registering module
ca: Mòdul de registre

en: Fallback date format
ca: Format de data alternatiu

en: File usage
ca: Utilització de fitxer

en: Site branding
ca: Marca del lloc

en: Search result highlighting input
ca: Destaca els resultats de la cerca realitzada

en: A flag indicating whether this is the default translation.
ca: Un indicador que marca si aquesta és la traducció predeterminada.

en: Primary admin actions
ca: Accions principals d'administració

en: Large (480×480)
ca: Gran (480x480)

en: Medium (220×220)
ca: Mitjà (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
ca: Miniatura (100×100)

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
ca: D, d/m/Y - H:i

en: HTML Date
ca: Data HTML

en: HTML Datetime
ca: Data i hora HTML

en: HTML Month
ca: Mes HTML

en: HTML Time
ca: Hora HTML

en: HTML Week
ca: Setmana HTML

en: HTML Year
ca: Any HTML

en: HTML Yearless date
ca: Data HTML sense any

en: Default long date
ca: Format predeterminat de data llarga

en: Default medium date
ca: Format predeterminat per a la data mitjana

en: Default short date
ca: Format predeterminat per a la data curta

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
ca: d/m/Y - H:i

en: User account menu
ca: Menú del compte d'usuari

en: [user:display-name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    S'ha realitzat una sol·licitud per cancel·lar el vostre compte a [site:name].
    
    Ara podeu cancel·lar el vostre compte a [site:url-brief] fent clic en aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo al vostre navegador:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTA: la cancel·lació del vostre compte no és reversible.
    
    Aquest enllaç caduca en un dia i no passarà res si no s'utilitza.
    
    -- L'equip de [site:name]

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
ca: Sol·licitud de cancel·lació del compte de [user:display-name] a [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
ca: Canvi de la informació d'inici de sessió per [user:display-name] a [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (pendent d'aprovació per part de l'administrador)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
ca: [user:display-name] ha demanat un compte.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    Gràcies per registrar-vos a [site:name]. Ara podeu iniciar sessió fent clic en aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo al vostre navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Aquest enllaç només es pot utilitzar una vegada per iniciar sessió i us conduirà a una pàgina on podeu configurar la vostra contrasenya.
    
    Després d'establir la vostra contrasenya, podreu iniciar sessió a [site:login-url] utilitzant en el futur:
    
    nom d’usuari: [user:account-name]
    contrasenya: La vostra contrasenya
    
    --  L'equip de [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (aprovat)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (bloquejat)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    El vostre compte a [site:name] ha estat cancel·lat.
    
    --  L'equip de [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (cancel·lat)

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    S'ha realitzat una sol·licitud per restablir la contrasenya del compte [site:name].
    
    Ara podeu iniciar la sessió fent clic en aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo al vostre navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Aquest enllaç només es pot utilitzar una vegada per iniciar sessió i us conduirà a una pàgina on podeu configurar la vostra contrasenya. Caduca en un dia i no passarà res si no s'utilitza.
    
    --  L'equip de [site:name]

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    Un administrador del lloc [site:name] us ha creat un compte. Ara podeu iniciar sessió fent clic en aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo al vostre navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Aquest enllaç només es pot usar un sol cop per autenticar-vos i us durà a una pàgina on podreu establir la vostra contrasenya.
    
    Després d'establir la vostra contrasenya, ja podreu autenticar-vos a [site:login-url] en un futur usant:
    
    nom d'usuari: [user:name]
    contrasenya: Your password
    
    --  L'equip de [site:name]

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    Gràcies per registrar-vos a [site:name]. Ara podeu iniciar sessió fent clic en aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo al vostre navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Aquest enllaç només es pot utilitzar una vegada per iniciar sessió i us conduirà a una pàgina on podeu configurar la vostra contrasenya.
    
    Després d'establir la vostra contrasenya, podreu iniciar sessió a [site:login-url] utilitzant en el futur:
    
    nom d’usuari: [user:name]
    contrasenya: La vostra contrasenya
    
    --  L'equip de [site:name]

en: Find and manage files.
ca: Localitza i gestiona arxius.

en: All content, by month.
ca: Tot el contingut, per mes.

en: Recent content.
ca: Contingut recent.

en: All content promoted to the front page.
ca: Tot el contingut promocionat a la portada.

en: All content, by letter.
ca: Tot el contingut, per lletra.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
ca: Contingut que pertany a cert terme de taxonomia.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
ca: Mostra una llista dels usuaris més nous del lloc web.

en: Who's online block
ca: Bloc de qui està en línia

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
ca: Mostra els noms d'usuari dels usuaris actius més recentment i el nombre total d'usuaris actius.

en: Files overview
ca: Visió generalt dels fitxers

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ca: Informació d'ús del fitxer per {{ arguments.fid }}

en: Find and manage content
ca: Troba i gestiona el contingut

en: Welcome to [site:name]
ca: Benvingut/da a [site:name]

en: Name or email contains
ca: Nom o correu electrònic conté

en: A list of new users
ca: Una llista dels usuaris nous

en: There are currently @total users online.
ca: Actualment hi ha @total usuaris en línia.

en: There are currently 0 users online.
ca: Actualment no hi ha cap usuari connectat.

en: A list of users that are currently logged in.
ca: Una llista d'usuaris que tenen actualment una sessió oberta.

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    El vostre compte a [site:name] ha estat bloquejat.
    
    --  L'equip de [site:name]

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
ca: No s'ha creat encara cap contingut per a la portada.<br />Seguiu la <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/ca/docs/user_guide/ca/index.html">Guia d'Usuari</a> per a començar a construir el vostre lloc.
